Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Επιπωματικος πλακουντας


Recommended Posts

Ειμαι 14 εβδομαδων και 3 ημερων και διαγνωστικα με επιπωματικο πλακουντα.ειχα στης αρχες 5w5d μια μικρη αποκόλληση στον πλακουντα μετα 9w παλι με μικρες αποκολλησεις.αλλα τις υπολοιπες εβδομαδες δεν ειχα.και παω σημερα στον γυναικολόγο και μου λεει επιπωματικο πλακουντα.μου ειπε πολυ προσοχη σε ολα.η αλήθεια ειναι πως εχω τρελαθει γιατι φοβάμαι πολυ την συνεχεια.στις αποκολλησεις ειχα βεβαια πολυ λιγο αιμα που σταματουσε την επόμενη μερα.διαβασα οτι σε αυτη την περίπτωση υπάρχουν πιθανοτητες για αιμορραγιες.Σας παρακαλω αν καποια κοπελα εχει περασει κατι παρομοιο ας με βοηθησει γιατι ειναι το πρωτο μου. ( βέβαια τον Ιανουάριο ειχα μια παλινδρομη κυηση και ειχα κανει αποξεση στις 8 εβδομαδες).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , anastasia.zis είπε:

Ειμαι 14 εβδομαδων και 3 ημερων και διαγνωστικα με επιπωματικο πλακουντα.ειχα στης αρχες 5w5d μια μικρη αποκόλληση στον πλακουντα μετα 9w παλι με μικρες αποκολλησεις.αλλα τις υπολοιπες εβδομαδες δεν ειχα.και παω σημερα στον γυναικολόγο και μου λεει επιπωματικο πλακουντα.μου ειπε πολυ προσοχη σε ολα.η αλήθεια ειναι πως εχω τρελαθει γιατι φοβάμαι πολυ την συνεχεια.στις αποκολλησεις ειχα βεβαια πολυ λιγο αιμα που σταματουσε την επόμενη μερα.διαβασα οτι σε αυτη την περίπτωση υπάρχουν πιθανοτητες για αιμορραγιες.Σας παρακαλω αν καποια κοπελα εχει περασει κατι παρομοιο ας με βοηθησει γιατι ειναι το πρωτο μου. ( βέβαια τον Ιανουάριο ειχα μια παλινδρομη κυηση και ειχα κανει αποξεση στις 8 εβδομαδες).

Μια πολυ καλη μου φιλη ειχε επιπωματικο πλακουντα. Ηταν ξαπλα ουτε καν καθιστη για ολο το πρωτο τριμηνο. Σιγα σιγα εφτιαξε ο πλακουντας κ δεν ειχε παλι αιμοραγιες κ ολα πηγαν καλα. Βεβαια προσεχε παρα πολυ απεφευγε σκαλια περπατημα δουλειες σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης ακομα κ οταν της ειπαν οτι ειναι καλητερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κ να ανεβει ο πλακουντας

Αλλα σιγουρα θελει πολυ προσοχη αυτη τη στιγμη.οχι σκαλες,οχι βαρη,οχι δουλεια,κατα βαση ξαπλα,οχι σεξ.επαφες

Ξερω ομως πολλες περιπτωσεις που πηγαν ολα καλα με υγιεστατα μωρακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...