Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας και από μένα!

Εμείς περάσαμε ένα ήσυχο ΣΚ αν εξαιρέσουμε το κυνηγητό που παίξαμε με τον Κωνσταντίνο το Σάββατο στα μαγαζιά,που πήγαμε για ψώνια όλο το υπόλοιπο ΣΚ ήταν ήσυχο!Την Κυριακή πήγαμε για καφέ με ένα φιλικό μας ζευγάρι και ο Κωνσταντίνος ήταν πραγματικά τόσο καλό παιδί που είχαμε ξεχάσει ότι τον είχαμε πάρει μαζί μας.Δεν μας ενόχλησε καθόλου.Το Σάββατο παίξαμε κυνηγητό με τον Κωνστ.αλλά τουλάχιστον καταφέραμε και κάναμε τα ψώνι

α που θέλαμε και ενισχύσαμε και την περιοχή μου.Ψωνίσαμε και για τον Κωνστ. αθλητικά παπούτσια.

Εlzu χάρηκα πολύ που έμαθα νέα σου και ξαναγύρισες στο καφέ μας!Χάρηκα που έχουν βελτιωθεί τα οικονομικά σας και εύχομαι να βελτιωθούν ακόμη πιο πολύ!Όσο για την Δημητρούλα εύχομαι να μην την ξανααποχωριστείς ποτέ!Φαντάζομαι πόσο θα σε πόναγε η απουσία της!:(Τώρα είναι όλα 1α χαρά!

Πολύ οικονομική η ζωή στην Γερμανία!

Νίνα Νάνα ,σε ζηλεύω που είσαι όλο βόλτες με την κόρη σου!Της αφιερώνεις πολύ ελεύθερο χρόνο,μπράβο σου!Πάλι φεύγεις?Οι συχνές ετοιμασίες,να φτιάχνεις συνέχεια βαλίτσες δεν σε κουράζουν?Για άλλη 1α φορά καλό ταξίδι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ντέλλα χαίρομαι που είστε καλύτερα μαμά-γιος.Και μεις εκπτωτικό χωριό δεν έχουμε πάει ποτέ χειμώνα.Όχι λόγω ερημιάς,αλλά επειδή φυσάει πολύ και δεν το ευχαριστιέσαι.

Lila's mom τα αλμυρά μάφιν πως τα φτιάχνεις?

Η Λίλα όταν ξυπνάει τα βράδυα της δίνεις και τις 2 φορές γάλα?

Κίττυ δεν έχεις άδικο που σκέφτεσαι και συ να πας Γερμανία.Μόνο και μόνο που δουλεύει ο ξάδελφος του άντρα σου,εκεί μπορεί να βοηθήσει για δουλειά.

Βιβή είσαι εντάξει τώρα?Σου πέρασε ο πόνος?

Καλό βράδυ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα.....

Elzu χαίρομαι πολύ που τα πράγματα πάνε καλά. Σε σκεφτόμουν πολύ όλο αυτό το διάστημα που ήσουν μακριά από την μικρούλα σου, και σου έστελνα θετική ενέργεια ;).

Νίνα νανα καλό ταξίδι. Παγκράτι-Κολιάτσου η Θεσσαλονίκη ε? Άντε να δούμε πότε θα τα πούμε... Χτες το απόγευμα ξεκινήσαμε για παιδική χαρά και για να περπατήσω λίγο, αλλά στον δρόμο έκανε εμετό η Έλενα και εννοείται γυρίσαμε πίσω.

Μάλλον ίωση είναι γιατί ξεκίνησε από Κυριακή. Έκανε το βράδυ της Κυριακής εμετό στην κούνια της, αλλά νόμισα ότι ήταν από το φαγητό, γιατί έφαγε πολύ και ανακάτεψε αρκετά φαγητά. Είχαμε και κόσμο και ο καθένας της έδινε από κάτι. Της έδωσαν και 2 κουταλιές σοκολατόπιτα, ε λογικό ήταν το παιδάκι να κάνει εμετό. Παρ' όλα αυτά ξαναέκανε εμετό χτες το απόγευμα την ώρα που βγήκαμε βόλτα και μόλις γυρίσαμε σπίτι, της έδωσα λίγο ρυζάκι και το έβγαλε κι αυτό. Επίσης μου έλεγε ότι την πονάει η κοιλίτσα. Το βράδυ κύλησε μια χαρά (ξύπνησε βέβαια 2-3 φορές), και το πρωί με το που ξύπνησε ζήταγε να φάει. Ας ελπίσουμε ότι τελείωσε. Θα φτιάξω κοτόσουπα σήμερα.

Δεν θυμάμαι να σχολιάσω πολλά. Βιβή ελπίζω να είσαι καλά. Τελικά τί ήταν?

Δήμητρα κι εγώ την κυνηγάω στα μαγαζιά. Ειδικά σε μαγαζιά με παιδικά ρούχα, αρχίζει να τρέχει και να μαζεύει πράγματα για να ψωνίσουμε και μου τα φέρνει. Φοράει σκουφιά, καπέλα, κασκόλ, παίρνει τσάντες, χαμός γίνεται.

Αυτά τα λίγα..... φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Elzu, μια χαρα ακουγονται όλα. και 900 ευρω για 120 ωρες ,πολυ καλα.οποτε μπορεις ,πες μας περισσοτερα για την Δημητρούλα

Dimista, ελπιζω να μην χρειαστει να ξενιτευτουμε, το βλεπω γολγοθα.κι ενω ξερω αγγλικα κ γαλλικα ,τα γερμανικα δεν τα κατεχω

Tzamin, κι ο Ισαακ εκανε χθες εμετο ,νομιζα απο σοκολατα που εφαγε. σημερα το πρωι ξυπνησε με κλαματα και οπως τον ειχα αγκαλια ,εκανε κακά ,αλλα σαν διάροια.

μετα ηρεμησε τον πηγα βολτα με το αυτοκινητο, σε ενα παρκο στην Ηλιουπολη κ δεν ηθελε να μπει στις κουνιες.γυρισαμε νωριτερα κ οπως τον αφησα στο καροτσι να παω τουαλετα ,κοιμηθηκε. η μυτη του τρεχει συνεχεια , βηχει λιγο κ δεν θελει να πινει σιροπι.ααααχχχ.......πρωτη φορα ,που αρρωστησε το αγοράκι μου


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζαμιν η θετικη ενεργεια επιασε...ολα πηγαν καλα;)

Κιττυ τι να πω για την μικρη???Εχει γινει παιδακι πλεον...εχασα αρκετα πραγματα αλλα προσπαθω να τα αναπληρωσω τωρα...ας πουμε οταν ηρθε την ειδα να τρωει μονη της...εγω την ειχα αφησει να την ταιζουν...το πρωτο καιρο ηταν δυσκολα, ξυπνουσε στον υπνο της και γενικα με εψαχνε πολυ...αλλα τωρα μπηκαν ολα σε εναν ρυθμο, βεβαια τωρα καταλαβαινω οτι της λειπουν ολοι οι αλλοι...το καταλαβα οταν της εβαλα τον γαμο μας...εκει τους ειδε ολους και φωναζε ολοι ολοι και εκλαιγε η καημενουλα μου...και συνεχεια μου ζηταει να παμε ατα στους παππουδες...μακαρι να μπορεσω να την φερω ελλαδα το καλοκαιρι...λεγαμε να την στειλω με συνοδεια αλλα απο οτι ειδα επιτρεπετε μετα τα 5...και να πεταξω και εγω ειναι πολλα τα χρηματα...γιατι θα παω θα γυρισω και μετα θα πρεπει να ξανα παω να την παρω και να ξαναγυρισω....Τρωει τα παντα πλεον αλλα με μετρο...δεν τρωει χαζα και θελω τωρα να την μαθω να πινει το γαλατακι της πριν κοιμηθει και οχι για να κοιμηθει...το γιογιο το ειχε ξεμαθει στην γιαγια της αλλα τωρα αρχιζει να μπαινει και αυτο παλι σε ενα προγραμμα...φωναζει μαμααααα κακααααα...χιχι...Το σουπερ εδω ειναι πραγματικα πολυ φθηνο...απο που να αρχισω να σας λεω...60 λεπτα το φρεσκο γαλα, 1.95 τα 8 χαρτι υγειας, 0,30 η σαλτσα ντοματας, υπαρχουν ομως και τα ακριβα..αναλογα τι θελει ο καθενας...κοριτσια εδω περα εκει μια ολοκληρη σειρα στα σουπερ με ετοιμες παιδικες τροφες...και γινεται ενας χαμος παντα..μονο τετοια ταιζουν εδω τα μωρα τους...γαλα φρεσκο παιδικο εχει της milupa αλλα δεν το βρισκεις σε ολα τα σουπερ...γενικα δινουν ακομα και στην ηλικια αυτην γαλα σε σκονη...

Βρε κοριτσια πειτε μου και εμενα τι ειναι το εκπτωτικο χωριο???:confused::confused:


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια.Ο μπαμπας μας λειπει απο Δευτερα πρωι και θα ερθειτην Πεμπτη.Με τον Κωνσταντινο περναμε πολυ ωραια.Χθες και σημερα πηγαμε παιδοτοπο και μετα βολτα.Αυριο εχουμε συγκεντρωση γονεων στο σχολειο οπου θα ερθουν παιδοψυχολογος,λογοθεραπευτης κτλ. και θα κανουν ομιλιες.Δεν ξερω ακομα αν θα παω αν και θελω πολυ.Λυπαμαι τον μικρο που θα αναγκαστει να ξαναπαει σχολειο το απογευμα.

Τζαμιν,μετα τον εμετο της εδωσες κατι να φαει;γενικα πως ειναι η διατροφη τι λεει ο παιδιατρος;γαλα κανει να δωσουμε;εγω εχω ειδικευτει στη διαρροια με τον γιο μου.Εμετο μου εκανε πρωτη φορα φετος στις 2Ιανουαριου.Πως ειναι τωρα η Ελενα;περαστικα της.

Κιττυ,περαστικα στον Ισαακ.Για γαστρεντεριτιδα μοιαζει.Περαστικα στο μικρουλακι μωρε.

Dimista,μια απο τα ιδια.Τον κυνηγαμε παντου,μαγαζια,σουπερ μαρκετ,εμπορικα,πεζοδρομια.Μας εχει ξεπατωσει!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβη,μηπως ηταν καμια κραμπα;α'επιπεδου ποτε θα κανεις;με γεια το καινουριο τικερακι!

Elzu,τι εκανε η Δημητρα οταν σε πρωτοαντικρυσε;τι αντιδραση ειχε;σε πλησιασε η κοντοσταθηκε;αν ε στενοχωρει το ερωτημα μην απαντας καθολου.Της μιλας γερμανικα;ξερει καμια λεξη;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della μου ευχομαι καμια μανα να μην το δει αυτο στα παιδια της...η μικρη μου με κοιταξε και περασαν μερικα δευτερολεπτα...σε εκεινα εμενα το μυαλο μου αρχισε να τρεχει...ωχ με ξεχασε, ωχ δεν με αγαπαει ωχωχωχ...και μεταααα ακουω ενα μαμααααα και δακρυα στα ματακια της...την πηρα αγκαλια και εβαλε αμεσως τα χερακια της στα μαγουλα μου και με κοιτουσε τοσο βαθια στα ματια που δεν εχω ξαναζησει ποτε...μετα απο λιγο αρχισε να ψαχνει και τον μπαμπα της...για 3 -4 μερες εβαζε συνεχεια τα χερακια της στα μαγουλα μου και με κοιτουσε στα ματια...μετα αρχισε να ειναι καλυτερα...εβλεπες οτι ακομα φοβοταν να με αφησει αλλα της ειχε φυγει αυτη η λυπη απο τα ματια...κοριτσια πραγματικα να μην χρειαστει ποτε καμια μανουλα να το κανει...δεν πονουσα τοσο πολυ οσο ηταν μακρια...ειχαμε να κανουμε πολλα και οι μερες , μηνες περασαν γρηγορα...αλλα πονεσα πολυ οταν ειδα τα ματακια της...τοτε καταλαβα τι της ειχαμε προκαλεσει...της μιλαω γερμανικα ναι...της λεω κατι στα ελληνικα και μετα στα γερμανικα...το θεμα ειναι ομως οτι ειναι ολη μερα με τον μπαμπα της που αυτος της μιλαει μονο ελληνικα...εχει μαθει αρκετες λεξουλες στα ελληνικα και οταν της λεμε πως ειναι αλλιως το λεει και στα γερμανικα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Δεν πηγα δουλεια σημερα.Ολο το βραδυ ο Κωνσταντινος δεν μ 'αφησε να κλεισω ματι.Απο τις 00.30 ξεκινησε να κλαιει,να τσιριζει,να κλωτσαει,κυριολεκτικα χτυπιοταν πανω στο κρεβατι.Αυτο το σκηνικο κρατησε κανα 20' και επαναληφθηκε αλλες δυο φορες μεχρι το πρωι.Οταν ξυπνησε μου εδειχνε τα δοντια του.Βρε κοριτσια,με μουρλανε ολο το βραδυ και δεν σκεφτηκα να του δωσω ντεπον!Ειμαι τελειως ηλιθια!Νομιζα οτι κατι ειδε στον υπνο του κτλ.Τελοσπαντων,τωρα το πρωιμε ειδε να μην φοραω ρουχα για τη δουλεια και μου τραβουσε τις πυτζαμες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και από μένα!

Ο μικρός μου είναι άρρωστος από χτες με πυρετό .Πρώτη φορά που κάνει πυρετό δεν έχει ξανακάνει.Ευτυχώς δεν έχει πολύ.37.5.Ελπίζω να μην του ανέβει άλλο.Ίσως να είναι ίωση γιατί κυκλοφορούν ιώσεις.Ντεπόν του δίνουμε.Εχτές το βράδυ όταν γύρισε ο πατέρας του,από την δουλειά τον κοίταξε να δει αν έχει πυρετό!Τα πάντα μιμούνται!

Τζαμίν πώς είναι η Έλενα ?Ξαναέκανε εμετό?Έκανε και πυρετό?Έχει και προτιμήσεις στο ντύσιμο.Το γούστο της είναι ακριβό?Εσύ,τι κάνεις?Πώς αντιδράς όταν στα φέρνει?

Κίττυ ο Ισαάκ είναι καλύτερα?Περαστικά!

Ελζού το εκπτωτικό χωριό είναι ένα τεράστιο εμπορικό που μοιάζει με χωριό.Είναι σε ανοιχτό χώρο.Έχει πολλά καταστήματα,καφετέριες,εστιατόρια και παιδότοπους.Και έχει και πολύ καλές τιμές.Βρίσκεται στα Σπάτα.Αν έρθετε Ελλάδα αξίζει να πάτε.Να το συνδυάσετε και με το Αττικό Ζωολογικό πάρκο που είναι επίσης στα Σπάτα.

Ελζού ξέχνα αυτούς τους μήνες αποχωρισμούς.Τώρα είστε μαζί και είναι όλα όπως πριν.Και γω αυτό θα σκεφτόμουνα:Θα με θυμάται ή θα με έχει ξεχάσει?Από λέξεις λέει πιο πολλές γερμανικές ή ελληνικές?

Ντέλλα και ο δικός σου άντρας κάνει ταξίδια?Ευτυχώς αύριο γυρνάει.Τελικά πήγες στην συγκέντρωση?Το βράδυ να του δώσεις ντεπόν να μην έχετε πάλι τα ίδια.Ωραία περνάτε με τον Κωνσταντίνο.

Ντέλλα και συ να μην ρώταγες και γω είχα σκοπό να ρωτήσω τι γίνανε η Τζιτζίνα και η Brooke.

Κορίτσια,δώστε σημεία ζωής!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τρώω ΤΡΕΛΟ πήξιμο, αλλά σας σκέφτομαι.

Περαστικά περαστικά περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια!Γρήγορα να γίνουν καλά!

Εμείς καλά είμαστε, η μικρή σήμερα με βοήθησε στο άπλωμα και στο μαγείρεμα :D Κίττυ από σένα πήρα την ιδέα να την βάλω να με βοηθήσει!

Τζαμίν, κι η Ειρήνη έχει προτίμηση στα ρούχα, θέλει να φοράει καλσόν και φουστάνι κάθε μέρα και τα ροζ παπούτσια (όχι τα άσπρα). Ό,τι να'ναι!Εσένα τί ρούχα της αρέσουν? Ελπίζω να μην έκανε ξανά εμετό!

dimista τυχερή είσαι που δεν έχει ξανακάνει πυρετό ο μικρός!!!!37,5 δεν είναι τίποτα, ελπίζω να μην ανέβει.

elzu πολύ όμορφα τα νέα σας, τώρα είστε μαζί κι όλα τα άλλα άστα πίσω σου!

della, ελπίζω σήμερα να κοιμηθείς να ξεκουραστείς, δεν την παλεύω να μην κοιμάμαι!!

Συγγνώμη για το μήνυμα αστραπή κορίτσια, φιλιά πολλά σε όλες!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...