Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Περασαμε πολυ ωραια σημερα.Πηγαμε στη συγκεντρωση.Μας μιλησε παιδοψυχολογος,λογοθεραπευτης,παιδιατρος,διατροφολογος και οδοντιατρος.Για να πω την αληθεια μονο τους 3 πρωτους παρακολουθησα.Μετα βγηκα στην συλη οπου επαιζε ο Κωνσταντινος.Ελπιζω να μη μου αρρωστησει που ετρεχε εξω ως τις 20.00 αλλα δεν ηθελα να του τη χαλασω.

Dimista,πρωτη φορα αρρωστησε ο μικρουλης σου;ε το 37,5 δεν ειναι τιποτα.Περαστικα του μωρε,ελπιζω να μην ξαναανεβασει θερμοκρασια.

Julie,μια δεσποινιδουλα η Ειρηνη με καλσον και φορεματακι ε;ο δικος μου θελει μονο φορμες.Αν παω να του βαλω τζην γινεται χαμος.Με τις φορμες ειναι πιο ανετος.

Καλο βραδυ κοριτσακια μου!Φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κι από εμένα...

Η Έλενα εμετό δεν ξαναέκανε αλλά μου φαίνεται ότι κάτι την ενοχλεί. Χτες το βράδυ έκανε διάρροια. Από την Κυριακή όμως ξυπνάει 2-3 φορές το βράδυ με γκρίνια και θέλει αγκαλιά. Μου τραβάει τον λαιμό της μπλούζας μου και ακουμπάει το προσωπάκι της στο στέρνο μου πάνω στο δέρμα. Κάθομαι σε μια πολυθρόνα που έχω στο δωμάτιό της και την κρατάω αγκαλιά μέχρι να χαλαρώσει τελείως και μετά την βάζω πάλι στην κούνια. Μπορεί να είναι τα δόντια. Δεν έχει κάποιο εμφανές σύμπτωμα. Είναι ακόμη στα 12 δόντια οπότε λέω μήπως είναι αυτό. Ελπίζω να είναι αυτό γιατί αν συνεχιστεί και σήμερα η γκρίνια μάλλον θα πρέπει να πάμε για εξέταση ούρων λόγω του νεφρού της :?. Δεν θέλω ούτε να το σκέπτομαι.

Από ρούχα της αρέσουν τα φανταχτερά και επίσης της αρέσουν τα αξεσουάρ. Ότι βρει στα μαγαζιά που μπορεί να το κοτσάρει επί τόπου, δεν το αφήνει με τίποτα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είχα μια δύσκολη εβδομάδα στο γραφείο, και οι επόμενες το ίδιο προμηνύονται, υπομονή θα κάνω και θα περάσουν που θα παει!!!

Della & Tzamin, και η Λίλα 3 μέρες τώρα τα ίδια με εσάς, ξυπνάει 3-4 φορές με κλάματα, δεν βολεύοταν πουθενά και έβαζε συνέχεια το δάκτυλο στο στόμα της, τελικά της έπιασα τα ούλα και είναι τα πίσω πρησμένα, της έβαλα αλοιφή για τα δόντια και έτσι ηρέμησε, είμαι σίγουρη οτι είναι τα δόντια!!!

Νίνα-Νανά καλά να ξαναπεράσετε στην Θεσσαλονίκη!!!

dimista, εύχομαι ο Κωνσταντίνος να είναι καλύτερα σήμερα, περαστικά!!!

Elzu, όλα σε λίγο θα είναι μακρινή ανάμνηση, το σημαντικό είναι οτι είστε μαζί και θα αναπληρώσετε τον χρόνο που είσασταν μακριά!!

Μιας και μιλάτε για ντύσιμο εμείς έχουμε καταβολευτεί τις φόρμες και τα παντελονάκια, σπάνια θα φορέσουμε φόρεμα ή φούστα, παρολά αυτά δεν μου έχει δείξει μέχρι στιγμή προτίμηση σε κάτι, απο αξεσουάρ βάζει τις τσάντες μου στον ώμο, φοράει τα παπούτσια της γιαγιάς και περπατάει στο σπίτι και επίσης βάζει και δακτυλίδια, επίσηςι όταν την ντύνω πάει απέυθείας στον πατέρα της και κάνει στροφή για να την δεί, γυναίκες......

Καλό βράδυ σε όλες σας!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Σήμερα είμαι πολύ ενθουσιασμένη..... γράφτηκα στο γυμναστήριο. Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός.... τώρα απλά πρέπει να αφοσιωθώ και να φτιάξω πρόγραμμα. Επίσης το βράδυ η Έλενα κοιμήθηκε πολύ καλά. Δεν ξύπνησε ούτε μια φορά. Βέβαια η μάνα έκανε την βόλτα της το βράδυ να δει γιατί δεν ξύπνησε το παιδί.... είναι καλά? Ξεκουράστηκα.... Ήτανε από τις βραδιές που κοιμάσαι κοιμάσαι και η νύχτα δεν τελειώνει. Ξύπνησα κάποια στιγμή πιστεύοντας ότι είναι τουλάχιστον 3 και ήταν 12.30 :D. Ξαναξυπνάω πολύ χορτασμένη από ύπνο πιστεύοντας ότι κοντεύει 6.30 και ήταν 4 :D. Απίστευτο. Μου φάνηκε ότι κοιμόμουν για 2 μέρες.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Ο Κωνσταντίνος τελικά δεν ανέβασε θερμοκρασία,ευτυχώς!Κράτησε μόνο 2 μέρες!Είναι εντελώς απύρετος!Όχι ότι ήταν πολύ το 37.5 απλά πρώτη φορά έκανε πυρετό έστω αυτό το λίγο.Ο μικρός μου τον τελευταίο καιρό είναι πολύ τρυφερός!Όλο με αγκαλιάζει,μου στέλνει φιλιά,με φιλάει!Με έχει τρελάνει!Άλλο που δεν θέλω!Μου αρέσει πολύ!Πιο τρυφερός από τον άντρα μου!Ο άντρας μου,που χρόνο!:tongue:

Julie τι ωραία,που σε βοήθησε!Τυχερή που έχεις κοριτσάκι!Ωραίες προτιμήσεις έχει η Ειρήνη στα ρούχα.Άλλη χάρη τα κοριτσάκια!

Ντέλλα καλά έκανες και δεν του την χάλασες.Έτσι χαίρονται τα μικρά!

Lila's mom υπομονή και κουράγιο στην δουλειά!Η Λίλα κάνει πασαρέλα δηλαδή?

Τζαμίν η Έλενα ξαναέκανε διάρροια?Χαίρομαι που δεν ξαναέκανε εμετό.Καλή αρχή στο γυμναστήριο.Πόσες φορές την βδομάδα θα πηγαίνεις ?Τι ώρες?Έκανες το πρώτο μάθημα?Πώς σου φάνηκε?Τι ωραία που χόρτασες ύπνο!Το χρειαζόσουν!

Για τα ρούχα που γράψατε με τον δικό μου παίζουμε πόλεμο για να τον ντύσω.Μόνο μπουφάν,κάλτσες και παπούτσια φοράει ευχάριστα.

Βιβή μου αρέσει πολύ το καινούριο σου τικεράκι!

Καλό βράδυ και καλό ΣΚ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Χθες το πρωί είχα γράψει ένα κατεβατό αλλά άργησα να το ποστάρω και τα έχασα όλα! Δεν ξέρω πως έγινε αλλά ως δια μαγείας η Μένια άρχισε να κοιμάται όλη τη νύχτα!!! Ηταν και αυτή μια δύσκολη εβδομάδα γιατί ο άντρας μου έλλειπε πάλι ταξίδι.

Della σου θυμίζει κάτι;

Η μικρή είναι κοκέτα! Κοιτάζεται στον καθρέφτη και χαμογελάει! Της αρέσει να φοράει και φορέματα και φούστες και φόρμες αρκεί να έχουν έντονα χρώματα και σχέδια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο Θεσσαλονίκη!

Ωραία περνάμε αλλα ο αντρας μου έχει απο χτες το βράδυ πυρετό μάλλον λόγω υπερκοπωσης. Ψοφησε στη δουλεια στη Θεσσαλονίκη.

Αγνωστο το ποτε θα φύγουμε. Χτες βράδυ λέγαμε αλλα.....

Φιλια κορίτσια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες.Ο Κωνσταντινος κοιμαται κι εγω μολις καθισα.να ξεκουραστω.Ειναι λιγο κρυωμενος παλι κι εχει μυξουλες και φτερνιζεται.Η παιδιατρος του παιδικου που τους ειδε την Πεμπτη μου εγραψε οτι εχει λιγο πυον στο λαιμο αλλα δεν εχει εξελιχθει σε κατι.Βεβαια,απ'οτι την εχω τσεκαρει ειναι λιγο υπερβολικη οποτε δεν εδωσα πολυ βαση στα λεγομενα της.Αν χρειαστει κατι θα τον παω στον δικο μας παιδιατρο.

Την Παρασκευη το απογευμα επεστρεψε ο αντρας μου.Ο μικρος χαρηκε πολυ που μας ειχε κοντα του και τους δυο.Χθες εγω εφημερευα και απ'οτι μου ειπε ο αντρας μου με ζητουσε κι εκλαιγε.Σημερα πηγαμε μια βολτα στη Ν.Σμυρνη το πρωι που ειχε ωραια μερα και περασαμε ωραια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzamin,καλη αρχη με το γυμναστηριο.Πως θα το βολεψεις;Τι προγραμματα θα κανεις;

Νινα-Νανα,περαστικα στον αντρουλη σου και καλο ταξιδι.

Dimista,παλι καλα που δεν ανεβασε αλλο θερμοκρασια.Ειναι δυσκολο μωρε να βλεπεις το παιδακι σου να ταλαιπωρειται απο τον πυρετο.

Κι ο δικος μου ευχαριστα μονο το μπουφαν του φοραει.

Βιβη,οι αντρες τα "χαλανε" τα παιδια,το εχω τσεκαρει πλεον!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Νίνα-Νανά περαστικά στον άντρα σου, ελπίζω να γίνει γρήγορα καλά!

Τζαμίν καλή αρχή με το γυμναστήριο, κι εγώ άρχισα μαθήματα tango, επιτέλους!!Χρόνια το σκεφτόμουν, έχω κάνει ένα μάθημα μέχρι στιγμής κι αύριο έχω το δεύτερο, ανυπομονώ πάρα πολύ!Γενικά με τον χορό έχω έρωτα. Πόσες φορές λες να πηγαίνεις την εβδομάδα?

Della πάλι κρυωμένος? Πφφφφφ, κι εμάς μια από τα ίδια, πολλές μύξες και ψιλοβήχει στον ύπνο της. Εν τω μεταξύ έχουν σκάσει οι 2 κάτω κυνόδοντες κι όλο μας λέει "πονάει δοντάκι" με παράπονο :-(

dimista , τέλειο που είναι τρυφερός ο Κωνσταντίνος, φιλιά αγκαλιές τί άλλο να ζητήσεις? Η Ειρήνη είναι με τις ώρες της, άλλες τις φορές την πιάνει και με γεμίζει φιλιά κι άλλες φορές την κυνηγάω για να της δώσω ένα φιλάκι. Αχ να μην αφήνεις τον άντρα σου έτσι, αν δεν έχει αυτός χρόνο να πηγαίνεις εσύ να τον τρελαίνεις στα φιλιά ;)

Βιβή, μοιάζουν οι μικρές μας!Κι εμάς κοιτάζεται στον καθρέφτη και λέει και "κούκλα" στον εαυτό της :shock: Να ανησυχήσω?

Φιλιά πολλά!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Julie μου γιατί να ανησυχείς? Απλά τα κορίτσια μας είναι του λούσου!

Χθες την πήγα μόνη μου στις κούνιες γιατί ο άντρας μου είχε ραντεβού με την ομάδα για μια εργασία που έχουν στο μεταπτυχιακό. Ευτυχώς ήθελε περισσότερο να κάνει κούνια οπότε δεν κουράστηκα πολύ, γιατί πια ζορίζομαι να τη σηκώνω για πολύ ώρα.

Το Σάββατο έφτιαξα παστίτσιο και η μικρή το τσάκισε!!! Έφαγε σχεδόν όσο και εγώ!Αφού είπα ότι θα σκάσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα...περαστηκα στα μικρακια και νινα νανα στον ανδρουλη σου...πρεπει να ξεκουραζετε και λιγο...και εμενα η μικρη μου βηχει αλλα οχι καθε μερα...την πιανει το βραδυ...την παρασκευη θα παω να την γραψω σε καποιον παιδιατρο εδω κοντα στο σπιτι για να κανουμε το εμβολιο τον Απριλιο...θα κλεισω και ενα ραντεβου στα κοντα αν γινεται για να την δει και μια γιατι φοβαμαι μην εκανε παλι ωτιτιδα...εδω σημερα εχει πολυ κρυο...και κατα της 11 θα πρεπει να παω στην δουλεια...αυριο ειναι καρναβαλια εδω περα και θα δουλευουμε μονο 6 ωρες χαλαρα...ολος ο κοσμος εχει φυγει γιατι τα παιδια εχουν και διακοπες μια εβδομαδα...αλλα το σαββατο κοριτσια πεθανα...ειχα την μεγαλη βαρδια απο της 8 μεχρι της 7 το βραδυ...και ειχε απιστευτα πολυ κοσμο...χτες ομως ξεκουραστηκαμε....την εντυσα ωραια να παμε στην εκκλησια εδω στην γειτονια αλλα δεν ειχε λειτουργια....την αλλη κυριακη...η αλλη ελληνικη εκκλησια ειναι λιγο μακρια και δεν την παλευα να παμε...και εδω τελειωνει η εκκλησια κατα την 13.00...η μικρη μου εμαθε το γιογιο και λεει μονη της πλεον κακαααα μαμαααααα...χιχι αντε τωρα να της μαθουμε και να λεει πιπι...χιχι


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κοριτσάκια μου.....

Εμείς όλα καλά. Γυμναστήριο δεν ξεκίνησα ακόμη γιατί το Σάββατο γύρισε ο άντρας μου από Βρυξέλλες νωρίς το απόγευμα και ήταν εντελώς άυπνος, οπότε έπεσε για ύπνο γιατί το βράδυ είχαμε κανονίσει να βγούμε. Ήρθε πάλι η δασκάλα της Έλενας και την αφήσαμε να την κάνει εκείνη μπάνιο και να την βάλει για ύπνο. Έκλαψε όταν της είπα ότι θα φύγουμε αλλά το ξεπέρασε αμέσως. Πήγαμε σε ένα ωραίο wine bar για κρασί και ελαφρύ φαγητό και μετά Παπακωνσταντίνου. Ήταν πολύ ωραία, μόνο που αδιαθέτησα :?. Την Κυριακή αφού ουσιαστηκα ήταν η πρώτη μέρα περιόδου, δεν ήμουν για γυμναστήριο. Πήγαμε στην πλατεία της Αγ. Παρασκευής για καφέ και κούνιες και μετά για φαγητό με φίλους.

Δεν θα βάλω υψηλούς στόχους, αν καταφέρω να πηγαίνω 2 φορές μέσα στην εβδομάδα θα είμαι ευχαριστημένη. Το ΣΚ όλο και λίγη ώρα θα ξεκλέβω για να πάω άλλη μια φορά. Το γυμναστήριο είναι ανοιχτό μέχρι τις 12 το βράδυ και τα τελευταία ομαδικά ξεκινούν στις 22.00. Λέω να προσπαθήσω να πηγαίνω μια φορά αφού κοιμάται η Έλενα και μια μέρα να έρχεται ο άντρας μου λίγο πιο νωρίς ώστε να πηγαίνω κατά τις 19.00.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και καλή βδομάδα!

Το Σάββατο ο άντρας μου είχε σεμινάριο στην δουλειά και βγήκαμε τα 2 μας με τον Κωνσταντίνο.Την Κυριακή βγήκαμε με ένα φιλικό μας ζευγάρι και την μικρή τους,που είναι 16 μηνών και πήγαμε Φλοίσβο.Αλλά δεν παίξανε μαζί.Μόνο κοιταζόντουσαν.Μόνο με τα μεγαλύτερά του παίζει ο Κωνσταντίνος όπως έχω ξαναγράψει,επειδή του μιλάνε.Αλλά παρόλα αυτά περάσαμε ωραία!

Σήμερα πήγαμε για εμβόλιο.Έκανε το mmr.Είναι 9800 και 83 εκ.Άλλα 200γρ.και φτάνει τα 10κιλά!Τώρα παιδίατρο θα ξαναπάμε Απρίλη.

Βιβή και του Κωνσταντίνου του αρέσει το παστίτσιο.Αν και από τα χεράκια μου έχει φάει μόνο 1α φορά.Αλλά τρελαίνεται!Στο καρότσι δεν κάθεται?Το Σάββατο που τον πήγα βόλτα,τον πήγα με τα πόδια γιατί δεν κάθεται με τίποτα στο καρότσι.Και παρόλο που είναι κουραστικό χωρίς καρότσι περάσαμε ωραία!Ευτυχώς 2 φορές μου ζήτησε αγκαλιά.

Νίνα Νάνα,περαστικά στον άντρα σου!Ελπίζω να είναι καλύτερα!

Ντέλλα είναι καλύτερα ο Κωνσταντίνος?Και μένα μου αρέσει στην Ν.Σμύρνη.Έχει ωραία πλατεία!

Julie περαστικά στην Ειρήνη!Τον άντρα μου δεν τον αφήνω έτσι.Και τους 2 μου άντρες τους τρελαίνω στα φιλιά.:oops:

Elzu περαστικά στην Δημητρούλα.Ελπίζω να μην κάνει πάλι ωτίτιδα.Χιονίζει?Τι δουλειά βρήκες?Δεν θυμάμαι.Θα την ντύσεις την Δημητρούλα?Μένετε κοντά στην Φρανκφούρτη?Τι ωραία που έμαθε το γιογιό!Την πάνα την φοράει μόνο στον ύπνο?Σγν.που σε τρέλανα στις ερωτήσεις.

Τζαμίν ήταν να μην κάνεις την αρχή να βγεις με τον άντρα σου χωρίς την Έλενα.Καλά έκανες και το ξανακανόνισες και είσαι τυχερή που το δέχεται η δασκάλα της Έλενας!Είχε κόσμο στον Παπακωνσταντίνου?Στο γυμναστήριο πόσο θα πληρώνεις αν επιτρέπεται?

Καλό μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...