Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το Σαββατο ειχαμε τη γιορτη στον παιδικο.Ο Κωνσταντινος ηταν ελαφακι και ειχαν ενα χορευτικο το "ρουντολφ το ελαφακι" και μας ειπαν ολοι μαζι τα καλαντα.Δεν ηταν χαρουμενος που πηγαμε αλλα πηγε μονο και μονο γιατι του ειπα οτι μετα θα τους δωσουν ποπ κορν.Δε θα φανταζομουν ποτε ποση δυναμη μπορει να εχει το καλαμποκι.

:P:p:p:pχαχχαχααχχαχα

Είδες , το υποτίμησες το καλαμποκάκι.....

Εμάς εχουν χωριστει σε ομάδες, ο Ισάακ είναι στην μπλε ομάδα με μπλε ρούχα και το θέμα είναι ότι λόγω κρίσης τα παιδιά πρέπει να οργανώσουν μόνα τους την γιορτή,Απ ότι ακουσα άλλες ομάδες έχουν και μουσικά όργανα. Τώρα πως τα έχουν συνδυάσει όλα δεν ξέρω .....αλλά έχουν και το ''Ρούντολφ το ελαφάκι'' κι αυτοί γιατί μας το τραγουδάει καθημερινά


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σπυρακια ουτε ενα.Ο λαιμος του ηταν φωτια:κατακοκκινος με βουλες κοκκινες εντονες και πυον.

Καλα να περασετε στη γιορτη!

Τελικά στον καθένα εκδηλώνεται αλλιώς....

Ευχαριστούμε πολύ:P

Εκλεισε ο παιδικός σας? εμείς και αύριο


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Εμεις σχολειο και αυριο (θα κλεισει 25+26)και την αλλη βδομαδα 29.30 και 31(θα κλεισει 1+2).

Τι θα κανετε αυτες τις γιορτινες μερες;εμεις εδω σπιτι.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Ο Κωνσταντίνος είναι άρρωστος με 3 ιώσεις.Έχει κοξάκι για 2η φορά ,φαρυγγίτιδα κ ωτίτιδα.Πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό.Ενώ είχε γίνει καλά από το κοξάκι δυστυχώς υποτροπίασε.Αντιβίωση θα παίρνει για 10 μέρες.Ντέλλα ποια παίρνει ο μικρός?Πολύ ταλαιπωρία ο Κωνσταντίνος.:cry:

Κ μου λέγανε ότι φέτος θα είναι καλύτερα επειδή είναι δεύτερη χρονιά αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά.Απλά δεν περνάει βαριές ιώσεις όπως πέρυσι κ ξεκίνησε να αρρωσταίνει πιο αργά από πέρυσι.Αλλά ήταν να μην γίνει η αρχή.Ελπίζω να είναι καλά την ημέρα των Χριστουγέννων.Σήμερα είχανε γιορτή αλλά την έχασε επειδή είναι άρρωστος.Ο σταθμός κλείνει από αύριο κ θα ξαναπάνε 29 .Κ μετά κλείνει 31 κ θα ξαναπάνε 5 Γεν.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Kαλημεεα και Χρονια Πολλα σε ολες κοριτσια και στις οικογενειες σας!Να ειμαστε ολοι γεροι να μεγαλωνουμε τα παιδακια μας!

Πως περασατε χθεε βραδυ;εγω μονη με τον μικρο σπιτι,ο αντρας μου δουλεια.Κοξμηθηκαμε τελικα απο νωρις εγω και το παιδι και ο αντρας μου ηρθε πριν λιγο.Ο Κωνσταντινος χθες ειπε τα καλαντα στη γιαγια απο το τηλεφωνο και με τα λεφτα που ειχε στειλει η μαμα μου πηγαμε στο Μουστακα για δωρο.Κοριτσια περιμεναμε 50' για ταμειο,ενας χαμος.Οι υπαλληλοι δεν προλαβαιναν ουτε να κατουρησουν.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista,πινει ceclor ο Κωνσταντινος.Εμεις φετος ειμαστε παρα πολυ καλα στο θεμα των ιωσεων.Απο πεεσι ειμαστε καλυτεεα αλκα δετος ακομα περθσσοτερο.την πρωτη χρονια αρτωσταινε καθε 15 μερες.Φετος εκανε ενα ολοκληρο 5μηνο καθαρος.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μπήκα μόνο γι αυτό!

Χρόνια Πολλά με υγεία σε σας,στα παιδάκια σας κ στις οικογένειές σας!Πώς περνάτε?

Παραμονή Χριστουγέννων μείναμε σπίτι.Γιατί ο Κωνστ.ήταν πρώτη μέρα απύρετος.Καλές υπόλοιπες γιορτές!

Ντέλλα ο μικρός παίρνει claripen. Μακάρι ο Κωνστ. να είχε την ίδια τύχη με τον δικό σου στο θέμα των ιώσεων.Αν δεν ήταν η 3πλη ίωση που πέρασε κάθε 2 βδομάδες αρρωσταίνει.Του χρόνου έλπίζω να είναι όπως ο μικρός σου.Πέρυσι βδομάδα παρά βδομάδα αρρώσταινε.Φέτος μόνο τον Σεπτέμβρη δεν αρρώστησε.

Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Καλή Χρονιά με υγεία σε όλες σας,στα παιδάκια σας κ στις οικογένειές σας!

Τzamin Χρόνια Πολλά για την γιορτή σου,πάντα υγεία σου εύχομαι,με το καλό να φέρεις στον κόσμο το αγοράκι σας κ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλες!!!!

Έχω πολύ καιρό να σας γράψω, αλλά μαθαίνετε τα νέα μας και από facebook.

Είμαστε καλά σχετικά, έχουμε περάσει κάποιες μικροιώσεις, αλλά ευτυχώς τίποτα δύσκολο και βαρή. Όλες ήταν του 24ώρου. Και το καλύτερο είναι ότι ο μικρός πέρα από ένα μπουκωματάκι δεν έχει κολλήσει τίποτα!!!!

Η γιορτή του παιδικού μας ήταν καταπληκτική, ήταν στις 13/12 στο δημοτικό θέατρο της περιοχής και είχε θέμα τον Καρυοθραύστη. Η Μένια ήταν ντυμένη λουλούδι και είχε κάνει και σχετική εργασία που πήραμε στο τέλος της γιορτής.

Σήμερα πήγαμε πρώτη φορά παιδικό θέατρο...και μας άρεσε πολύ!!!!!Είδαμε την παράσταση "ψαρόσουπα"!

Εύχομαι σε όλες καλή χρονιά με υγεία για όλες τις οικογένειες και να μας φέρει το 15 ότι περιμέναμε το 14 και δεν πραγματοποιήθηκε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλες!!!!

Έχω πολύ καιρό να σας γράψω, αλλά μαθαίνετε τα νέα μας και από facebook.

Είμαστε καλά σχετικά, έχουμε περάσει κάποιες μικροιώσεις, αλλά ευτυχώς τίποτα δύσκολο και βαρή. Όλες ήταν του 24ώρου. Και το καλύτερο είναι ότι ο μικρός πέρα από ένα μπουκωματάκι δεν έχει κολλήσει τίποτα!!!!

Η γιορτή του παιδικού μας ήταν καταπληκτική, ήταν στις 13/12 στο δημοτικό θέατρο της περιοχής και είχε θέμα τον Καρυοθραύστη. Η Μένια ήταν ντυμένη λουλούδι και είχε κάνει και σχετική εργασία που πήραμε στο τέλος της γιορτής.

Σήμερα πήγαμε πρώτη φορά παιδικό θέατρο...και μας άρεσε πολύ!!!!!Είδαμε την παράσταση "ψαρόσουπα"!

Εύχομαι σε όλες καλή χρονιά με υγεία για όλες τις οικογένειες και να μας φέρει το 15 ότι περιμέναμε το 14 και δεν πραγματοποιήθηκε!!!!

Χάρηκα που έμαθα νέα σου!Να χαίρεστε κ τον Βασιλάκη σας!Καλά θυμάμαι?Καλό απόγευμα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα που έμαθα νέα σου!Να χαίρεστε κ τον Βασιλάκη σας!Καλά θυμάμαι?Καλό απόγευμα!

Καλησπέρα!

Με κάποιον άλλο μας μπερδεύεις! Γιωργάκης είναι ο μικρός!!!!

Πολλά φιλιά και καλό σκ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Με κάποιον άλλο μας μπερδεύεις! Γιωργάκης είναι ο μικρός!!!!

Πολλά φιλιά και καλό σκ!

βή

Καλημέρα Βιβή!Δεν σας μπερδεύω με άλλον!Απλά νόμιζα ότι τον λένε Βασιλάκη!

Καλή βδομάδα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...