Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, εγώ σήμερα και αύριο δεν δουλεύω, αλλά απο Δευτέρα θα δουλεύω full time για έναν μήνα λόγω δειγματισμών και μετα πάλι εκ περιτροπής, περιμένω την κουμπαρα μου η οποία κανει μαθήματα μανικιουρ-πεντικιουρ να έρθει να με πάρει για να μου κανει εξάσκηση, για να δούμε!

Μάλλον εγω είμαι η πιο μεγάλη απο όλες σας, στις 24 Φλεβάρη κλείνω τα 40, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και λέω και εγω απο Μαρτη να αρχίσω ένα προγραμμα πιλατες σε συνδιασμο με περπάτημα το οποίο μου αρέσει πολυ, εγω θα ήμουνα ικανοποιημένη εάν έχανα 5 κιλά, στην εγκυμοσύνη εάν σας πω ότι δεν είχα ζυγιστεί ποτέ, ούτε ξέρω ποσά πήρα, πάντως λόγω του ότι δεν συμπλήρωσα τους τελευταίους μήνες δυο εβδομάδες αφου γέννησα φορούσα τα παντελόνια μου.

Νινα-Νανα, όντως με το περπάτημα αλλάζει η διάθεση σου και εγω περπατάω αρκετά συνδυάζοντας βόλτα με το καρότσι, ωραία αυτά που ψωνίσει με τις εκπτώσεις, εγω πήρα 1-2 για μένα και μερικά για την μικρη, τώρα θέλω να πάρω στον άντρα μου αθλητικά για την δουλειά του!

Della, χιλιοχρονη, εύχομαι ότι επιθυμείς, τι έγινε βγήκε η απάντηση της μαγνητικης, ελπίζω να ειναι όλα καλά, επίσης περαστικα σου για το κρυωμα!

Τζαμίν, αυτο με τον συνεχόμενο ύπνο ειναι ένα θέμα, να το χαρείς τώρα, εμείς ακόμα ξυπναμε το βράδυ, εν το μεταξύ σήμερα έφτιαξα πολυ ωραίες φακες και ενώ τις τρώει δεν ήθελε με τίποτα, μου έλεγε λαλα (γάλα) και νανι, τελικά μόνο η μαμά μου της δίνει ωραία το φαγητό και το τρώει ή θα προσπαθήσω να την ταιζω νωρίτερα!

Βιβη, σκέψου και πάρε την απόφαση σου για την αμνιοπαρακεντηση, σίγουρα ειναι μια εξέταση σημαντική και φυσικα ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου!

Αυτα προς στιγμή, καλο σας απόγευμα!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και από μένα!

Σήμερα ο Κωνστ.ήτανε στις γλύκες του.Με το που ξύπνησε μου έστελνε φιλιά και μου έλεγε :μα,μαμά.

Τώρα κοιμάται,δεν ξέρω αν θα συνεχίσει τις τρυφεράδες του,το απόγευμα.

Το μεσημέρι η μητέρα μου,μας έφερε μουσακά.Ο Κωνσταντίνος για να φάει είδε το dvd του γάμου μου και όποτε με έβλεπε χειροκρόταγε.Είχε πολύ πλάκα!Δεν τον άφησα να το δει όλο ,μέχρι να φάει.

Νίνα Νάνα την ενίσχυσες αρκετά την αγορά της Θεσσαλονίκης.

Νίνα Νάνα και γω για την αμνιοπαρακέντηση νόμιζα ότι έπρεπε να γίνει μόνο αν βρίσκανε κάτι αρνητικό στην αυχενική.

Πόσα κιλά έχεις φτάσει που έκανες αλλαγή στα ρούχα σου?

Πάντως πραγματικά είσαι το νιάτο του καφέ μας.

Οι περισσότερες πρέπει να είμαστε 35.Εγώ γίνομαι στις 20 Μαίου.Έχω με την Βιβή 12 μέρες διαφορά.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν έχω ρωτήσει τον παιδίατρο αν αυτό με την ανάσα συνηθίζεται και μας είπε ότι πολλά παιδάκια όταν κλαίνε κόβεται η αναπνοή τους.Μας έχει πει να τον φυσάμε στο πρόσωπο ή να του βάζουμε το δάχτυλο στο λαιμό για να μην του γυρίσει η γλώσσα.Εμείς κάνουμε το πρώτο.Αλλά ευτυχώς τα πεσίματα έχουν μειωθεί από τότε που ξεκίνησε να περπατάει σταθερά.Ο Κων/νος έχει 16 δόντια.Αφού είναι μόνο ένας μήνας που κοιμάσαι σερί το βράδυ και γω θα καθυστερούσα για την δεύτερη εγκυμοσύνη.

Βιβή πότε θα την κάνεις την αμνιοπαρακέντηση και πόσο κοστίζει?Με γεια το καινούριο αυτοκίνητο!Τι μάρκα είναι?

Ντέλλα,περαστικά!Είσαι καλύτερα?Ο μικρός,το τραυμάτισε το ποδαράκι του?Τελικά ότι και να πάθουν τα μικρά δεν βάζουν μυαλό.Καλά αποτελέσματα από την μαγνητική.Ο Κων/νος σήμερα έφαγε κουλούρι Θεσσαλονίκης.Από σένα πήρα την ιδέα.Του άρεσε πολύ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom θα ξεκουραστείς για 2 μέρες.Μεσολαβεί και το ΣΚ οπότε 1α χαρά!

Θα ξεκινήσεις μαθήματα μανικιούρ-πεντικιούρ?Θα το χρησιμοποιήσεις ως απασχόληση?

Αμνιοπαρακέντηση είχες κάνει?

Στην εγκυμοσύνη είχα πάρει 8.5 κιλά και παρόλο 8.5 δεν τα έχασα γρήγορα.Έχω να ζυγιστώ από τον Ιούνιο.Τον Ιούνιο είμουνα 49 κιλά και παρόλο μόνο 49 βλέπω ότι έχει χαλάσει το σώμα μου.:?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lila's mom μάλλον θα ηταν κουρασμένη γι αυτο δεν ήθελε φαγητό. Κι εμένα το κάνει αυτο όταν νυσταζει.

Dimista είμαι 45 κιλά αλλα αν συνεχίσω να πηγαίνω Θεσσαλονίκη δεν θα μείνω τόσα!!! Εκεί όλη την ώρα τρώω!

Πριν μείνω έγκυος ήμουν 52 κιλά και θεωρούμουν κανονική προς αδύνατη. Οταν βρεθήκαμε τον Απρίλιο ήμουν 51 κιλα. Απο τοτε που ξεκίνησα να περπατάω κάθε μέρα με το καρότσι και να πινω καφε άρχισα να χανω κιλα.

Το σώμα χαλάει δυστυχώς. Κι εγω αν πχ φάω πολυ πετάω στομάχι λες κι είμαι έγκυος. Πριν την εγκυμοσύνη δεν φουσκωνε η κοιλιά μου ετσι όσο και να ετρωγα!

Σήμερα πήγαμε στο man & manetti και πήρε ο αντρας μου 2 πουκάμισα για τη δουλεια κι ένα πουλοβεράκι που μπαίνει πάνω απο πουκάμισο. Εχει πολυ καλές εκπτώσεις για οποία ενδιαφέρεται για τον άντρα της. Το ίδιο και τα Oxford company.

Μετά φαγαμε σε κινέζικο-βιετναμεζικο στο Χαλανδρι στο golden Phoenix (ειναι αρκετα γνωστό, έχει κι αλλού). Κάθε Τρίτη και Πέμπτη έχει μπουφέ απεριόριστο με 20 ευρώ το άτομο. Το φαΐ δεν το συζητώ, απαιχτο! Καιρο είχα να φάω τόσο ωραία! Κι η μικρη το ευχαριστηθηκε!

Καληνύχτα!!!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια!!!!!!!!

Λοιπόν το αποφάσισα για την αμνιο...θα την κάνω για να μη λέω αργότερα ότι δεν την έκανα, ενώ η γιατρός μου το είχε συστήσει. Δεν ξέρω πόσο κοστίζει, αλλά σίγουρα μπορεί να μου το γράψει, οπότε η επιβάρυνση θα είναι σχετικά μικρή. Περίπου σε 4 εβδομάδες θα την κάνω, αρχές Μάρτη.

Καλά έχω πάθει πλάκα με το αυτοκίνητο...ευτυχώς γιατί είχα στεναχωρηθεί πολύ που έδωσα αυτό που είχα πριν. Είναι citroen C3 diesel. Βέβαια ακόμη παλεύω να το συνηθίσω, αλλά που θα πάει...στο χέρι του δεν είναι.

Αύριο μάλλον θα πάω στο Ρέα να κάνω εξετάσεις, τις κλασσικές του μήνα (γενικές αίματος, ούρων και θυρεοειδή).

Ρε κορίτσια, εκεί που πριν τις γιορτές η μικρή είχε σταματήσει να ξυπνάει το βράδυ, τώρα μου σηκώνεται κατά τις 5 - 5 και 30 για γάλα. Ευτυχώς εκείνη την ώρα ξυπνάω για να πάω δουλειά, αλλά γιατί αυτό το πισωγύρισμα άραγε?

Πείτε καμιά ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα....

Νινα νανα πρέπει να το βάλω στο πρόγραμμα και να το κάνω τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα. Απλά το πρόγραμμα είναι αρκετά βαρύ, γιατί επιστρέφουμε με την Έλενα σπίτι κατά τις 4.30 (πολύ σύντομα θα γίνει 5.30-6.00 γιατί λήγει το μειωμένο ωράριο), με το που φτάνουμε η Έλενα θέλει να φάει το απογευματινό της, εγώ μαζεύω λίγο το σπίτι & μαγειρεύω (στις 7.30 τρώει βραδινό). Μέχρι να τα τελειώσω αυτά έχει πάει τουλάχιστον 6.30 και έχει νυχτώσει. Τώρα που μεγαλώνει η ημέρα και φτιάχνει ο καιρός θα είναι πιο εύκολο.

Lila's mom καλά να περάσεις στα ρεπό σου.

Δήμητρα κι εγώ όταν ήμουν μικρή το πάθαινα αυτό. Θυμάμαι τον πανικό μου όταν δεν μπορούσα να πάρω ανάσα.

Βιβή καλοτάξιδο το αυτοκίνητό σου....

Το γάλα της το δίνεις? Αν προσπαθήσεις να την ηρεμήσεις χωρίς να της δώσεις γάλα? Να της λες ότι είναι ακόμη νύχτα και δεν είναι ώρα για γάλα. Εγώ αυτό εφάρμοσα στην Έλενα για να το κόψει. Της έλεγα να κοιμηθεί λίγο ακόμη και μόλις ξυπνήσει θα της φτιάξω γάλα. Κι επειδή μου ζήταγε να πάμε στην κουζίνα, την πήγαινα μέσα χωρίς να ανάψω κανένα φως και της έλεγα,"βλέπεις, είναι πολύ νύχτα ακόμη". 4-5 μέρες έγινε αυτό και μετά δεν ξαναξύπνησε.

Σας αφήνω... πάμε ΣΚ στο χωριό.... Φιλάκια και καλά να περάσετε...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα να έχουμε! Προσπαθώ να κοιμησω την Λιλα γιατι το απογευματακι θα πάμε επίσκεψη σε μια ξαδελφη μου, αλλα δεν κοιμάται με τίποτα, μάλλον θα κοιμηθεί στον δρόμο!

Dimista, όπως έγραψα η κουμπαρα μου κανει μανικιουρ πεντικιουρ και έκανε εξάσκηση σε μένα, ομολογώ ότι έκανε πολυ καλή δουλειά, μακάρι να έχει επιτυχία σε αυτο το εγχείρημα! Αμνιοπαρακεντηση όπως έγραψα σε προηγούμενο πόστ έχω έκανα!

Βιβη, εγω την έκανα στο έμβρυο στο Κολωνάκι ειναι πολυ καλο και αξιόπιστο κέντρο και μου κόστισε πριν δυο χρόνια 700?, δυστυχώς δεν γράφεται σαν εξέταση και απο το ΙΚΑ τότε έπαιρνες 90? σύνολο, τα οποια δεν μπηκα στο κοπο να τα παρω, τώρα βέβαια με τον εοππυ μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλα καλο ειναι να ρωτήσεις! Με γεια το αμάξι, καλοταξιδο!

Νινα-Νανα, όντως ορισμένα καταστήματα έχουν καλές εκπτώσεις, αύριο λέω να πάω βολτουλα στην Γλυφάδα και εκεί έχει ωραία μαγαζιά! Στο golden Phoenix έχω φάει αλλα λόγω αλλεργίας στους ξηρούς καρπούς κάτι με πείραξε και δεν ξανά έφαγα τέτοιου είδους φαγητά, πάντως σας περιβάλλον ειναι πολυ ωραίο, προχθές που είχα παει Χαλάνδρι για δουλειές είδα ότι είχαν ανοίξει ωραία μεζεδοπωλεια, το κακό ειναι ότι μας πέφτει λιγο μακριά!

Τζαμίν, καλα να περάσετε στο χωριό, ευτυχώς έχει ωραίο καιρό!!

Αυτα πάω να ετοιμασω τα ρούχα μας για να φεύγουμε σιγά σιγά!

Καλο απόγευμα!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια' date=' εγώ σήμερα και αύριο δεν δουλεύω, αλλά απο Δευτέρα θα δουλεύω full time για έναν μήνα λόγω δειγματισμών και μετα πάλι εκ περιτροπής, περιμένω την κουμπαρα μου η οποία κανει μαθήματα μανικιουρ-πεντικιουρ να έρθει να με πάρει για να μου κανει εξάσκηση, για να δούμε!

[b']Μάλλον εγω είμαι η πιο μεγάλη απο όλες σας, στις 24 Φλεβάρη κλείνω τα 40, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι[/b] και λέω και εγω απο Μαρτη να αρχίσω ένα προγραμμα πιλατες σε συνδιασμο με περπάτημα το οποίο μου αρέσει πολυ, εγω θα ήμουνα ικανοποιημένη εάν έχανα 5 κιλά, στην εγκυμοσύνη εάν σας πω ότι δεν είχα ζυγιστεί ποτέ, ούτε ξέρω ποσά πήρα, πάντως λόγω του ότι δεν συμπλήρωσα τους τελευταίους μήνες δυο εβδομάδες αφου γέννησα φορούσα τα παντελόνια μου.

Νινα-Νανα, όντως με το περπάτημα αλλάζει η διάθεση σου και εγω περπατάω αρκετά συνδυάζοντας βόλτα με το καρότσι, ωραία αυτά που ψωνίσει με τις εκπτώσεις, εγω πήρα 1-2 για μένα και μερικά για την μικρη, τώρα θέλω να πάρω στον άντρα μου αθλητικά για την δουλειά του!

Della, χιλιοχρονη, εύχομαι ότι επιθυμείς, τι έγινε βγήκε η απάντηση της μαγνητικης, ελπίζω να ειναι όλα καλά, επίσης περαστικα σου για το κρυωμα!

Τζαμίν, αυτο με τον συνεχόμενο ύπνο ειναι ένα θέμα, να το χαρείς τώρα, εμείς ακόμα ξυπναμε το βράδυ, εν το μεταξύ σήμερα έφτιαξα πολυ ωραίες φακες και ενώ τις τρώει δεν ήθελε με τίποτα, μου έλεγε λαλα (γάλα) και νανι, τελικά μόνο η μαμά μου της δίνει ωραία το φαγητό και το τρώει ή θα προσπαθήσω να την ταιζω νωρίτερα!

Βιβη, σκέψου και πάρε την απόφαση σου για την αμνιοπαρακεντηση, σίγουρα ειναι μια εξέταση σημαντική και φυσικα ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου!

Αυτα προς στιγμή, καλο σας απόγευμα!

:P:p κι οτι θα εγραφα οτι εγω ειμαι η μεγαλυτερη....αντε για λιγο ,με περνας. 31 Μαρτη κλεινω τα 40 ! πω πω δεν μπορω ουτε να το πω. ο οφθαλμιατρος μου με ρωτησε προχθες και το ειπα πρωτη φορα ,καπως μου φανηκε.και μην μου πειτε ειναι νωρις ακομη;)


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιβή,καλορίζικο το καινουριο αυτοκίνητο. εγω ,αμνιο δεν εκανα ,αν και ημουν 37+, αλλα αν ξαναμεινω εγκυος θα κανω.Μην φοβασαι , ολα μια χαρα θα ειναι κ τελικά μάλλον δεν ειναι κ τοσο φοβερη εξεταση

Lila s mom, οι δυο μας κραταμε τα πρωτεία στην ηλικια.......αντε γιατι ολο 35 διαβαζα....χαχχαχα

τι ελεγα ?οτι ο Ισαακ δεν τρωει αλλαντικα ? γραψτε λαθος ,την επομενη μερα εφαγε καπνιστο ζαμπον κ απο τοτε κολλησε, ανοιγει το ψυγειο και παιρνει μονος του. επισης , η αλλη τρελα μας ειναι τα πουρακια caprice !!!!!!!!!!!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες μου.Ο Κωνσταντινος εχει ηδη μια ωρα που κοιμαται αλλα εγω μολις τωρα καθισα.Κοριτσια,μαλλον καποιος με εχει μουτζωσει!Πηρα χθες την μαγνητικη και τελικα ειναι οντως ρηξη μηνισκου.Πηγα σημερα ορθοπεδικο και ειπε οτι πρεπει να κανω χειρουργειο.Βεβαια,στην παρουσα φαση δεμ μπορω να το κανω.Μου εδωσε οδηγιες ποιες κινησεις να απιφευγω για να μην το επιδεινωσω και μου ειπε οποτε μπορω να προγραμματισω την αρθροσκοπηση.

Χθες πηγα στον ωρλ γιατι ο πυρετος απο την Τριτη ανεβοκατεβαινε και ο λαιμος μου ποναει φριχτα.Εχει μαζεψει πυον η γλωσσικη αμυγδαλη!Τις αμυγδαλες τις εβγαλα μικρη γιατι με ενοχλουσαν συνεχεια.Αυτη λοιπον η αμυγδαλη βρισκεται στη βαση της γλωσσας.Ε βρηκα κι εγω μερος να μαζεψω πυον.Ξεκινησα αντιβιωση απο χθες.Και μιας και -κατα γενικη ομολογια-ημουν σκατα,συμπληρωθηκε το καρε και με επιχειλιο ερπη!Κατα τ'αλλα...ειμαι καλα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κιττυ,σαλαμακιας και ο Ισαακ ε;μια απ'τα ιδια κι ο δικος μου.

Dimista,τις συνεχισε ο Κωνσταντινος τις γλυκες τελικα;κι ο δικος μου κατι τετοια μου κανει και με πεθαινει.

Nina-Nana,τι ωραια που περπατας με το καροτσι.Εμεις αν βγουμε θα ειναι μετα τις 6 οποτε παμε σε κανενα εμπορικο.Περσι ομως το ειχα κατευχαριστηθει!

Τζαμιν,ποτε σταματαε απο το μειωμενο;θα πηγαινεις και νωριτερα η μονο θα σχολας αργοτερας

Lila's mom,τελικα κοιμηθηκε η μπουμπου;περασατε ωραια;

Βιβη,καλοριζικο το αυτοκινητο σου.

Την αμνιο καλα θα κανεις να την κανεις,πηρες σωστη αποφαση.Εγω προπερσι εδωσ 600? και απ'οτι ξερω κι εγω δεν γραφεται.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...