Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Την Τρίτη έχω προγραμματισμένο ραντεβού και λογικά θα μου γράψει την καμπύλη που λέτε και ήθελα να έχω μια εικόνα γιατί μέχρι τώρα νόμιζα ότι γίνεται απλά αιμοληψία.
Αν γεννήσεις νωρίτερα από την ΠΗΤ θεωρείται πρόωρος τοκετός;
@katrin* μου προσπαθώ να μην επηρεάζομαι αλλά δυστυχώς δεν είναι πάντα εύκολο... Θέλω τόσο πολύ να ζήσω αυτό που περιγράφεται, αλλά κάτι με κρατάει πίσω :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , nineta είπε:

Αν γεννήσεις νωρίτερα από την ΠΗΤ θεωρείται πρόωρος τοκετός;

Αν γεννησεις πριν τις 37 εβδομαδες θεωρειται προωρος. Οσο περισσοτερο μεινει το παιδι τοσο καλυτερο.

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσια!
Αλήθεια με τα κιλά πως τα πάτε; Γιατί εγώ και τα πάω και τα φέρνω και δεν ξέρω πως θα τερματίσω! :P
Από 58 έφτασα τα 67 κι όπως με βλέπω θα το χτυπήσω το δεκαράκι πριν κλείσω τον 6ο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , nineta είπε:

Την Τρίτη έχω προγραμματισμένο ραντεβού και λογικά θα μου γράψει την καμπύλη που λέτε και ήθελα να έχω μια εικόνα γιατί μέχρι τώρα νόμιζα ότι γίνεται απλά αιμοληψία.
Αν γεννήσεις νωρίτερα από την ΠΗΤ θεωρείται πρόωρος τοκετός;
@katrin* μου προσπαθώ να μην επηρεάζομαι αλλά δυστυχώς δεν είναι πάντα εύκολο... Θέλω τόσο πολύ να ζήσω αυτό που περιγράφεται, αλλά κάτι με κρατάει πίσω :(

αιμοληψια γινεται απλα σου περνουν αιμα 3 φορες την πρωτη νυστικη οταν πιεις την γλυκοζη μετα απο μια ωρα σου ξαναπερνουν για να δουν σε τι επιπεδα εφτασε η γλυκοζη στο αιμα σου και μετα περιμενεις αλη μια ωρα και σου ξαναπερνουν αιμα για να δουν ποσο κατεβηκε ..!!! απο την 37 εβδομαδα και μετα η κυηση θεωρητε τελειομηνη...!!!!!!

πρίν από 17 λεπτά , nineta είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσια!
Αλήθεια με τα κιλά πως τα πάτε; Γιατί εγώ και τα πάω και τα φέρνω και δεν ξέρω πως θα τερματίσω! :P
Από 58 έφτασα τα 67 κι όπως με βλέπω θα το χτυπήσω το δεκαράκι πριν κλείσω τον 6ο...

ααα εγω σε περασα απο 55 εχω φτασει τα 67.. και για να δουμε που θα φτασω..!!!! :-P στον γιο μου ξεκινησα με 55 κ γεννησα στα 67...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , agapi27 είπε:

Εγω σημερα που ζυγιστηκα ημουν +4,8 κιλα. Αλλα μπορει να ειχα παρει κ πριν μαθω την εγκυμοσυνη .

μια χαρα πολυ καλα μπραβο.....!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι τα πολλά μπαίνουν από τον 7ο και μετά κι αναρωτιέμαι που θα φτάσω...
Επίσης παίζει ρόλο αν θα γεννήσεις φυσιολογικά ή με καισαρική για το πόσο εύκολα τα χάνεις μετά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στα +8 και με το ρυθμό που παω θα τα ξεπεράσω τα 18 της προηγούμενης εγκυμοσύνης σίγουρα...όγδοο και ένατο είχα πάρει 10 κιλά τότε!!ακόμα θυμάμαι πόσο έντονα συναισθήματα πείνας ένιωθα :-P:-P

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nineta είπε:

@Evangeliaa Εγώ ξέρω πως κρατήθηκα και δεν μπούκαρα στα μαγαζιά μετά την β' επιπέδου! Ο σύζυγός μου που προφανώς τον έχουν επηρεάσει κι αυτόν οι γύρω λέει πως είναι νωρίς ακόμα και πως οι τιμές των εκπτώσεων ισχύουν ως προσφορές στα καταστήματα όλο το χρόνο.... Οπότε δεν έχουμε ψάξει ακόμα αν και θέλω πολύ και ειδικά όσο σας διαβάζω μου μεταφέρετε ένα πολύ θετικό και αισιόδοξο κλίμα!
@Again mama πόσα εκατοστά ήταν μήπως θυμάσαι; Υποθέτω ότι περιμένεις δεύτερο πιτσιρίκι και σου εύχομαι με το καλό! Εμένα μου είπε η γιατρός ότι δεν συστήνεται πλέον η πλήρης κατάκλιση και να βάζω την vasclor (προγεστερόνη) κολπικά κάθε μέρα και θα είμαι καλυμμένη. Από χάπια παίρνω επίσης κι ένα μαγνήσιο κάθε βράδυ και δύο χαπάκια σιδήρου με φολικό. Πόσο καιρό έμεινες ξάπλα; Νιώθω ότι θα πεθάνω από πλήξη αν μου πει να μην κουνηθώ από το κρεβάτι...
@xaroumenh mama την καμπύλη την κάνουν όλες οι εγκυμονούσες ή μόνο όσες κρίνεται απαραίτητο και τα αποτελέσματα βγαίνουν αμέσως;
@agapi27 ευχαριστώ για την προσθήκη στο πινακάκι και είδα ότι έχουμε και μια ημέρα διαφορά στην ΠΗΤ.

Τώρα που σας βρήκα όλες μαζί να ρωτήσω και κάτι ακόμα που δεν έχω καταλάβει... Όταν λένε ΠΗΤ 22/5 εννοούν ότι πρέπει μέχρι τότε να έχω γεννήσει ή αυτή είναι η καταληκτική ημερομηνία τοκετού και μετά σε βάζουν για καισαρική; Αχ είμαι τόσο άσχετη και νομίζω ότι ρωτάω βλακείες!

22/5 συμπληρωνεις 40 εβδομαδες. Μεχρι τις 42 σε αψηνουν να γεννησεις. Μετα προκληση η καισαρικη.

 

Link to comment
Share on other sites

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα βάλει 2,5 κιλά το πρώτο τρημινο μετά έβαζα περίπου ένα κιλό το μήνα κ την εβδομάδα που γέννησα έβαλα άλλα δύο σύνολο 12 κιλά .. σε αυτήν έχω χάσει το μέτρημα ..!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, nineta είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσια!
Αλήθεια με τα κιλά πως τα πάτε; Γιατί εγώ και τα πάω και τα φέρνω και δεν ξέρω πως θα τερματίσω! :P
Από 58 έφτασα τα 67 κι όπως με βλέπω θα το χτυπήσω το δεκαράκι πριν κλείσω τον 6ο...

Εγω απο 57 ειμαι 66. Σταματημο δεν εχει!!

Link to comment
Share on other sites

Από όλα με σόκαρε περισσότερο η @katrin*! Δέκα κιλά σε δύο μήνες;;; :shock:
@agapi27 έχεις πάρει τα λιγότερα νομίζω... Μα δεν πεινάς; Εγώ έχω καταβροχθίσει το σύμπαν όμως και ειδικά τον δεύτερο μήνα έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο!
Ελπίζω να μην ξαναπάθω το ίδιο και στον 8ο...
Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω και πως να βολεύω την κοιλιά μου όταν κοιμάμαι. Αλήθεια εκείνα τα μαξιλάρια που υπάρχουν και τα χρησιμοποιούν και μετά για τον θηλασμό κάνουν δουλειά;
Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει αυτο το φορμακι με ασορτι σκουφακι για την εξοδο του απο το μαιευτηριο! Τι λετε?

https://m.macys.com/shop/product/little-me-2-pc-cotton-hat-welcome-to-the-world-footed-coverall-set-baby-boys?ID=5605123&choiceId=cidM36MBL-ec73a472-792b-4148-a1f6-014e273d3183%40H8%40customers%2Balso%2Bloved%2463009%245605123&context=SB_ZONE_A

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nineta είπε:

Από όλα με σόκαρε περισσότερο η @katrin*! Δέκα κιλά σε δύο μήνες;;; :shock:
@agapi27 έχεις πάρει τα λιγότερα νομίζω... Μα δεν πεινάς; Εγώ έχω καταβροχθίσει το σύμπαν όμως και ειδικά τον δεύτερο μήνα έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο!
Ελπίζω να μην ξαναπάθω το ίδιο και στον 8ο...
Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω και πως να βολεύω την κοιλιά μου όταν κοιμάμαι. Αλήθεια εκείνα τα μαξιλάρια που υπάρχουν και τα χρησιμοποιούν και μετά για τον θηλασμό κάνουν δουλειά;
Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας;

Να σου πω την αληθεια δεν εχω τρελη πεινα,αλλα τρωω αρκετα.

Υπαρχουν μερες που τρωω ατσαλα και αρκετα.

Για αρκετο καιρο δεν ετρωγα καθολου γλυκα,αλλα πλεον κ στα δημητριακα τρωω σοκολατα και παγωτα,βαφλα,κανα γλυκο ή τουρτα σε γιορτες.

Μια μερα εφαγα 3-4 σοκολατες...τι τυψεις ειχα μην εκανα κατι κακο στο παιδι...αλλα με ειχε πιασει βουλιμια... Προσπαθω να κρατιεμαι.

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...