Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τελικα γεννησα χθες το βραδυ. Ειχα συσπασεις και πηγαμε για καισαρικη! 3300 η μπεμπα μου.. 

Οοο να σου ζήσει να σου ζήσει ....!!!! Όλα πήγαν καλά; Ηρεμησες τώρα ..!!!! Μεγάλη κ η μπεμπουλα σου .. να την δεις όπως επιθυμείς ....!!!!!

Ναι μόνο ανάσκελα με το κεφαλάκι είτε δεξιά είτε αριστερά .... Απαγορεύονται οι σφήνες κ οι πάντες το κρεβάτι του μωρού πρέπει να είναι άδειο κανονικά.. ούτε παπλωμα ούτε κουβέρτα υπνοσακο κανονικά για να μη κουκουλοθουν .. καλα εγώ του έχω μια Πικέ κουβερτουλα κ το σκεπάζω κ τον έλεγχο τώρα δε κουνιέται πολύ ..!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τελικα γεννησα χθες το βραδυ. Ειχα συσπασεις και πηγαμε για καισαρικη! 3300 η μπεμπα μου.. 

Να σου ζήσει!!!μια χαρά η μπέμπα σου!!!να την δεις όπως επιθυμείς!!!γερή και τυχερή στην ζωή της!!!σου έφυγε το άγχος?όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xaroumenh mama είπε:

Οοο να σου ζήσει να σου ζήσει ....!!!! Όλα πήγαν καλά; Ηρεμησες τώρα ..!!!! Μεγάλη κ η μπεμπουλα σου .. να την δεις όπως επιθυμείς ....!!!!!

Ναι μόνο ανάσκελα με το κεφαλάκι είτε δεξιά είτε αριστερά .... Απαγορεύονται οι σφήνες κ οι πάντες το κρεβάτι του μωρού πρέπει να είναι άδειο κανονικά.. ούτε παπλωμα ούτε κουβέρτα υπνοσακο κανονικά για να μη κουκουλοθουν .. καλα εγώ του έχω μια Πικέ κουβερτουλα κ το σκεπάζω κ τον έλεγχο τώρα δε κουνιέται πολύ ..!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ευτυχως ολα πηγαν καλα αλλα ποναω ρε κοριτσια. Και πειναω. Και πρεπει να περπατησω και φοβαμαι

πρίν από 12 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Να σου ζήσει!!!μια χαρά η μπέμπα σου!!!να την δεις όπως επιθυμείς!!!γερή και τυχερή στην ζωή της!!!σου έφυγε το άγχος?όλα καλά?

Σε ευχαριστώ!! Όσο περναει η ωρα ειμαι καλυτερα. Ποναω ομως...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ευτυχως ολα πηγαν καλα αλλα ποναω ρε κοριτσια. Και πειναω. Και πρεπει να περπατησω και φοβαμαι

Σε ευχαριστώ!! Όσο περναει η ωρα ειμαι καλυτερα. Ποναω ομως...

Υπομονή και θα περάσει!γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

Χρόνια πολλά μανούλες!!!Εμενα μου έφερε η κορη μου καρτα που έφτιαξαν στο σχολείο!και επίσης κάθε παιδάκι έφτιαξε μια ζωγραφιά για την μπέμπα μας και η κυρία την έκανε βιβλιαράκι!πολύ συγκινήθηκα!

Να ρωτήσω κάτι όχι τόσο σημαντικό...φοράτε αποσμητικό τώρα με το θηλασμό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Vana87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ευτυχως ολα πηγαν καλα αλλα ποναω ρε κοριτσια. Και πειναω. Και πρεπει να περπατησω και φοβαμαι

Σε ευχαριστώ!! Όσο περναει η ωρα ειμαι καλυτερα. Ποναω ομως...

Παυσίπονη δε κανείς; Πάρτο απόφαση να σηκωθείς δεν είναι τίποτα κ εγώ φοβόμουν γιατί στο μεγάλο μου γιο πονεσα όταν σηκώθηκα .. αλλά σηκώθηκα τώρα στο δεύτερο κατευθείαν κ περπάτησα καμιά σχέση με την πρώτη φορά ...!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες κ στις μελλουσες μανουλες! 

 @Vana87 να σου ζησει η μπεμπουλα σου, γερη κ τυχερη να ειναι!

Να σας ρωτησω κι εγω κατι...τι φορατε στα μωρακια σας αυτη την εποχη?

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες κ στις μελλουσες μανουλες! 

 @Vana87 να σου ζησει η μπεμπουλα σου, γερη κ τυχερη να ειναι!

Να σας ρωτησω κι εγω κατι...τι φορατε στα μωρακια σας αυτη την εποχη?

Τις πρώτες 20 με 30 μέρες τα μωράκια θέλουν κάτι παραπάνω από εμάς τώρα ανάλογα τον καιρό βλέπεις ... Τις πρώτες μέρες του φοραγα μακριμανικο ζιπουνακι με παντελόνι πατουσακι 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

Παυσίπονη δε κανείς; Πάρτο απόφαση να σηκωθείς δεν είναι τίποτα κ εγώ φοβόμουν γιατί στο μεγάλο μου γιο πονεσα όταν σηκώθηκα .. αλλά σηκώθηκα τώρα στο δεύτερο κατευθείαν κ περπάτησα καμιά σχέση με την πρώτη φορά ...!!

Ναι μου εκαναν! Καλυτερα ειμαι τωρα σηκωθηκα εκανα και μπανιο. Ολα καλα ευτυχως! Μονο που πειναω! Μονο με φιδε σουπα δεν την παλευω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά στις ήδη και τις μέλλουσες μανούλες! @vana87 να σου ζήσει!!

Εγώ σήμερα τοορίστηκαν πρωί που σηκώθηκα είδα λίγες καφέ σταγόνες στο εσώρουχο και ένα κομμάτι παχυρευστης βλεννας.πηγα στο μαιευτήριο, εκανα καρδιοτοκογραφημα, εξέταση τραχήλου και υπέρηχο. Δεν έχω διαστολή,μόνο 1 εκ.,ο μικρός θέλει να κατέβει λίγο ακόμα οπότε γύρισα σπίτι... Μου είπαν ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να χρειαστεί να ξαναπάω αν αρχίσουν οι συσπάσεις αλλά προς το παρόν όλα είναι ήσυχα....

Το συναίσθημα που είχα το πρωί δεν μπορώ να το περιγράψω, ήταν χαρά μαζί με άγχος κ συγκίνηση!Για να δούμε...!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ @Vana87 τι έκπληξη ήταν αυτή μια μέρα πριν την προγραμματισμένη καισαρικη;;; απίστευτο!! Και ότι μπήκα για Να σου ευχηθώ γι'αυριο. 

 Να σου ζήσει η κόρη σου :x γερή και καλοτυχη!

Για πες μας, έγινε ξαφνικά; ή είχες προειδοποιητικές συσπάσεις και πιο πριν; Στις εξετάσεις το είχε προβλέψει ότι θα ρθει νωρίτερα; 

Κι εγώ κάτι τέτοιο ονειρεύομαι... να έρθει από μόνο του λίγο πριν το Σάββατο γιατί νιώθω τύψεις που θα τον βγάλω έτσι ξαφνικά....

@katrin* υπομονή... Δύσκολο  πραγμα θηλασμός με χαλινο.  

@Elina09 έρχεται σύντομα και σε σένα!! Όσες περιπτώσεις ξέρω που είδαν αυτή την περιβόητη βλεννα,  γέννησαν πολύ σύντομα! Όλα καλά θα πάνε και με ένα πόνο!!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!!! @Vana87 να σας ζήσει!!!να είναι γερή και τυχερή στη ζωή της!!

@Farmakotriftena Ο μπέμπης μου έχει βραχυ χαλινο και θα του τον κόψουμε...και η κορούλα μου είχε αλλά δεν με ενόχλησε ποτέ στον θηλασμό...τριών μηνών περίπου της τον κόψαμε κ θηλαζε αποκλειστικά χωρίς κανένα πρόβλημα...τώρα στο μικρό αυτό θα γίνει μάλλον νωρίτερα γτ μια μαία/σύμβουλος θηλασμού μου είπε ότι μάλλον αυτό φταίει που ματωσαν οι θηλές κ πονάω τόσο...

@Evangeliaa και εμένα οι κρέμες ποτέ δεν με βόλεψαν,προσπαθώ να αφήνω το στήθος έξω με λίγο γάλα για να επουλώσει τις πληγές...

Όσο για το πως κοιμάται το μωρό,οι πιο πρόσφατες οδηγίες λένε ανάσκελα...το μωρό όντως γυρίζει μόνο του το κεφαλάκι του,το βλέπω και με τον μικρό που μου βγάζει γουλιτσες...έχοντας χάσει μια αδερφή από το σύνδρομο του αιφνιδιου θανάτου και μάλιστα ήταν και θηλαζον βρέφος, όποιον παιδίατρο (καθώς αγχώνομαι με το συγκεκριμένο θέμα) έχω ρωτήσει μου λένε ότι τα αίτια δεν είναι γνωστά και κυρίως ότι είναι τυχαίο γεγονός και όχι κληρονομικό...

Πολύ στεναχωρήθηκα με την ιστορία σου...εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον θηλασμό...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλέ @Vana87 τι έκπληξη ήταν αυτή μια μέρα πριν την προγραμματισμένη καισαρικη;;; απίστευτο!! Και ότι μπήκα για Να σου ευχηθώ γι'αυριο. 

 Να σου ζήσει η κόρη σου :x γερή και καλοτυχη!

Για πες μας, έγινε ξαφνικά; ή είχες προειδοποιητικές συσπάσεις και πιο πριν; Στις εξετάσεις το είχε προβλέψει ότι θα ρθει νωρίτερα; 

Κι εγώ κάτι τέτοιο ονειρεύομαι... να έρθει από μόνο του λίγο πριν το Σάββατο γιατί νιώθω τύψεις που θα τον βγάλω έτσι ξαφνικά....

@katrin* υπομονή... Δύσκολο  πραγμα θηλασμός με χαλινο.  

@Elina09 έρχεται σύντομα και σε σένα!! Όσες περιπτώσεις ξέρω που είδαν αυτή την περιβόητη βλεννα,  γέννησαν πολύ σύντομα! Όλα καλά θα πάνε και με ένα πόνο!!

Εκανα και τις ενέσεις τσαμπα αοτι φαινεται. Την παρασκευη ειχα κατι συσπασεις οπως φανηκαν στον καρδιοτοκογραφο και μου πε ο γιατρος να κατσω φρονημη μες το σκ. Οντως δεν εκανα τιποτα. Σαββατο απογευμα αρχισα να ποναω.. ε και ηρθα νοσοκομειο. Ευτυχως ρε εσυ ειμαι πολυ χαρουμενη που εγινε ετσι. Και το μωρο βγηκε στην ωρα του και γλιτωσα το αγχος. Θα ημουν μες το αγχος τωρα για να μπω το πρωι. Ευχομαι να γινει και σε σενα το ιδιο! Ειναι το καλυτερο πραγματικα! 

Η κορη μου μια χαρα! Θηλαζουμε μονο. Με εχει ξεζουμισει! Χαχα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Εκανα και τις ενέσεις τσαμπα αοτι φαινεται. Την παρασκευη ειχα κατι συσπασεις οπως φανηκαν στον καρδιοτοκογραφο και μου πε ο γιατρος να κατσω φρονημη μες το σκ. Οντως δεν εκανα τιποτα. Σαββατο απογευμα αρχισα να ποναω.. ε και ηρθα νοσοκομειο. Ευτυχως ρε εσυ ειμαι πολυ χαρουμενη που εγινε ετσι. Και το μωρο βγηκε στην ωρα του και γλιτωσα το αγχος. Θα ημουν μες το αγχος τωρα για να μπω το πρωι. Ευχομαι να γινει και σε σενα το ιδιο! Ειναι το καλυτερο πραγματικα! 

Η κορη μου μια χαρα! Θηλαζουμε μονο. Με εχει ξεζουμισει! Χαχα 

Πραγματικά υπέροχο έτσι όπως έγινε!! Γιατί κι εγώ νιώθω σαν εσένα για το Σάββατο! Μπράβο Βάνα μου! Να σου ζήσει η μπεμπα σου!  Και με τον θηλασμό όλα καλά θα πάνε. 

Υγ τελικά εγώ τις ενέσεις δεν θα τις κάνω. Πήρα και τον παιδίατρο μου τηλ , τον οποίο εμπιστεύομαι   (είναι και Κυπραίος χαχα) και μου είπε κι αυτός τα ίδια ότι στις 38 βδομάδες δε χρειάζονται.  Βέβαια όσο το ψάχνω τόσο μπερδευομαι.  Οι πιο πολλοί κάνουν.  Το έχουν πρωτόκολλο.  Τέλος πάντων.. . Ας μην βάλω κι αλλο άγχος..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...