Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια. Εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα.

Η Έλενα το έχει πάρει πολύ καλά και χαίρεται. Λέει ότι θα το φροντίζει πολύ.

Το πρώτο διάστημα ούτε η Έλενα έτρωγε πολύ στον σταθμό. Μέχρι να συνηθίσει τα νέα δεδομένα.

Η Έλενα είναι στο σχολείο 8.30-17.30 και έχουνε πρωινό, μεσημεριανό και απογευματινό. Και πάλι πεινάει την ώρα που την παίρνω.

Φιλιά κορίτσια, τα λέμε σύντομα.

Καλημέρα:P

πολύ ωραία που χαίρεται η Ελενα για το αδερφάκι της.:P

Κι ο Ισαάκ που βλέπει αδερφάκια , και μάλιστα στον σταθμό τυχαίνει να είναι 2 κοριτσάκια που πέρσι ο Ισαάκ ήταν με τις πιο μεγάλες τους αδερφές. Πριν λίγες μέρες με ρωτάει ''εμένα ποιός είναι ο αδερφός μου?'':shock::shock: Του είπα ότι δεν έχουν όλα τα παιδάκια αδερφάκια , του έδωσα και παραδείγματα και μου είπε ΄΄εγώ , έχω τον σκύλο'' (το λούτρινο, έτσι ?) ακόμα δεν το έχει καταλάβει ακριβώς αλλά...................:cry:


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!

Σας γράφω για τρίτη φορά .Όπως τα θυμάμαι .

Ελπίζω να μην χαθεί πάλι.

Lila's mom ο Κωνστ.φεύγει από το σπίτι 08.40 και γυρνάει περίπου 15.00.

Σημείωμα κ μας ,μας δίνουν .Δεν τρώει πάντα.Αναλόγως το φαγητό.Ή όλο ή λίγο ή καθόλου.Μου γράφουν.Από μόνος του μου λέει αν έφαγε ή όχι.Να την ρωτάς την Λίλα.Δεκατιανό μου γράφουν πάντα όλο.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν μπράβο που η Έλενα το έχει πάρει πολύ καλά για το αδελφάκι!

Πότε έχεις ΠΗΤ?

Κίττυ κ ο Κωνσταντίνος μόνοι τους τρώνε κ γυρνάει συνέχεια με λαδιές.Αλλά δεν έπρεπε να τα προσέχουνε κ να γυρνάει με καθαρά ρούχα?

Καλή υπόλοιπη Παρασκευή!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν μπράβο που η Έλενα το έχει πάρει πολύ καλά για το αδελφάκι!

Πότε έχεις ΠΗΤ?

Κίττυ κ ο Κωνσταντίνος μόνοι τους τρώνε κ γυρνάει συνέχεια με λαδιές.Αλλά δεν έπρεπε να τα προσέχουνε κ να γυρνάει με καθαρά ρούχα?

Καλή υπόλοιπη Παρασκευή!

Και πέρσι μόνα τους έτρωγαν. Και ο Ισαάκ έχει κάποιες φορές λαδιές ,ειδικά από αρακά-φασολάκια . Σήμερα είχαν φασολάδα...για να δούμε. Ξέρω γω...μωρέ πως να τα προσέχουν ? Γιατί με μας δεν λερώνονται ? Πάντως με 30 παιδιά και 2 δασκάλες που ήταν πέρσι ,δεν είχα καμία τέτοια απαίτηση. Αν βραχούν , λερωθούν πολύ ή χυθεί γάλα , τα αλλάζουν.

Προχθές ,είχε μέχρι και στο μέτωπο του καφέ νερομπογιά...έβαφαν κάτι ρολά από χαρτόνι:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια. Εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα.

Η Έλενα το έχει πάρει πολύ καλά και χαίρεται. Λέει ότι θα το φροντίζει πολύ.

Το πρώτο διάστημα ούτε η Έλενα έτρωγε πολύ στον σταθμό. Μέχρι να συνηθίσει τα νέα δεδομένα.

Η Έλενα είναι στο σχολείο 8.30-17.30 και έχουνε πρωινό, μεσημεριανό και απογευματινό. Και πάλι πεινάει την ώρα που την παίρνω.

Φιλιά κορίτσια, τα λέμε σύντομα.

Tzamin!!!!!!!

Τι καταπληκτικό νέο!!!!!!

Με το καλό σου εύχομαι, να έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!!

Και είχα αρχίσει να πιστεύω ότι θα έμενα μόνη στο κλαμπ!!!

Εμείς γενικά είμαστε καλά...η Μένια μετά την πρώτη εβδομάδα στον παιδικό, έμεινε σπίτι άλλη μια γιατί αρπάξαμε την πρώτη μας ίωση, που πέρασε αρκετά εύκολα, αλλά δυστυχώς δε γλυτώσαμε την αντιβίωση, λόγω ακροαστικών. Ο μικρός ευτυχώς δεν κόλλησε, ούτε και κάποιος άλλος από εμάς, οπότε μια χαρά.

Μετά από αυτό όμως μας έβγαλε φοβερή άρνηση για να πάει στο σχολείο και κάθε μέρα κάνει εμετό το πρωινό της γάλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέβαια μετά περνάει πολύ καλά και ποτέ δεν κλαίει εκεί. Το ξέρω γιατί παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο και ρωτάω. Επίσης όταν γυρίζει είναι πάντα γελαστή και μου λέει ότι πέρασε πολύ ωραία.

Ελπίζω ότι είναι απλά μια φάση και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις ευχές ;)

Βιβή κι εμάς αν δεν μας είχε έρθει κάπως ξαφνικά η εγκυμοσύνη, δεν ξέρω πότε και αν θα το παίρναμε απόφαση. Καλύτερα που ήρθε 'έτσι γιατί ήθελα να αποκτήσει η Έλενα αδελφάκι.

Φάση είναι για την Μένια και θα περάσει. Όταν γνωριστεί καλύτερα και με τα παιδάκια και γίνουν φίλοι, θα της λείπουν άμα δεν τα βλέπει για μέρες.

Δήμητρα ΠΗΤ έχω 26.03.15 και θα κάνω προσπάθεια για VBAC (φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική). Άλλαξα γιατρό και με τον καινούριο είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Άντε κορίτσια ας το πάρει και καμία άλλη απόφαση....


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , Καλό Μήνααα !!!!!!!!!!!!!

άντε...θα κανονίσουμε συνάντηση ? άμεσα.........για πείτε !!!!

Καλησπέρα και καλό μήνα να έχουμε όλοι μας.

Κίττυ, για συνάντηση είμαι μέσα και καθημερινή μπορώ μετά τις 5.30, το θέμα είναι που θα πάμε σε κλειστό ή ανοικτό χώρο?


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα να έχουμε όλοι μας.

Κίττυ' date=' για συνάντηση είμαι μέσα και καθημερινή μπορώ μετά τις 5.30, το θέμα είναι που θα πάμε σε κλειστό ή ανοικτό χώρο?[/quote']

Κι εγώ μπορώ :P Το ανοιχτό μου φαίνεται λίγο επίφοβο...κάνει ψύχρα, σκοτεινιάζει νωρίς. Αυριο-μεθαυριο , θα έχω και το αυτοκίνητο το απόγευμα και μπορούμε να πάμε και σε εκεινο τον παιδότοπο ,κοντά σου ?

Ποια άλλη κοπέλα , μπορεί ? άντε ....να το κανονίσουμε...

εκτός Σαββάτου , που έχουμε να πάμε σε γενέθλια.


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι δώρο να πάρω στο κοριτσάκι για τα γενέθλια ? Είναι 4 χρονών. Πάλι ρούχο ή παιχνίδι ? καμιά άλλη ιδέα ?


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι δώρο να πάρω στο κοριτσάκι για τα γενέθλια ? Είναι 4 χρονών. Πάλι ρούχο ή παιχνίδι ? καμιά άλλη ιδέα ?

Κιττυ εαν θελεις κανονιζουμε για Κυριακη απόγευμα γιατι τη Παρασκευή εχω κανονίσει, αλλιως απο βδομάδα.

Οσον αφορά δωράκι, εγω πηρα κατι πολυ ωραια, οικονομικά ( απο 5? εώς 10?) σετ για δημιουργική απασχόληση, κατι σαν αυτό, αλλιως μετα κανένα σετακι από Ζάρα ή h&m.


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κιττυ εαν θελεις κανονιζουμε για Κυριακη απόγευμα γιατι τη Παρασκευή εχω κανονίσει' date=' αλλιως απο βδομάδα.

Οσον αφορά δωράκι, εγω πηρα κατι πολυ ωραια, οικονομικά ( απο 5 εώς 10) σετ για δημιουργική απασχόληση, κατι σαν αυτό, αλλιως μετα κανένα σετακι από Ζάρα ή h&m.

Κυριακή μια χαρά είναι:P μέρα χωρίς παιδικό νομίζω είναι πιο εύκολο.

Κορίτσια ,ποια άλλη μπορεί Κυριακή απόγευμα ? τελικά που να πάμε ?

Να σου πω , κι εγώ σκεφτόμουν στο PUBLIC να πάω....ωραίο φαίνεται ένα τέτοιο δωράκι.


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τζαμίν ωραία περίοδο θα γεννήσεις!Περίπου όπως την Έλενα!

Βιβή η Μένια σταμάτησε να κάνει εμετό?Στον σταθμό δεν κλαίει γιατί ξεχνιέται με τα άλλα παιδάκια.Τρώει στον σταθμό?Να την ρωτάς τι κάνουν όταν γυρνάει.Όσες φορές έχεις πάρει τηλ.έχεις μιλήσει με την δασκάλα της?Σου ακούγεται ειλικρινής?Υπάρχουν παιδάκια που κάνουν εμετό επίτηδες για να μην ξαναπάνε σχολείο.Έχω ακούσει αυτήν την περίπτωση αλλά μπορεί να μην ισχύει στην Μένια.Μακάρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κίττυ το δώρο που σου πρότεινε η Lila's mom είναι ωραία ιδέα.Κ γω έχω πάρει στο ανηψάκι μου και στον νονό του Κωνστ. όταν ήταν 5 χρονών κ τα 2.Είναι ωραία αυτά του "Εξυπνούλη".Τώρα το έχει ο Κωνστ.Επίσης τα παραμύθια με puzzle είναι ωραία.Ή τα βιβλία με αυτοκόλλητα.Έχει 1 ωραίο ο Κωνστ.με σχήματα,χρώματα κ αριθμούς.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...