Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημέρα!! Εκανα κι εγω χπριακη τελικα 990!

μπορεις να μου πεις  την μοναδα μετρησης που γραφει στο αποτελεσμα της χοριακης?

 εμενα λεει U/L

πρίν από 6 λεπτά , Vana87 είπε:

Τριτη που εχω ραντεβου θα δουμε λετε;; εγω εργαζπομαι απογευματα. Κανω φροντιστηρια. Και θα εργάζομαι μέχρι να γεννησω!

Eμενα ο γιατρος μου είπε οτι πρέπει η χοριακή να είναι πανω απο 1500 για να δουμε σακο ,  οποτε σιγουρα θα δείτε .. 

μια κοπελα εγραψε εδω οτι ακους καρδουλα απο 6 εβδ + 3 ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

μπορεις να μου πεις  την μοναδα μετρησης που γραφει στο αποτελεσμα της χοριακης?

 εμενα λεει U/L

Eμενα ο γιατρος μου είπε οτι πρέπει η χοριακή να είναι πανω απο 1500 για να δουμε σακο ,  οποτε σιγουρα θα δείτε .. 

μια κοπελα εγραψε εδω οτι ακους καρδουλα απο 6 εβδ + 3 ..

Γραφει μοναδες (u) MU/ML. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χοριακής και ήταν 2071. :) Από χθες όμως έχω λίγο αιματάκι συνήθως νωρίς το πρωί, και σήμερα συνεχίζει από το πρωί ως και τώρα με διαλείμματα. Ο γιατρός είπε ότι αν δεν είναι πολύ και δεν έχω πόνους είναι φυσιολογικό. Είναι τόσο αγχωτικό να το βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια βλεπω κανατε και χοριακες μια χαρα ...!!!! ειχαμε καιι νεα κοπελα να τη καλοσορισω μιας και θα πηγενουμε κιολας μαζι μαζι γιατι και εγω 7,1 ειμαι σημερα...!!!!! ο σακος φενεται γυρο στις 1500 μοναδες...!!! τωρα καρδουλα ακουγετε γυρω στην 6 εβδομαδα αλλα εχει σημασια και ποτε εγινε η συλληψη γιατι αλλο να εγινε η συληψη πχ την 12 μερα του κυκλου και αλλο πχ την 18 μερα του κυκλου.....

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι ρωτησα γτ συνηθως γραφουν mu/ml απλα σε μενα ειναι u/l!! 

Να ρωτησω , ενοχλησεις οπως πονος περιοδου στην μητρα αλλα στιγμιαια έχετε καθολου? 

Εγω επειδη είμαι υπαλληλος γραφειου , καθομαι σχεδον ενα 8ωρο σε καρεκλα κ τους νιωθω το πρωι και το μεσημερι στην δουλεια. Ειναι φυσιολογικο?

Το απογευμα δεν νιώθω τιποτα!!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Ετσι ρωτησα γτ συνηθως γραφουν mu/ml απλα σε μενα ειναι u/l!! 

Να ρωτησω , ενοχλησεις οπως πονος περιοδου στην μητρα αλλα στιγμιαια έχετε καθολου? 

Εγω επειδη είμαι υπαλληλος γραφειου , καθομαι σχεδον ενα 8ωρο σε καρεκλα κ τους νιωθω το πρωι και το μεσημερι στην δουλεια. Ειναι φυσιολογικο?

Το απογευμα δεν νιώθω τιποτα!!

 

Εγω σημερα νιωθω πολυ εντονα τσιμπηματα! Και ολη μερα κανω δουλειες δςν καθομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω σημερα θα παω να κανω την χοριακή , σε λιγο σχολαω ..οποτε σας αφηνω να κανω και καμια δουλεια εδω στο γραφειο γτ τα εχω φορτωσει στον κοκορα αυτες τις μερες!!!  

Καλο απογευμα!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ada32 είπε:

Ετσι ρωτησα γτ συνηθως γραφουν mu/ml απλα σε μενα ειναι u/l!! 

Να ρωτησω , ενοχλησεις οπως πονος περιοδου στην μητρα αλλα στιγμιαια έχετε καθολου? 

Εγω επειδη είμαι υπαλληλος γραφειου , καθομαι σχεδον ενα 8ωρο σε καρεκλα κ τους νιωθω το πρωι και το μεσημερι στην δουλεια. Ειναι φυσιολογικο?

Το απογευμα δεν νιώθω τιποτα!!

 

Κι εγω δουλειά γραφείου κάνω και συνήθως το πρωί είναι πιο έντονοι οι πόνοι τύπου περιόδου, έως και ανησυχητικοί κάποιες στιγμές, αλλά από όσα διάβασα και μου είπε και ο γιατρός είναι φυσιολογικοί.. εγω έχω και λίγο αιματάκι δυο μέρες τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες οι χοριακες σας κοριτσια

Mary μου μην ανησυχεις για το αιμα ,ο γιατρος μου με προειδοποιησε οτι το 70% των γυναικων θα δουνε αιμα το πρωτο 3μηνο κ τις περισσοτερες φορες ειναι ασημαντο

Οπως κ να χει μη ζοριζεσαι πολυ κ μη σηκωνεις βαρη

Εγω δουλευω σε οδοντιατρειο οπου οι μυρωδιες ειναι οτι πρεπει για τις 24ωρες ναυτιες που εχω κ αυτη ειναι κ η  μεγαλη μου απορια για την παλινδρομη κυηση...πως συνεχιζουν ολα τα συμπτωματα κανονικα ,οι αναγουλες ,η κουραση τα πονακια περιοδου κ δεν εχω δει ουτε μια σταγονα αιμα...κ ομως η κυηση δεν προχωραει ,ισως επειδη κυκλοφορει ακομα η χοριακη με παραπλανει ,τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...