Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα!

Κίττυ δεν ήξερα ότι ξεκίνησε την περασμένη βδομάδα.Νόμιζα ότι ξεκινάει Οκτώβρη,επειδή περιμένατε τα αποτελέσματα.Τώρα συνήθισε?Σταμάτησε, να κλαίει?Προ-προ-προνήπιο πηγαίνει?Κ ο Κωνσταντίνος το ίδιο.Είναι από το 1972 αυτός ο σταθμός,μικρός,όχι πολύ όμως ,έχει ωραία αυλή κ πρέπει να γίνονται δραστηριότητες.Είναι ωραίος μέσα.Το πρωί όταν ξύπνησε είπε: πάω στο σχολείο μου.Κ το είπε με χαρά.Κ αυτό μου άρεσε.

Τα άλλα κορίτσια ,τι κάνετε?

Καλή υπόλοιπη μέρα!

Τελικά τον πήρανε με την πρώτη φουρνιά και ξεκίνησε αμέσως.Ναι ,μια χαρά είναι:PΣτους δημόσιους σταθμούς τα τμήματα είναι 3.Βρεφικό (8 μηνών-2,5 ετών) , μεταβρεφικό (2,5 - 4 ετών) και προνήπιο 4+. Ο Ισαάκ και πέρσι και φέτος είναι στο 2,5-4.Εχει την ίδια δασκάλα , ένα κοριτσάκι που είναι μαζί από πέρσι , κάποια παιδάκια που ήταν στο βρεφικό και πήγαν στο επόμενο τμήμα και τα υπόλοιπα καινούρια.

Πολύ ωραία που του αρέσει του Κωνσταντίνου.:D


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας και απο εμένα, μόλις τωρα χαλάρωσα μιας και σήμερα είχα ραντεβού με τον δερματολόγο και συντοχρόνος ειχαμε συνάντηση στον παιδικό για να μας ενημερώσουν για επιπλέον δραστηριότητες εαν θέλουμε, για τα υλικά τα οποία ναι μεν τα χρηματοδοτεί το εσπα αλλά ακόμη δεν έχουν αποφασίσει με τι τρόπο θα δωθούν, για τις σχολικές εκδηλώσεις που ήθελαν να κάνουν και πρέπει εμείς να πληρώσουμε και διάφορα άλλα.

Και μέσα σε όλα η Λίλα να είναι παρα πολύ κουρασμένη και να έχει δέκατα, ευτυχώς τώρα δεν είχε πυρετό και κοιμάται.

Επίσης της αρέσει και δε έχει διαμαρτυρηθεί καθόλου αυτές τισ ημέρες, ευτυχώς γιατί όσο είμαι στην δουλειά δεν υπάρχει κάποιος να πάει να την πάρει.

Απο φαγητό το μόνο που δίνω εγώ είναι το δεκατιανό, φρούτο συνήθως, το πρωινό και το γεύμα είναι απο το εσπα, αλλα δεν νομίζω να δίνουν πρωινό.

Τέλος πάντων πιστεύω οτι σιγά σιγά θα βρούμε όλοι τους ρυθμούς μας.

dimista, μπράβο στον Κωνσταντίνο που του αρέσει, τα παιδιά εγκλιματίζονται εύκολα.

κιττυ, χαίρομαι που ο Ισαακ πάει σε γνώριμο περιβάλλον και φυσικά που έχει την ίδια δασκάλα.

Θα τα πούμε, καλό βράδυ!!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα' date=' μόλις τωρα χαλάρωσα μιας και σήμερα είχα ραντεβού με τον δερματολόγο και συντοχρόνος ειχαμε συνάντηση στον παιδικό για να μας ενημερώσουν για επιπλέον δραστηριότητες εαν θέλουμε, για τα υλικά τα οποία ναι μεν τα χρηματοδοτεί το εσπα αλλά ακόμη δεν έχουν αποφασίσει με τι τρόπο θα δωθούν, για τις σχολικές εκδηλώσεις που ήθελαν να κάνουν και πρέπει εμείς να πληρώσουμε και διάφορα άλλα.

Και μέσα σε όλα η Λίλα να είναι παρα πολύ κουρασμένη και να έχει δέκατα, ευτυχώς τώρα δεν είχε πυρετό και κοιμάται.

Επίσης της αρέσει και δε έχει διαμαρτυρηθεί καθόλου αυτές τισ ημέρες, ευτυχώς γιατί όσο είμαι στην δουλειά δεν υπάρχει κάποιος να πάει να την πάρει.

Απο φαγητό το μόνο που δίνω εγώ είναι το δεκατιανό, φρούτο συνήθως, το πρωινό και το γεύμα είναι απο το εσπα, αλλα δεν νομίζω να δίνουν πρωινό.

Τέλος πάντων πιστεύω οτι σιγά σιγά θα βρούμε όλοι τους ρυθμούς μας.

dimista, μπράβο στον Κωνσταντίνο που του αρέσει, τα παιδιά εγκλιματίζονται εύκολα.

κιττυ, χαίρομαι που ο Ισαακ πάει σε γνώριμο περιβάλλον και φυσικά που έχει την ίδια δασκάλα.

Θα τα πούμε, καλό βράδυ!!!!![/quote']

Καλημέρα,

Το πρωινό τι ώρα το τρώνε ? Γιατί αν τους βάζουν πρωινό στις 9 ,θα φάνε και δεκατιανό? Δεν ξέρω....στους δημόσιους πάντως έχουν πρωινό-μεσημεριανό.

Η Della μπορεί να μας πει για τα γευματα στον παιδικό του Κωνσταντίνου. Πάντως , εμένα μου φαίνεται παράλογο με ΕΣΠΑ ή χωρίς και ειδικά σε ιδιωτικό, να στέλνουν οι γονείς φαγητό. Η εντολή τοποθέτησης γράφει το ποσό ,και δεν κάνω λάθος είναι κοντά στις 3000 ευρώ. Το πότε και πως θα τα πάρουν είναι δικό τους θέμα


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα !

Κ ο Κων/νος πηγαίνει σε ιδιωτικό κ τρώει εκεί.Μπορεί να είναι ο κανονισμός λειτουργίας του σταθμού γιατί είναι ΕλληνοΑγγλικός.Τρώει δεκατιανό κ μεσημεριανό.Στα Νηπιαγωγεία στέλνουν φαγητό οι γονείς.

Κίττυ τι περιέχει το δεκατιανό?

Lila's mom κάθε φορά σας λένε τι να φέρνετε ή δίνεις από μόνη σου?

Η Λίλα ξύπνησε με δέκατα?

Καλή υπόλοιπη Παρασκευή!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα !

Κ ο Κων/νος πηγαίνει σε ιδιωτικό κ τρώει εκεί.Μπορεί να είναι ο κανονισμός λειτουργίας του σταθμού γιατί είναι ΕλληνοΑγγλικός.Τρώει δεκατιανό κ μεσημεριανό.Στα Νηπιαγωγεία στέλνουν φαγητό οι γονείς.

Κίττυ τι περιέχει το δεκατιανό?

Lila's mom κάθε φορά σας λένε τι να φέρνετε ή δίνεις από μόνη σου?

Η Λίλα ξύπνησε με δέκατα?

Καλή υπόλοιπη Παρασκευή!

Στο σταθμό του Ισαάκ τρώνε πρωινό-μεσημεριανό.Το πρωινό γάλα +ψωμί-μαρμελάδα-μέλι ή δημητριακά,κέικ ,φρούτο και στις 12 μεσημεριανό


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, εμένα η Λιλα μου ειναι καλυτερα, δεν την έστειλα σημερα, αλλα εχει καμία 20 χωρις υπερβολή τσιμπήματα απο κουνούπια ή μηπως ειναι ξέσπασμα του πυρετού, τι να πω, της έδωσα ζιρτεκ σταγόνες και της έβαλα αλοιφουλα.

Λοιπόν απο οτι μου είπαν τρώνε και καλα πρωινό, αλλα μέχρι στιγμής δεν νομίζω να εχουν δωςει, μετα δεκατιανό, όπου το παμε εμείς και ειναι μέχρι 2 φρούτα, όπου τα μαζεύουν ολα τα κάνουν φρουτοσαλάτα και τους τα σερβίρουν με μια κουταλιά μέλι και μεσημεριανό που το δίνουν εκείνοι.

Μέσω εσπα η επιδότηση του ειναι 2500?, επειδή δεν τους εχουν ξεκαθαρίσει τι θα γίνει με τα υλικα, μας ενημέρωσαν οτι δεν υπάρχουν στον σταθμό, δεν εχουν βεβαια δικαίωμα να μας ζητήσουν και πρεπει καλη τι θέληση ή καλη την τσέπη του καθε γονέα να πάρει οτι θελει απο την λίστα που μας έδωσαν, για να μην πολυλογώ πήγα χθες στο τζάμπο και πηρα αρκετα πράγματα (μαρκαδορος, χαρτονια, ψαλίδι, πλαστελινες κ.α) για να εχουν να ασχολούνται τα παιδάκια, τώρα οι υπόλοιποι γονεις δεν ξέρω τι θα κάνουν, εγω το έκανα για την κορη μου, εφόσον δεν μπορούν να προςφερουν οι υπεύθυνοι τα αυτονόητα δηλ, τη βασική γραφική ύλη ενός παιδικού σταθμού.

Καλα να περνατε!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια' date=' εμένα η Λιλα μου ειναι καλυτερα, δεν την έστειλα σημερα, αλλα εχει καμία 20 χωρις υπερβολή τσιμπήματα απο κουνούπια ή μηπως ειναι ξέσπασμα του πυρετού, τι να πω, της έδωσα ζιρτεκ σταγόνες και της έβαλα αλοιφουλα.

Λοιπόν απο οτι μου είπαν τρώνε και καλα πρωινό, αλλα μέχρι στιγμής δεν νομίζω να εχουν δωςει, μετα δεκατιανό, όπου το παμε εμείς και ειναι μέχρι 2 φρούτα, όπου τα μαζεύουν ολα τα κάνουν φρουτοσαλάτα και τους τα σερβίρουν με μια κουταλιά μέλι και μεσημεριανό που το δίνουν εκείνοι.

Μέσω εσπα η επιδότηση του ειναι 2500?, επειδή δεν τους εχουν ξεκαθαρίσει τι θα γίνει με τα υλικα, μας ενημέρωσαν οτι δεν υπάρχουν στον σταθμό, δεν εχουν βεβαια δικαίωμα να μας ζητήσουν και πρεπει καλη τι θέληση ή καλη την τσέπη του καθε γονέα να πάρει οτι θελει απο την λίστα που μας έδωσαν, για να μην πολυλογώ πήγα χθες στο τζάμπο και πηρα αρκετα πράγματα (μαρκαδορος, χαρτονια, ψαλίδι, πλαστελινες κ.α) για να εχουν να ασχολούνται τα παιδάκια, τώρα οι υπόλοιποι γονεις δεν ξέρω τι θα κάνουν, εγω το έκανα για την κορη μου, εφόσον δεν μπορούν να προςφερουν οι υπεύθυνοι τα αυτονόητα δηλ, τη βασική γραφική ύλη ενός παιδικού σταθμού.

Καλα να περνατε!!![/quote']

Χαίρομαι που είναι καλύτερα η Λίλα:PΟντως με τα κουνούπια ..χαμός....και του Ισαάκ του έφαγαν τα πόδια το απόγευμα.

Φέτος έχει μειωθεί το ποσό της επιδότησης μέσω ΕΣΠΑ , πέρσι ήταν 3500 για το βρεφικό και 2800 για 2,5-4 ετών,Φέτος το πήγαν 2500. Εσύ καλά έκανες και πήρες υλικά , και εγώ το ίδιο θα έκανα, κατά τα άλλα το βρίσκω απαράδεκτο.Και δεν εννοώ μόνο τον συγκεκριμένο σταθμό.....΄

Εφόσον μπαίνουν στο πρόγραμμα και επιλέγουν να έχουν παιδιά μέσω ΕΣΠΑ να φροντίζουν να είναι τυπικοί με τις υποχρεώσεις τους στους γονείς και τα παιδιά !

Καλό σας βράδυ:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα πάλι αλλά τα γεγονότα φέτος με προλαβαίνουν. Εύχομαι καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια που ξεκίνησαν σχολείο. Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Τα δικά μου τα νέα τα έβαλα στην υπογραφή μου :rolleyes:


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα πάλι αλλά τα γεγονότα φέτος με προλαβαίνουν. Εύχομαι καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια που ξεκίνησαν σχολείο. Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Τα δικά μου τα νέα τα έβαλα στην υπογραφή μου :rolleyes:

αααααααααααααααα...................Συγχαρητήρια !!!!!!!!!!!!!!!!!:P Με το καλό , ένα γερό μωράκι !!!!!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα πάλι αλλά τα γεγονότα φέτος με προλαβαίνουν. Εύχομαι καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια που ξεκίνησαν σχολείο. Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Τα δικά μου τα νέα τα έβαλα στην υπογραφή μου :rolleyes:

Tzamin συγχαρητήρια!:D:D:DΤην έχετε προετοιμάσει την Έλενα?Πώς έχει αντιδράσει που θα αποκτήσει αδελφάκι?Τέλεια νέα!

Καλή σχολική χρονιά κ για την Έλενα!:D


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πράγματι έχει κουνούπια .Κ τον Κωνστ. τον τσιμπάνε.

Lila's mom αν είμουνα στην θέση σου την επόμενη χρονιά δεν θα τον επέλεγα τον σταθμό.Να δίνω τα φρούτα κ να αγοράζω τα υλικά.Κάνε υπομονή για φέτος.

Κίττυ τα παιδάκια τρώνε μόνα τους?

Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα πάλι αλλά τα γεγονότα φέτος με προλαβαίνουν. Εύχομαι καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια που ξεκίνησαν σχολείο. Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Τα δικά μου τα νέα τα έβαλα στην υπογραφή μου :rolleyes:

Συγχαρητήρια Τζαμιν, με το καλό εύχομαι, πολύ ωραίο δώρο.

Η Ελενα τι κάνει? θα εχει παρέα τώρα!!!

Κορίτσια πράγματι έχει κουνούπια .Κ τον Κωνστ. τον τσιμπάνε.

Lila's mom αν είμουνα στην θέση σου την επόμενη χρονιά δεν θα τον επέλεγα τον σταθμό.Να δίνω τα φρούτα κ να αγοράζω τα υλικά.Κάνε υπομονή για φέτος.

Κίττυ τα παιδάκια τρώνε μόνα τους?

Καλό βράδυ!

dimista, δεν με ενοχλεί να πάω δύο φρούτα, αφου ουτως ή αλλιώς θα τα έτρωγε σπίτι, με πειράζει όμως οτι το παιδί φαίνεται οτι οσες φορές πήγε δεν έφαγε σχεδόν καθόλου, αφού φανταστείτε οτι αδυνάτισε αρκετά, βέβαια στα σημειώματα γράφουν οτι έφαγε αλλά πόσο και τι?

Αυτήν την εβδομάδα πήγε μέχρι στιγμής μία φορά λόγω του οτι έβηχε, σήμερα ένω την ξύπνησα και ήπιε το γάλα της την ξαναπήρε ο ύπνος και δεν ήθελε με τίποτα να ξυπνήσει και να πάει βέβαια, ελπίζω αύριο να πάμε.

Εσένα ο Κωνσταντίνος τρώει καλά εκεί? τι ώρα τον παίρνεις απο τον παιδικό?

Κίττυ, εσενα τι ώρα σχολάει ο Ισαάκ? σου δίνουν σημείωμα τι έφαγε και πόσο?

Καλή συνέχεια κορίτσια!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Τζαμιν' date=' με το καλό εύχομαι, πολύ ωραίο δώρο.

Η Ελενα τι κάνει? θα εχει παρέα τώρα!!!

dimista, δεν με ενοχλεί να πάω δύο φρούτα, αφου ουτως ή αλλιώς θα τα έτρωγε σπίτι, με πειράζει όμως οτι το παιδί φαίνεται οτι οσες φορές πήγε δεν έφαγε σχεδόν καθόλου, αφού φανταστείτε οτι αδυνάτισε αρκετά, βέβαια στα σημειώματα γράφουν οτι έφαγε αλλά πόσο και τι?

Αυτήν την εβδομάδα πήγε μέχρι στιγμής μία φορά λόγω του οτι έβηχε, σήμερα ένω την ξύπνησα και ήπιε το γάλα της την ξαναπήρε ο ύπνος και δεν ήθελε με τίποτα να ξυπνήσει και να πάει βέβαια, ελπίζω αύριο να πάμε.

Εσένα ο Κωνσταντίνος τρώει καλά εκεί? τι ώρα τον παίρνεις απο τον παιδικό?

Κίττυ, εσενα τι ώρα σχολάει ο Ισαάκ? σου δίνουν σημείωμα τι έφαγε και πόσο?

Καλή συνέχεια κορίτσια!!![/quote']

Καλημέρα:P:p

Οι ώρες αποχώρησης είναι 13 00-16 00. Εγώ πάω 13 30-14 00.Αφού είμαι σπίτι δεν βρίσκω λόγο να κάθεται παραπάνω.Οταν χρειάστηκε όμως 3-4 φορές έκατσε μέχρι 15 30.13 00 ακριβώς δεν πάω ποτέ (εκτός από την αρχή πέρσι).γιατί περιμένουν απ έξ μαμάδες-γιαγιάδες και τρέχουν να μπουν ,λες και κάνουν διαγωνισμό ποια θα παραλάβει πρώτη το παιδί.Οσες φορές πήγα γινόταν χαμός, δεν μπορείς ούτε με την δασκάλα να μιλήσεις,τίποτα.Λίγο αργότερα εχουν φύγει οι βιαστικοί ,τα παιδιά παίζουν με διάφορα παιχνίδια και μπαίνεις σαν άνθρωπος:rolleyes: Για το φαγητό έχουν λίστα με όλα τα ονόματα κι έχουν τσεκάρει αν εφαγε και πόσο πρωινό κ μεσημεριανό.Και ότι θες ρωτάς την δασκάλα.Ο Ισαάκ πάντως δεν πεινάει μετά.Σήμερα εχουν σουτζουκάκια με ρύζι.

Η Λίλα τι ώρα πάει και τι ώρα επιστρέφει ?

Οσο για το φαγητό δεν είναι θέμα τα 2 φρούτα, αλλά η νοοτροπία του σταθμού. Στο parents ,διάβασα ότι μια μαμά πήγε στον ιδιωτικό σταθμό ,τριμμένο τυρί για μακαρόνια. Εντάξει , είναι διαφορετικό από τα φρούτα ,που πρέπει να είναι στο ημερήσιο πρόγραμμα του παιδιού, αλλά για μένα δεν θα έπρεπε να ζητάνε τίποτα. Κι αν δεν τρώει τώρα η Λίλα, όταν θα προσαρμοστεί πλήρως θα τρώει παρέα με τους φίλους της.

Dimista, ναι , μόνα τους τρώνε τα παιδιά:P Ο Κωνσταντίνος πως τα πάει ?


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια. Εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα.

Η Έλενα το έχει πάρει πολύ καλά και χαίρεται. Λέει ότι θα το φροντίζει πολύ.

Το πρώτο διάστημα ούτε η Έλενα έτρωγε πολύ στον σταθμό. Μέχρι να συνηθίσει τα νέα δεδομένα.

Η Έλενα είναι στο σχολείο 8.30-17.30 και έχουνε πρωινό, μεσημεριανό και απογευματινό. Και πάλι πεινάει την ώρα που την παίρνω.

Φιλιά κορίτσια, τα λέμε σύντομα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...