Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες απο Κηφισσιά - Πολιτεία?


Recommended Posts

Καλημέρα και κολορίζικο το νέο μας φόρουμ!!

Εχώ ένα κοριτσάκι 18 μηνών, αν θέλετε μπορούμε να ανταλλάσουμε εμπειρίες η και να οργάνωσουμε ένα playgroup , το προσπαθήσαμε και σε άλλο θέμα αλλά δεν πέτυχε ελπίζω να πετύχει αυτή την φορά :-) !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,εμεις ειμαστε Πολιτεια,η μικρη μου ειναι σχεδον 20 μηνων..Ας αρχισουμε με εμπειριες-προβληματισμους...χρησιμες θα ηταν επισης και ιδεες για απασχοληση τα απογευματα του χειμωνα μακρια απο ιους κλπ...Παιδικη χαρα πατε?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα μενω στη δροσια παιδακι ακομα δεν αλλα παντα ελπιζουμε

μένουμε Κρυονέρι -18 μηνών 2 αγοράκια-, έλα να πιούμε καφέ και μετά απο την συνάντηση θα σταματήσεις να ελπίζεις!!!!! χαχαχα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα,

αυτό ήταν;;;Συστηθήκαμε και μετά τίποτα;;;;Μήπως θα πρέπει να αρχίσουμε να συντονιζόμαστε;;; Λοιπόν, αρχίζω! Όπως είπα σε προηγούμενο post έχω ένα γιόκα 8 1/2 μηνών και φαίνεται - προς το παρόν - να εξελίσσεται σε πολύ κοινωνικό παιδάκι. Πέραν τούτου, όμως, θέλω να βγαίνουμε συχνά έξω αλλά τώρα με το κρύο (σε ανοιχτούς χώρους) και με την γρίπη και λοιπές ιώσεις (σε κλειστούς) δεν ξέρω τι να κάνω:-(:sad:. Εσείς τι κάνετε με τα παιδάκια σας;;;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βγαίνουμε συχνά έξω αλλά τώρα με το κρύο (σε ανοιχτούς χώρους) και με την γρίπη και λοιπές ιώσεις (σε κλειστούς)

ο καιρός ευνοεί ακόμα να βγαίνετε έξω οπότε ντυθείτε καλά και ξαμοληθείτε όσο έχει καλό καιρό

τώρα για κλειστούς χώρους είναι ένα θέμα, δεν ξέρω τι να σου πω... είναι ρίσκο-δίλημμα, ίσως ελεγχόμενα... π.χ. σε σπίτια και όχι σε μεγάλα εμπορικά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

εμεις μενουμε αγιο στεφανο και η μικρή μου ειναι 11,5 μηνων (εχουμε γενεθλια οπου ναναι!!). αν οργανωθει κατι, θα θελαμε να συμμετεχουμε και εμεις στην παρέα. αν εμεις οι μανουλες ειμαστε υπευθυνες για την υγεια των μικρων μας πιστευω οτι δεν υπαρχει προβλημα με την γριπη αρκει να προσεχουμε..


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα και απο μενα ξανα. τελικα γουρικο το μαγαζι μας.... χτες εμαθα οτι ειμαι εγκυος μετα απο εξωσωματικη οι κοποι και η προσπαθεια ανταμειφθεικε. σε λιγες μερες μετακομιζω σε νεο σπιτι που νοικιασαμε στο διονυσο οποτε συνεχιζω και επιμενω βορεια.... θα τα λεμε πλεον και φυσικα να κανονισουμε να βρεθουμε αλλα εγω ακομα ειμαι υπο κατοικον περιορισμο!!! ειναι πολυ νωρις ακομα για να βγω.

σας φιλω γλυκα.


b1Iqp2.png

PnR7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και απο μενα ξανα. τελικα γουρικο το μαγαζι μας.... χτες εμαθα οτι ειμαι εγκυος μετα απο εξωσωματικη οι κοποι και η προσπαθεια ανταμειφθεικε. σε λιγες μερες μετακομιζω σε νεο σπιτι που νοικιασαμε στο διονυσο οποτε συνεχιζω και επιμενω βορεια.... θα τα λεμε πλεον και φυσικα να κανονισουμε να βρεθουμε αλλα εγω ακομα ειμαι υπο κατοικον περιορισμο!!! ειναι πολυ νωρις ακομα για να βγω.

σας φιλω γλυκα.

καλημερα κελλυ!! συγχαρητηρια και πιστευω οτι ο περιορισμος σου θα ειναι γλυκος μιας και ολα γινονται για μια ψυχουλα(μπορει και παραπανω ψυχουλες- συμβαινουν αυτα με την εξωσωματικη ετσι δεν ειναι??:confused::confused:)που θα ερθει στην ζωη σας και θα την ομορφυνει..:lol::lol:


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τίποτα απ'ό,τι βλέπω...! τί γίνετε βρε κορίτσια? εμένα η μικρή μου είναι τώρα 18 μηνών, σχεδόν καθημερινά πηγαίνουμε στην παιδική χαρά κοντά στο Θανόπουλο και ψάχνουμε παιδάκια στην ηλικία της...άντε να κινηθεί κάτι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το φορουμ μαλλον κοιμαται..κι εγω σερφαρω λιγο το βραδυ,τι να πρωτοκανεις βρε κοριτσια!Κιεχω μονο ενα παιδακι!Δηλαδη αν εχεις δυο τρια πρεπαι να εισαι μουρλη.Και τρεχω ολη μερα.Και...αααα!Δεν ασχολουμαι και με το επαγγελμα μου τωρα!Το σπιτι μου,δουλειες διαφορες,το διχρονο μου κοριτσακι.Και κανω τα μισα απο οσα θελω!Αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα.Ομως το να ειμαι μαμα το απολαμβανω big time,δεν μπορω να πω.Δεν το αλλαζω με τιποτα!Το ξυπνημα,το φαι,το αλλαγμα ,το παιχνιδι,οι βολτες μας...Βολτες λοιπον,εδω γυρω....Παρκο παμε συνηθως στην Μαυρομιχαλη,στο Κεφαλαρι,απογευμα πια γιατι εχει ζεστη.Καμια αλλη;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Το φορουμ μαλλον κοιμαται..κι εγω σερφαρω λιγο το βραδυ,τι να πρωτοκανεις βρε κοριτσια!Κιεχω μονο ενα παιδακι!Δηλαδη αν εχεις δυο τρια πρεπαι να εισαι μουρλη.Και τρεχω ολη μερα.Και...αααα!Δεν ασχολουμαι και με το επαγγελμα μου τωρα!Το σπιτι μου,δουλειες διαφορες,το διχρονο μου κοριτσακι.Και κανω τα μισα απο οσα θελω!Αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα.Ομως το να ειμαι μαμα το απολαμβανω big time,δεν μπορω να πω.Δεν το αλλαζω με τιποτα!Το ξυπνημα,το φαι,το αλλαγμα ,το παιχνιδι,οι βολτες μας...Βολτες λοιπον,εδω γυρω....Παρκο παμε συνηθως στην Μαυρομιχαλη,στο Κεφαλαρι,απογευμα πια γιατι εχει ζεστη.Καμια αλλη;;;;;;;;;

Maybe,

χαίρομαι που σε βρίσκω εδώ. Κι εμείς σε αυτό το καταπληκτικό πάρκο πάμε με την μικρή μου και την ανηψιά μου που είναι δύο. Θα κανονίσουμε ένα απόγευμα να βρεθούμε εκεί? Εγώ αυτή την βδομάδα μπορώ Τρίτη.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...