Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, χαθήκαμε.

Εμείς καλα,ε αν εξαιρέσεις δυο ιωσουλες, μια γαστρεντερίτιδα η οποια την απόκαμε την Λιλα μου και ενα διήμερο που έκανε πυρετο, τώρα ειμαστε καλα, ετοιμαζόμαστε για την γιορτη του παιδικού όπου θα κάνουν θεατρικό.

Dimista να χαίρεσαι την αδελφή σου, ο Κωνσταντινος πως παει,? ανάρρωσε απο το κοξάκι?, όντως το ακούω πολυ συχνά ακόμη και απο μεγάλους.

Οι αιματολογικές της Λιλας ευτυχώς βγήκαν καλές, αλλα της βρήκε λίγο υγρό στο αυτί και κάναμε μια θεραπεία.

Πως θα περάσετε τις γιορτές??

Καλη συνέχεια!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια ,

καλά είστε ? όλα τα παιδάκια ?

Λοιπόν, καταρχήν εγώ.....πέρασα ένα ωραιότατο κοξάκι !! Το περασμένο ΣΚ έιχα 38 πυρετό , και Δευτέρα είχα γεμίσει σπυράκια σε χέρια-πόδια, στα δάχτυλα παντού !!!!!!!!!!!!! Τσούξιμο,φαγούρα.πόνος , τα δάχτυλα μου ήταν πρησμένα από τις δεκάδες σπυράκια που είχαν πάνω τους.....ανυπόφορο !!!!! Δεν μπορούσα να περπατήσω....Ο φαρμακοποιός έδωσε fenistil και Τετάρτη είχα ηρεμήσει κάπως.Α ..πα.....πα...κανείς να μην το περάσει !!!!!!!!

Σήμερα πρωί πρωί , σκάσαμε 250 ευρώ (που εννοείται τα είχαμε για κάτι άλλο),για το αυτοκίνητο, που έκανε ένα περίεργο θόρυβο και ήταν η τρόμπα νερού ...λαδιού....δεν θυμάμαι.Επίσης χρειάζεται τακάκια, υγρά φρένων και κάτι ακόμη που δημιουργήθηκε από την ακινησία που ήταν , σύνολο 650 το κουστουμάκι.

Ο Ισαάκ , είναι πολύ καλά, τον πήγαμε παιδίατρο γιατί είχαμε να πάμε από τον Μάιο,έτσι για μια τυπική εξέταση, είναι 16 κιλά , 1,04 εκ.Το αυτί του βρήκε λίγο ερεθισμένο .αλλά αφού δεν παραπονιέται είπε ΟΚ.

Περιμένουμε κι εμείς την γιορτή στις 22 , που θα κάνουν επίσης θεατρικό.Διαβάζοντας τα λόγια του Ισαάκ κ ενός άλλου κοριτσιού, έχω καταλάβει ότι το concept είναι ότι λόγω κρίσης ,δεν υπάρχουν χρήματα και τα παιδιά πρέπει να οργανώσουν μόνα τους την γιορτή.Είναι χωρισμένα σε χρωματικές ομάδες και κάνουν εντατικές πρόβες......χαχαχαχχααα


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλο θέμα......έτσι για να γκρινιάξω λίγο...

Από κάτω ,μένουν μια οικογένεια ....Ασιάτες είναι , δεν ξέρω από που ακριβώς.

Εγώ, δεν έχω πολλά-πολλά μαζί τους,Πριν λίγο καιρό είπαν στην διπλανή γειτόνισσα να με ρωτήσει αν θέλω ρούχα.

Γενικά , δεν έχω πρόβλημα να παίρνω ρούχα , εντάξει όχι όλο τον κόσμο, αλλά μια φίλη με 2 αγοράκια ,μια ξαδέρφη που μου δίνουν παρα πολλά.

Αλλά αυτά τα παιδιά είναι δεν ξέρω πόσο χρονών ,ανάμεσα 8 και 12 , αλλά είναι χοντρά !!!!!!! Δηλ οι φόρμες ακόμα και σε μένα είναι τεράστιες !!!!! Μου δίνουν μια φορά , δεν λέω τίποτα....μου δίνουν 2η....εντάξει.......όλα νούμερο 12-14 !!!!!!!!!

Για ποιόν ?????? Και για πότε ????? Να περιμένω καμιά 10ριά χρόνια , για να του κάνουν και αν ???????? Όπως ήταν τα πήρε ο άντρας μου με το αυτοκίνητο και τα άφησε.......τουλάχιστον να τα πάρει κάποιος που τα χρειάζεται. Προχθές ερχόμαστε με τον μικρό κ την νονά του , και βλέπω κρεμασμένη μια τσάντα με ένα ζευγάρι παπούτσια....ξέρω γω ? 35 νούμερο ? τα πήρε η νονά μας και τα άφησε έξω.

Επιπλέον , δεν μου άρεσε καθόλου που τα κρέμασε στην πόρτα μας !!!!

Της είπα την προηγούμενη φορά ότι είναι μεγάλα τα ρούχα και μου λέει ''εεε...εμένα μου τα έδωσε να σου τα δώσω''


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Έγινε καλά ο Κωνστ.κ ξεκίνησε πάλι σταθμό μετά από 2 βδομάδες.

Τελικά τα καταφέραμε κ στολίσαμε.10 μέρες πριν τα Χριστούγεννα.Δλδ.ο Κωνστ. έβαλε τα στολίδια στο δέντρο. Εχτές φτιάξανε στο σχολείο ένα στολίδι καμπανούλα,λίγο μεγάλη κ την έβαλε κ αυτή στο δέντρο.Αλλά τελικά ωραία φαίνεται.Εχτές πήγαμε παιδίατρο για το mantoux ,νομίζω η 3η δόση.Ο Κωνστ.είναι 14 κιλά και 97 εκ.Γιορτή στο σχολείο θα κάνουνε στις 23.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Lila's mοm ευχαριστώ για τις ευχές.Η Λίλα συνήλθε από τις ιώσεις?Γιορτή πότε θα κάνουνε?

Α ρε Κίττυ σε σένα έτυχε το κοξάκι?Σου φύγαν τα σπυράκια?Είχα διαβάσει στο Ιντερνετ ότι είναι μέχρι 10 χρ.Ατυχία!

Μια χαρά ο Ισαάκ ύψος κ κιλά.

Lila's mom για τις γιορτές που ρώτησες μάλλον Αθήνα θα κάτσουμε.Εσείς?

Κίττυ εσείς τι θα κάνετε?

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Dimista , τα σπυράκια σχεδόν έφυγαν , αλλά τώρα στα ίδια σημεία ξεφλουδίζουν τα δάχτυλα....μια ομορφιά!!!! Εγώ ,πάλι είχα διαβάσει ότι πηγαίνουν και ενήλικες στα νοσοκομεία με συμπτώματα.

Εδώ , κι εμείς τις γιορτές.

Τον Ιανουάριο μάλλον θα κάνει ο Ισαάκ το καινούριο εμβόλιο της μηνιγγίτιδας.Ο παιδίατρος είπε , αφού πάει παιδικό , καλό είναι να γίνει.


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, μπαίνουμε σιγα σιγα στο πνεύμα των Χριστουγέννων, ωραια ειναι.

Εμείς καλα έιμαστε λίγες μυξουλες μόνο, είχα με χθες την γιορτη η οποια λόγω πλημμύρας άλλαξε τόπο και τρέχαμε στο κέντρο της Αθήνας, αλλα ήταν παρα πολυ ωραια, έλεγα οτι σιγα μην συγκινηθώ, αλλα με το που ξεκίνησε άρχισαν τα δάκρυα, η Λιλα ντύθηκε αγγελακι με τις συμμαθήτριες της, κάνανε χορευτικό και είπανε το καθένα απο μια πρόταση/ποιηματάκι, μετα για να το γιορτάσουμε μας πήγε ο μπαμπάς μας σε ενα μεζεδοπωλείο.

Εγω εχω αδεια την παραμονή των Χριστουγέννων, ο παιδικος σταθμος ειναι κλειστός τις παραμονές, θα περάσουμε εδω οικογενειακά και ελπίζω να ξεκουραστουμε.

Εσάς κάνανε γιορτη? περιμένουμε εντυπώσεις.

Μηπως να κανονισουμε καμμιά συνάντηση για να παίξουν τα παιδια μας.

Καλη συνέχεια!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη εβδομαδα.Ξεκιναει "βαρια"για μενα με μια κηδεια χθες.Ο πολυαγαπημενος μου γυναικολογος εφυγε απ'τη ζωη προχθες και ειμαι συγκλονισμενη.Ηταν ενας σπανιος ανθρωπος και επιστημονας που δεν σε κοιτουσε ποτε στην τσεπη.😢😢😢


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτα τα δυσκολα,ταλαιπωρουμαστε τις τελευταιες μερες με ιωσεις.Ξεκινησαμε πριν 10 μερες με πυρετο οπου κατεληξε σε ιογενη αμυγδσλιτιδα και ο παιδιατρος μας ειπε ειναι εντεροιος,ο συνηθιστερος των οποιων ειναι coxsakie.Οχι που θα γλιτωναμε!Και μετα απο 1 βδομαδα που τον εχω σπιτι και εχουν υποχωρησει ολα τα συμπτωματα,παει σχολειο την παρασκευη και γυρναει με ωτιτιδα.Ξεκινησαμε αντιβιωση και θα παρουμε για 10 μερες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Δεν τον γνώριζα, όμως διαβάζω κάποια λίγα μηνύματα και ίσως μπορώ λίγο να καταλάβω ή να φανταστώ τι άνθρωπος ήταν....................


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το Σαββατο ειχαμε τη γιορτη στον παιδικο.Ο Κωνσταντινος ηταν ελαφακι και ειχαν ενα χορευτικο το "ρουντολφ το ελαφακι" και μας ειπαν ολοι μαζι τα καλαντα.Δεν ηταν χαρουμενος που πηγαμε αλλα πηγε μονο και μονο γιατι του ειπα οτι μετα θα τους δωσουν ποπ κορν.Δε θα φανταζομουν ποτε ποση δυναμη μπορει να εχει το καλαμποκι.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτα τα δυσκολα,ταλαιπωρουμαστε τις τελευταιες μερες με ιωσεις.Ξεκινησαμε πριν 10 μερες με πυρετο οπου κατεληξε σε ιογενη αμυγδσλιτιδα και ο παιδιατρος μας ειπε ειναι εντεροιος,ο συνηθιστερος των οποιων ειναι coxsakie.Οχι που θα γλιτωναμε!Και μετα απο 1 βδομαδα που τον εχω σπιτι και εχουν υποχωρησει ολα τα συμπτωματα,παει σχολειο την παρασκευη και γυρναει με ωτιτιδα.Ξεκινησαμε αντιβιωση και θα παρουμε για 10 μερες.

Μάλιστα...............:(περαστικά του !!!!

Τελικά είχε βγάλει και σε χέρια -πόδια σπυράκια ? Σε μένα μετά ξεφλούδισαν κιόλας και τώρα είναι ΟΚ.

Σε μια ωρίτσα έχουμε την Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας.....πάω να μαζέψω λίγο, να κάνω ένα καφέ και να ετοιμαστώ.

Bye............


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...