Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Βιβή με 1α μέρα καθυστέρηση ,να χαίρεσαι τον άντρα σου!Θα τον γιορτάσεις?

Τzamin πώς έβγαλε η Έλενα την άφθα?Δαγκώθηκε?Βοηθάει η αντιβίωση?

Ντέλλα καλώς δέχτηκες τους γονείς σου!Χαρά που έκανε ο μικρός,φαντάζομαι!Θα κάτσουν μέρες?

Για την συνάντηση που με ρώτησες,μας μίλησε για την συμμετοχή του στην τάξη,για τον χαρακτήρα του κ ότι είναι κοινωνικός.Την δασκάλα του την βλέπω κάθε μεσημέρι στο σχολικό.Αν την θέλω κάτι της το λέω.Είναι κ συνοδός.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κορίτσια

Απλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ότι το αγόρι το σιγουρέψαμε.

It's a boy!!!

Με το καλό λοιπόν το αγοράκι σας !!!!!!!!!!!!!!!:P:p


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Tzamin με το καλό το αγοράκι σας!!!!!Τέλεια, θα έρθει η ισορροπία στις σχέσεις και η αταξία στο σπίτι!!!!!Μεγάλη διαφορά από τα κορίτσια λέμεεεεεε.

Την περιπέτειά μας ίσως οι περισσότερες την είδατε στο fb...είμασταν στο νοσοκομείο με το μικρούλη μας για δύο ημέρες.

Από το σάββατο το πρωί ανέβασε πυρετό από 38.5 και κάποια στιγμή έφτασε και 40.3!!!!!Με αντιπυρετικά έπεφτε για λίγο και ανέβαινε ξανά. Την κυραική είπαμε να του βάλουμε σακουλάκι για να πάρουμε ούρα για καλλιέργεια, μήπως και ήταν ουρολοίμωξη. Η πρώτη απόπειρα ήταν ανεπιτυχής, οπότε δευτέρα πρωί βάλαμε το δεύτερο και τα καταφέραμε.

Το ίδιο απόγευμα πήγαμε στην παιδίατρο, που το μόνο που κατάφερε να του βρει ήταν ένα πολύ ερεθισμένο λαιμό, γι αυτό και είπαμε να κάνουμε και ένα strep test και μια καλλιέργεια φαρυγγικού υγρού. Το πρώτο, που βγαίνει σε 5 περίπου λεπτά ήταν αρνητικό. Στο μεταξύ, οι εξετάσεις ούρων έβγαιναν αρνητικές, οπότε είχαμε καταλήξει ότι είναι μια βαριά ίωση. Το άλλο πρωί, με παίρνει η μκροβιολόγος τηλ. και μου λέει ότι η καλλιέργεια ούρων τελικά έδειξε μικρόβιο, πρωτέα με 80000 αποικίες! Παίρνω την παιδίατρο και μου λέει άμεσα εισαγωγή στο νοσοκομείο, για ενδοφλέβια αντιβίωση!

Τα μαζέψαμε και πήγαμε. Εκεί αφού πήρανε το ιστορικό, επανέλαβαν όλες τις εξετάσεις και στο καπάκι μας έδωσαν την πρώτη δόση αντιβίωσης - κεφαλοσπορίνη παρακαλώ - για τον πρωτέα που είναι πολύ δύσκολο μικρόβιο.

Μετά τις 24 ώρες στο νοσοκομείο και 3 δόσεις αντιβίωσης, το παιδι έβγαλε αιφνίδιο εξάνθημα και ηυπεύθυνη έδωσε εντολή να σταματήσει η αντιβίωση. Όταν ρώτησα γιατί, με ενημέρωσε ότι οι δικές τους εξετάσεις ήταν όλες καθαρές και ότι αυτό το εξάνθημα είναι και η απόδειξη ότι το παιδί δεν είχε ποτέ ουρολοίμωξη αλλά απλά μία ίωση!!!!!Τσάμπα πήρε την αντιβίωση και πήγαμε νοσοκομείο!!!!

Anyway, χθες γυρίσαμε σπίτι μας και παλεύουμε να συνέλθουμε από την περιπέτειά μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Έγραψα κ πριν αλλά επειδή χάθηκε γράφω μόνο αυτό:

Τzamin με το καλό να φέρεις στον κόσμο το αγοράκι σας!!!

Βιβή σιδερένιος ο μικρούλης σας!Μετά από αυτήν την ταλαιπωρία ,επιτέλους είστε σπίτι σας.

Η βάφτιση πότε θα γίνει?

Τα δικά μου νέα βαριέμαι να τα ξαναγράψω.

Καλό βράδυ σε όλες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .... ευχαριστώ για τις ευχές. Σήμερα είχα πάει για καρδιολογικό έλεγχο, λόγω πολύ έντονων και συχνών έκτακτων συστολών. Δεν βρήκαν κάτι ανησυχητικό και απλά μου είπαν να προσέξω το βάρος μου και να μην κάνω έντονες δραστηριότητες. Επίσης μου είπαν ότι θα επιδεινώνεται συνεχώς μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης.

Βιβή πολύ ταλαιπωρία τράβηξε ο μικρούλης σου ε? Κρίμα ρε γαμώτο. Εμένα μια φορά που δείγμα ούρων της Έλενας έδειξε Πρωτέα, η γιατρός μου είπε ότι το μικρόβιο αυτό συνήθως δείχνει ότι έχει μολυνθεί το δείγμα και πρέπει να επαναληφθεί η εξέταση πριν ξεκινήσει η αντιβίωση.

Σιδερένιος να είναι.

Σας χαιρετώ κορίτσια

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλα!

Εμείς σημερα δεν πήγαμε στον παιδικο σταθμό, γιατι επρεπε να να παω στον ΟΑΕΔ οποτε έμεινε απο το βραδυ στην μητέρα μου και ξεκουραστηκε λιγάκι, κατα τα αλλα καλα, τρέχω λίγο με την δουλεια λόγω του οτι ο Νοεμβρης και ο Δεκέμβρης ειναι πολυ πιεσμένοι μήνες.

Επρεπε να κανουμε και αιματολογικές εξετάσεις αλλα επειδή εχει ακόμη μπουκωμα, μου είπε η παιδίατρος να μην τις κανει ακόμη, μας έδωσε αντισταμινικό μέχρι να της περάσει.

Τζαμιν, ευχομαι με το καλο να υποδεχτείς τον γιο σου, τώρα θα ειναι ζευγαρακι με την Ελενα..

Βιβη, ευχομαι ο γιος σου να εχει συνέλθει απο την ταλαιπωρία, περαστικά.

dimista, πως παει ο Κωνσταντινος στον παιδικο? χρόνια πολλά έστω και καθυστερημένα για την γιορτη σου.

Ευχομαι σε όλες καλη συνέχεια!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!

Όλες κ όλα καλά?

Ο άντρας μου έχει συνέδριο σήμερα κ είμαστε μόνοι μας με τον Κωνστ.

Lila's mom ευχαριστώ για τις ευχές.Δεν άργησες να μου ευχηθείς.Οι γιορτές κρατάνε 40 μέρες.Εγώ άργησα να σου απαντήσω.Ο Κωνστ.συνεχίζει κ πηγαίνει ευχάριστα στον σταθμό.Κ εγώ είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένη.Γυρνάει σπίτι κ φέρνει συχνά εργασίες που κάνουνε κ είναι επίσης κ η δασκάλα του καλή.Της Λίλας της πέρασε το μπούκωμα?Έκανε αιματολογικές?Με τον σταθμό πώς τα πάει?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια...

Κάναμε αιματολογικές εξετάσεις και το αποτέλεσμα έδειξε ότι μάλλον έχει στίγμα αναιμίας (έχει και ο μπαμπάς της). Προς το παρόν δεν κάνουμε κάτι με αυτό, απλά κάποια στιγμή όταν μεγαλώσει λίγο θα κάνουμε εξειδικευμένες εξετάσεις στο Αγ. Σοφία για να ξέρουμε ακριβώς τον τύπο.

Τα υπόλοιπα καλά απλά λίγο οριακά τα επίπεδα της βιταμίνης D (κάναμε ειδική εξέταση γι' αυτό και θα πάρει σταγόνες για 1-2 μήνες. Τίποτα ανησυχητικό.

Φιλάκια


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα!!Η γιορτη του Αγ.Στυλιανου σημερα,γιορταζουν τα μικρακια μας!

Δεν εχουμε κανενα ιδιαιτερο νεο.Η γλωσσα του ζκωνσταντινου εχει γινει μεγαλυτερη απο το μποι του.

Περαστικα στα αρρωστα μικρουλακια.

Εμεις περασαμε μια βδομαδα με αντιβιωση γιατι τον τσιμπησε κατω απο το ματι ενα κουνουπι και του εκανε μολυνση και του εκλεισε ολο το δεξι ματακι.Augmentin και fucicort για 7μερες και συνηλθε αλλα ηταν χαλια το πουλακι μου!

Κοριτσια,θα καταφερουμε να τα πουμε περισσοτερες καμια φορα;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε?

Σας έγραψα κ χτες 2 φορές, αλλά επειδή χάθηκε,θα τα γράψω πιο σύντομα.

Σήμερα είναι της Αγ.Άννης κ γιορτάζει η αδελφή μου.

Ο μικρός δεν πηγαίνει σταθμό γιατί κόλλησε κοξάκι κ έχουν όλοι οι σταθμοί.

Να προσέχετε για τα παιδάκια σας.Ξεκίνησε με πυρετό κ ευτυχώς κράτησε 2 μέρες.Τώρα μένουν τα σπυράκια.Ευτυχώς δεν έχει σε όλο το σώμα κ δεν έχει φαγούρα.Επειδή είχε πυρετό δεν στολίσαμε ακόμη.Αύριο έχουμε συγκέντρωση γονέων στον σταθμό.

Έχετε στολίσει?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ντέλλα ευτυχώς πέρασε το ματάκι του Κωνστ.Τώρα καλά είναι?

Τζαμίν το στίγμα αναιμίας περνάει όταν μεγαλώσει?Γι αυτό θα γίνουν κ άλλες εξετάσεις?Πάντως είναι συνηθισμένο.

Πώς αντιμετωπίζεται?

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...