Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , katrin* είπε:

Πόσο γεννήθηκε η μικρή? Μια χαρά είναι τα κιλά της...πάντως μπορείς ακόμα να θηλασεις αν θες βέβαια...είναι πολύ μικρή και θα είναι σχετικά εύκολο...

Βάζε τον συνέχεια στο στήθος και θα συνηθίσει ξανά...βαριέται γτ έχει συνηθίσει τη ροή του μπουκαλιού...χαράς το κουράγιο σου με τις αντλήσεις...και μόνο που σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να δίνω αντλημενο μου σηκώνεται η τρίχα...

Και εμείς τόσο πήραμε Βάνα...και εξαιτίας αυτού του γεγονότος μάλλον έχει και τη γοπ μου είπε η παιδογαστρετερολογος που είχα πάει για την κόρη μου...είναι λαιμαργος πολύ...βέβαια αν συνεχίσει έτσι μπορεί να κάνω μια απόχη από γαλακτοκομικά μήπως τον πειράζουν...

Βλέπω πως μια χαρά είναι όλα τα μπεμπακια ..!!!!!!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Vasia21 είπε:

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει κι εγώ,τρώει πάρα πολύ, αύριο κλεινοε μήνα και τα 120 τα ρουφάει.

Δινεις και δικο σου γαλα;Φαγανα μας βγηκαν τα μικρουλια χαχαχαχα!πιο γαλα παιρνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , katrin* είπε:

Πόσο γεννήθηκε η μικρή? Μια χαρά είναι τα κιλά της...πάντως μπορείς ακόμα να θηλασεις αν θες βέβαια...είναι πολύ μικρή και θα είναι σχετικά εύκολο...

Βάζε τον συνέχεια στο στήθος και θα συνηθίσει ξανά...βαριέται γτ έχει συνηθίσει τη ροή του μπουκαλιού...χαράς το κουράγιο σου με τις αντλήσεις...και μόνο που σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να δίνω αντλημενο μου σηκώνεται η τρίχα...

Και εμείς τόσο πήραμε Βάνα...και εξαιτίας αυτού του γεγονότος μάλλον έχει και τη γοπ μου είπε η παιδογαστρετερολογος που είχα πάει για την κόρη μου...είναι λαιμαργος πολύ...βέβαια αν συνεχίσει έτσι μπορεί να κάνω μια απόχη από γαλακτοκομικά μήπως τον πειράζουν...

Ναι δοκιμαζεις και βλεπεις! Και η δικια μου. Ακομα και οταν κοιμαται ρουφαει ασταματητα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

 

Καλησπερα κοριτσια...

Σημερα πηγαμε σε καινουργιο παιδιατρο που υποστηριζει πολυ το θηλασμο  κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

Θηλασα κ μπροστα του να δει κ μου ειπε καποια λαθη που εκανα. .. Εμεις στο μηνα φτασαμε 4450 με αποκλειστικο θηλασμο... Απ την κλινικη ειχαμε βγει 3470..

μου εκανε κ εμενα λιγη παλινδρομηση ,αλλα χωρις εμετο κ κολικους κ μου ειπε καποια tips . 

Και αρκετα ξενυχτια...  Αυτααα... 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!Τι κάνετε?και μας τα ξενυχτια καλα κρατούν!και γενικά θέλουμε πολύ αγκαλιά!Εμείς βγήκαμε από την κλινική 3040 γρ και τώρα είμαστε 4200 γρ μια χαρά μας είπε η παιδιατρος!Εγω απλά ταλαιπωρούμαι ακόμα με το στήθος μου...αλλά το παλεύω...τώρα βάζω μια κρέμα που την φτιάχνουν στο φαρμακείο...και μου είπε η σύμβουλος θηλασμού ότι είμαι στην τελικά ευθεια..αφού τα κατάφερα μέχρι τώρα σε καμία βδομάδα θα είμαι οκ!!!

12 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα!! Χαμός από ξενύχτια..αλλά έχουν πλάκα!!Εσύ;;

Πώς τα πάτε με το θηλασμό όσες θηλάζετε; εμένα ο δικός μου βαριέται κ αποκοιμιεται ή πιπιλαει..έχω γάλα,το βγάζω για να του δίνω μπουκάλι,αλλιώς δε χορταίνει...Εσείς τι κάνετε με αυτό; Πώς το πετύχατε κ τρώει μόνο στήθος;

Κατά τα άλλα ο παιδίατρος τον βρήκε τέλεια..όλα καλά!

Την βάζω στο στήθος συνέχεια....και εμενα κάποιες φορές κοιμάται πριν χορτάσει και μετά ξαναξυπναει και θέλει πάλι...όσο μεγαλώνουν αυτό φτιάχνει τρώνε πιο πολύ και χορταίνουν περισσότερο...μετά το δίμηνο θα είναι ακόμα καλύτερα!!!

12 ώρες πρίν, Anastasakii είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Να μας ζησουν τα μπεμπακια μας!!Εμεις ειμαστε 24 ημερων και πολυ ανεπτυγμενες οπως μας ειπε ο παιδιατρος!Δυστυχως το γαλα μου ειναι ελαχιστο μετα απο μια μαστιτιδα που περασα και της δινω ξενο novalac premium.Το δεχεται πολυ καλα απλα βρε κοριτσια πινει πολυ οπως μ ειπε ο παιδιατρος.Της δινω 120 ml.Ο παιδιατρος μ ειπε να της δινω 90 ml.Το βαρος μας ειναι 4600 και τπ υψος μας 58!!Το επιχειρησα αλλα μολις τελειωνει πειναει κιαλλο..!Εχει καμια σας αντιστοιχη εμπειρια?

Άμα πεινάει το παιδί θα το αφήνεις να κλαίει???Εγω θα του έδινα πάντως!!!μια χαρά είστε μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Πόσο γεννήθηκε η μικρή? Μια χαρά είναι τα κιλά της...πάντως μπορείς ακόμα να θηλασεις αν θες βέβαια...είναι πολύ μικρή και θα είναι σχετικά εύκολο...

Βάζε τον συνέχεια στο στήθος και θα συνηθίσει ξανά...βαριέται γτ έχει συνηθίσει τη ροή του μπουκαλιού...χαράς το κουράγιο σου με τις αντλήσεις...και μόνο που σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να δίνω αντλημενο μου σηκώνεται η τρίχα...

Και εμείς τόσο πήραμε Βάνα...και εξαιτίας αυτού του γεγονότος μάλλον έχει και τη γοπ μου είπε η παιδογαστρετερολογος που είχα πάει για την κόρη μου...είναι λαιμαργος πολύ...βέβαια αν συνεχίσει έτσι μπορεί να κάνω μια απόχη από γαλακτοκομικά μήπως τον πειράζουν...

Ναι δοκιμαζεις και βλεπεις! Και η δικια μου. Ακομα και οταν κοιμαται ρουφαει ασταματητα. 

Εμεις βγηκαμε 3040 και ειναι 4600 με αποκλειστικο θηλασμο! 

Αφροδιτη της medela να παρεις κρεμα για τις θηλες. Λαλονινη. Ειναι η καλυτερη. Την εβαλα λιγο καιρο και τωρα ειμαι μια χαρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasia21 είπε:

Τι κάνετε όταν τα μωράκια σας ενώ δεν πεινάνε ή δεν τα έχουν κάνει ή δεν έχουν πονακια γκρινιάζουν και ότι και να κάνετε δεν σταματάνε? 

εγω καμια φορα του κραταω ψηλα τα ποδαρακια χωρις την πανα μηπως θελει να κανει κακα του...

Κι αν δεν ειναι ουτε αυτο,αγκαλια,τραγουδι,νανουρισμα,βολτες αγκαλια στο σπιτι...

Στο youtube υπαρχει κ μουσικη που ηρεμει τα μωρα.Το στηθος επισης τα ηρεμει...

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vasia21 είπε:

Τι κάνετε όταν τα μωράκια σας ενώ δεν πεινάνε ή δεν τα έχουν κάνει ή δεν έχουν πονακια γκρινιάζουν και ότι και να κάνετε δεν σταματάνε? 

Στηθος!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Vasia21 είπε:

Τι κάνετε όταν τα μωράκια σας ενώ δεν πεινάνε ή δεν τα έχουν κάνει ή δεν έχουν πονακια γκρινιάζουν και ότι και να κάνετε δεν σταματάνε? 

Τον σταυρό μου να μν μου φέρει η γειτονιά την πρόνοια χαχαχα!

προχθές έκλαιγε 2μιση ώρες το απόγευμα κ δν ηρεμουσε ούτε με στήθος...Κ ήταν και όλη την ώρα αγκαλιά αλλά τπτ...κολικοι μάλλον...ή οι φακές που είχα φάει το μεσημέρι :oops::oops:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vasia21 είπε:

Δίνω και δικό μου. Το novalac του δίνω.

Κι εγω το novalac premium της δινω αφου πρωτα της δωσω κ απ το δικο μου..ο γιατρος μ ειχε πει το frisolac αλλα το εκανε συνεχεια εμετο με το novalac δεν μου ξαναεκανε!εχω φτασει ομως σε σημειο να της δινω κ 150 ml καποιες φορες γιατι δεν ηρεμει με τιποτα..ολο πειναει και δεν κοιμαται αν κ ο γιατρος μου ειπε να της δινω 90!παρολα αυτα κοιμαται δυσκολα την ημερα και αγχωνομαι μηπως κανω κατι λαθος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Κοριτσια ειστε σιγουρες πως οταν αντλεις με το θηλαστρο μειωνεται η παραγωγη? Γιατι εγω πιστευω ακριβως το αντιθετο...και το βλεπω κιολας στην πραξη

Εμενα το θηλαστρο δυστυχως δεν μ κανει τιποτα..αντε να βγαζω 60 με το ζορι κ απο τα δυο..Ομως πιστευω δεν ειναι θεμα θηλαστρου ειναι θεμα στηθους..αν εχει γαλα το δυηθος δεν νομιζω να ελαττωνει την παραγωγη με την αντληση..!ποση ωρα πρεπει να τα χρησιμοποιουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...