Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας και από μένα και καλό μήνα!

Νίνα Νάνα είσαι αδυνατούλα,αλλά όμορφη αδυνατούλα!45 κιλά είμουνα όταν πήγαινα γ'λυκείου.Πριν την εγκυμοσύνη είμουνα 51,5.Με γεια τα ρούχα που πήρε ο άντρας σου.Τι περιλαμβάνει το μπουφέ?

Βιβή καλορίζικο το αυτοκίνητο!Καλή επιτυχία για τις εξετάσεις που θα κάνεις αύριο στο Ρέα.Μήπως της δίνεις νωρίς το βράδυ το γάλα και ξυπνάει στις 5 με 5.30 γιατί έχει πεινάσει και νομίζει ότι στις 5 με 5.30 είναι το πρωινό της γάλα?

Τζαμίν καλό ταξίδι για το χωριό και να περάσετε τέλεια!Είστε τυχεροί γιατί θα σας κάνει καλό καιρό!Όποτε πηγαίνετε στο χωριό μένετε στους γονείς σου ή στα πεθερικά σου?

Lila's mom πώς περάσατε στην ξαδέλφη σου?Κατάλαβα λάθος,νόμιζα ότι η κουμπάρα σου θα μάθαινε σε σένα μανικιούρ-πεντικιούρ.:oops:Δεν το θυμόμουνα ότι είχες γράψει για την αμνιοπαρακέντηση.

Κίττυ ,τελικά ήταν να μην κάνει την αρχή.Τώρα που κόλλησε ,άντε να τον μαζέψεις,όπως όλα τα παιδάκια.

Καλό βράδυ και καλό ΣΚ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ντέλλα λίγο πριν το κλείσω είδα και τα δικά σου νέα!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το χειρουργείο και περαστικά στον Κων/νο.Τις συνέχισε για λίγο.Και γω τρελαίνομαι όταν τα κάνει αυτά!

Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα...συγνωμη που εχω χαθει αλλα οπως ξερετε ηταν μια πολυ δυσκολη περιοδος για εμας...αλλα πλεον εχει φτιαξει παλι η ζωη μας και ηθελα να σας πω τα νεα μας...λοιπον οπως ξερατε ειχα φυγει για γερμανια και μετα απο 4 μηνες η μικρη ειναι και παλι μαζι μας...το σπιτι μας ειναι ενα 2 μισαρι οπως το λενε εδω...εχει μια μεγαλη κρεβατοκαμαρα και μεγααααλο παιδικο...το σαλονι ειναι λιγο μικρουλικο...κουζινα νορμαλ και μια αποθηκουλα και ενα ακομα δωματιακι που θα το κανουμε δωματιο για τα ξυλινα μας...θα τα αναλαβει ο ανδρας μου οπως και στην ελλαδα γιατι εγω απο την πρωτη μερα που ηρθα δουλευω...απο το εργοστασιο με μετεφεραν στην καφετερια και μου εκαναν συμβολαιο για ακομα 6μηνες...και ευχομαι να σθνεχισω εκει για πολυ περισσοτερο...παιδικο για την δημητρουλα δεν βρηκα ελευθερη θεση και η πρωτη θα ειναι απο σεπτεμβριο...θα κοστιζει περιπου 200 ευρω...110 αν την παω μετα τα 3...τα οποια μπορω να τα παρω απο το κρατος αν το εισοδημα μας ειναι μικρο...καναμε και την αιτηση για το επιδομα παιδιου που ειναι τον μηνα 186 ευρω...το ενοικιο μας ειναι 350 ευρω και στο σουπερ δινουμε το πολυ 50 ευρω με ολα μεσα...και τις πανες τις μικρης...102 κομματια παμπερσ 27 ευρω...

Η μικρη ενω ειχε εφιαλτες τις πρωτες εβδομαδες τωρα εχει ηρεμησει...εχει καταλαβει οτι οποτε φευγω...μετα ξανα γυρναω...

αυτα τα λιγααααα...χιχι ευχομαι να μπορω να σας γραφω τωρα πλεον πιο συχνα


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Elzu πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου!!!!!! Εύχομαι όλα να ειναι βολικά και τέλεια, να προσαρμοστειτε κι οι τρεις σας πλήρως και να βρείτε ανθρώπους να ειναι δίπλα σας εκεί. Και φυσικά εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να μην αισθανθείτε καθόλου νοσταλγία (γιατί αυτή η λέξη έχει μέσα την λέξη αλγος=πόνος και δεν ειναι τυχαίο που "τρώει" πολλούς που έφυγαν....)....

Della περαστικά βρε κορίτσι!!!

Kitty και της δικιας μου της αρέσουν τα πουρακια, ειδικά αυτά με τη μαύρη σοκολάτα.

Lila's mom έχεις βαριά αλλεργία; Επρεπε να ενημερώσεις για να σου πουν τι να μην φας.

Βιβη με γεια το αυτοκίνητο!

Dimista τα πάντα είχε το μπουφέ. Ενα περίεργο ψωμάκι, ρυζογκοφρετες με σάλτσα, 2 Σούπες, 2 σαλάτες, 3-4 ειδη σπρινγκ ρολς, 3 διαφορετικά σουσι, τηγανητό ρύζι, νουντλς με λαχανικά, κοτόπουλο με σάλτσα τεριγιακι, χοιρινό γλυκοξυνο, χοιρινό με κασιους, 2 καυτερα πιάτα, τσιζ κεικ, τηγανιτες μπανανες κι ανανά με λιωμενη σοκολάτα, φρουτοσαλατα κι αλλα πολλα!

Σήμερα το πρωι πήγαμε με την φίλη μου που μένει απο κάτω και την κόρη της στο εκπτωτικο χωριό. Περάσαμε πολυ όμορφα! Το απόγευμα ήρθε το κοριτσάκι εδώ να παίξουν, ωραία μέρα, γεμάτη!

Καληνύχτα!!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Εξαφανιστηκατε κορίτσια; :tongue:

Εμείς είμαστε καλα... Μόνο που η μικρη ξυπνάει μέσα στην νύχτα και με κουράζει. :rolleyes:

Χτες το πρωί πήγαμε στο εκπτωτικο χωριό και πάλι... Δεν ψωνισαμε τίποτα αλλα ειναι ωραία βόλτα κι η παιδική χαρά ειναι υπεροχή.

Το απόγευμα βγήκα βόλτα με την μικρη με το καρότσι απο τις 3 μέχρι τις 7!!!!! Ο αντρας μου είχε μια εκδήλωση στο Μέγαρο οπότε είμασταν οι δυο μας. Πήγαμε στο πάρκο, παίξαμε στην παιδική και με τα κουβαδακια και μετά πλατεία.

Καλή Κυριακή σε όλες!!!!,


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη Κυριακη κοριτσιαααα...εμεις σημερα περιμενουμε την πρωτη μας επισημη επισκεψη..χαχα...θα ερθουν οι θειοι του ανδρα μου που μενουν εδω,...αντε να δουμε τι λαθη θα μας βρουνε παλι....αλλα μερικες ωρες ειναι και θα περασουν....


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.Ο Κωνσταντινος κοθμαται,ο αντρας μου ειναι δουλεια κι εγω μολις τελειωσα το αυριανο φαγητο(κρεατοσουπα)και καθισα να ξεκουραστω.Ο λαιμος μου ειναι πολυ καλυτερα,το ιδιο και τα ματια του μικρου.

Νινα-Νανα,εχει κοσμο το εκπτωτικο χωριο τωρα το χειμωνα;σκεφτηκαμε κι εμεις να παμε χθες αλλα φοβηθηκαμε μηπως εχει ερημια λιγω του οτι ειναι ανοιχτο.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elzu,γι καλα που ξαναεμφανιστηκες,μας ελειψες.Πολυ ωραια τα νεα σου, μπραβο κοριτσακι μου.Μια χαρα ανταπεξηλθες,ορθοποδησατε και ξανασμιξατε.Εισαι ζωντανο παραδειγμα.

Η Δημηυτρουλα πως περναει εκει;η γλωσσα πως της φαινεται;οταν δουλευεις ποιος την κραταει;

Μας γεμισες ελπιδα ρε κοριτσι....


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς εδώ μόλις έφτιαξα αλμυρά μάφιν τα οποία τα τσακίζουμε οικογενειακώς, σε λίγο εαν δεν σιδερώσω θα πάω στην μαμά μου!!!

Della, χαίρομαι που εσύ και ο Κωμσταντίνος είστε καλύτερα, τώρα όσον αφορά το χειρουργείο εαν δεν μπορείς να το αποφύγεις πάρτο ψύχραιμα και γρήγορα θα το ξεπεράσεις, τον χρόνο της ανάρωσης σου θα έχεις βοήθεια? θα έρθουν οι γονείς σου? Εύχομαι όλα καλά να πάνε!

Νίνα-Νανά, και εσείς ακόμη ξυπνάτε τα βράδια? και εμείς τα ίδια, μάλιστα τις 2 τελευταίες βραδιές ξυπνάει δις, στις 1 και στις 5,άντε να δούμε πότε θα κοιμούνται σερί. Ωραίο είναι το εκπτωτικό χωριό, εαν και πέφτει λίγο μακριά αλλά μία φορά στο τόσο καλά είναι.

Elzu, συγχαρητήρια για την νέα αρχή και που είστε όλοι μαζί, όλα καλά θα πάνε, σε ποιά πόλη είσαι?

Κιττυ, είδες πως ακούγονται τα 40....., άστα, αλλά τι να κάνουμε κάποτε είμασταν 20, 30, το θέμα είναι να περνάμεκαι να είμαστε καλά στα χρόνια που διανύουμε!

Dimista, με τέτοιο καλό καιρό σίγουρα πήγατε ωραίες βολτούλες.

Εμείς την Παρασκευή που πήγα στην ξαδέλφη μου, είχαμε την φαεινή ιδέα στα ξαφνικά να πεταχτούμε στο golden, μίας και είναι κοντά στο σπίτι της, εμείς χωρίς να έχουμε καρότσι και εκείνη με το μωρό στον μάρσιπο, αφήστε καλύτερα, ούτε μισή ώρα δεν καθήσαμε, εχώ δανείστηκα καρότσι απο το εμπορικό αλλά το μωρό δεν σταμάτησε να κλαίει!!!!

Αυτά τα νέα μας, καλό βράδυ!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della μου και εγω χαιρομαι που εχω επιτελους τον χρονο και την ψυχολογικη διαθεση να σας γραψω...λοιπον παραδειγμα δεν θελω να ειμαι...δεν θελω καμια μανα να μην δει αυτο που ειδα στα ματακια της δημητρουλας οταν με ειδε μετα απο 4 μηνες...για μια εβδομαδα μετα ηθελε να ειναι συνεχεια αγκαλια μου και εβαζε το χερακι της στα μαγουλα μου σαν να μην το πιστευει οτι με εχει εκει...κοριτσια καμια μανα να μην το ζησει...το σκεφτομαι και ακομα δακρυζω...αυτο το βλεμα της ηταν γεματο πονο...

lilas mom ειμαι στην στουτγαρδη...della ο ανδρας μου λογο γλωσσας δεν δουλευει και ετσι κραταει αυτος την μικρη και ολο το σπιτι...κοριτσια μου μαγειρευει, καθαριζει το σπιτι και φτιαχνει τα μπλουζακια...που να το πω και απο εδω οσες δεν το ειδατε στο facebook...μπορειται να μου παραγγειλεται να σας φτιαξω για τα δευτερα γενεθλια των ζουζουνιων σας....ετσι θα με βοηθησετε κιολας...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Elzu,χαρηκα πολυ που εμαθα νεα σας !!!!!!! ευχομαι να πανε ολα καλα απο εδω κ περα και να μην ξαναποχωριστειτε ποτε με την Δημητρούλα !!!

ο μισθος σου ειναι καλος ?

εχει ο αντρας μου συγγενεις στην στουτγαρδη. ειναι δικηγορος ο ξαδερφος του.οπως παμε κι εμεις για κει θα την κανουμε.....


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζητησα να δουλευω ημιαπασχοληση γιατι δεν ηξερα τι θα γινει με την δουλεια του ανδρα μου...( δουλευε αλλα ο ελληνας οπου δουλευε τον απελυσε και δεν τον εχει πληρωσει ) και ετσι τωρα δουλευω 120 ωρες τον μηνα και παιρνω 900 ευρω...ακομα δεν εχω πληρωθει για να σας πω σιγουρα γιατι τωρα εκανα με την ιδια εταιρεια συμβολαιο μεχρι τον Ιουνιο...μεχρι τωρα δουλευα στο εργοστασιο και εκει δουλευα 160 ωρες τον μηνα και επαιρνα καθαρα στο χερι 1200 ευρω αλλα δεν ειχα δηλωμενη την μικρη...με τα 900 θα εχω 350 ενοικιο, 100 ευρω τα εισητηρια, 50 ευρω το γκαζι, 38 το ρευμα , 50 ευρω τα ξυλα για την σομπα, και 200 βαρια βαρια τα ψωνια...θα παιρνω και 186 ευρω καθε μηνα επιδομα παιδιου και οτι μπορουμε να βγαλουμε με τα μπλουζακια...ευχομαι να παμε καλα οπως περσι γιατι με αυτα τα χρηματα θα μπορουμε να ερθουμε το καλοκαιρι στην ελλαδα


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Elzu καλα ακούγονται όλα.

Della το εκπτωτικο χωριό ειναι υπέροχο σε μέρα με ήλιο. Είχε κόσμο κι έχει πολυ ωραία καφέ.

Lila's mom εμείς στο golden περνάμε πολυ ωραία. Κρίμα που ταλαιπωρηθηκατε.

Χτες το πρωί πήγα με την μικρη μια βόλτα στην πλατεία και το μεσημέρι ήρθαν τα πεθερικά μου για φαγητο. Το απόγευμα ήρθε κι η αδερφή του άντρα μου με την κόρη της. Όταν έφυγαν πήγαμε στο golden hall όπου η μικρη έπαιξε 2 ώρες!

Δεν έχω αλλα νέα εκτός οτι αύριο βράδυ φεύγουμε πρώτα ο Θεός για θεσσαλονίκη με το αυτοκίνητο γιατί έχει ο άντρας μου δουλειά εκεί απο Τετάρτη μέχρι Παρασκευή.

Φιλιά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Εμείς περάσαμε ένα δύσκολο και γεμάτο σκ. Την Παρασκευή το βράδυ με έπιασε ένας πολύ δυνατός πόνος χαμηλά και φοβήθηκα πολύ! Ελλειπε και ο άντρας μου (έχουν μια ομαδική εργασία στο μεταπτυχιακό και είχε ραντεβού με την ομάδα) οπότε δεν ήξερα τι να κάνω. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάρω buscopan και να μείνω ξαπλωμένη. Ευτυχώς ήρθε η μητέρα μου, μου έφερε το φάρμακο και πρόσεχε τη μικρή μέχρι να συνέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Elzu πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σας! Λίγο υπομονή ακόμη κάνε και όλα θα μπουν σε σειρά! Οσο για το πόσο δύσκολο ήταν να αφήσεις τη μικρούλα σου πίσω και να φύγεις να είσαι σίγουρη ότι όλες μπορούμε να το φανταστούμε. Μακάρι να μην είχε χρειαστεί αλλά πέρασε και αυτό και τώρα είστε πάλι μαζί, μόνο αυτό μετράει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...