Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

1 hour ago, katrin* είπε:

Καλημέρα! @Afroditi85 τι ωραία, μεγαλώσατε, σαραντησατε...καλές βολτουλες τώρα! Κ εμένα μέχρι στιγμής δείχνει να του αρέσει το αυτοκίνητο...κορίτσια το πρώτο εμβόλιο στο δίμηνο θα το κάνετε? 

Καλημέρα ...!!!! Μεγαλώνουν τα μωράκια μας σιγά σιγά ...!!!! Ναι εμείς στο δίμηνο θα το κάνουμε έχουμε ραντεβού 4 του Ιουλίου ...!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, katrin* είπε:

Καλημέρα! @Afroditi85 τι ωραία, μεγαλώσατε, σαραντησατε...καλές βολτουλες τώρα! Κ εμένα μέχρι στιγμής δείχνει να του αρέσει το αυτοκίνητο...κορίτσια το πρώτο εμβόλιο στο δίμηνο θα το κάνετε? 

Καλημέρα!!!ευχαριστούμε!!! με το καλό και σε εσάς!!!Ναι και εμείς στο δίμηνο...αλλά θα το κάνουμε 28 του μήνα γιατί θα λείπει η γιατρός σε συνέδριο όταν κλείνουμε μηνα...και εγώ μετά θελω να πάω Σητεια!!!εκεί θα βολταρουμε για τα καλά!!!και θα κάνει και η μεγάλη τα μπάνια τις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!!!ευχαριστούμε!!! με το καλό και σε εσάς!!!Ναι και εμείς στο δίμηνο...αλλά θα το κάνουμε 28 του μήνα γιατί θα λείπει η γιατρός σε συνέδριο όταν κλείνουμε μηνα...και εγώ μετά θελω να πάω Σητεια!!!εκεί θα βολταρουμε για τα καλά!!!και θα κάνει και η μεγάλη τα μπάνια τις!!!

Από Σητεία είσαι Αφροδίτη? Αντε να ξεκινήσουν οι βόλτες οι καλοκαιρινές!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Από Σητεία είσαι Αφροδίτη? Αντε να ξεκινήσουν οι βόλτες οι καλοκαιρινές!!!

Ναι από Σητεια είμαι!εκεί μένουν οι γονείς μου!ήρθα Ηράκλειο για σπουδές και μετά γνώρισα τον άντρα μου και έμεινα εδώ!!!είναι ωραία στην Σητεια αλλά δεν υπάρχουν δουλειές!αλλιώς θα μου άρεσε να επιστρέψω και να μεγαλώσω εκεί τα παιδάκια μου!θα ειχα και την βοήθεια της μανούλας μου!τέλος πάντων τώρα πάμε για διακοπές και αλλάζουμε παραστάσεις!!!και εσυ katrin Κέρκυρα σωστά?πρέπει να είναι πολύ ωραία!!!ήτανε να έρθουμε πενταήμερη αλλά τελικά πηγαμε Ρόδο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Ναι από Σητεια είμαι!εκεί μένουν οι γονείς μου!ήρθα Ηράκλειο για σπουδές και μετά γνώρισα τον άντρα μου και έμεινα εδώ!!!είναι ωραία στην Σητεια αλλά δεν υπάρχουν δουλειές!αλλιώς θα μου άρεσε να επιστρέψω και να μεγαλώσω εκεί τα παιδάκια μου!θα ειχα και την βοήθεια της μανούλας μου!τέλος πάντων τώρα πάμε για διακοπές και αλλάζουμε παραστάσεις!!!και εσυ katrin Κέρκυρα σωστά?πρέπει να είναι πολύ ωραία!!!ήτανε να έρθουμε πενταήμερη αλλά τελικά πηγαμε Ρόδο!

Ούτε το καλοκαίρι έχει δουλειές Αφροδίτη? Αλλά προφανώς βολεύει κάτι μόνιμο κ όχι περιστασιακο...θα έρθουμε κ εμείς Σητεία το καλοκαίρι, είναι η νονά της κόρης μου από εκεί κ παντρεύεται φέτος...είναι πολύ ωραία,έχω έρθει μια φορά... αλλά αυτός ο δρόμος μέχρι να φτάσεις βρε παιδί μου χαλί μαύρο :confused:...εγώ Ζάκυνθο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , katrin* είπε:

Ούτε το καλοκαίρι έχει δουλειές Αφροδίτη? Αλλά προφανώς βολεύει κάτι μόνιμο κ όχι περιστασιακο...θα έρθουμε κ εμείς Σητεία το καλοκαίρι, είναι η νονά της κόρης μου από εκεί κ παντρεύεται φέτος...είναι πολύ ωραία,έχω έρθει μια φορά... αλλά αυτός ο δρόμος μέχρι να φτάσεις βρε παιδί μου χαλί μαύρο :confused:...εγώ Ζάκυνθο! 

Αλήθεια?τέλεια!!!στείλε μου άμα είμαι Σητεια να βρεθούμε!!!να γνωριστούνε τα μπεμπακια μας!!!:-D!ουπς λάθος νησί κάποια άλλη κοπέλα είναι από Κέρκυρα!!!:oops:Ναι ο δρόμος είναι χάλια!αλλά τον έχουμε συνηθίσει!πότε είναι ο γάμος?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Αλήθεια?τέλεια!!!στείλε μου άμα είμαι Σητεια να βρεθούμε!!!να γνωριστούνε τα μπεμπακια μας!!!:-D!ουπς λάθος νησί κάποια άλλη κοπέλα είναι από Κέρκυρα!!!:oops:Ναι ο δρόμος είναι χάλια!αλλά τον έχουμε συνηθίσει!πότε είναι ο γάμος?

Τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου θα είμαστε εκεί! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!Να μας ζησουν τα μπεμπακια μας!!Εμεις ειμαστε 24 ημερων και πολυ ανεπτυγμενες οπως μας ειπε ο παιδιατρος!Δυστυχως το γαλα μου ειναι ελαχιστο μετα απο μια μαστιτιδα που περασα και της δινω ξενο novalac premium.Το δεχεται πολυ καλα απλα βρε κοριτσια πινει πολυ οπως μ ειπε ο παιδιατρος.Της δινω 120 ml.Ο παιδιατρος μ ειπε να της δινω 90 ml.Το βαρος μας ειναι 4600 και τπ υψος μας 58!!Το επιχειρησα αλλα μολις τελειωνει πειναει κιαλλο..!Εχει καμια σας αντιστοιχη εμπειρια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Καλέ που είναι οι μανούλες Μαΐου? Πως πάνε τα ξενύχτια σας?

Καλημέρα!! Χαμός από ξενύχτια..αλλά έχουν πλάκα!!Εσύ;;

Πώς τα πάτε με το θηλασμό όσες θηλάζετε; εμένα ο δικός μου βαριέται κ αποκοιμιεται ή πιπιλαει..έχω γάλα,το βγάζω για να του δίνω μπουκάλι,αλλιώς δε χορταίνει...Εσείς τι κάνετε με αυτό; Πώς το πετύχατε κ τρώει μόνο στήθος;

Κατά τα άλλα ο παιδίατρος τον βρήκε τέλεια..όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να μας ζησουν τα μπεμπακια μας!!Εμεις ειμαστε 24 ημερων και πολυ ανεπτυγμενες οπως μας ειπε ο παιδιατρος!Δυστυχως το γαλα μου ειναι ελαχιστο μετα απο μια μαστιτιδα που περασα και της δινω ξενο novalac premium.Το δεχεται πολυ καλα απλα βρε κοριτσια πινει πολυ οπως μ ειπε ο παιδιατρος.Της δινω 120 ml.Ο παιδιατρος μ ειπε να της δινω 90 ml.Το βαρος μας ειναι 4600 και τπ υψος μας 58!!Το επιχειρησα αλλα μολις τελειωνει πειναει κιαλλο..!Εχει καμια σας αντιστοιχη εμπειρια?

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει κι εγώ,τρώει πάρα πολύ, αύριο κλεινοε μήνα και τα 120 τα ρουφάει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Elina09 είπε:

Καλημέρα!! Χαμός από ξενύχτια..αλλά έχουν πλάκα!!Εσύ;;

Πώς τα πάτε με το θηλασμό όσες θηλάζετε; εμένα ο δικός μου βαριέται κ αποκοιμιεται ή πιπιλαει..έχω γάλα,το βγάζω για να του δίνω μπουκάλι,αλλιώς δε χορταίνει...Εσείς τι κάνετε με αυτό; Πώς το πετύχατε κ τρώει μόνο στήθος;

Κατά τα άλλα ο παιδίατρος τον βρήκε τέλεια..όλα καλά!

Έμέίς θήλάζόύμέ άπόκλέίστίκά. Πήρέ κάί 1.5 κίλό σέ ένά μήνά άλλά έπέίδή έιναι απο θηλασμο δεν πειραζει ειπε η παιδιατρος. Οσο γαλα θελει το μωρο τοσο παταγει το στηθος. Απλα βαζεις το μωρο στο στηθος και δεν σκεφτεσαι τιποτα..

πρίν από 42 λεπτά , Elina09 είπε:

Καλημέρα!! Χαμός από ξενύχτια..αλλά έχουν πλάκα!!Εσύ;;

Πώς τα πάτε με το θηλασμό όσες θηλάζετε; εμένα ο δικός μου βαριέται κ αποκοιμιεται ή πιπιλαει..έχω γάλα,το βγάζω για να του δίνω μπουκάλι,αλλιώς δε χορταίνει...Εσείς τι κάνετε με αυτό; Πώς το πετύχατε κ τρώει μόνο στήθος;

Κατά τα άλλα ο παιδίατρος τον βρήκε τέλεια..όλα καλά!

Τι ξερεις οτι οταν το βγαζεις μπορει να σου μειωθει η παραγωγη ετσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να μας ζησουν τα μπεμπακια μας!!Εμεις ειμαστε 24 ημερων και πολυ ανεπτυγμενες οπως μας ειπε ο παιδιατρος!Δυστυχως το γαλα μου ειναι ελαχιστο μετα απο μια μαστιτιδα που περασα και της δινω ξενο novalac premium.Το δεχεται πολυ καλα απλα βρε κοριτσια πινει πολυ οπως μ ειπε ο παιδιατρος.Της δινω 120 ml.Ο παιδιατρος μ ειπε να της δινω 90 ml.Το βαρος μας ειναι 4600 και τπ υψος μας 58!!Το επιχειρησα αλλα μολις τελειωνει πειναει κιαλλο..!Εχει καμια σας αντιστοιχη εμπειρια?

Πόσο γεννήθηκε η μικρή? Μια χαρά είναι τα κιλά της...πάντως μπορείς ακόμα να θηλασεις αν θες βέβαια...είναι πολύ μικρή και θα είναι σχετικά εύκολο...

πρίν από 47 λεπτά , Elina09 είπε:

Καλημέρα!! Χαμός από ξενύχτια..αλλά έχουν πλάκα!!Εσύ;;

Πώς τα πάτε με το θηλασμό όσες θηλάζετε; εμένα ο δικός μου βαριέται κ αποκοιμιεται ή πιπιλαει..έχω γάλα,το βγάζω για να του δίνω μπουκάλι,αλλιώς δε χορταίνει...Εσείς τι κάνετε με αυτό; Πώς το πετύχατε κ τρώει μόνο στήθος;

Κατά τα άλλα ο παιδίατρος τον βρήκε τέλεια..όλα καλά!

Βάζε τον συνέχεια στο στήθος και θα συνηθίσει ξανά...βαριέται γτ έχει συνηθίσει τη ροή του μπουκαλιού...χαράς το κουράγιο σου με τις αντλήσεις...και μόνο που σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να δίνω αντλημενο μου σηκώνεται η τρίχα...

πρίν από 9 λεπτά , Vana87 είπε:

Έμέίς θήλάζόύμέ άπόκλέίστίκά. Πήρέ κάί 1.5 κίλό σέ ένά μήνά άλλά έπέίδή έιναι απο θηλασμο δεν πειραζει ειπε η παιδιατρος. Οσο γαλα θελει το μωρο τοσο παταγει το στηθος. Απλα βαζεις το μωρο στο στηθος και δεν σκεφτεσαι τιποτα..

Τι ξερεις οτι οταν το βγαζεις μπορει να σου μειωθει η παραγωγη ετσι; 

Και εμείς τόσο πήραμε Βάνα...και εξαιτίας αυτού του γεγονότος μάλλον έχει και τη γοπ μου είπε η παιδογαστρετερολογος που είχα πάει για την κόρη μου...είναι λαιμαργος πολύ...βέβαια αν συνεχίσει έτσι μπορεί να κάνω μια απόχη από γαλακτοκομικά μήπως τον πειράζουν...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να μας ζησουν τα μπεμπακια μας!!Εμεις ειμαστε 24 ημερων και πολυ ανεπτυγμενες οπως μας ειπε ο παιδιατρος!Δυστυχως το γαλα μου ειναι ελαχιστο μετα απο μια μαστιτιδα που περασα και της δινω ξενο novalac premium.Το δεχεται πολυ καλα απλα βρε κοριτσια πινει πολυ οπως μ ειπε ο παιδιατρος.Της δινω 120 ml.Ο παιδιατρος μ ειπε να της δινω 90 ml.Το βαρος μας ειναι 4600 και τπ υψος μας 58!!Το επιχειρησα αλλα μολις τελειωνει πειναει κιαλλο..!Εχει καμια σας αντιστοιχη εμπειρια?

Να σου ζήσει το μπεμπακι σου ...!!!! Οι οδηγίες που είχα από την παιδίατρο στο μεγάλο μου γιο που έπινε μόνο φόρμουλα ήταν να του δίνω γάλα όσο θέλει ότι ώρα θέλει ποτέ δε του το αρνήθηκα κ εμένα έπινε σχεδόν κάθε δύο ώρες γάλα.. στον μπέμπη κάνω μικτή διατροφή κ μπορεί στη μία ώρα να πιει από 60 με 70 γραμμ..ξενω  αλλά κ στο τριωρο εάν κοιμηθεί μπορεί πάλι να πιει το ίδιο η μέχρι κ 120 κ πάλι η παιδίατρος το ίδιο μου λέει οσο θέλει ότι ώρα θέλει ...πιστεύω πως καλύτερα τα μωράκια  να είναι Χορτάτα κ ήρεμα από το να πεινανε κ να γκρινιάζουν συνέχεια επειδή για κάποιο λόγο πρέπει να πίνουν λιγότερες ποσότητες η συγγεκριμενες ώρες ..!!! Κ αν τα αφήνουμε από τώρα να αποφασίζουν πόσο κ πότε θα φάνε όταν ξεκινήσουν στέρεες θα έχουν μάθει να ελέγχουν την πείνα τους κ θα τρώνε όσο χρειάζονται ...!!!!!!! Όλα αυτά βέβαια αν δεν υπάρχει κάποιος ιατρικός λόγος πχ παλινδρόμηση..

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει τωρα εδω και 2 μερες κ την βαζω κ στο στηθος αλλα μου τα εχει κανει χαλια..κ μ ειπε ο γιατρος αν μου τα ματωνει να μην της δινω..θελω πολυ να την θηλαζω αλλα κλαιω καθε φορα...το προσπαθω ομως!Γεννηθηκε 3800 η μικρουλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...