Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια, θα ηθελα να σας ρωτησω...πώς κοιμουνται τα μωρακια σας το βραδυ? Εννοω τι φορανε κ με τι σκεπαζονται. Εγω του φοραω μονο ενα κοντομανικο ζιπουνακι, δεν θελει να σκεπαστει και μονο οταν κοιμηθει του ριχνω ενα σεντονακι στα ποδαρακια του.

Σημερα ηρθε ο ξαδερφος μου να δει το μωρο και εφερε εναν υπνοσακο. Ποια η γνωμη σας? Χρησιμοποιει καμια? Βολευει για καλοκαιρι ή να το αλλαξω να παρω μεγαλυτερο για χειμωνα?

Κ εγώ μόνο ένα ζιπουνακι του φοράω κ δεν το σκεπάζω κ όταν θα ζεστάνει ποιο πολύ ο καιρός γιατί ακόμα τα βράδυα έχει ψυχρά θα τον έχω μόνο με τα παμπερς .. πλέον συστήνουν μόνο υπνοσακο για το βράδυ κ καθόλου κουβέρτες γι'αυτό καλό θα είναι να πάρεις έναν χειμερινό εάν πιστεύεις πως θα σε εξυπηρετήσει ..!!! Στον μεγάλο μου γιο δεν είχα πάρει υπνοσακο γιατί είναι παιδάκι που ζεστενεται κ δεν ήθελα να παραζεσταθει με τον υπνοσακο .. σχεδόν ξεσκεπαστος κοιματε το χειμώνα .. στον μπέμπη μάλλον θα πάρω να του δοκιμάσω να δω αν μας εξυπηρετήσει ...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Κ εγώ μόνο ένα ζιπουνακι του φοράω κ δεν το σκεπάζω κ όταν θα ζεστάνει ποιο πολύ ο καιρός γιατί ακόμα τα βράδυα έχει ψυχρά θα τον έχω μόνο με τα παμπερς .. πλέον συστήνουν μόνο υπνοσακο για το βράδυ κ καθόλου κουβέρτες γι'αυτό καλό θα είναι να πάρεις έναν χειμερινό εάν πιστεύεις πως θα σε εξυπηρετήσει ..!!! Στον μεγάλο μου γιο δεν είχα πάρει υπνοσακο γιατί είναι παιδάκι που ζεστενεται κ δεν ήθελα να παραζεσταθει με τον υπνοσακο .. σχεδόν ξεσκεπαστος κοιματε το χειμώνα .. στον μπέμπη μάλλον θα πάρω να του δοκιμάσω να δω αν μας εξυπηρετήσει ...!!!!

Και εμείς με ένα ζιπουνακι κοιμόμαστε και δεν σκεπαζομαστε καθόλου!!!κάνει ζέστη!!!

14 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια, θα ηθελα να σας ρωτησω...πώς κοιμουνται τα μωρακια σας το βραδυ? Εννοω τι φορανε κ με τι σκεπαζονται. Εγω του φοραω μονο ενα κοντομανικο ζιπουνακι, δεν θελει να σκεπαστει και μονο οταν κοιμηθει του ριχνω ενα σεντονακι στα ποδαρακια του.

Σημερα ηρθε ο ξαδερφος μου να δει το μωρο και εφερε εναν υπνοσακο. Ποια η γνωμη σας? Χρησιμοποιει καμια? Βολευει για καλοκαιρι ή να το αλλαξω να παρω μεγαλυτερο για χειμωνα?

Με ένα ζιπουνακι κοιμόμαστε!νομίζω ότι ο υπνοσακος θα σε βολέψει το χειμώνα...Εγω ειχα στην κορη μου και δεν αγχωνομουνα ότι θα ξεσκεπαστει...ανάλογα και σε ποια περιοχή μένεις...και τι θερμοκρασίες έχει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!Πως πανε τα μπεμπακια??Εμεις χτες κλεισαμε ενα μηνα και τωρα σιγα σιγα αρχιζουμε και εχουμε ενα μικρο προγραμματακι με τον υπνο και το ταισμα!Τι γνωμη εχετε για την πιπιλα?Χρησιμοποιειτε καθολου η ειναι νωρις ακομα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!Πως πανε τα μπεμπακια??Εμεις χτες κλεισαμε ενα μηνα και τωρα σιγα σιγα αρχιζουμε και εχουμε ενα μικρο προγραμματακι με τον υπνο και το ταισμα!Τι γνωμη εχετε για την πιπιλα?Χρησιμοποιειτε καθολου η ειναι νωρις ακομα?

Καλημέρα! Μπράβο σας!Εμείς είμαστε 51 ημερών και δεν έχουμε πρόγραμμα!!! τι μια είναι λίγο καλύτερα και λεω να μωρέ θα φτιάξουμε λίγο την άλλη μέρα πάλι τα ίδια!!!έχει ποναλακια για αυτό!περνούμε προβιοτικα και πιστεύω να δω κάποια βελτίωση! Εγω προσπάθησα αλλά δεν την θέλει!την φτύνει και ανακατεύεται!όπως λέει και άντρας μου και η κορη μου δεν βγάζει γάλα μαμά!!!!χαχαχα!!!

On 20/6/2018 at 7:13 ΜΜ, agapi27 είπε:

Εχω πολλη ροη κ κατα τη διαρκεια... Εβγαλε ο μπεμπης τη θηλη απ το στομα κ πεταγοταν το γαλα με ορμη πανω απο 10 δευτερα...

Πηρα τον παιδιατρο κ θα προσπαθησω με διαφορες στασεις θηλασμου κ αν δεν μπορεσω ,θα βαλω θηλαστρο.

Επισης κ εμεις ειχαμε κολικους κ πηραμε σταγονες προβιοτικων.

Το αγορακι μου κοιμαται γαληνια στην αγκαλια μ ωρες,αλλα μολις τον βαλω στο πορτ μπεμπε ξυπναει...

Το βραδυ στο κρεβατι ειναι οκ...Αλλα ειμαι εγω κ το στηθος:P:P διπλα του..

 

Ενα μπραβο στις δευτερομανουλες...Πως τα καταφερνετε;;;:P:P

 

 

Και εμείς ξεκινήσαμε προβιοτικα και εμενα την ώρα που τρώει δυσανασχετεί και τραβιέται και μετά ξαναπιανει και μετά πάλι τραβιέται...και κοκκινίζει κάποιες φορές...μου είπε η παιδιατρος ότι πονάει γι αυτό το κάνει...Ναι μεν πεινάει αλλά πονάει...οποτε ξεκινήσαμε τις σταγόνες...εμενα η κορη μου είναι μεγάλη και με βοηθάει κιόλας...απλά πράγματα...και μόν η της προσφέρεται...αλλα παρόλα αυτά νοιώθω τύψεις γιατί την παραμελω λίγο...αλλά θα φτιάξουν τα πράγματα μεγαλώνοντας τα μωράκια μας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!Πως πανε τα μπεμπακια??Εμεις χτες κλεισαμε ενα μηνα και τωρα σιγα σιγα αρχιζουμε και εχουμε ενα μικρο προγραμματακι με τον υπνο και το ταισμα!Τι γνωμη εχετε για την πιπιλα?Χρησιμοποιειτε καθολου η ειναι νωρις ακομα?

Εμεις σημερα σαραντιζουμε. Ξεκινησα κι εγω εδω κ 2 μερες να ''βαλω προγραμμα' στον υπνο... Στο θηλασμο ξερω οτι δεν υπαρχει προγραμμα κ δεν με απασχολει..

Εχουμε ακομα δρομο..:P

Πιπιλα ειχα δωσει στην αρχη,την ειχε δεχτει,αλλα το ξανασκεφτηκα κ δε την εδινα συχνα. Τωρα δεν τη θελει καθολου... Την φτυνει κατευθειαν κ εχει τυχει κ σε μας να ανακατευτει.

Αν θηλαζεις μην δωσεις απο τωρα...

πρίν από 39 λεπτά , Afroditi85 είπε:

 

Και εμείς ξεκινήσαμε προβιοτικα και εμενα την ώρα που τρώει δυσανασχετεί και τραβιέται και μετά ξαναπιανει και μετά πάλι τραβιέται...και κοκκινίζει κάποιες φορές...μου είπε η παιδιατρος ότι πονάει γι αυτό το κάνει...Ναι μεν πεινάει αλλά πονάει...οποτε ξεκινήσαμε τις σταγόνες...εμενα η κορη μου είναι μεγάλη και με βοηθάει κιόλας...απλά πράγματα...και μόν η της προσφέρεται...αλλα παρόλα αυτά νοιώθω τύψεις γιατί την παραμελω λίγο...αλλά θα φτιάξουν τα πράγματα μεγαλώνοντας τα μωράκια μας...

Ναι κ εμενα μ το ειχε πει ο πρωτος παιδιατρος... Εμενα ηταν κ η μεγαλη ροη κ οι κολικοι.:(

Τα παμε καπως καλυτερα τωρα ...Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι...


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουτε εμενα την πιαννει τη πιπιλα κοριτσια και παραιτηθηκα. Συνεχεια με το βυζι στο στομα ειναι. Και η δικια μου φαινεται να ποναει που και που αλλα δεν δινω τιποτα. Θα περασει. Με το γιο μου ηταν τραγικη η κατασταση με τους κολικους τα ειχαμε δοκιμασει ολα και δεν γινοταν τιποτα. Οποτε τωρα δεν μου φαινεται και τοσο ασχημο αν το συγκρινω.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ δίνω πιπίλα ..!!!!! Εάν πονάνε την ώρα που θηλάζουν τα μωράκια η πίνουν μπιμπερο μπορεί να τα ενοχλεί κ το εντεροκολικο αντανακλαστικό την ώρα που ξεκινάει η θηλαστικη κίνηση ενεργοποιείτε το έντερα κι τους κ τα ενοχλεί αλλα μωρά λιγότερο αλα περισσότερο μπορεί κ καθόλη τη διάρκεια που πίνουν γάλα μπορεί μόνο στις πρώτες θηλαστικες κινήσεις κ να τους περάσει έτσι μου είχε πει η παιδίατρος στον πρώτο μου γιο κρατάει περίπου τρεις μήνες αυτό ...!!!!!

On 22/6/2018 at 12:40 ΠΜ, Evangeliaa είπε:

 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Ουτε εγώ δίνω πιπίλα ..!!!!! Εάν πονάνε την ώρα που θηλάζουν τα μωράκια η πίνουν μπιμπερο μπορεί να τα ενοχλεί κ το εντεροκολικο αντανακλαστικό την ώρα που ξεκινάει η θηλαστικη κίνηση ενεργοποιείτε το έντερα κι τους κ τα ενοχλεί αλλα μωρά λιγότερο αλα περισσότερο μπορεί κ καθόλη τη διάρκεια που πίνουν γάλα μπορεί μόνο στις πρώτες θηλαστικες κινήσεις κ να τους περάσει έτσι μου είχε πει η παιδίατρος στον πρώτο μου γιο κρατάει περίπου τρεις μήνες αυτό ...!!!!!

Ααα... Ναι ...Εμενα μολις πιασει τη θηλη ξεκιναει να κλανει...:P:P:P..

 

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ειπα να της δωσω αλλα δεν την θελει καθολου κ σκεφτηκα πως ειναι νωρις!Της την βαζω την πιπιλαει με μανια και μολις καταλαβει οτι δεν βγαζει γαλα την φτυνει και ξυνιζει και τα μουτρακια της...!Πολυ πλακα!!

1 hour ago, agapi27 είπε:

Ααα... Ναι ...Εμενα μολις πιασει τη θηλη ξεκιναει να κλανει...:P:P:P..

 

Καλα...κ η δικια μου τα ιδια...κ ελεγα πως κατι θα την πειραζει...χαχαχαχα...Μολις ξεκινησει το γαλα ξεκιναει και η κλασσικη μουσικη..χαχαχαχαχα!!Πολλες κλανιτσες....!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα,με βροχές ξεκίνησε!!τι κάνετε? Εμείς έχουμε ησυχάσει αρκετά τα απογεύματα που είχε πολύ κλάμα, ελπίζω να μν επανέλθουν δριμύτεροι οι κολικοι...επίσης το παιδί μου μεγάλωσε, παίζει και στο γυμναστήριο του πλέον κανένα τέταρτο...του αρέσει το καρότσι και όταν πάμε βολτουλες τον παίρνει ο ύπνος συνήθως...στο σπίτι αγκαλίτσα βεβαίως βεβαίως :) το χέρι του πιπιλαει έντονα και ελπίζω να το κόψει γτ αν το μάθει κόβεται δυσκολότερα από την πιπίλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμενα ο δικος μου εχει πολλα αερια και δυσκολευεται να κανει κακάκια και κλαιει, αλλα οταν τελικα τα κανει ηρεμει...αυτα δεν ειναι κολικοι, ετσι?

Εγω τον βαζω σε relax και καθεται...του αρεσει και το αβγο, πιστευω γιατι εκει μεσα νιωθουν οτι ειναι σε αγκαλια. Αυτο που δεν του αρεσει καθολου ειναι το port bebe... μονο κοιμισμενο το βαζω μεσα κι οταν ξυπνησει θελει να βγει... 


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

@katrin* ποιο γυμναστηριο εχετε;

 

Τα βαζετε στο relax?

Έχουμε ένα γυμναστήριο της fisher price που έχει και πιανάκι...το είχαμε από την κόρη μου και της άρεσε και εκείνης...ριλαξ μου έχουν δανείσει ένα που δονείται κιόλας και έχει και μουσική...ούτε να το φτύσει, δεν του αρέσει καθόλου...ούτε στην κορη μου άρεσε το ριλαξ ενώ το παιδάκι στο οποίο ανήκει του άρεσε...είναι θέμα παιδιου τελικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον έβαλα στο ριλαξ από την πρώτη μέρα που ηρθαμε σπίτι αλλά το ριλαξ αυτό ξαπλώνει σχεδων τέλειος ....!!!! ,katrin έχουμε το ίδιο γυμναστήριο κ εγώ από τον πρώτο μου γιο πρέπει να του το βάλω σιγά σιγά ...!!! Κ ο μεγάλος μου γιος πιπιλιζε το χέρι του πολύ έντονα το ξεπέρασε όμως το μόνο που κάνει ακόμα είναι να πιπιλιζει το δάχτυλο του ίσα ίσα για να τον πάρει ο ύπνος μετά το βγάζει 

Και εμένα ο μπέμπης έχει ξεκινήσει κ χαμογελάει πάρα πολύ ..κ βγάζει κραυγουλες όταν τον έχω μπρούμυτα γυρίζει το κεφαλάκι του δεξιά αριστερά .. μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα παιδάκια μας ...!!!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κι εμενα ο δικος μου εχει πολλα αερια και δυσκολευεται να κανει κακάκια και κλαιει, αλλα οταν τελικα τα κανει ηρεμει...αυτα δεν ειναι κολικοι, ετσι?

Εγω τον βαζω σε relax και καθεται...του αρεσει και το αβγο, πιστευω γιατι εκει μεσα νιωθουν οτι ειναι σε αγκαλια. Αυτο που δεν του αρεσει καθολου ειναι το port bebe... μονο κοιμισμενο το βαζω μεσα κι οταν ξυπνησει θελει να βγει... 

Στο αυγο βαζουμε τα μωρα μονο μεσα στο αυτοκινητο ποτε στο σπιτι. Ειναι πολυ επικυνδινο. Φιλικα στο λεω

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Και εγώ τον έβαλα στο ριλαξ από την πρώτη μέρα που ηρθαμε σπίτι αλλά το ριλαξ αυτό ξαπλώνει σχεδων τέλειος ....!!!! ,katrin έχουμε το ίδιο γυμναστήριο κ εγώ από τον πρώτο μου γιο πρέπει να του το βάλω σιγά σιγά ...!!! Κ ο μεγάλος μου γιος πιπιλιζε το χέρι του πολύ έντονα το ξεπέρασε όμως το μόνο που κάνει ακόμα είναι να πιπιλιζει το δάχτυλο του ίσα ίσα για να τον πάρει ο ύπνος μετά το βγάζει 

Και εμένα ο μπέμπης έχει ξεκινήσει κ χαμογελάει πάρα πολύ ..κ βγάζει κραυγουλες όταν τον έχω μπρούμυτα γυρίζει το κεφαλάκι του δεξιά αριστερά .. μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα παιδάκια μας ...!!!!!

Οντως μεγαλωνουν παρα μα παρα πολυ γρηγορα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...