Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 31 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

      Καλα έκανες και τις ακύρωσες και πρόλαβες εγκαίρως ! Δεν φταις από το άγχος σου προσπαθείς το καλύτερο!

      1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Πολύ ευχάριστα νέα !!! Μακάρι να καταφέρει να πάρει μεγαλύτερη άδεια η έστω αυτές Τίς μέρες που θα καθίσει να ξεκουραστεί ! 

ΑνΑλ (Ανώνυμες Αλλοπρόσαλλες)


ζώπυρον

Recommended Posts

Αν δεν πεις ακριβώς γιατί φταίει ο Δήμος δεν μπορώ να κρίνω για παρακάτω.

το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι αν ο Δήμος δεν σας απαντήσει μέσα στη νόμιμη προθεσμία (νομίζω 60 μέρες) μπορείς να ζητήσεις αποζημίωση (μέχρι 1000? νομίζω) γιατί μια δημόσια υπηρεσία δεν απάντησε στον πολίτη.

Δεν ξέρω στο Σαλόνικα σε ποιά υπηρεσία υποβάλεις τέτοια αίτηση αποζημίωσης, γουγλάρισέ το.

Αν έχω λεπτομέρειες θα ρωτήσω 2-3 σχετικά άτομα να σου πω. Έχω φίλο ηλεκτρολόγο εγκαταστάτη με βιομηχανική άδεια, όλο και κάτι θα ξέρει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Aeriko

    3696

  • MarcoPolo

    2484

  • Mara-76

    2192

  • luckyMe

    2080

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είναι μπέρδεμα να στα εξηγήσω τώρα απο'δω...

anyway ευχαριστώ...

έτσι και αλλιώς μετά τις 27/8 θα ξανασχοληθώ με το θέμα εντατικά, αρκεί μέχρι τότε να υπάρχει το σπίτι μου και μην μας το σηκώσουν:rolleyes::rolleyes:

εξώ έχει 45 βαθμούς...θα φύγω από τη δουλειά κατευθεία θάλασσα..ο μικρός είναι ήδη εκεί......και μου ήρθε περίοδος :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

το θέμα κλειδώνεται προσωρινά έτσι ώστε να γνωστοποιηθούν οι συμμετέχοντες για την μεταφορά δημοσιεύσεων στο αρχείο (http://parentscafe.gr/showthread.php?t=8228 ) οι οποίες είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ του Parentscafe.gr. θα τοποθετηθεί εκεί ανακοίνωση,

το παρόν θέμα θα ανοίξει ξανά εντός της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα ξεκλειδώνεται, μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά τις συζητήσεις σας!

ευχαριστούμε για την κατανόηση!

να θυμίσουμε και εδώ

ότι :

Α)

Banned on parents.gr ?

"Μπαναριστήκατε" απο το parents? εφόσον εδώ (στο parentscafe.gr) δεν έχετε παραβεί κάποιον κανόνα μπορείτε να συμμετέχετε κανονικά,

όχι όμως

- για να συζητήσετε το banaki σας

ούτε και για να σχολιάσετε

- άλλους που πήγαν ya banaki, ούτε

- τις πράξεις της διαχείρισης και των δύο φόρουμ.

Μπορείτε να συμμετέχετε κανονικά, χωρίς να σχολιάσετε δημόσια τα παραπάνω.

Β)

Πιστεύουμε ότι για να περάσετε καλά, στις δημόσιες συζητήσεις, δεν χρειάζεται

να σχολιάσετε τους άλλους ( ή την διαχείριση )

να τους ειρωνευτείτε

να τους κοροιδέψετε

ότι και να σας έχει κάνει κάποιος (στο διαδίκτυο), το πρόβλημα δεν λύνεται με αυτό το τρόπο και κυρίως όχι εδώ (δημόσια).

Για να εκτονώσετε τον θυμό ή την δυσαρέσκειά σας αν κάποιο μέλος έγραψε κάτι για εσάς/τον λογαριασμό σας, μπορείτε να πατήσετε το κόκκινο τριγωνάκι και να παραπονεθείτε κόσμια στην διαχείριση μέσω μιας αναφοράς.

Θα αναλάβουμε να δώσουμε κάρτα στο μέλος στην περίπτωση που σας έχει προσβάλλει γραπτώς στο φόρουμ,

ή εάν ο θυμός σας έχει να κάνει με τον τρόπο που διαχειρίζεται το φόρουμ τα διάφορα θέματα, στείλτε ηλεκτρονικό μήνυμα στο administrator(at)parentscafe.gr

ή επικοινώνηστε στο 211 1199122 11-19.00μ.μ. τις εργάσιμες ημέρες.

Επίσης, η συμφωνία με σχόλιο άλλου μέλους (πχ "συμφωνώ" "ναι και εγώ αυτό βλέπω" ) το οποίο αναφέρεται/σχολιάζει άλλο μέλος ή την διαχείριση του φόρουμ της ΕΕΕΓ/parentscafe.gr, δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να θέσετε την άποψή σας για το όποιο θέμα - και είναι εξίσου ενάντια στους κανονισμούς όσο και ο σχολιασμός μελών ή της διαχείρισης, καθ'αυτός.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κορίτσια;;

Σας σκεφτόμουν πολύ αυτές τις μέρες...πέρυσι τέτοιο καιρό ήταν που διαγνώστηκε ο πεθερός μου με καρκίνο και τα λέγαμε...να ξέρατε πόσο πολύ κουράγιο μου είχατε δώσει τότε..πόση βοήθεια...

Τελοσπάντων αυτά πέρασαν τέλειωσαν,πάνε πια..

Εγώ μπήκα να σας πω οτι αισίως μπήκαμε στην 31η εβδομάδα..φύγαμε απο το ενοίκιο και μετακομίσαμε στο πατρικό του Νίκου,κι η πεθερά μου πήγε κάτω στην γκαρσονιέρα (την ανακαίνισε) εμείς μόνο ένα βάψιμο πατήσαμε κι ετοιμαζόμαστε να υποδεχτούμε τη μικρή μας-μεγάλη αγάπη!!Αυτές τις μέρες τακτοποιούμε και τα τελευταία και σιγά-σιγά να τελειώνουμε το δωμάτιο της μικρής γιατί περιμένω απο τους δικούς μου όλο το ρουχομάνι το οποίο θέλει πλύσιμο και σιδέρωμα και τακτοποίημα...

Επίσης ήθελα να σας πω οτι μάλλον η μικρή μου είναι τυχερό παιδάκι...απο σύλληψης!!!!!Πέρασε τόσα και άντεξε και φρόντισε να φέρει και παρέα μαζί της..3 μήνες μετά απο μένα έμεινε έγκυος πρώτη μου ξαδέρφη και 6 μήνες μετά η αδερφή μου....

Σας φιλώ κορίτσια μου!!!!καλή ξεκούραση και καλές διακοπές!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ρινιω

Δεν γραφω εδω εκτος σπανιων περιπτωσεων αλλα ειδα εσενα και ηθελα απο καρδιας να σου ευχηθω γεννα με 1 πονο και παντα υγεια εσεις και το παιδι σας. Επισης να ευχηθω καλες δυναμες και πολυ κουραγιο για τον πρωτο δυσκολο χρονο.

Να ειστε παντα καλα........

Για καποια πραγματα που γραφτηκαν για ΜΕΝΑ επι προσωπικου και ηταν αρκετα προσβλητικα θα ηθελα να απαντησω αλλα δεν θα το κανω. Δεν αξιζει.....ετσι και αλλιως εδω και πολυ καιρο ειμαι αλλου. καλη συνεχεια.


Here in dreamland we will NOT obey the masters

:evil:

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δυσκολέυομαι να παρακολουθήσω τί έχει ειπωθεί κλπο πωπω!

Πήρα πρόσκληση, είδα φώς έστω κ αργά κ μπήκα.

Ελλ χαίρομαι που κατάλαβες τί έγραψα δίπλα.

Κέλλυ επίσης χαίρομαι που ταυτίζονται κάποιες απόψεις μας.

Ζώπη σε χαιρετώ κ από εδώ.

Προσωπικά παρακολούθησα κ τοποθετήθηκα στο θέμα κ μόνο στο θέμα.

Ξέρεις (ζώπη κ όλες), είδες, κατάλαβες, έχεις σαφή αντίληψη του πότε, πώς κ για ποιό λόγο άλλαξα το τροπάριο.

Πήρα κ εγώ το καρεδάκι μου για την αργκώ που διάλεξα επί προσωπικού.

Ξαναμανατοποθετήθηκα στην διαχείριση για τη θέση μου (για το επί προσωπικού) στα ΙΣΙΑ.

que sera sera.

Αν η διαφορά των απόψεων μας δίπλα στο φόρουμ, συνεπάγεται αυτόματα αδιαφορία για την όποια στιγμή των παιδιών μας (δεν θέλω να σκεφτώ καν την δύσκολη)..... σε χονεύω? δεν σε χονέυω!

Δηλ, συγνώμη κιόλας, αλλά θέλω σόδα να καταλάβω τον συνειρμό!

Τί να πώ?

Ζήτω λοζ ραδίκος απλά!

Μή τα πέρνουμε όλα τόσο βαριά! que sera sera jανά.

Καλό καλοκαίρι (υπόλοιπο δηλ.)


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ μπήκα να σας πω οτι αισίως μπήκαμε στην 31η εβδομάδα..φύγαμε απο το ενοίκιο και μετακομίσαμε στο πατρικό του Νίκου,κι η πεθερά μου πήγε κάτω στην γκαρσονιέρα (την ανακαίνισε) εμείς μόνο ένα βάψιμο πατήσαμε κι ετοιμαζόμαστε να υποδεχτούμε τη μικρή μας-μεγάλη αγάπη!!Αυτές τις μέρες τακτοποιούμε και τα τελευταία και σιγά-σιγά να τελειώνουμε το δωμάτιο της μικρής γιατί περιμένω απο τους δικούς μου όλο το ρουχομάνι το οποίο θέλει πλύσιμο και σιδέρωμα και τακτοποίημα...

Επίσης ήθελα να σας πω οτι μάλλον η μικρή μου είναι τυχερό παιδάκι...απο σύλληψης!!!!!Πέρασε τόσα και άντεξε και φρόντισε να φέρει και παρέα μαζί της..3 μήνες μετά απο μένα έμεινε έγκυος πρώτη μου ξαδέρφη και 6 μήνες μετά η αδερφή μου....

Ρηνιώ μου, έφθασες κιόλας στη 34η εβδομάδα? Απίστευτο!! Με το καλό κοριτσάκι μου - και το δικό σου μωράκι και τα υπόλοιπα στα οποία φέρατε γούρι!

Καλορίζικο το νέο σπίτι και πάντα με χαρές!!!

Μπαίνε να μας λες τα νέα σου, φιλιά!!!!


Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλή χρονιά στο πρωτάκι της Αγγελίνας (δεν θυμάμαι άλλο) (χάρλοου και ντάλια, εμείς τα λέμε κι από κει στα δευτεράκια)

και στην κόρη της Ελλ που ξεκίνησε προνήπιο. Ελλ, πως τα πήγατε? Πως σας φάνηκε?

Στίνα, που είσαι???????


Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στο πρωτάκι της Αγγελίνας (δεν θυμάμαι άλλο) (χάρλοου και ντάλια, εμείς τα λέμε κι από κει στα δευτεράκια)

και στην κόρη της Ελλ που ξεκίνησε προνήπιο. Ελλ, πως τα πήγατε? Πως σας φάνηκε?

Στίνα, που είσαι???????

Γεια σου Ζωπ

Η μικρη δεν εχει ξεκινησει ακομα προνηπιο γιατι ηταν ανεμπολιαστο στο βασικο μμρ το οποιο εχει μεσα ιλαρα/ερυθρα και παρωτιτιδα και ηταν επικυνδινο να την στειλω χωρις το εμβολιο. Οποτε μιλησα με το προνηπιο εξηγησα και θα ξεκινησει αυτη την Δευτερα-Τεταρτη θα δουμε γιατι εκανε το μμρ 12 μερες πριν και ξεσπασε η αντιδραση τωρα με τους πυρετους. Οποτε οπως καταλαβαινεις καθομαι σε αναμενα καρβουνα και για το προνηπιο και για το εμβολιο. Δευτερα παω για να δωσω την προκαταβολη και ξεκιναει με το καλο και θα σε ενημερωσω πως τα παμε. Βασικα ΠΙΟ πολυ ανησυχω για την υγεια της παρα για το προνηπιο. Ειναι τοσο κοινωνικη και εχει στρωσει τοσο πολυ στην συμπεριφορα της και με τους μεγαλους και με τα μικρα που πιστευω οτι θα τα παει πολυ καλα. Περιεργως εχει γινει ενα ιδιαιτερα συγκροτημενο παιδακι αν και επισης ΠΟΛΥ ευαισθητο το οποιο με ξενιζει γιατι ειμαι πολυ ψυχρη ως ανθρωπος. Εγω κοινως δεν ημουν ετσι ποτε. Ελπιζω μοναχα η ευαισθησια της αυτη να μην την φερει σε δυσκολη θεση με πιο 'μαχητικα/επιθετικα' παιδακια. Θα δουμε.....δεν μπορεις να τα προστατευεις παντα και αν και εδωσα τα παντα μου 4 χρονια τωρα ειναι καιρος να προχωρησει μονη της σιγα σιγα πλεον......ουφ....συγκινηθηκα ΘΑ ελεγα αν ημουν ευαισθητη.

Ελπιζω με σας ολα καλα.

Καλη συνεχεια!

ΥΓ: Επισης να μην ξεχασω εχασα το βιβλιαριο παιδιου (αναθεμα το μυαλο μου το κλουβιο) και κατεβασα το καινουργιο ονλαιν απο το υπουργειο και οταν μετρησα την μικρη σε δαυτο εμεινα κοκκαλο γιατι απο εκει που ειμασταν στο 50 ακριβως ξαφνικα πηραμε μια σφαλιαρα και κατεβηκαμε στην 25 εκατοστιαια θεση. Στα κιλα δε η μικρη δεν.....με τπτ. 14.5 με 14 ανεβοκατεβαινει. Λογω του οτι ψηλωνει κιολας εχει γινει μια σταλια. Βασικα δεν ειναι κοκκαλο αλλα ΟΛΑ της τα ρουχα της πεφτουν στην μεση. Τι να κανεις....δεν θελω να πιεσω. Την πιεση την εκοψα ανεπιστρεπτη στα 2 της και δεν γυρναω πισω. Σεβομαι τα οχι της απολυτα και διαλεγει ποσο και τι θα φαει. Ως εκ τουτου τρωει ΠΟΛΛΕΣ σαλατες και πρασιναδες που ΔΕΝ σε παχαινουν ετσι και αλλιως (γαμωτο) και φυσικα οι μεριδες της ειναι αστειες. Αλλα αυτο χρειαζεται αυτο της δινω. Εγω απο πισω οταν βλεπω το κολλημενο 14 βεβαια βγαζω φλυκταινες ειδικα τωρα με το καινουργιο βιβλιαριο. Δεν γαμιεται....θα το παρω καποια στιγμη αποφαση οτι το μικρο θα ειναι μινιον.....και αν τρωει και οσο αργα τρωει θα παραμεινει μινιον για πολλα χρονια.....ελπιζω να μην της κοβω υψος με ολο αυτο......τπτ αλλο :(


Here in dreamland we will NOT obey the masters

:evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έλα βρε Ελλ μου, συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση - είχα καιρό να μπω εδώ...

Τι κάνετε? Πως τα πάει η μικρή σου? Ξεκινήσατε σχολείο?

Εμείς σε γενικές γραμμές καλά. Ο μικρός ξεκίνησε τη β' δημοτικού (ευτυχώς με την ίδια καλή δασκάλα) και γενικά φαίνεται φέτος πιο ήρεμος και ώριμος, πιο προσηλωμένος στις υποχρεώσεις του. Κατά τ' άλλα, περνάω μάλλον την πρώτη ίωση της σεζόν:| κι απ' ότι φαίνεται κόλλησε και το ζωπυρόπαιδο:shock: (ο Θεός να μας φυλάει να μην εξελιχθεί)! Με λίγα λόγια, καλό χειμώνα...

Όσο για τα κακόφαγα παιδιά... μάλλον διαφωνώ μαζί σου και μάλλον είμαι κάπως αυστηρή στις απόψεις μου, μιας και ήταν κακόφαγο παιδί η αρχοντιά μου (και ταλαιπωρήθηκα ποικιλοτρόπως απ' αυτό). Θέλει χρόνο και κουβέντα πολύ ν' αναλύσω τις απόψεις μου, οι οποίες βέβαια δεν αποκλείεται να είναι κι εντελώς υποκειμενικές και ν' αφορούν εμένα και μόνο εμένα.

Να φανταστείς η μάνα μου που ακόμη:? δεν έχει ξεπεράσει όσα τράβηξε μαζί μου στο θέμα του φαγητού, μου λέει συχνά (κοιτώντας το γιο μου που τρώει και πέτρες:cool:) (όπως ο πατέρας του:rolleyes:) : Ο Θεός σε λυπήθηκε και δεν σου έμοιασε το παιδί σου...:roll:


Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύν καιρό να μπω και φαίνεται...:rolleyes:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, ζούπυ, καλή πρόοδο και και στον κανακάρη σου!

Ελ, ελπίζω η μικρή να είναι καλά τώρα. Καλή αρχή και σε σας!


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...