Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Della χρόνια πολλά! Μου διέφυγε αυτο!

Dimista δεν μου παίρνει πάντα κάτι. Κυρίως μου παιρνει απο Αμερική γιατί έχει πολυ φτηνά πράγματα. Βρήκε την κολώνια 15 ευρώ φτηνότερα απο εδώ!

Εφερε και 2 κρασιά, 2 ποτήρια και κάτι σουβέρ απο το οινοποιείο του Κοπολα κι ένα βιβλίο συνταγών απο ένα βιετναμεζικο μαγαζί. Εχει και καταπληκτικές φωτογραφίες απο το Βιετνάμ και νοσταλγησα το ταξίδι που είχαμε παει εκεί. :(

Τελικά θυμήθηκα οτι πήρα κι ένα γκρι τζιν, ενα δερματινο κολάν, ένα κοκκινο κολάν, ενα δερμάτινο παντελόνι και μια ροκ μπλουζα.

Βασικά έχω χάσει κιλά κι έχω αλλάξει νούμερο γι αυτο κι η αλλαγή ρούχων. Εχει και φοβερές εκπτώσεις...

Η μικρη έχει βγάλει αλλα 2 δόντια. Δεν ξέρω απο ποτε, σήμερα με άφησε να τα δω. Σύνολο 18 δόντια!!!

Καληνύχτα!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα.....

Νίνα νάνα μεγειά τα ψώνια σου..... εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα γιατί έχω 3 κιλά που θέλω να χάσω και δεν μπορώ. Στην εγκυμοσύνη έκανα πολύ αυστηρή διατροφή και με το που γέννησα, δεν μπορώ να επιβληθώ στον εαυτό μου. Στην εγκυμοσύνη πήρα 12 κιλά και τα 3 μου κατσικωθήκανε. Άμα τα χάσω, θα ψωνίσω. Άσε που με την Έλενα δεν μου είναι εύκολο να πάω για ψώνια.

18 δόντια!!! Ουάου. Η Έλενα είναι ακόμη στα 12, αλλά μου φαίνεται ότι βλέπω έναν κυνόδοντα να ξεμυτάει.

Della χρόνια πολλά κι από εμένα....

Δήμητρα πρέπει να είναι μεγάλο άγχος αυτό ε? Να φοβάσαι μην πέσει και του κοπεί η ανάσα. Συνηθίζεται?

Εμείς όλα καλά. Χτες φουσκώσαμε πολλά μπαλόνια στην Έλενα και μας έβαλε να πάρουμε από δύο μπαλόνια ο καθένας και να τρέχουμε ο ένας πίσω από τον άλλο γύρω από την τραπεζαρία και να τραγουδάμε. Πολύ γέλιο...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πριν λίγο γυρίσαμε απο μια μεγάλη βόλτα στο πάρκο και στην πλατεία κι η μικρη κοιμάται!

Tzamin 3 κιλά δεν ειναι τίποτα! Είμαι σίγουρη οτι θα είσαι το ίδιο όμορφη με τώρα είτε τα χάσεις είτε όχι!

Ο αγαπημένος μου ψυχολόγος, ο Χορχε Μπουκαι, λέει οτι "ουδέν μονιμοτερον του προσωρινού". Την προσωρινή μας καθημερινότητα δλδ να εστιαζουμε και να ομορφαινουμε. Αν θεωρείς οτι θέλεις να ψωνισεις να το κανεις χωρίς να δίνεις σημασία σε 3 κιλά! Σιγά το πράγμα! Σκέψου πχ εγώ να έλεγα οτι μπορει να τα ξαναβαλω αυτά που έχασα άρα δεν αξίζει τον κοπο να ψωνισω ή να ψωνισω μεγαλύτερο νούμερο επειδή μπορεί να τα ξαναβάλω! :D

Φιλακια!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Della χρόνια πολλά και καλά! Να είσαι πάντα χαρούμενη με την οικογένειά σου!

Dimista στις 8 είναι τα γεννέθλιά μου.

Σύμφωνα με το γιατρό μου από ιατρικής και νομικής άποψης για να είμαστε καλυμμένοι πρέπει να γίνει η εξέταση. Προφανώς αν δεν το συστήσει και κάτι παει στραβά μπορείς να του κάνεις μήνυση! Γενικά είναι πολύ τυπικος. Μου είπε να το σκεφτώ και να αποφασίσω σε μια εβδομάδα, αλλά τι να σκεφτώ ρε κορίτσια είμαστε τώρα να παίζουμε με τις πιθανότητες;

Στο ΡΕΑ θα την κάνω.

Αυτά για την ώρα, πάω να παραλάβω το καινούριο αυτοκίνητο!!!

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα φιλεναδες!Ειμαι αρρωστουλα στο σπιτι με πυρετο.Ο αντρας μου στη δουλεια και ο Κωνσταντινος ειναι στα φορτε του!Ειμαι ετσι απο χθες το μεσημερι.Χθες το βραδακι,ο μικρος σφηνωσε το ποδαρακι του πισω απο το καλοριφερ και το μαγκωσε απο τον αστραγαλι ως την κνημη πανω.Να μη βγαινει με τιποτα.Προσπαθουσα κανα 20' και τελικα φωναξα για βοηθεια μια κοπελα που μενει απο κατω και του το βγαλαμε.Αποτελεσμα:σημερα προσπαθει να το ξανακανει!

Το πρωι πηγα για τη μαγνητικη.Αυριο βραδυ θα παρω τα αποτελεσματα και ευελπιστω να ειναι απλα μια κακωση.

Την Κυριακη μου εκαναν γενεθλια οι αντρες μου στο σπιτι και αντι για τουρτα σβησαμε το κερακι σε μια παστα!35 κοριτσακια!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κι εσεις ο,τι επιθυμειτε!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβη,τι σφαλιαρα που της την εδωσε της μικρης;ρωταει μην το παθουμε να ξερω.

Αμνιοπαρακεντηση εγω εκανα στον Κωνσταντινο.Τελικα ο φοβος μου ηταν μεγαλος,η εξετασβ ηταν απλη.Εγω σε αντιθεση μεαυτα που σου ειπαν δεν εκανα τιποτα.Φευγοντας απο την "επεμβαση" γιατι επεμβαση θεωρειται,πηγα για καφε.Ουτε ημουν ξαπλωμενη ουτε τιποτα.Πηγα δουλεια κανονικα μονο που προσεχα περισσοτερο τις λακουβες.Βεβαια δεν ειχα αλλο παιδακι να σηκωνω.Ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι:

α)αποβολες γινονται εξαιτιας λανθασμενων χειρισμων κατα τη διαρκεια της αμιο.Αν ο γιατρος μπει,τραβηξει υγρο και βγει δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

β)ο σακος μου ειχε πει κλεινει οπως και οταν μας παιρνουν αιμα.Μετα απι λιγο κλεινει η πληγη.

Τι να πω.Ισως και να με ειδε πολυ φοβισμενη(ετρεμα απο φοβο)και ισως να τα ειπε για με καθησυχασει.Παντως δεν κρατησε πανω απο 3'.

Οσο για το τυπικο της υποθεσης με τα νομικζ κτλ.ξερω απο μενα και απο αλλες κοπελες που εκαναν αλλου οτι πριν μπεις υπογραφεις οτι ενημερωθηκες για πιθανοτητα αποβολης οποτε αυτοι ειναι καλυμενοι.Θα παρεις και αντιβιωση μετα γισ καποιες μερες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλα οι πιθανότητες αποβολής απο αμνιοπαρακεντηση ειναι 1 στις 100.

Το να έχει χρωματοσωματική ανωμαλία ένα μωρο μαμάς άνω των 35 τι πιθανότητα έχει; Ξέρει κάποια;

Εγω ήξερα οτι μετά την αυχενική διαφάνεια αν έβλεπαν κάτι περίεργο έκαναν αμνιοπαρακεντηση.

Della ωραία γενέθλια, τα καλύτερα για μένα ειναι τα ήσυχα!

Πω πω ο Κωνσταντίνος ειναι απίστευτος! Να προσεχείς μην το στραμπουληξει προσπαθώντας να το βγάλει!

Ποια μαγνητική; Τι έχασα πάλι; :oops:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nina-Nana,εκανα μαγνητικη στο αρ.γονατο.Ο ορθοπεδικος διεγνωσε μαλλον ρηξη εσω μηνισκου.Εγω δεν θελω να πιστευω κατι τετοιο.

Οι πιθανοτητες ανω των 35 αυξανονται αρκετα αλλα αυτα ειναι απλα στατιστικα.Ειχα δυο συναδελφισσες.Η μεγαλη,στα 42 εκανε το δευτερο παιδακι και στο papp-a τις εβγαθνε 1/200 πιθανοτητες.Γεννησε ενα υγιεστατο κοριτσακι.Η δευτερη κοπελα οπου και εχουμε γεννησει με 4μερες διαφορα,ηταν 27 και στο papp-a τις εβγαζε επισης 1/200.Τρομακτικο ποσοστο αν σκεφτεις οτι εγω ανκαι 33 τοτε ειχα 1/12000.Και ηδευτερη γεννησε ενα υγιεστατο κοριτσακι.Να προσθεσω οτι κατα τα λεγομενα τους δεν εχουν οικογενειακο ιστορικο.Τωρ τι να πω.Τι ανιχνευουν στο αιμα και βγαζουν τις πιθανοτητες δεν το ξερω.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα....

Nina nana έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά με παίρνει λίγο από κάτω μερικές φορές. Δεν με πειράζουν τόσο τα 3 κιλά όσο η έλλειψη γυμναστικής. Πριν την Έλενα έτρεχα σχεδόν καθημερινά 6-8 χιλιόμετρα. Όπως καταλαβαίνεις η αλλαγή που βλέπω στο σώμα μου από τότε είναι μεγάλη. Προσπαθώ κάθε φορά που σκέφτομαι το σώμα μου να αντισταθμίζω τα θετικά που έχω τώρα και εννοείται ότι δεν συγκρίνεται με τίποτα. Παρ' όλα αυτά είναι στιγμές που με επηρεάζει. Ανέφερες κάποια στιγμή ότι κάνεις γιόγκα στο σπίτι.... δεν είχα σκεφτεί να πάρω κανένα DVD και να ακολουθήσω κάποιο τέτοιο πρόγραμμα. Ίσως να το κάνω.

Della περαστικά.... τί έκανε ο Κωνσταντίνος όταν κατάλαβε ότι παγιδεύτηκε? Φοβήθηκε? Πού θα πάνε τα άτιμα τα κιλά θα τα χάσουμε!!!! Η κολλητή μου πήρε πολλά κιλά στην πρώτη της εγκυμοσύνη και δεν μπορούσε με τίποτα να τα χάσει, αποφάσισε λοιπόν να κάνει και δεύτερο παιδάκι, να προσέξει να μην πάρει άλλα κιλά και να τα χάσει μια καλή όταν θα γεννήσει. Γεννάει λοιπόν το Αύγουστο με την Βιβή μας αλλά η κόρη της θα είναι μόλις 21 μηνών όταν θα γεννήσει. Είναι κι αυτό μια λύση... Εγώ την ξανασκέφτηκα λίγο την δεύτερη εγκυμοσύνη και είπαμε να το καθυστερήσουμε λίγο ακόμη. Μόλις ένα μήνα έχω που κοιμάμαι σερί το βράδυ, χωρίς διακοπές (εκτός απροόπτου). Θα αφήσω κανένα 6μηνο να χορτάσω τουλάχιστον ύπνο, και μετά βλέπουμε.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα 35 κλείνω τον Αύγουστο κορίτσια..... τις έχουμε ξανασυζητήσει νομίζω τις ηλικίες και αν θυμάμαι καλά το πιπινάκι είναι η Nina nana :tongue:.

Χαχα, είσαι απίστευτη!!!!! :P


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzamin το ξέρω οτι ειναι σπάσιμο και σε παίρνει απο κάτω! Ειναι φυσιολογικο όχι όμως γιατί 3 κιλά κάνουν διαφορά! Ειναι φυσιολογικο γιατί ο καθένας μας θέλει το καλύτερο για τον εαυτό του! Μια καλή φυσική κατάσταση και μια καλή εικόνα μας ανεβάζουν πολυ. Το να χωράει κάποιος στα ρούχα που είχε πριν χρόνια ειναι μεγάλο ψυχολογικό συν! Ειδικά για μαμα που τρέχει όλη μέρα με δουλεια παιδι υποχρεώσεις ακόμα και 1 κιλό να θέλει να χάσει και να μην μπορει ειναι πρόβλημα!

Με την πρώτη ευκαιρία θα σου πω τι λέει ο ίδιος ψυχολόγος γι αυτο το θέμα (απο κοντά ελπίζω ε?)!

Βαζε την Έλενα στο καρότσι ή στο τρικυκλο και περπατα στους ποδηλατοδρομους, εγω κάθε μέρα περπατάω πολυ ετσι με την μικρη κι έχει κάνει διαφορά στη φυσική κατάσταση. Πάμε και μαζί αν θέλεις για περπάτημα.

Που να δεις η νύφη μου που ηταν πάντα πετσί και κόκαλο!!! Εβαλε 30 κιλά στην πρώτη εγκυμοσύνη τα οποία φυσικά κατσικωθηκαν (τα 20) και μετά απο 7-8 μηνες ξαναμενει έγκυος!!!!!! Μιλάμε ειναι αγνωριστη! Το δεύτερο παιδι ειναι 8 μηνών αλλα η ίδια ειναι σαν να ειναι 7-8 μηνών έγκυος!

Della ελπίζω να μην ειναι τίποτα!!!! Ρήξη απο τι όμως; Συνήθως οι αθλητές δεν παθαίνουν κάτι τέτοιο;

Έχω σήμερα γυναίκα στο σπίτι για καθάρισμα και σίδερο και κλειστήκαμε τόσο ωραία μέρα. Δεν πειράζει όμως γιατί ειδικά το σίδερο ειναι στοίβα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...