Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Πραγματικά υπέροχο έτσι όπως έγινε!! Γιατί κι εγώ νιώθω σαν εσένα για το Σάββατο! Μπράβο Βάνα μου! Να σου ζήσει η μπεμπα σου!  Και με τον θηλασμό όλα καλά θα πάνε. 

Υγ τελικά εγώ τις ενέσεις δεν θα τις κάνω. Πήρα και τον παιδίατρο μου τηλ , τον οποίο εμπιστεύομαι   (είναι και Κυπραίος χαχα) και μου είπε κι αυτός τα ίδια ότι στις 38 βδομάδες δε χρειάζονται.  Βέβαια όσο το ψάχνω τόσο μπερδευομαι.  Οι πιο πολλοί κάνουν.  Το έχουν πρωτόκολλο.  Τέλος πάντων.. . Ας μην βάλω κι αλλο άγχος..

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!! Αν μπορεις να τις κανεις σιγουρα κακο δεν κανεις. Αν δεν γινεται μην τις κανεις και μην το σκεφτεσαι. Τοσα χρονια δεν τις εκαναν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/5/2018 at 2:50 ΠΜ, Evangeliaa είπε:

Τελικα κοριτσια γεννησα! Μετα απο πολυ κοπο ηρθε στον κοσμο το αστερακι μας, ο αντρακλας μας! Απο το πρωι, τελικα τα καταφεραμε (με βεντουζα) στις 12 παρα 20 το βραδυ. Ειχα ενα ινομυωμα που το εμποδιζε να ξεμπουκαρει...βγηκε πρησμενο κ ταλαιπωρημένο το χρυσό μου...3.040!

Τελος καλο ολα καλα ομως...με το καλο κ στις υπολοιπες...

 

On 8/5/2018 at 6:03 ΜΜ, nena111 είπε:

καλησπερα κοριτσια εγω γεννησα 3/5 ενα πανεμορφο κοριτσακι 3.500 κιλα! Απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ πρισπαθουσα για φυσιολογικο αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι ο τραχηλος δεν ειχε μαλακωσει μου βαλανε κ τεχνητους πονους αλλα η συσπασρις δεν ηταν μεγαλες διαστο μετα απο τοσες ωρες ειχα 4 κ το μωρο κατεβαινε στραβα αρα απ οτι καταλαβατε ταλαιπωρηθηκα κ μπηκα για καισαρικη! Ολα καλα ομως ειναι τρισευτυχισμενη αυτο το συναισθημα δεν το εχω ξανα νιωσει κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το νιωσουν ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες!!!

 

On 9/5/2018 at 4:08 ΜΜ, agapi27 είπε:

Μανούλες Μα'ί'ου ( κ Απριλίου) :

  1.  xaroumenh mama  30/4/2018 > αγοράκι      - 3920 γρ
  2. Afroditi85                   2/5/2018 >  κοριτσάκι  - 3280 γρ
  3. nena111                     3/5/2018 >  κοριτσάκι   - 3500 gr
  4. Evangeliaa                 5/5/2018  > αγοράκι       - 3040 γρ   

 

 

Να σας ζήσουν...

Γέννησα και εγώ στις 5-5!!!!!!! Ένα κοριτσάκι γλυκουλι 3340 γρ! 

On 10/5/2018 at 8:33 ΠΜ, katrin* είπε:

Καλημέρα! Γεννησα κ εγώ έναν μπεμπακο 3.590 χθες με φυσιολογικό τοκετό!και στα δικά σας οι υπόλοιπες!!!

 

On 13/5/2018 at 7:36 ΠΜ, Vana87 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τελικα γεννησα χθες το βραδυ. Ειχα συσπασεις και πηγαμε για καισαρικη! 3300 η μπεμπα μου.. 

Βάνα,Κατρίν,Νένα, Ευαγγελία, χαρούμενη μαμά και Αφροδίτη ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα κι εγώ.

Φυσιολογικά έναν κούκλο,κατά γενική ομολογία 3,530 γραμ.

Ένα ράμμα εσωτερικα μ έκανε. Πόνεσα τρομερά,δεν μπορώ να πω ψέματα.  Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας. 

  • Μου αρέσει 3

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ.

Φυσιολογικά έναν κούκλο,κατά γενική ομολογία 3,530 γραμ.

Ένα ράμμα εσωτερικα μ έκανε. Πόνεσα τρομερά,δεν μπορώ να πω ψέματα.  Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας. 

Να σου ζήσει!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βάνα όταν περίμενα να με ετοιμάσουν για την πρόκληση ήρθε μια κοπέλα η οποία θα γεννουσε με προγραμματισμενη (δεύτερη φορά μανούλα) καισαρική εκείνο το πρωί...την είχαν πιάσει πόνοι την καημένη από τα ξημερώματα αλλά δεν έδωσε σημασία γτ λέει σε λίγες ώρες θα πάω στο μαιευτήριο...το αποτέλεσμα ήταν να είναι 7 μιση στο μαιευτήριο και 8 να γεννήσει...ίσα που ανέβηκε πάνω στις αίθουσες τοκετων :shock:!!εννοείται χωρίς επισκληριδιο χωρίς τπτ, αφού ήταν εκεί κ ο γιατρός της τυχερή ήταν! το λέω γτ μου θύμισε εσένα,μόνο που εσύ προλαβες τα συμπτώματα του τοκετού...

1 hour ago, Vana87 είπε:

Να σου ζήσει!!

@agapi27 να σου ζήσει!!να είναι γέρος και τυχερός!!γεννησες χωρίς επισκληριδιο βρε θηρίο και πόνεσες τόσο?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Again mama είπε:

 

 

Γέννησα και εγώ στις 5-5!!!!!!! Ένα κοριτσάκι γλυκουλι 3340 γρ! 

 

Βάνα,Κατρίν,Νένα, Ευαγγελία, χαρούμενη μαμά και Αφροδίτη ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!

Να σου ζήσει η μπέμπα!!!

11 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ.

Φυσιολογικά έναν κούκλο,κατά γενική ομολογία 3,530 γραμ.

Ένα ράμμα εσωτερικα μ έκανε. Πόνεσα τρομερά,δεν μπορώ να πω ψέματα.  Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας. 

Να σου ζήσει ο κούκλος!γέρος και τυχερός να είναι στην ζωή του!χωρίς επισκληριδιο ε?μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Βάνα όταν περίμενα να με ετοιμάσουν για την πρόκληση ήρθε μια κοπέλα η οποία θα γεννουσε με προγραμματισμενη (δεύτερη φορά μανούλα) καισαρική εκείνο το πρωί...την είχαν πιάσει πόνοι την καημένη από τα ξημερώματα αλλά δεν έδωσε σημασία γτ λέει σε λίγες ώρες θα πάω στο μαιευτήριο...το αποτέλεσμα ήταν να είναι 7 μιση στο μαιευτήριο και 8 να γεννήσει...ίσα που ανέβηκε πάνω στις αίθουσες τοκετων :shock:!!εννοείται χωρίς επισκληριδιο χωρίς τπτ, αφού ήταν εκεί κ ο γιατρός της τυχερή ήταν! το λέω γτ μου θύμισε εσένα,μόνο που εσύ προλαβες τα συμπτώματα του τοκετού...

@agapi27 να σου ζήσει!!να είναι γέρος και τυχερός!!γεννησες χωρίς επισκληριδιο βρε θηρίο και πόνεσες τόσο?  

Ναι δεν θα το αφηνα να εξελιχθει το ειχα καταλαβει! Διαστολη δεν ειχα καθολου. Εντομεταξυ ο γιατρος στο χειρουργειο μου ειπε οτι οντως ενα τοιχωμα της μητρας ηταν πολυ λεπτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επισκληριδιο μόλις έσπασαν τα νερά π είχα 4 διαστολή.  Τη μικρότερη δοση.Για μια ώρα δεν πονούσα,αλλά σταμάτησαν κ οι συσπάσεις κ δεν προχωρούσε καθόλου ο τοκετός. Ξεκίνησα να περπαταω, εφόσον τελείωσε η δράση της κ δεν μ ξανά έκαναν μέχρι π ήμουν 9 σχεδόν 10 διαστολή κ ήμουν σε παραλήρημα. Έκλαιγα,δεν μπορούσα να κάνω αναπνοές,ζητούσα επισκληριδιο,ήμουν γενικά εξαντλημένη με κλειστά μάτια.. Μ έκαναν Δέκα λεπτά πριν το τελος. Στην ουσία,έδρασε 2-3 λεπτά πριν γεννήσω.Συνεργάστηκα όμως πολύ καλά στο σπρώξιμο. Σε 2 πόνους βγήκε ο μπέμπης. 

Δεν χρειάστηκε να με κόψει ο γιατρός. Μόλις μ είπε ότι βλέπει το κεφαλάκι κ έχει πολλά μαλλάκια,μαύρα, έβαλα τα δυνατά μ κ τα έδωσα όλα. 

Μόλις γέννησα χαζογελουσα ώρα. Κ μετα ήμουν απολύτως καλά. Ούτε εξάντληση,ούτε κούραση,ούτε η αϋπνία της προηγούμενης βραδιάς υπήρχαν.

  • Μου αρέσει 3

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Again mama είπε:

 

 

Γέννησα και εγώ στις 5-5!!!!!!! Ένα κοριτσάκι γλυκουλι 3340 γρ! 

 

Βάνα,Κατρίν,Νένα, Ευαγγελία, χαρούμενη μαμά και Αφροδίτη ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!

Να σου ζήσει .......!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

6 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Έκανα επισκληριδιο μόλις έσπασαν τα νερά π είχα 4 διαστολή.  Τη μικρότερη δοση.Για μια ώρα δεν πονούσα,αλλά σταμάτησαν κ οι συσπάσεις κ δεν προχωρούσε καθόλου ο τοκετός. Ξεκίνησα να περπαταω, εφόσον τελείωσε η δράση της κ δεν μ ξανά έκαναν μέχρι π ήμουν 9 σχεδόν 10 διαστολή κ ήμουν σε παραλήρημα. Έκλαιγα,δεν μπορούσα να κάνω αναπνοές,ζητούσα επισκληριδιο,ήμουν γενικά εξαντλημένη με κλειστά μάτια.. Μ έκαναν Δέκα λεπτά πριν το τελος. Στην ουσία,έδρασε 2-3 λεπτά πριν γεννήσω.Συνεργάστηκα όμως πολύ καλά στο σπρώξιμο. Σε 2 πόνους βγήκε ο μπέμπης. 

Δεν χρειάστηκε να με κόψει ο γιατρός. Μόλις μ είπε ότι βλέπει το κεφαλάκι κ έχει πολλά μαλλάκια,μαύρα, έβαλα τα δυνατά μ κ τα έδωσα όλα. 

Μόλις γέννησα χαζογελουσα ώρα. Κ μετα ήμουν απολύτως καλά. Ούτε εξάντληση,ούτε κούραση,ούτε η αϋπνία της προηγούμενης βραδιάς υπήρχαν.

Να σου ζήσει ........!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγώ κορίτσια το Σάββατο. Ταυρακι ια μου βγει κι αυτό! Νομίζω αυτή γ βδομάδα δεν περνάει με τπτ

Αντε με το καλο! Ηρθε και η δικη σου σειρα! Θα περασει χωρις να το καταλαβεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Αντε με το καλο! Ηρθε και η δικη σου σειρα! Θα περασει χωρις να το καταλαβεις!

Σ'ευχαριστω!!

Επιστρεψατε σπίτι εσεις; Με τον θηλασμό πως τα πας; τα καταφερνεις;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena με το καλό το Ταυρακι σου!τι κάνετε οι υπόλοιπες?εμείς αρκετά καλά, το βράδυ ο μικρός ξυπνάει μόνο 4-5 φορές να θηλάσει οπότε είμαι αρκετά ξεκούραστη, τη μέρα είναι όλη μέρα στο στήθος βέβαια (λογικό)...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστω!!

Επιστρεψατε σπίτι εσεις; Με τον θηλασμό πως τα πας; τα καταφερνεις;

Ελα ναι γυρισαμε χθες. Με το θηλασμο τελεια δεν εχω δωσει μπουκαλι καθολου. Εχω πονεσει λιγο τις θηλες μου γιατι καθε μια ωρα ειναι στο στηθος αλλα ενταξει θα περασει!

πρίν από 14 λεπτά , katrin* είπε:

@Farmakotriftena με το καλό το Ταυρακι σου!τι κάνετε οι υπόλοιπες?εμείς αρκετά καλά, το βράδυ ο μικρός ξυπνάει μόνο 4-5 φορές να θηλάσει οπότε είμαι αρκετά ξεκούραστη, τη μέρα είναι όλη μέρα στο στήθος βέβαια (λογικό)...

Καθε 2 ωρες λες και εβαλε ξυπνητηρι η δικια μου. Ειναι ομως ευκολο με το θηλασμο. Δεν σηκωνομαστε να ψαχνουμε μπουκαλια γαλατα κλπ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...