Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια....

Δήμητρα είναι όντως καλή εποχή, και αργότερα θα μπορώ να κάνω ένα πάρτι γενεθλίων αντί δύο. Περάσατε ωραία στην Κρήτη?

Della ευχαριστώ για τις ευχές. Μάλλον κορίτσι θα προτιμούσα γιατί έτσι έχω συνηθίσει με την Έλενα. Στην αυχενική διαφάνεια μου είπε ο γιατρός ότι του φαίνεται για αγόρι. Βέβαια ήταν πολύ νωρίς, οπότε δεν ξέρουμε.

Κιττυ εξετάσεις θα κάνετε και συζητάτε για το ΙΑΣΩ? Μου έγραψε κι εμένα η γιατρός μας πολλές αιματολογικές και μου είπε οπωσδήποτε να πάμε οφθαλμίατρο.

Βιβή η Μένια είχε χτυπήσει κάποτε το δοντάκι και είχε μαυρίσει? Μου φαίνεται ότι η δικιά σου ήταν. Είχε και η Έλενα ένα ατυχηματάκι και της μαύρισε το μπροστινό δόντι. Πρέπει να πάμε και στον οδοντίατρο. Έχω στεναχωρηθεί πολύ.

Καλημέρα,

Για οφθαλμίατρο κι εμείς συζητούσαμε και μου είπε η Lila s mom , ότι είχε μια προσφορά το ΙΑΣΩ αλλά δεν προλάβαμε. Θα ρωτήσω κι εγώ τον παιδίατρο για αιματολογικές γιατί δεν έχουμε κάνει τίποτα.Και του Ισαάκ είχε σπάσει το δοντάκι ,αλλά δεν έχει μαυρίσει.


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κιττυ μου' date=' όντως ωραια περάσαμε, μετα έλεγε η Λιλα στην θεία μου

¨Έπαιξα με τον φίλο μου τον Ισαακ ¨.

Ναι πήγε μόνος του, ευτυχώς που το πρόλαβε δε λες!!!

Κρίμα για το Ιασώ, αλλα ψαχτο με την άλλη ασφάλεια, σιγουρα εχει κάποια έκπτωση.

Καλη συνέχεια!!![/quote']

Καλημέρα,

Θα το κοιτάξω αλλά δεν του έχουν δώσει ακόμη τίποτα χαρτιά Εντωμευαξύ στο Παίδων που πήρε μια φίλη , απλά της είπαν να ξαναπάρει σε ένα μήνα:shock:


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεα κοριτσακια μου.Επιτελους καταφεεα να αλλαξω το τικερακι μου.Υπολογιστης στο σπιτι γιοκ οποτε την παλευα απο το κινητο.

Χθες βραδυ ο μικρος ξυπνησε 01.30 με τσιριδες και κλαματα οτι πονουσε το αυτι του.Σημεεα τιποτα απολυτως.Ελπιζω να μην ειναι καμια ωτιτιδα.Το κακομοιρο εκλαιγε με λυγμους αλκα ουτε πυρετο ολη μεεα,ουτε πονο,τιποτα απολυτως.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις εχουμε να κανουμε αιματολογικες αοο τα 2α γενεθλια και λεω να το αφησω για τον Απριλη που θα κλεισει τα 4.Με το εμβολιο της μηνιγγιτιδας τι θα κανετε;το καινουριο εννοω.Ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι καλο να το κανει αλλα να περιμενουμε λιγακι μηπως μπει στον εθν.εμβολιασμο.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα...

Della μπορεί να κοιμήθηκε πάνω στο αυτί και να τον πόνεσε. Μου συμβαίνει κι εμένα μερικές φορές και πονάει πολύ.

Το ΣΚ είχαμε 2 παιδικά πάρτι. Στο πάρτι της Κυριακής, κανένα μισάωρο αφού μαζεύτηκε ο κόσμος, χτύπησε το κοριτσάκι που είχε γενέθλια στο κεφάλι και πήγανε νοσοκομείο για ράμματα. Το καημένο έχασε το πάρτι του. Το περιμέναμε να γυρίσει για να σβήσει τουλάχιστον τα κεράκια. Κρίμα το καημένο...

Η Έλενα έχει βγάλει στο στόμα της την μεγαλύτερη άφθα που έχω δει και δεν μπορεί ούτε ούτε τα σάλια της να καταπιεί. Έχει να κοιμηθεί 3 μέρες, μεγάλη ταλαιπωρία.

Μάλλον αύριο θα την πάω για τις αιματολογικές, που πρέπει να κάνω κι εγώ μια εξέταση.

Καλή εβδομάδα κορίτσια


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε?

Ο μικρός ήταν άρρωστος.Αλλά ευτυχώς τώρα είναι καλά.Αυτήν την βδομάδα πήγε μόνο σήμερα κ χτες.Την προηγούμενη Πέμπτη έκανε το εμβόλιο της γρίπης,την α'δόση κ τον επόμενο μήνα την β'δόση.Την προηγούμενη Δευτέρα είχαμε συγκέντρωση γονέων.Ο μικρός έχει 2 δασκάλες. Η 1α είναι η συνοδός του σχολικού,που τον γυρνάει το μεσημέρι.Τα παιδάκια είναι σύνολο 17.Είναι συμπαθητική κοπέλα.Η δεύτερη δεν ήτανε εκεί.Την συνοδό την συμπαθεί κ ο Κωνστ.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ντέλλα για το εμβόλιο που ρώτησες ο παιδίατρος μας είπε να το κάνει.Είναι σε 2 δόσεις,δυστυχώς δεν γράφεται κ στοιχίζει πάνω από 100 ευρώ.

Τζαμίν ,έφυγε η άφθα της Έλενας?Έκανε τις αιματολογικές?

Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου?

Το εμβόλιο,της γρίπης εσείς θα το κάνετε στα παιδιά σας?

Καλό ΣΚ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.Ο μικρος κοιμαται εδω και μιση ωριτσα και ο αντρας μου ειναι στη δουλεια.Αυριο ερχονται οι γονεις μου.Ο μικρος περιμενει πως και πως!Του φερνουν και το σκουπιδιαρικο playmobil και ανυπομονει!Το εμβολιο θα το κανιυμε τελικα,αλλα με τη νεα χρονια οχι ακομα.Της γριππης δεν θα του το κανω,ουτε εγω θα το κανω.Εσεις τι θα κανετε;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τzamin,πως ειναι η μικρουλα;της περασε η αφθα της;ποναει φριχτα ρε γμτ😨😨😨

Dimista,κανατε ηδη την πρωτη συναντηση ε;φανταζομαι κι εμεις μεσα στο νοεμβριο θα κανουμε.Βεβαια με τη δασκαλα του μιλαω συνεχεια οποτε δεν ξερω σν θελει να μου πει κατι αλλο.Εσεις παντως γενικα που εστιαζετε οταν ρωτατε τη δασκσλα;εγω π.χ.τη ρωταω αν την ακουει,αν ειναι κοινωνικος με τα αλλα παιδακια,αν στρωνετε κατω ο κωλος του οταν τους βαζει να κανουν κατι.Εσεις εστιαζετε σε κατι αλλο;για πειτε να ενημερωθουμε!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβή η Μένια είχε χτυπήσει κάποτε το δοντάκι και είχε μαυρίσει? Μου φαίνεται ότι η δικιά σου ήταν. Είχε και η Έλενα ένα ατυχηματάκι και της μαύρισε το μπροστινό δόντι. Πρέπει να πάμε και στον οδοντίατρο. Έχω στεναχωρηθεί πολύ.

Καλημέρα σας!

Τzamin, καλά θυμάσαι το δοντάκι της είναι λίγο γκρι, ευτυχώς δε μαύρισε ποτέ γιατί δε θα το άντεχα να το βλέπω μαύρο!!!

Πήγαμε σε παιδοδοντίατρο και από τότε το παρακολουθούμε στενά. Δηλαδή αν έχει κινητικότητα, αν κάνει κάποια φουσκαλίτσα σε κάποιο σημείο κοντινό του που μπορεί να σημαίνει φλεγμονή ή αλλαγή στο χρώμα. Το μόνο επιπλέον που μπορεί να γίνει είναι να βγάλεις ακτινογραφία, την οποία εμείς δεν έχουμε βγάλει γιατί δεν ήταν και πολύ συνεργάσιμη μέχρι τώρα και για να μην την φοβήσουμε περισσότερο το αφήσαμε. Εξάλλου, δεν είχαμε κάτι από τα παραπάνω για να ανησυχίσουμε.

Πάντως μην το αφήσεις σε καμία περίπτωση...αν υπάρχει φλεγμονή - που από ότι κατάλαβα δεν είναι συχνό, αλλά υπάρχει σαν ενδεχόμενο - μπορεί να επηρεάσει το άλλο δόντι που θα ανατείλει αργότερα. Καλύτερα να το έχεις δει από πριν...

Δε θέλω να σε αγχώσω, απλά επειδή τότε το είχα ψάξει πολύ, όλοι μου είπαν καλύτερα να το δεις από την αρχή παρά να τρέχεις μετά, ακόμη και αν δεν είναι σύνηθες!

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα εμείς είμαστε μια χαρά!

Η Μένια στον παιδικό τέλεια, ξεπέρασε και το θέμα του να μην θέλει να πάει το πρωί που είχε στην αρχή και τους εμετούς που έκανε το πρωινό της γάλα και τώρα ξυπνάει και ζητάει να ντυθεί γρήγορα για να πάει σχολείο!

Ο μικρός αρχίζει να λέει λίγες λεξούλες...και φυσικά η πρώτη του ήταν μπαμπά!!!!!!!!!

Και τα δύο μου παιδιά με έχουν στην περιφρόνηση!

Tzamin μου αν είναι αγόρι - σου γράφω αυτό που μου έλεγαν και εμένα όλοι και τώρα μπορώ να πω ότι ισχύει - ετοιμάσου να ζήσεις τον απόλυτο έρωτα!

Όχι ότι τα κορίτσια δεν αγαπάνε τις μαμάδες τους, αλλά αυτό νομίζω ότι δε συγκρίνεται...

Σήμερα γιορτάζει ο αντρούλης μου!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Βιβή και της Έλενας το δόντι γκρι έχει γίνει. Πρέπει να την πάω να την δει ο οδοντίατρος έχεις δίκιο. Να τον χαίρεσαι τον άντρα σου.

Η άφθα της Έλενας μεγάλωσε πάρα πολύ, έκανε οίδημα το χειλάκι και ανέβασε πυρετό. Την πήγα την Τρίτη το πρωί νοσοκομείο και της έδωσαν αντιβίωση. Τώρα είναι πολύ καλύτερα. Η άφθα έχει αρχίσει να περνάει και κοιμάται κανονικά εδώ και 3 μέρες.

Δήμητρα δεν τις κάναμε τις αιματολογικές γιατί πήρε την αντιβίωση και τα αποτελέσματα δεν θα ήταν πραγματικά. Λέω να την πάω προς το τέλος της άλλης εβδομάδας.

Το εμβόλιο της γρίπης εμείς δεν θα το κάνουμε φέτος. Ούτε πέρυσι το κάναμε και ο χειμώνας κύλησε καλά. Το είχε κάνει πρόπερσι.

Della δεν είμαι και απολύτως σίγουρη για το αγόρι, γιατί και στην Έλενα έτσι μου είχαν πει στην αρχή. Την Πέμπτη που θα πάω στον γιατρό θα δω τί θα μας πεί. Στα μέσα Νοεμβρίου όμως θα είμαστε σίγουροι με την Β' επιπέδου.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...