Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Το καναμε το εμβολιο μας! Δυο για την ακριβεια. Καναμε κι ενα ποσιμο της γαστρεντεριτιδας.

Το πουλακι του πού το βάζετε μεσα στην πανα? Κατω ή πανω? Γιατι ξεχασα να τον ρωτησ

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Το καναμε το εμβολιο μας! Δυο για την ακριβεια. Καναμε κι ενα ποσιμο της γαστρεντεριτιδας.

Το πουλακι του πού το βάζετε μεσα στην πανα? Κατω ή πανω? Γιατι ξεχασα να τον ρωτησ

Καλημέρα!Μπράβο σας!Εμείς της γαστρεντερίτιδα δεν το καναμε...θα ρωτήσω την επόμενη φορά...εγώ έχω κοριτσάκια και δεν ξέρω...θα σου απαντήσουν οι αγορομανουλες!

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς κάναμε το εμβόλιο μας σήμερα ..!!! Η παιδίατρος μου δε κάνει το πόσιμο για την γαστρεντερίτιδα .. το πουλάκι συνήθως κάτω γιατί αν είναι πάνω φεύγουν τα ούρα προς τα έξω αν  κ προσπαθώ να μη το αγκιζω πολύ γιατι δε θέλω να του κάνω καμιά απότομη κίνηση καταλάθος ..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ξεκίνησαν τα πρώτα εμβόλια...Κ εμείς την άλλη βδομάδα θα πάμε...το πουλάκι εγω δν το πειράζω καθόλου...εξάλλου τι πάνω το βάλεις τι κατω, έχει χώρο στην πάνα να μετακινείται...εγώ του φοράω το νούμερο 3 αλλά είναι οριακά κ η επόμενη αγορά θα είναι το νούμερο 4!!στο εξάμηνο θα πάμε σε έναν παιδοχειρουργο που τον είχε δει και στο μαιευτήριο να κοιτάξει το πουλάκι του...προληπτικά...δωρεάν είναι οπότε όταν θα είμαστε στην Αθήνα εκείνο το διάστημα θα τον πάμε...

έχετε φτιάξει καθόλου πρόγραμμα? Εμένα γύρω στις 11μιση το πρωί κάνει ένα μισάωρο ύπνου,το μεσημέρι κοιμάται γύρω στις 3 ώρες ξυπνοντας ανά μισή με μια ώρα για να θηλάσει κ το απόγευμα άλλον έναν ύπνο γύρω στο 20λεπτο πριν τον βραδινό του ύπνο...είμαι πολύ ευχαριστημενη, μακάρι να συνεχίσει έτσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα...ξεκίνησαν τα πρώτα εμβόλια...Κ εμείς την άλλη βδομάδα θα πάμε...το πουλάκι εγω δν το πειράζω καθόλου...εξάλλου τι πάνω το βάλεις τι κατω, έχει χώρο στην πάνα να μετακινείται...εγώ του φοράω το νούμερο 3 αλλά είναι οριακά κ η επόμενη αγορά θα είναι το νούμερο 4!!στο εξάμηνο θα πάμε σε έναν παιδοχειρουργο που τον είχε δει και στο μαιευτήριο να κοιτάξει το πουλάκι του...προληπτικά...δωρεάν είναι οπότε όταν θα είμαστε στην Αθήνα εκείνο το διάστημα θα τον πάμε...

έχετε φτιάξει καθόλου πρόγραμμα? Εμένα γύρω στις 11μιση το πρωί κάνει ένα μισάωρο ύπνου,το μεσημέρι κοιμάται γύρω στις 3 ώρες ξυπνοντας ανά μισή με μια ώρα για να θηλάσει κ το απόγευμα άλλον έναν ύπνο γύρω στο 20λεπτο πριν τον βραδινό του ύπνο...είμαι πολύ ευχαριστημενη, μακάρι να συνεχίσει έτσι...

Κ εγώ δε το πειράζω καθόλου αλλά προσπαθώ να είναι προς τα κάτω γιατί όταν είναι πάνω έχω παρατηρήσει πως του φεύγουν τα ούρα προς τα έξω . !!!! Στο 4 νούμερο στην πάνα μωρέ μπράβο ..!!! Κ εμείς το 3 φοράμε αλλα αυτές που περνώ γράφουν από 5 έως 9 κιλά  .!! Καλά θα το κάνετε με το παιδοχειρουργο κ στον μεγάλο μου γιο τον Φλεβάρη του κάναμε εγχηρηση γιατί από τη πάνω μεριά το πετσακι ήταν μαζεμένο σε ένα σημείο κ έκανε " καρούμπαλο "κ είχε κ μια ελαφριά υποσπαδία ευτυχώς αυτό δε χρειάστηκε να το αγκιξουμε . !!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Κ εγώ δε το πειράζω καθόλου αλλά προσπαθώ να είναι προς τα κάτω γιατί όταν είναι πάνω έχω παρατηρήσει πως του φεύγουν τα ούρα προς τα έξω . !!!! Στο 4 νούμερο στην πάνα μωρέ μπράβο ..!!! Κ εμείς το 3 φοράμε αλλα αυτές που περνώ γράφουν από 5 έως 9 κιλά  .!! Καλά θα το κάνετε με το παιδοχειρουργο κ στον μεγάλο μου γιο τον Φλεβάρη του κάναμε εγχηρηση γιατί από τη πάνω μεριά το πετσακι ήταν μαζεμένο σε ένα σημείο κ έκανε " καρούμπαλο "κ είχε κ μια ελαφριά υποσπαδία ευτυχώς αυτό δε χρειάστηκε να το αγκιξουμε . !!!!

Τα κιλά στις πάνες δεν τα πολύ κοιτάω...ο μικρος πρέπει να είναι κοντά 6 κιλά ίσως κ παραπάνω οπότε θα πάω στο νούμερο 4 για να του είναι πιο άνετες...καλά με το πουλί εσύ είσαι κ εξοικειωμένη λόγω του πρώτου γιου...εγώ ένα άγχος το έχω ακόμα...σκέφτομαι κάθε φορά που τον κρατάω αγκαλιά με το χέρι από κάτω αν τον πονάνε τα μπαλακια του :oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!Τι κανουν τα μπομπιρακια?Εμενα η μπεμπουλα μου ξεκινησε τ βραδυ να ριχνει κατι 7ωρα υπνου και πολυ χαιρομαι...!χτες ςιχε αλλαξει και θεση στον υπνο της..πως το καταφερε αυτο δεν ξερω...χαχαχα..Την αλλη εβδομαδα θα κανουμε κ εμεις το πρωτο μας εμβολιο!!Περα απο την επισκεψη του γιατρου πληρωνω και το εμβολιο?Την εχω ασφαλισμενη σε εμενα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!Τι κανουν τα μπομπιρακια?Εμενα η μπεμπουλα μου ξεκινησε τ βραδυ να ριχνει κατι 7ωρα υπνου και πολυ χαιρομαι...!χτες ςιχε αλλαξει και θεση στον υπνο της..πως το καταφερε αυτο δεν ξερω...χαχαχα..Την αλλη εβδομαδα θα κανουμε κ εμεις το πρωτο μας εμβολιο!!Περα απο την επισκεψη του γιατρου πληρωνω και το εμβολιο?Την εχω ασφαλισμενη σε εμενα!

7ώρα!!!μπράβο σας!!! μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!οχι δεν πληρώνεις τα εμβόλια αφού είναι ασφαλισμένη!κτός από ένα της μηνιγγίτιδα Β αν θυμάμαι καλά...δεν το χορηγούν δωρεάν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως μωρεε..ποσο γρηγορα μεγαλωνουν...!!!52 ποντους μου γεννηθηκε κι εχει παει 62..!Τωρα η καημενουλα προσπαθει να κανει κακακια στον υπνο της και καθομαι μαζι της για συμπαρασταση...χαχαχα..ολο στριφογυρναει και δυσανασχετει..!Μαλλον για δυσκοιλιοτητα το βλεπω...:sad::sad::sad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα ...!!! Λόγο του εμβολίου ο μικρός εχθές το πήρε σερί μέχρι της 5:30 ώρα εγώ πάντως ξύπνησα στην ώρα μου κ σηκώθηκα να δω αν ήταν καλά να ελενξω θερμοκρασία ..!!πιστεύω πως από σήμερα θα επανέλθει κανονικά ..!!! Μια χαρά η μικρή σου Αναστασία εμένα προχθές που τον μετησαμε στο εμβόλιο ήταν 60 εκατοστά κ 5400 στα κιλά δεν έβαλε πολλά αυτό τον μήνα δε πειράζει όμως μια χαρά είναι ..!!! Δυσκοιλιότητα τα μωρά λέμε πως έχουν εάν κάνουν σκληρά κακά σαν της "κατσίκας " κάποια μωράκια δυσανασχετούν περισσότερο από κάποια άλλα όταν θέλουν να κάνουν κακακια τους είτε έχουν δυσκοιλιότητα είτε όχι ..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anastasakii είπε:

Οντως μωρεε..ποσο γρηγορα μεγαλωνουν...!!!52 ποντους μου γεννηθηκε κι εχει παει 62..!Τωρα η καημενουλα προσπαθει να κανει κακακια στον υπνο της και καθομαι μαζι της για συμπαρασταση...χαχαχα..ολο στριφογυρναει και δυσανασχετει..!Μαλλον για δυσκοιλιοτητα το βλεπω...:sad::sad::sad:

Καλημέρα! Αναστασία κ εμένα έτσι δυσανασχετεί...όσο περνάει ο καιρός θα φτιάξει το γαστρεντερικο τους σύστημα κ θα κοιμούνται πιο ήσυχα...πω πω 62 πόντους κοπελαρα!θηλαζεις κ σου κάνει 7 ώρα ύπνου?!τολμώ να πω ότι ζηλεύω χαχαχα!

πρίν από 31 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Καλημέρα κ από εμένα ...!!! Λόγο του εμβολίου ο μικρός εχθές το πήρε σερί μέχρι της 5:30 ώρα εγώ πάντως ξύπνησα στην ώρα μου κ σηκώθηκα να δω αν ήταν καλά να ελενξω θερμοκρασία ..!!πιστεύω πως από σήμερα θα επανέλθει κανονικά ..!!! Μια χαρά η μικρή σου Αναστασία εμένα προχθές που τον μετησαμε στο εμβόλιο ήταν 60 εκατοστά κ 5400 στα κιλά δεν έβαλε πολλά αυτό τον μήνα δε πειράζει όμως μια χαρά είναι ..!!! Δυσκοιλιότητα τα μωρά λέμε πως έχουν εάν κάνουν σκληρά κακά σαν της "κατσίκας " κάποια μωράκια δυσανασχετούν περισσότερο από κάποια άλλα όταν θέλουν να κάνουν κακακια τους είτε έχουν δυσκοιλιότητα είτε όχι ..!!!

Χαρούμενη μαμά μια χαρά κ ο δικός σου!αντε να πάμε κ εμείς για το εμβόλιο μήπως με την υπνηλία αυτή κοιμηθώ καμιά ώρα παραπάνω :-P

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Αναστασία κ εμένα έτσι δυσανασχετεί...όσο περνάει ο καιρός θα φτιάξει το γαστρεντερικο τους σύστημα κ θα κοιμούνται πιο ήσυχα...πω πω 62 πόντους κοπελαρα!θηλαζεις κ σου κάνει 7 ώρα ύπνου?!τολμώ να πω ότι ζηλεύω χαχαχα

Μετα απο 4 ωρες προσπαθειας εκανε κακακιαα!!αλλα δεν ηταν κ τοσο μαλακα!εσας πως ειναι?δυστυχως δινω και φορμουλα γιατι μου μειωθηκε η παραγωγη και δεν της φτανει ουτε για ζητω..ειμαστε και 5 κιλα..χαχα ..!Σημερα μου κοιμηθηκε 6 ωρες και την εβαλα στο δωματιακι της να μαθαινει σιγα σιγα..κ εγω βεβαια την εβγαλα στην καρεκλα...χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.εχω πολύ καιρό να μπω καθώς δεν προλαβαίνω. Πώς είναι τα μωρά σας; Τα μεγαλύτερα παιδάκια;

Εμείς μεγαλώνουμε, δεν κοιμόμαστε καθόλου καλά κ είμαι κομμάτια..


kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή βδομάδα!ρε κορίτσια για πείτε καμιά πιπίλα να πάω να πάρω στο μπέμπη...στην κορη δςν είχα δώσει κ δν ξέρω καθόλου,γράφουν ηλικία επάνω? Πιπιλαει το δάχτυλο του αρκετό καιρό τώρα κ προκειμένου να του το κόψω προτιμώ την πιπίλα...αν τη δεχτεί βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα καλή βδομάδα!ρε κορίτσια για πείτε καμιά πιπίλα να πάω να πάρω στο μπέμπη...στην κορη δςν είχα δώσει κ δν ξέρω καθόλου,γράφουν ηλικία επάνω? Πιπιλαει το δάχτυλο του αρκετό καιρό τώρα κ προκειμένου να του το κόψω προτιμώ την πιπίλα...αν τη δεχτεί βέβαια...

Εχω το ιδιο θεμα...γλυφει-πιπιλαει τα χερια τ ενω δεν πειναει. Το κακο ειναι οτι πλεον δεν δεχεται τη πιπιλα...

Ο δικος μας,εκανε θηλαστικες κινησεις στον υπνο  κ ρωτησα τον παιδιατρο κ μ ειπε οτι τα παιδια π δεν παιρνουν πιπιλα,κανουν πιπιλα τη γλωσσα τους...

Αλλα 3-4 μερες γλυφει κ τα χερια τ.. Και χθες εκανε εμετο ετσι οπως το εκανε.

 

Καθε βραδυ πριν τον υπνο εχουμε πολυ  κλαμα... Δεν ηρεμει με τιποτα... Μετα βεβαια κοιμαται ησυχος ολο το βραδυ κ θηλαζει 2-4 φορες στον υπνο τ... Καποιες φορες τιναζεται λιγο αλλα τον παιρνω αγκαλια κ ηρεμει...


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...