Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Γεια σου Χριστίνα, έχουμε ξαναμιλήσει στις μαμάδες Φεβρουαρίου. Λυπάμαι ειλικρινά για αυτό που περνάς ψυχολογικά για πολλοστή φορά, αλλά θα σου πω τη δική μου ιστορία μήπως και πάρεις λίγο τα πάνω σου! Η πρώτη μου εγκυμοσύνη προέκυψε μετά από πολλές δυσκολίες 2,5 ετών. Πήγα στο γιατρό αγχωμένη αλλά αισιόδοξη στις 7+2εβδ και το αποτέλεσμα ήταν ίδιο με το δικό σου σήμερα: έμβρυο σωστά ανεπτυγμένο, αλλά καρδούλα πουθενά.. Άγχος, απογοήτευση, κλάμα...Άντε πάλι απ την αρχή έλεγα.. Μετά από λίγες μέρες πήγα για επιβεβαίωση των κακών μαντάτων και...ο γιος μου πριν λίγο γύρισε από τον παιδικό σταθμό!! Απλά η καρδούλα ήταν οριακά να ξεκινήσει να χτυπά και 5 ημέρες μετά ήταν δυνατή και υγιής!! Έχε πίστη, κράτα την ελπίδα σου ζωντανή! Ναι έχεις περάσει πολλά, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Θα περιμένουμε όμορφα νέα την Παρασκευή!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου ,πραγματικα μου δινει ελπιδα

Για καποια λογο δεν μπορω να το χωνεψω οτι κ αυτη η εγκυμοσυνη δεν θα παει καλα κ εχω την ελπιδα οτι την παρασκευη θα γινει η μεγαλη ανατροπη...σκεφτομουν μηπως το αποφασισω κ καμια εβδομαδα ακομα που θα ειμαι 8,5 περιπου αλλα μαλλον ειναι υπερβολη

Αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οτι πριν 4 μερες αναβοσβηνε η καρδουλα κ τωρα που ενω μεγαλωσε δεν φαινεται τιποτα

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

χριστινα ευχομαι να ακουσετε καρδια το σαββατο κ να πανε ολα καλα μεχρι τελους

προσφατα εμαθα για περιπτωση ασυμβατοτητας στα αιμοπεταλια.αλλα αν εχετε ψαξει τα παντα δ ξερω τι να πω.ουτε οι γιατροι ξερουν παντα το γιατι.θετικο οτι μενεις ευκολα εγκυος αλλα δ αρκει αυτο.ισως πρεπει να κινηθεις προς εξωσωματικη κ προεμφυτευτικο.δ γινεται τοση ατυχια

Ολοι οι γιατροο μου λενε οχι στην εξωσωματικη αφενος γιατι εχουμε ευκολα φυσικη συλληψη κ αφετερου γιατι κανεις δεν μπορει να εγγυηθει ακομα κ τοτε οτι η εγκυμοσυνη θα εχει επιτυχη εκβαση μιας κ η περιπτωση μου θεωρειται περιπλοκη κ απλα τρομερα ατυχη ! Μου λενε ο μονος τροπος ειναι να συνεχισω να μενω εγκυος... δεν ξερω ποσα ψυχικα αποθεματα εχω βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχισει να αναπτυσσεται κ γω θα περιμενα.με συμφωνη γνωμη γιατρου.στο πρωτο ακουσα καρδια στην 8η με βαση τερ

Σιγουρα κ στην εξωσωματικη δ εχεις 100%ποσοστο επιτυχιας,αλλα τουλ με τον προεμφυτευτικο θα ειστε σιγουροι για το εμβρυο αλλα κ την τοποθετηση στη μητρα.λαπαροσκοπηση εχεις κανει να δειτε τη μητρα;πιστευω οτι κ τοσες εγκυμοσυνες σε σχετικα μικρο διαστημα θα κουρασαν τον οργανισμο σου,οι ορμονες,κ φυσικα το ψυχολογικο κοστος

συγνωμη για τα εντονα γραμματα,καταλαθος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

Αν συνεχισει να αναπτυσσεται κ γω θα περιμενα.με συμφωνη γνωμη γιατρου.στο πρωτο ακουσα καρδια στην 8η με βαση τερ

Σιγουρα κ στην εξωσωματικη δ εχεις 100%ποσοστο επιτυχιας,αλλα τουλ με τον προεμφυτευτικο θα ειστε σιγουροι για το εμβρυο αλλα κ την τοποθετηση στη μητρα.λαπαροσκοπηση εχεις κανει να δειτε τη μητρα;πιστευω οτι κ τοσες εγκυμοσυνες σε σχετικα μικρο διαστημα θα κουρασαν τον οργανισμο σου,οι ορμονες,κ φυσικα το ψυχολογικο κοστος

συγνωμη για τα εντονα γραμματα,καταλαθος

Ειχα κανει κ υστεροσκοπηση το πασχα κ ολα ηταν αψογα ,ολα γενικα δουλευουν ρολοι γι αυτο κ οι γιατροι εντυπωσιαζονται γιατι καθε φορα παει κατι διαφορετικο στραβα..πριν επιχειρησω την τελευταια εγκυμοσυνη πηρα το πρασινο φως απο τον γιατρο μου που υστερα απο πληρη εξεταση ειδε οτι ολα ηταν μια χαρα

Κ μετα απο αποξεση παλι δ ξερω αν θα συνεχισω να ειμαι τοσο γονιμη βεβαια...θα αφησω 4 5 μηνες σιγουρα διαστημα κ αν εχουμε κουραγιο θα ξαναπροσπαθησουμε

Την παρασκευη θα ειμαι 8 εβδομαδων ακριβως κ πιστευουμε θα χουμε σαφη εικονα αν κ κατι με τρωει να περιμενω μεχρι την 9η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Ποση ηταν η χοριακη σου;; εγω μονο τεστ εκανα..

Καλημέρα ! πήρα τα αποτελεσματα της χοριακής , 165 U/L. μου φαίνεται πολύ μικρή :( . πήρα τον γιατρό τηλέφωνο σήμερα και μου είπε να πάω την Δευτέρα να με δεί . Εσεις κάνατε χοριακή ?

 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα ! πήρα τα αποτελεσματα της χοριακής , 165 U/L. μου φαίνεται πολύ μικρή :( . πήρα τον γιατρό τηλέφωνο σήμερα και μου είπε να πάω την Δευτέρα να με δεί . Εσεις κάνατε χοριακή ?

 

 

Τι μερα καθυστερησης εισαι ?σημασια εχει να διπλασιαστει σε 2-3μερες

Εγω ξεκινησα με 192 την 4η μερα καθυστερησης κ μετα απο 3 ηταν 770

Μετα τις 2000 μοναδες συνηθως σε βλεπει κ ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , xristina55 είπε:

Τι μερα καθυστερησης εισαι ?σημασια εχει να διπλασιαστει σε 2-3μερες

Εγω ξεκινησα με 192 την 4η μερα καθυστερησης κ μετα απο 3 ηταν 770

Μετα τις 2000 μοναδες συνηθως σε βλεπει κ ο γιατρος

Καλημέρα! τελευταία περιοδο είχα στις 17/8 . Επειδη ο κυκλος μου είναι συνηθως 28-29 αλλά ο προηγουμενος ΄ηταν 32 μέρες και πριν ηταν 30 μερες , ας πάρω μια μέση τιμή το 30  και να πω οτι στις 18/9 που εκανα την χοριακη ήταν η 3η μέρα καθυστερήσης. Εσύ με αυτες τις τιμές πόσων εβδομάδων πήγες στον γιατρό κ είδατε σακο ? Εχεις σταθερο κύκλο?

 

πρίν από 58 λεπτά , orianna είπε:

Όχι κορίτσι μου θα έχεις πόνο αν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Όχι τσιμπηματάκια. Και έχει κ αίμα το εξωμητριο γτ μεγαλώνοντας κάνει ζημιά στη σάλπιγγα. Να κάνεις επαναληψη για να υπολογίσουμε κ πότε να πας να δείτε το σάκο. Εύχομαι μια μεγάληηηη χοριακη.

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα ! πήρα τα αποτελεσματα της χοριακής , 165 U/L. μου φαίνεται πολύ μικρή :( . πήρα τον γιατρό τηλέφωνο σήμερα και μου είπε να πάω την Δευτέρα να με δεί . Εσεις κάνατε χοριακή ?

 

 

Οχι εγω δεν εκανα! Δεν υπαρχει λογος... ασε που μπορει να αγχωθηκες και χωρις λογο τωρα. Νομιζω οτι ειναι ενταξει για 4 εβδομαδων. Θα πρεπει βα ξανακανεις να δεις αν διπλασιαζεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Vana87 είπε:

Οχι εγω δεν εκανα! Δεν υπαρχει λογος... ασε που μπορει να αγχωθηκες και χωρις λογο τωρα. Νομιζω οτι ειναι ενταξει για 4 εβδομαδων. Θα πρεπει βα ξανακανεις να δεις αν διπλασιαζεται

Οντως ανγχωθηκα λιγο ... Αλλά στην τελική είναι η πρώτη που μένω εγκυος , οπότε οτι είναι να γίνει θα γίνει .. δεν έιναι στο χέρι μου.. Εκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την άλλη Πέμπτη που θα είμαι 6 εβδ ακριβως και αν ειναι και θα δουμε τοτε ! δεν θα ξανα κανω αλλη χοριακη .. :)

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

Οντως ανγχωθηκα λιγο ... Αλλά στην τελική είναι η πρώτη που μένω εγκυος , οπότε οτι είναι να γίνει θα γίνει .. δεν έιναι στο χέρι μου.. Εκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την άλλη Πέμπτη που θα είμαι 6 εβδ ακριβως και αν ειναι και θα δουμε τοτε ! δεν θα ξανα κανω αλλη χοριακη .. :)

 

Η τιμη της πρωτης χοριακης απο μονη της δεν παιζει κανενα ρολο στην εξελιξη της εγκυμοσυνης οποτε μην το σκεφτεσαι καν...εγω πηγα για πρωτο υπερηχο 5+5 οπου ειδαμε το σακο ,ασχετα που τωρα εχω προβλημα

Αλλα κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που διακοψαμε στον 4ο μηνα ξεκινησα με χοριακη 195 την 5η μερα καθυστερησης κ εχω πολυ σταθερο κυκλο 29 ημερων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , xristina55 είπε:

Η τιμη της πρωτης χοριακης απο μονη της δεν παιζει κανενα ρολο στην εξελιξη της εγκυμοσυνης οποτε μην το σκεφτεσαι καν...εγω πηγα για πρωτο υπερηχο 5+5 οπου ειδαμε το σακο ,ασχετα που τωρα εχω προβλημα

Αλλα κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που διακοψαμε στον 4ο μηνα ξεκινησα με χοριακη 195 την 5η μερα καθυστερησης κ εχω πολυ σταθερο κυκλο 29 ημερων

Οπότε υπομονή μεχρι τον υπέρηχο οπου θα ξεκαθαρισουν όλα !  Τι περνάμε και εμεις οι γυναικες.. ανησυχια μεχρι να μεινουμε εγκυες , μετά αγχος μεχρι να φανει στον υπερηχο κ να ειναι καλά , μετα αναμονη να ακουσουμε καρδουλα + τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης.... :? Ευχομαι να σου πάνε καλά όλα και να ακούσεις  καρδουλα την παρασκευη !

 :)


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα ! πήρα τα αποτελεσματα της χοριακής , 165 U/L. μου φαίνεται πολύ μικρή :( . πήρα τον γιατρό τηλέφωνο σήμερα και μου είπε να πάω την Δευτέρα να με δεί . Εσεις κάνατε χοριακή ?

 

 

Καλησπέρα.κοπέλα μου μην αγχώνεσαι.εγώ ξεκίνησα με 41 χοριακη και τώρα έχω μια μπέμπα στην αγκαλιά μου


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα.κοπέλα μου μην αγχώνεσαι.εγώ ξεκίνησα με 41 χοριακη και τώρα έχω μια μπέμπα στην αγκαλιά μου

Αχ τι καλά!!! Πραγματικά πρωτη φορα γράφομαι σε forum και μπορω να παραδεχτω οτι ειστε μεγαλη στήριξη και παρεα όλες σας !!! Γτ ακόμα είναι νωρίς και δεν το έχουμε πει σε κανέναν  και θα το πω οταν  με το καλό κλεισω τις 10 εβδ!! Οπότε έχω εσας να σας πρήζω λιγάκι με τις απορίες μου  !!!!:oops::oops:

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...