Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Δήμητρα πραγματικά μας κάνει καλό να βγαίνουμε οι δυό μας. Στο Παπακωνσταντίνου είχε πολύ κόσμο. Το γυμναστήριο μόλις άνοιξε και για να προσελκύσει κόσμο έβγαλε μια πολύ καλή προσφορά. 130 ευρώ για έναν χρόνο.

Μια χαρά τα πάει ο Κωνσταντίνος με το βάρος του ε? Μακάρι να ήταν και η Έλενα λίγο παρακάτω. Χτες όμως με το που την πήρα από τον σταθμό μου ζήτησε μπανάνα. Της λέω "δεν έχω μπανάνα" και μου λέει "bumbo μπανάνα", δηλαδή πάμε στα jumbo να πάρουμε μπανάνα (στην γειτονιά μας είναι ένα μεγάλο κτήριο που στο ισόγειο είναι Βερόπουλος και στον 1ο όροφο jumbo). Αποτέλεσμα ήταν να φάει 2 μπανάνες, 3 κρουασανάκια βουτύρου, 2 μπισκότα Παπαδοπούλου και 4 κριτσίνια σίτου elite. Μετά από μια ώρα μου ζήταγε πάλι να φάει. Εννοείται ότι μόνο γάλα της έδωσα για βράδυ.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tzamin φοβερή τιμή το γυμναστήριο!

Η δικιά μου όλα αυτά δεν τα τρώει ούτε σε μια ημέρα! :(

Εμείς ακόμα Θεσσαλονίκη είμαστε! Ακόμα 38 πυρετό έχει... Πήγε χτες σε γιατρό, γρίπη είπε.

Φιλιά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες.Ο μικρος δεν εχει συνελθει ακομα.Λιγο βηχα,λιγες μυξες,λιγο πονολαιμο.Απ'ολα κι απο λιγο.Ελπιζω να μην παει κι αλλο μακρυα η βαλιτσα και να γινει περδικακι!

Ειναι 4-5 μερες που κατεβαζει το παντελονι του και μου λεει κακα.Ρωτησα τη δασκαλα του και μου ειπε οτι ξεκινησε τα πιο μεγαλα παιδακια της ταξης να τα πηγαινει τουαλετα και ο δικος μου ζηλεψε!Πηραμε γιο γιο αλλα καθεται σαν καρεκλακι και παιζει.Η δασκαλα του μου ειπε να μην ασχοληθω εγω καθολου και θα του το μαθει αυτη οταν τον δει οτι ηρθε η ωρα του.Δεν ειναι ετοιμος μωρε ακομα.Τις 8 στις 10 φορες οταν λεει κακα,τα εχει ηδη κανει.Παντως οταν τον ειδα με κατεβασμενα παντελονια. κοριτσια,τα εχασα.Μεχρι να δω τι θα κανω τα εκανε πανω του.Πω πω τι θα τραβηξουμε για το κοψιμο της πανας!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Julie,περαστικα στη συν-αρρωστη!Αυτο το σχολειο μας τσακισε ρε παιδι μου!

Εlzu,την εντυσες καρναβαλακι;

Dimista,παιρνει αργα αλλα σταθερα ε;Ζντε ακομα λιγο και θα σπασετε το φραγμα των 10κιλων!

Τζαμιν,κι ο δικος μου ολο να μασουλαει θελει.Τι θα τους κανουμε μου λες;

Νινα-Νανα,περαστικα του βρε παιδακι μου,γρηγορη αναρρωση.

Καλο βραδυ φιλεναδες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα......

Νινα νανα περαστικά. Η γρίπη τύπου Α είναι σε έξαρση τώρα και αν ήταν και εξαντλημένος από υπερβολική κούραση ...... μάλλον ο οργανισμός κατέρρευσε. Ελπίζω να γίνει γρήγορα καλά. Τουλάχιστον ήταν μια ευκαιρία να ξεκουραστεί λίγο. Η Έλενα αυτά που ανέφερα τα έφαγε σε μια ώρα. Από το πρωί είχε πιεί 300 γρ. γάλα στο αυτοκίνητο μέχρι να την πάω σχολείο, έφαγε λίγα corn flakes με γάλα μόλις έφτασε, το μεσημέρι έφαγε 1 πιάτο φασολάκια με φέτα, πριν την πάρω από το σχολείο έφαγε 1 φέτα ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα και μετά αυτά που έγραψα παρακάτω :shock:. Βέβαια τις προηγούμενες ημέρες που είχε γαστρεντερίτιδα δεν έτρωγε πολύ. Είχε χάσει και βάρος, πήγε 13 κιλά :tongue:. Τώρα τα τρώει όλα μαζεμένα για να τα ξαναπάρει.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Della περαστικά και σε εσάς. Μου φαίνεται ότι τα μωρά μας ταιριάζουν. Μπορεί να συμπεθερέψουμε. Και η Έλενα τα ίδια κάνει με τα τσίσα και κακά. Μάλιστα στο σχολείο έκανε και μια φορά κακά στην τουαλέτα. Μόλις σηκώσουμε τα χαλιά, θα ξεκινήσουμε εκπαίδευση.

Έχει κόψει καμία μανούλα πιπίλα? Η Έλενα έχει αρχίσει και δεν την θέλει και πολύ. Σκέφτομαι να της την κόψω. Το μεσημέρι στο σχολείο κοιμάται χωρίς πιπίλα, μόνο την ώρα που πάει για ύπνο το βράδυ. Ακόμη και την νύχτα την πετάει. Το Σάββατο που την έβαλε για ύπνο η δασκάλα της, δεν της έδωσε πιπίλα και μια χαρά κοιμήθηκε. Θα το σκεφτώ λίγο για να βρω τον τρόπο. Ξέρετε κανένα έξυπνο σύστημα κοψίματος?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα το πιο σημαντικό!!!

Χτες πήγα γυμναστήριο!!!!!

Η αρχή έγινε.... ήρθε ο άντρας μου λίγο νωρίς και πήγα. έτρεξα 15 λεπτά στον διάδρομο και έκανα και pilates 1 ωρίτσα. Τέλεια!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα το πιο σημαντικό!!!

Χτες πήγα γυμναστήριο!!!!!

Η αρχή έγινε.... ήρθε ο άντρας μου λίγο νωρίς και πήγα. έτρεξα 15 λεπτά στον διάδρομο και έκανα και pilates 1 ωρίτσα. Τέλεια!!!

Επιστρέψαμε!!!!

Βρε Tzamin μήπως να γραφτώ κι εγω στο γυμναστήριο; Μονη μου αποκλείεται να το πάρω απόφαση!

Della περαστικά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Πολύ βροχή σήμερα και γενικά φέτος!

Τζαμίν το βάρος του μικρού είναι στα κατώτερα χαμηλά.Αν και εμένα πλέον δεν με ενοχλεί.Ο παιδίατρος μας είπε ότι το κατάλληλο βάρος σε ένα παιδάκι 22 μηνών πρέπει να είναι 11 κιλά.

Η τιμή στο γυμναστήριο τέλεια!

Φαγανό παιδάκι η Έλενα .Ο Κωνσταντίνος για να μου ζητήσει να φάει μετά από 1α ώρα θα είναι θαύμα!

Τζαμίν καλή αρχή στο γυμναστήριο!Πώς σου φάνηκε?Είχε κόσμο?

Νίνα Νάνα καλωςήρθατε!Ο άντρας σου,είναι καλύτερα?

Ντέλλα ευαισθητούλης ο Κωνσταντίνος σας.Καλό τους κάνει ο παιδικός.Βλέπουν τι κάνουν τα άλλα παιδάκια και μαθαίνουν πιο γρήγορα από τα παιδάκια που δεν πηγαίνουν παιδικό.Οπότε μπορεί να μην δυσκολευτείτε με το κόψιμο της πάνας.Και γω σκέφτομαι να πάω τον Κωνσταντίνο παιδικό από το Φθινόπωρο.

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Νινα νανα περαστηκα στον ανδρα σου...τζαμιν καλη αρχη στο γυμναστηριο...φανταστικη τιμη ε???Η ελενα φαγανου ε???Κ η δημητρουλα μου καλα τρωει αλλα ειναι υπερκινητικη και δεν μενει τιποτα μαλλον...τωρα λεω να την παω εδω σε καποιον παιδιατρο γιατι ειμαι περιεργη να δω ποσα κιλα ειναι...κοριτσια δεν την εντυσα...δεν πηγαμε καν στην παρελαση...εγω δουλευα και σχολασα καμια ωριτσα πριν...ειχα πει στον ανδρα μου να ερθει αλλα εκεινη την ημερα ειχε προσφορα στα ξυλα που παιρνουμε για το τζακι και ετσι ηρθα σπιτι για να παει να παρει ξυλα...δεν πειραζει μωρε...του χρονου με το καλο...dimista δουλευα στην εταιρεια hochland kaffee...ειναι εταιρεια που φτιαχνει καφεδες και διαφορα αλλα πραγματα...μεχρι τα χριστουγεννα ημουν στο εργοστασιο οπου χρειαζονταν ατομα για τα δωρα και 31 δεκεμβριο τελειωνε το συμβολαιο μου αλλα για καλη μου τυχη με κρατησαν και μου ξανα εκαναν συμβολαιο για 6 μηνες μεχρι τον ιουνιο δηλαδη...βεβαια ειναι ημιαπασχοληση...120 ωρες τον μηνα...σε κανα διμηνο θα μαθω αν συνεχισω να ειμαι εκει ή οχι....


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια...και συνεχιζω το μηνυμα απο εχτες γιατι καθαρη απαντησε δεν εδωσα απο οτι ειδα...χιχι...τελικα με κρατησαν αλλα σε μια απο τις καφετεριες και τωρα μαθαινω πως να κανω latte machiato, και αλλα πολλα καλουδια...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά.....

Νινα νανα γράψου κι εσύ να κανονίζουμε να πηγαίνουμε παρέα. Είναι στο τετράγωνο πάνω από το jumbo.

Δήμητρα το γυμναστήριο έχει μπόλικο κόσμο αλλά πιστεύω ότι είναι επειδή βρίσκεται στον πρώτο μήνα λειτουργίας του. Σε λίγο καιρό δεν θα έχει τόσο κόσμο. Πολλοί ξεκινούν γυμναστήριο με ενθουσιασμό, αλλά στον πρώτο μήνα τα παρατάνε. Νομίζω ότι για να κρατήσεις σταθερό πρόγραμμα πρέπει να το απολαμβάνεις και να μην το κάνεις σαν αγγαρεία. Όταν κάτι που επιλέγεις να κάνεις στον ελεύθερο χρόνο σου, δεν σου αρέσει, χάνεις το ενδιαφέρον και βρίσκεις δικαιολογίες για να το αποφύγεις.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και παιδάκια !

ειχε ενα προβλημα το λαπτοπ ,αλλα διορθωθηκε. διαβασα τα νεα σας, πανω κατω ,καλα εκτος απο καποιες μικρο ιωσούλες. εμεις καλα ,πολυ βροχη αυτη την εβδομαδα ,αρα μεσα.αυριο θα παμε παιδοτοπο.εντωμεταξυ ο Ισαακ θελει καθε μερα βολτα με το αυτοκινητο και οταν του λεω δεν μπορουμε καθε μερα , εκεινος απανταει ΄΄καθε...καθε΄΄. ειναι τριτη μερα που εχει ξυπνησει απο τις 6 30 το πρωι !!!!! σημερα το μεσημερι 13 30 κοιμηθηκε και ξυπνησε πριν λιγο.τωρα τρωει κοκκινιστο κρεας με πατατες κ βλεπει nickelodeon. παιδιατρο εμεις θα ξαναπαμε πριν γινει 2 χρονων κ εμβολιο τον Ιουνιο. απο βαρος πρεπει να κοντεθει τα 12 κιλα και υψος 90 εκ


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια, πολύ δουλειά είχα αυτην την εβδομάδα και ξεκινάνε και ραντεβού τα Σ/Κ, αυτην την Κυριακή έχω ένα μέχρι στιγμής!!

Όπως λεει και η Κιττυ λόγω βροχής περιοριστήκαμε, χθές πήγαμε στην νονά και σήμερα metro mall, ψωνίσαμε διάφορα!!!

Kαλή αρχή Τζαμίν με το γυμναστήριο, άντε να το αποφασίσω και εγώ!

Della, ελπίζω να είναι καλύτερα ο Κωνσταντίνος!

Elzu, μπράβο που ανανέωσες το συμβόλαιο, εγώ πηγαίνω 2 φορες το χρόνο στο Wurzburg, είναι κοντα στην Νυρεμβέργη, μπορεί να το ξέρεις!

Νίνα-Νανα, καλώς ήρθατε, ελπίζω να είναι καλύτερα ο αντρας σου.

Dimista, μία χαρά ο Κωνσταντίνος, πως πάει το εμβολιο, σου παρουσίασε εξανθήματα? εμένα έβγαλε στην εβδομάδα λίγα, εμείς έχουμε να κάνουμε 3 μέχρι το καλοκαίρι, τα έχω στο ψυγείο, να δω ποτε θα κλείσω ραντεβου!

Να σας ρωτήσω κατι, μου έστειλαν ένα φυλάδιο για baby swimming, το έχει δοικιμάσει καμια σας? θελω εαν γνωρίζεται να μου πείτε εντυπώσεις, βασικά γίνεται μαζί με τους γονείς μια ή δύο φορές την εβδομάδα και λέμε με το αντρα μου επειδή της αρεσει πολύ το νερό να την γράψουμε!!!

Καλό βραδυ σε ολα τα κοριτσια!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...