Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

@Afroditi85 4 έχει γεννηθεί εμένα...οπότε και εμείς κάπως έτσι με τις τούρτες χαχαχα!

κορίτσια πήρα και τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχαρου, όλα καλά δόξα το θεό!

@nineta εμείς εδώ είμαστε ότι θέλεις!να συνεχίσεις να μπαίνεις στο ίντερνετ να κοιτάς τα μωρουδιακά και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε κατ ευχήν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο... Κάθε μέρα που ξυπνάω είναι και μια νέα μέρα άγχους, προβληματισμού και αγωνίας.
Πραγματικά νιώθω ότι είναι η πιο αγχωτική περίοδος της ζωής μου και δυστυχώς δεν μπορώ να το διαχειριστώ.
Ο άντρας μου κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μου δώσει κουράγιο, αλλά τον βλέπω κι αυτόν να λυγίζει και δεν το αντέχω...
@Evangeliaa διάβασα κι εγώ ένα σωρό άρθρα αυτές τις μέρες περί βιωσιμότητας αλλά παρότι είμαι 25w και 3d η μπέμπα είναι πολύ μικρή ακόμα για να τα καταφέρει...
@katrin* η εβδομάδα που διανύω είναι προχωρημένη και δεν ενδεικνύται η περίδεση, οπότε παίρνω τοκολυτικά που περιορίζουν τις συσπάσεις και όσο μπορώ είμαι από τον καναπέ στο κρεβάτι και περιμένω να ξαναπάω Δευτέρα στη γιατρό να δούμε πως εξελίσσετε το θέμα. Το χειρότερο είναι ότι προσπαθώ να σταματήσω το δέσιμο που νιώθω, σαν να σηκώνει "άμυνες" ο εαυτός μου...
@Afroditi85 να ήξερες πόση ελπίδα μου μεταφέρεις με την ιστορία της ανιψιάς σου...!
@agapi27 μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!
Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες και την κάθε μία ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

@nineta δεν ξερω αν ενδεικνυται στην περιπτωση σου,αλλα για ψαξε αν θες για το πεσσός του Arabin .Ειναι μια συσκευη που τοποθετειται στη μητρα.Αν θες να σου στειλω κ μια συνεντευξη που εχει δωσει ενα ζευγαρι απ την Αρτα .


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα. Εγω ειμαι στο μικροβιολογικο για την καμπυλη μαζι με τον αντρα μ. Αναμονη 2 ωρων δλδ. 

Εγω εχω ξεκινησει,δλδ η μητερα μου κανει περισσοτερα. Με ενοχλει λιγο ,αλλα καταλαβαινω την αναγκη της για να τα ετοιμασει κ προσπαθω να βλεπω τα καλα. 

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!!

Εγω τωρα αρχιζω κι οργανωνομαι περισσοτερο. Εχω αγορασει χρωμα να βαψουμε το παιδικο δωματιο, πρασινο της μεντας, και μετα θα μου ζωγραφισει μια φιλη μου ζωγραφος πανω στον τοιχο μια παρασταση απο τον μικρο πριγκιπα. Οταν γινουν αυτα θα ξεπακεταρουμε τα επιπλα που εχουμε αγορασει για το παιδικι κ θα αρχισω να πλενω ρουχαλακια, σεντονακια κτλ...

Μας ηρθε κ το καροτσι που παραγγειλαμε κ η μαμα μου το εχει στολισει στο σαλονι....πρωτη φορα γιαγια κι αυτη....

Αχ ειμαι πολυ ενθουσιασμενη κ ανυπομονωωωω...οπως κ ολοι μας!!!

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα!

εγω χθες ξυπνησα με ψυξη στον αυχενα και πονουσα πολυ!σημερα ειμαι καλυτερα!εγω μαλλον μετα που θα σταματησω απο την δουλεια θα τα ετοιμασω ολα με την ησυχια μου!θελω να κανω και ανακαταταξεις στην ντουλαπα στο παιδικο για να χωρεσουν ολα...θα φτιαξουμε μαλλον και ενα επιπλεον ραφι μεσα στην ντουλαπα..και θελω να βαψουμε και το δωματιο μας πριν βαλουμε την κουνια μεσα...αλλα τωρα δεν προλαβαινω με τιποτα...

agapi27 καλα αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλημερα. Εγω ειμαι στο μικροβιολογικο για την καμπυλη μαζι με τον αντρα μ. Αναμονη 2 ωρων δλδ. 

Εγω εχω ξεκινησει,δλδ η μητερα μου κανει περισσοτερα. Με ενοχλει λιγο ,αλλα καταλαβαινω την αναγκη της για να τα ετοιμασει κ προσπαθω να βλεπω τα καλα. 

Τυχερουλα εισαι!! Εγω δεν εχω καμια βοηθεια! 

πρίν από 6 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα!

εγω χθες ξυπνησα με ψυξη στον αυχενα και πονουσα πολυ!σημερα ειμαι καλυτερα!εγω μαλλον μετα που θα σταματησω απο την δουλεια θα τα ετοιμασω ολα με την ησυχια μου!θελω να κανω και ανακαταταξεις στην ντουλαπα στο παιδικο για να χωρεσουν ολα...θα φτιαξουμε μαλλον και ενα επιπλεον ραφι μεσα στην ντουλαπα..και θελω να βαψουμε και το δωματιο μας πριν βαλουμε την κουνια μεσα...αλλα τωρα δεν προλαβαινω με τιποτα...

agapi27 καλα αποτελεσματα!

Και εγω σημερς αρχισα ανακαταταξεις στην ντουλαπα!! Ποσο βαριεμαι αυτη τη δουλεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vana87 είπε:

Τυχερουλα εισαι!! Εγω δεν εχω καμια βοηθεια! 

Και εγω σημερς αρχισα ανακαταταξεις στην ντουλαπα!! Ποσο βαριεμαι αυτη τη δουλεια!

και εγω βαριεμαι....και πρεπει και να ξεκαθαρισω τα παιχνιδια της κορης μου...ειναι τοσα πολλα που δεν ξερω τι να τα κανω!!!πελαγωνω καθε φορα και λεω αμα το πεταξω αυτο και μετα μου το ζηταει!!!θελω να δωσουμε μερικα αλλα να συμφωνησει και η ιδια σε αυτο!και μετα λεω να τα βαλω στο παταρι αλλα αν μπουνε δεν νομιζω να ξανακατεβουνε ποτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

και εγω βαριεμαι....και πρεπει και να ξεκαθαρισω τα παιχνιδια της κορης μου...ειναι τοσα πολλα που δεν ξερω τι να τα κανω!!!πελαγωνω καθε φορα και λεω αμα το πεταξω αυτο και μετα μου το ζηταει!!!θελω να δωσουμε μερικα αλλα να συμφωνησει και η ιδια σε αυτο!και μετα λεω να τα βαλω στο παταρι αλλα αν μπουνε δεν νομιζω να ξανακατεβουνε ποτε!

Το οτι δεν θα ξανακατεβουνε ειναι το μονο σιγουρο! Ασε απελπισια τα παιχνιδια!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα ...!!! εμεις εχθες βαψαμε το παιδικο δωματιο για να ειναι ετοιμο.. και μια απο αυτες τις μερες θα καθαρισω την ντουλαπα να αεριστει ωστε να ξεκινησω να πλενω σιγα σιγα για να τακτοποιω.. απο ψωνια δεν εχω να ψωνισω κατι τα ποιο πολλα τα εχω απο τον πρωτο μου γιο μετα τη γεννα θα δω για καλοκαιρινα φορμακια οτι χρειαζετε που να ειμαι και σιγουρη για τα νουμερα... μια κουβερτουλα θα του ραψουμε που ειχα ραψει και στον γιο μου ωστε να του μεινει αναμνηστηκη..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια και απο εμενα ...!!! εμεις εχθες βαψαμε το παιδικο δωματιο για να ειναι ετοιμο.. και μια απο αυτες τις μερες θα καθαρισω την ντουλαπα να αεριστει ωστε να ξεκινησω να πλενω σιγα σιγα για να τακτοποιω.. απο ψωνια δεν εχω να ψωνισω κατι τα ποιο πολλα τα εχω απο τον πρωτο μου γιο μετα τη γεννα θα δω για καλοκαιρινα φορμακια οτι χρειαζετε που να ειμαι και σιγουρη για τα νουμερα... μια κουβερτουλα θα του ραψουμε που ειχα ραψει και στον γιο μου ωστε να του μεινει αναμνηστηκη..!!!!

Και εμας θελουν βαψιμο τα δωματια. Θα πρεπει να δρομολογησω και αυτη τη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!
Σήμερα πήγα στη γιατρό η οποία είπε πως το μήκος του τραχήλου παραμένει σταθερό, ούτε μειώθηκε, ούτε αυξήθηκε, οπότε συνεχίζω κανονικά την αγωγή και όσο περισσότερο μπορώ ξεκούραση. Έχω αγχωθεί πολύ, αλλά δεν έχω κι άλλη επιλογή...

Να σας πω και μια αμαρτία: Κάπνισα αυτές τις μέρες αρκετά και νιώθω τύψεις, αλλά πραγματικά δεν ξέρω πως να ηρεμήσω έστω και λίγο... Μέχρι πρότινος κάπνιζα ένα πρωί κι ένα βράδυ αλλά αυτές τις μέρες το ξεφτίλισα...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...