Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, ελπίζω να περάσατε όλες πολύ ωραία ότι και αν κάνατε, όπου και αν πήγατε!!!

Εμείς γυρίσαμε απο ολιγοήμερες διακοπές, και απο Δευτέρα αρχίζω δουλειά.

Περιμένω τα αποτελέσματα απο τους παιδικούς σταθμούς για να δούμε αν και που μα πήρανε.

Della, πώς ήταν οι διακοπές σας, ελπίζω να περάσατε ωραία!!

Κιττυ & Dimista, τι έγινε με τον παιδικό σταθμό? λογικά θα μάθετε και εσείς απο βδομάδα, μακάρι να μας πάρουν.

Καλό Σ/Κ να έχουμε, καλά να περνάτε!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημέρα,καλό μήνα κ καλό Φθινόπωρο!

Περάσαμε ωραία Σπάρτη ,είχε ωραίες μέρες ,κάναμε κ κει τα μπάνια μας αν κ δεν πηγαίναμε κάθε μέρα!Τον Κωνστ.τον χαρήκανε πιο πολύ από πέρυσι.

Ντέλλα χαίρομαι που περνάτε ωραία!Έχετε λίγες μερούλες ακόμα!Έχει δροσίσει?

Lila's mom ,τι έγινε με τον σταθμό?Εμάς μας πήρανε αλλά σε άλλον.Καλή αρχή στην δουλειά.

Κίττυ τελικά θα πάει στον ίδιον?

Πάω σ.μ.Καλή υπόλοιπη μέρα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα !!!!!!

Είχα κάποιο πρόβλημα φέτος με το ΕΣΠΑ και δεν τον πήρανε.Περιμένω τα αποτελέσματα του δήμου.Θα τα παρουν όλα τα παιδιά αλλά ίσως κα Οκτώβριο.Ναι, στον ίδιο θα πάει,και ρωτάει κάθε μέρα αν άνοιξαν τα σχολεία.......

Καλή αρχή στα υπόλοιπα παιδάκια !!! Lila s mom, την πήρανε την Λίλα ?


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα !!!!!!

Είχα κάποιο πρόβλημα φέτος με το ΕΣΠΑ και δεν τον πήρανε.Περιμένω τα αποτελέσματα του δήμου.Θα τα παρουν όλα τα παιδιά αλλά ίσως κα Οκτώβριο.Ναι, στον ίδιο θα πάει,και ρωτάει κάθε μέρα αν άνοιξαν τα σχολεία.......

Καλή αρχή στα υπόλοιπα παιδάκια !!! Lila s mom, την πήρανε την Λίλα ?

Καλησπέρα Κίττυ!Κ μεις φέτος είχαμε πρόβλημα με το ΕΣΠΑ .Κ κάναμε ένσταση κ μετά την ένσταση τον πήρανε.Θα είναι σε άλλον αλλά ελπίζω να του αρέσει.Ο Ισαάκ θα είναι σε σταθμό του δήμου?Θα είναι πάλι ο Διονύσης κ τα ίδια παιδιά κ οι ίδιες δασκάλες?Γιατί θα αργήσουν τόσο πολύ?

Καλά αποτελέσματα!Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, τελικά μας πήρανε και εμάς, στην 3η επιλογή μας, ιδιωτικός, ελληνοαγγλικός, μικρός σχετικά, κάναμε ήδη την εγγραφή και στις 11/9 εχουν αγιασμό.

Ελπίζω βεβαια να ειναι καλός, ειναι μάλιστα αυτός που είχα ρωτήσει πέρσι για την δημιουργική απασχόληση.

Dimista, μπράβο που σαν πήρανε και εσάς, καλα έκανες με την ένσταση, μια γνωστή μου ενώ είχε αρκετα μόρια και ήταν ήδη στα πρώτα αποτελέσματα δεν την πήρανε, βεβαια εχει λογική διότι εξαντλήθηκαν οι θέσεις στους σταθμούς επιλογής της, θα έπρεπε βεβαια εφ΄οσον περίσσευαν θέσεις σε άλλους να ενημέρωναν τους γονείς μήπως θέλανε να πανε σε αυτούς.

Κιττυ, ευχομαι να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα του δήμου, αλήθεια ποτέ βγαίνουν και με τι τροπο θα τα μάθετε?

Della, καλα να περνατε, οπωσδήποτε να κανονισουμε συνάντηση.

Καλο σας βραδυ!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Δήμος περίμενε πρώτα τα αποτελέσματα του ΕΣΠΑ.Αναρτήθηκαν τα αποτελέσματα ,αυριο το πρωί θα τα δούμε.Στον ίδιο σταθμό,με τις ιδιες δασκάλες.Ο Διονύσης είναι στον ίδιο , αλλά στο μεγαλύτερο τμημα.Αλλά τον δασκάλεψε τοσο καλά η μανα του που κ στις κουνιες που συναντιούνται δεν μιλάει στον Ισαάκ !!!! Να τον μάθει όμως να μην χτυπάει δεν μπορούσε.

Τελοσπάντων, δεν ξερω αν ξεκινήσει άμεσα σταθμό.Ισως Οκτωβρη.

Καλή αρχή στην Λίλα κ στον Κωνσταντίνο !!!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα...................την Δευτέρα ξεκινάμε κι εμείς !!!!!

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!!!!!!!!!!!

* Πως και πως , περιμένω την πρώτη μέρα που θα μπει ,θα πει δυνατά ''καλημέρα'' και δεν θα έχει καμία σχέση με την περσινή πρώτη μέρα!!!!!!!

Βιβή κ Lila s mom, καλή προσαρμογή εύχομαι στα κορίτσια σας και υπομονή σε εσάς !!!!!

Dimista, o Κωνσταντίνος πως το πήρε που θα αλλάξει παιδικό ?


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια, ευχομαι και εγω καλη σχολική χρόνια σε ολα τα παιδάκια!!

Εμείς ξεκινήσαμε την Πεμπτη με αγιασμό όπου φύγαμε αμέσως, την Παρασκευή πήγε απο τις 8 εώς τις 11.30, ευτυχώς δεν είχαμε προβλημα, το μόνο που με ανησύχησε και παρακαλώ να μου πείτε πως δουλεύει το σύστημα- ειναι οτι ενώ της είχα δωςει τοστ και 2 φρούτα, δεν έφαγε τίποτα, μου έδωσαν πίσω το τοστ αλλα όχι τα φρούτα, μια άλλη μητέρα έκανε φασαρία που δέν έφαγε ο γιος της και είπε η υπεύθυνη οτι όσα παιδάκια δεν θέλανε να φάνε και γκρινιαζανε δεν τους έδωσαν, εχει λογική αυτο? οταν ενα τρίχρονο που παίζει και ερωτηθεί γενικά απο την δασκάλα εαν θελει να φάει, τι θα απαντήσει ¨ ναι έρχομαι ¨

Κανονικά δεν πρεπει να τα συγκεκντρωνουν ολα για το δεκατιανό?

Βεβαια ήταν η πρώτη μερα και την Τετάρτη έχουμε συγκέντρωση οι γονεις.

Για να δούμε.

Εσει πως τα πήγατε?


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Lila s mom, καταρχήν πολύ καλό που πήγε η Λίλα χωρίς πρόβλημα.Μπράβο της !!!! Ο Ισαάκ μετά από 10 μήνες παιδικό, κλαίει -για λίγο- γιατί κλαίνε τα καινούρια παιδάκια!!!!!! Να σε ρωτήσω...φαγητό γιατί της έβαλες εσύ ? το ζήτησαν ? Πάντως είναι ξεκάθαρο άπο την ΕΕΤΑΑ ότι η επιδότηση περιλαμβάνει την σίτιση των παιδιών.Βέβαια στην συγκέντρωση προφανώς όλα θα ξεκαθαρίσουν.Πάντως για πρώτη μέρα να είσαι ικανοποιημένη που έκατσε και τόσες ώρες.Ο Ισαάκ για αρκετό καιρό ,δεν έτρωγε τίποτα.

Τωρα για το ωράριο του φαγητό κλπ,δεν ξέρω τι να σου πω...ειδικά για ιδιωτικό σταθμό. Στον δικό μας , 9 00 που κλείνουν οι πόρτες ,σερβίρουν πρωινό , το μεσημερινό 12 00. 13 00 ανοίγουν οι πόρτες για το σχόλασμα (13 00-16 00). Για το φρούτο αν σου πω, ότι δεν ξέρω αν το δίνουν μετά το πρωινό ή το μεσημεριανό........................


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια κ καλή σχολική χρονιά στα παιδάκια σας!!!:D

Σήμερα ξεκίνησε ο Κωνσταντίνος.Στον καινούριο παιδικό σταθμό.Πρώτη μέρα.Το είχε πάρει θετικά.Ήταν καλά προετοιμασαμένος.Κ ξεκίνησε καλά.Δεν πήγε με δυσκολία κ γύρισε ενθουσιασμένος.Αλλά μέχρι να γυρίσει είμουνα μέσα στο άγχος γιατί δεν ήξερα πως θα του φανεί κ δεν ήξερα αν θα δυσκολευτεί στην προσαρμογή.Αλλά ευτυχώς όλα πήγαν 1α χαρά.Κάθησε κ για δεκατιανό κ για μεσημεριανό.Πήρα κ τηλ.κ μου είπαν ότι είναι 1α χαρά.Πέρυσι είχε φάει λίγο ψωμάκι την πρώτη μέρα ,φέτος όλο το δεκατιανό κ το μισό μεσημεριανό.Μακάρι να συνεχίσει να πηγαίνει με ενθουσιασμό.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom μπράβο που η Λίλα ξεκίνησε καλά.Συνεχίζει να της αρέσει?Φαγητό θα πηγαίνεις πάντα εσύ?Πάντως ο Κωνστ .τρώει στον σταθμό.Κ στον περσυνό εκεί έτρωγε.Είχαμε κ πρόγραμμα φαγητού.Κ φέτος.

Να ζητήσεις κ συ.

Κίττυ ,ο Ισαάκ ξεκίνησαν,τελικά?

Ντέλλα τα δικά σου νέα?

Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Dimista, έχει ξεκινήσει από την περασμένη εβδομάδα ο Ισαάκ.Στο τμήμα του εκτός από ένα κοριτσάκι ,όλα τα άλλα είναι καινούρια (τα περσινά πήγαν προνήπιο) και είχαμε ένα θέμα που έκλαιγαν , αλλά όλα καλά !!!

Ωραίος ο καινούριος παιδικός του Κωνσταντίνου ?


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ , μόλις άρχισε ο παιδικός και τους βαζουν κλιματισμό, άρχισαν και τα υπόλοιπα..το πρωί , ξυπνάει και λέει ''παιδιά , έχω μπούκωμα''.Τα ''παιδιά'' καταλάβατε ποιοι είναι.

Χθες ήταν μια πολύ κουραστική μέρα και με διάφορα ευτράπελα ...και το βράδυ λέω ''ουφ τι μέρα κι αυτή'' και απαντάει..''βρε,μαμά , Δευτέρα είναι''


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Dimista, έχει ξεκινήσει από την περασμένη εβδομάδα ο Ισαάκ.Στο τμήμα του εκτός από ένα κοριτσάκι ,όλα τα άλλα είναι καινούρια (τα περσινά πήγαν προνήπιο) και είχαμε ένα θέμα που έκλαιγαν , αλλά όλα καλά !!!

Ωραίος ο καινούριος παιδικός του Κωνσταντίνου ?

Καλημέρα!

Κίττυ δεν ήξερα ότι ξεκίνησε την περασμένη βδομάδα.Νόμιζα ότι ξεκινάει Οκτώβρη,επειδή περιμένατε τα αποτελέσματα.Τώρα συνήθισε?Σταμάτησε, να κλαίει?Προ-προ-προνήπιο πηγαίνει?Κ ο Κωνσταντίνος το ίδιο.Είναι από το 1972 αυτός ο σταθμός,μικρός,όχι πολύ όμως ,έχει ωραία αυλή κ πρέπει να γίνονται δραστηριότητες.Είναι ωραίος μέσα.Το πρωί όταν ξύπνησε είπε: πάω στο σχολείο μου.Κ το είπε με χαρά.Κ αυτό μου άρεσε.

Τα άλλα κορίτσια ,τι κάνετε?

Καλή υπόλοιπη μέρα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...