Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΑνΑλ (Ανώνυμες Αλλοπρόσαλλες)


ζώπυρον

Recommended Posts

Εθνικος Κηπος ματακια μου... Εχει χωρο με κουνιες, τοσο για μικρα οσο και για μεγαλυτερα παιδια (με χωρο για να σκαρφαλωσουν κλπ) και οταν βαρεθουν κανετε μια βολτα απο πανω να δειτε τις παπιες, χελωνες και τα λοιπα ζωακια που εχει.. Να χαθειτε δεν υπαρχει περιπτωση, η παιδικη χαρα ειναι περιφραγμενη κι εχει πορτα που κλεινει. Πιο πρασινο και ισκιο στην καρδια της Αθηνας απο εκει, δεν νομιζω να βρειτε αλλου! ;) Εμεις εκει τη βγαλαμε περυσι το Καλοκαιρι αναμεσα σε μπανια και στο Αττικο Ζωολογικο Παρκο. Και φυσικα εκει θα τη βγαζουμε και φετος. :) Το Χειμωνα δε που κλεινει νωρις (κλεινει με τη δυση του ηλιου, να ξερεις κι εσυ, αλλα τωρα το Καλοκαιρι που αργει να νυχτωσει δεν εχετε θεμα), παιρναμε τα μικρα και πηγαιναμε καμμια βολτα στην πλατεια Συνταγματος απο κατω.. Μετα κανενα public για κανενα παραμυθακι και γυρνουσαμε σπιτι..

Το ειδα το πμ, τρεχω να σου απαντησω!

Νταλια να ζησουν οι νεονυμφοι!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Aeriko

    3696

  • MarcoPolo

    2484

  • Mara-76

    2192

  • luckyMe

    2080

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκοφλεβαρίτσα μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά... είναι ειδική περίπτωση... ψάχνω ένα χώρο που οι μαμάδες να καθήσουμε και να μιλήσουμε και τα παιδιά να είναι γύρω τριγύρω... έναν παιδότοπο? μια καφετέρια/ταβέρνα με κήπο?

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων... Κι επείγομαι κιόλας...:cool:

Εντωμεταξύ, είμαστε και οι δυό μας... πάρε τη μία και χτύπα την άλλη...:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ, είμαστε και οι δυό μας... πάρε τη μία και χτύπα την άλλη...:rolleyes:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!!!

Εμ Ζωπάκι μου φαίνεται πως οι λοιπές των ΑνΑλ λιάζονται στας παραλίας ή πως έχουν πάρει τα βουνά !!!! :rolleyes::confused::tongue:;):cool:

Link to comment
Share on other sites

Γλυκοφλεβαρίτσα μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά... είναι ειδική περίπτωση... ψάχνω ένα χώρο που οι μαμάδες να καθήσουμε και να μιλήσουμε και τα παιδιά να είναι γύρω τριγύρω... έναν παιδότοπο? μια καφετέρια/ταβέρνα με κήπο?

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων... Κι επείγομαι κιόλας...:cool:

Εντωμεταξύ, είμαστε και οι δυό μας... πάρε τη μία και χτύπα την άλλη...:rolleyes:

Στο Φλοισβο εχει καφετεριες με παιδικη χαρα διπλα και επισης ωραια ειναι στον Τελη στην Πεντελη, εστιατοριο με παιδικη χαρα μικρη μεν αλλα μεσα στο οικοδομημα. Μπορεις να τα αφησεις λασκα εκει μεσα. Παιδοτοπους δεν πηγαινω χειμωνα καλοκαιρι θα παω? Δεν εχω ιδεα.....


Here in dreamland we will NOT obey the masters

:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζωοπυρον καλησπερα (μαλλον καλημερα) σου απαντησα απο εκει για τα ξενοδοχεια,,,οσο για το αλλο που ρωτας σορρυ δε ξερω τι να πω,,, κεντρο κεντρο εννοεις??? να πηγαινατε κανα παιδικο μουσειο που ολο και κατι εχουν δραστηριοτητες εννοω και εσεις να πιειτε καπου εκει καφε??

http://www.hcm.gr/BIGFrame/BIGFramesMainFirstPage.asp?LANG=GR

η εδω??

http://mce.gr/page.asp

Link to comment
Share on other sites

Γλυκοφλεβαρίτσα μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά... είναι ειδική περίπτωση... ψάχνω ένα χώρο που οι μαμάδες να καθήσουμε και να μιλήσουμε και τα παιδιά να είναι γύρω τριγύρω... έναν παιδότοπο? μια καφετέρια/ταβέρνα με κήπο?

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων... Κι επείγομαι κιόλας...:cool:

Εντωμεταξύ, είμαστε και οι δυό μας... πάρε τη μία και χτύπα την άλλη...:rolleyes:

Για Πειραιά μπορώ να σε "εξυπηρετήσω" σε ένα πάρκο που διαμορφώσανε με καφετέρια και φουσκωτά και ΔΕΝ αφήνουν παιδί να πάει πουθενά αν δεν είναι ο γονιός παρόν.........και για να το λέω εγώ αυτό το πράγμα :tongue::tongue::tongue: κάτι σημαίνει!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!!!

Εμ Ζωπάκι μου φαίνεται πως οι λοιπές των ΑνΑλ λιάζονται στας παραλίας ή πως έχουν πάρει τα βουνά !!!! :rolleyes::confused::tongue:;):cool:

Εσύ ν'αλλάξεις δοσολογία ή γιατρό:tongue::tongue::tongue:

Έτσι κι έχει λεφτά καμία μας γι'αυτά που λες, να μας δώσει κι εμάς.:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου... μιλάω για το ΚΕΝΤΡΟ της Αθήνας.:rolleyes::cool: Νομίζω πως βρήκα αυτό : http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2420007&postcount=5

Γιασεμάκι, καλώς ήρθες!!:D

Γλυκοφλεβαρίτσα... ααααααααααααα!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ


Link to comment
Share on other sites

Για Πειραιά μπορώ να σε "εξυπηρετήσω" σε ένα πάρκο που διαμορφώσανε με καφετέρια και φουσκωτά και ΔΕΝ αφήνουν παιδί να πάει πουθενά αν δεν είναι ο γονιός παρόν.........και για να το λέω εγώ αυτό το πράγμα :tongue::tongue::tongue: κάτι σημαίνει!!!

................

Εσύ ν'αλλάξεις δοσολογία ή γιατρό:tongue::tongue::tongue:

Έτσι κι έχει λεφτά καμία μας γι'αυτά που λες, να μας δώσει κι εμάς.:tongue::tongue:

Χελ μου,

Για πες : ποιό πάρκο εννοείς στον Πειραιά ???? :confused: έχω χάσει επεισόδια πάλι ή... ?????

Και γιατί βρε κούκλα ? θες λεφτά για να λιαστείς στην παραλία δλδ ???? δεν σου είπα να λιάζεσαι στον Αστέρα με τον γκρουμ από πάνω σου μπάστακα !!! ;):tongue::tongue::rolleyes:

{Βέβαια τα γράφω αυτά εγώ η κάτασπρη

που θάλασσα θα δω -αν δω τελικά- καλό Αύγουστο... μη νομίζεις ! }

ΕΝΤΙΤ : Καλώς την Γιασεμάκι !

:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στα μέρη σου Μεταξάκι.

Είναι προς Καμίνια, Ρέντη μεριά, το πάρκο Γεννηματά.

Και για να λιαστώ δωρεά στην θάλασσα, πρέπει να έχω λεφτά για βενζίνη, αλλιώς την βγάζω στο μπαλκόνι μου:D

Τώρα που δεν πάει και η μικρή σχολείο να βιάζομαι το πρωί, το άραξα το αμάξι και το κόβω με τα πόδια στη δουλειά (οκ είναι κοντά)

Welcome Γιασεμί, καινούργια ή παλιά είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


............

Και για να λιαστώ δωρεά στην θάλασσα, πρέπει να έχω λεφτά για βενζίνη, αλλιώς την βγάζω στο μπαλκόνι μου:D

...

σσσσσςςςςςςςςςςςςςςςςςς ! εσύ έχεις ΚΑΙ μπαλκόνι ! :tongue:;):cool: μη μιλάς !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπαλκόνια........2.............και μεγάλα μάλιστα (νταξ όχι τεράστια).

Άμα τα βάλουν στην φορολογία την κάτσαμε τη βάρκα:P:p:p

Σκέφτομαι να σηκώσω τις τέντες και να κοτσάρω κα'να φωτοβολταϊκό στους τοίχους:tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειδα φως και μπηκα

Ειμαι παλια με παρεμφερες νικ (yasemi ) καποιες μπορεις να μη εχετε συναντησει και παλιοτερα,,,,για κανα χρονο εκανα μια αποχη βεβαια,,,αλλα οι αγαπες ακομη και οταν σε διωχνουν ειναι μεγαλες,,,,,,

Λοιπον τι λετε???να μπω στο κλιμα παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειδα φως και μπηκα

Ειμαι παλια με παρεμφερες νικ (yasemi ) καποιες μπορεις να μη εχετε συναντησει και παλιοτερα,,,,για κανα χρονο εκανα μια αποχη βεβαια,,,αλλα οι αγαπες ακομη και οταν σε διωχνουν ειναι μεγαλες,,,,,,

Λοιπον τι λετε???να μπω στο κλιμα παλι

Μεγάλη κουβέντα είπες γιασεμάκι, αυτό με τις αγάπες λέω...

Μ' αρέσει πολύ το νικ σου. Είσαι καλοδεχούμενη κι ευπρόσδεκτη!!!:D

Α! Επειδή εδώ το καφέ των Αναλ κάπως υπολειτουργεί... εμένα θα με βρεις και δίπλα στο μαγερειό.

Φιλιά!!


Link to comment
Share on other sites

......

για κανα χρονο εκανα μια αποχη βεβαια,,,αλλα οι αγαπες ακομη και οταν σε διωχνουν ειναι μεγαλες,,,,,,

Λοιπον τι λετε???να μπω στο κλιμα παλι

Όλες μας, λίγο-πολύ, περνάμε κάτι τέτοια φεγγάρια...

Εύχομαι Γιασεμή μου να μείνεις ! Καλώς όρισες .... αν και μας βρίσκεις λίγο Αλλα Αντί Άλλων... (ΑλΑνΑλ χαχαχα !!!!) .... :cool:

welcome λοιπόν !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...