Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα! @xaroumenh mama και @Afroditi85 εσείς που γεννησατε και έχετε και τα μεγάλα σας παιδιά αν θηλάζετε,πώς έχουν αντιδράσει με το θηλασμό? Έχω ενα άγχος γτ πιστεύω ότι η μεγάλη μου θα ζηλέψει αρκετά...

@Evangeliaa εσένα είναι και το πρώτο σου παιδακι, όλα καλά? 

Τον γιο μου τον μεγάλο δε τον θήλασα καθόλου ... Το νέο Μέλλος το θηλάζω βασικά κάνω μικτή .. είναι δύσκολο λίγο να το δεχτεί γιατί είναι κάτι που ο ίδιος δε το έχει βιώσει κ του κάνει εντύπωση δεν έχει πολύ ακραίες αντιδράσεις αλλά ένα παράδειγμα πριν που θήλαζα το μωρό κ ο μεγάλος ήταν κουρασμενος νυσταζε κ είχε βαρεθεί μόνος ερχόταν με επερνε αγκαλιά εποθανε το μωρό από το πρόσωπο με δύναμη γιατί δε ξέρει ακόμα να ελέγξει τη δύναμη του .. μετά ξάπλωσε δυπλα μας στον καναπέ κ αρχιζε κ κλοτσαγε με τα πόδια του ... Αλλά πιστεύω πως ήταν αντιδράσεις νυστας .. πιστεύω σιγά σιγά θα συνηθησει κ θα είμαστε καλύτερα ...!!!!! Αυτό που μου δίνει δύναμη είναι που σκέφτομαι πως υπάρχουν μανουλες που θηλάζουν δύο τρια κ τέσσερα παιδάκια χωρίς πρόβλημα κ τα καταφέρνουν μια χαρά ..!!!! Μη σκεφτεσε αρνητικά θα έρθει το μωράκι σου κ θα πάρουν όλα τους ρυθμούς τους .....!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, katrin* είπε:

Καλησπέρα! @xaroumenh mama και @Afroditi85 εσείς που γεννησατε και έχετε και τα μεγάλα σας παιδιά αν θηλάζετε,πώς έχουν αντιδράσει με το θηλασμό? Έχω ενα άγχος γτ πιστεύω ότι η μεγάλη μου θα ζηλέψει αρκετά...

@Evangeliaa εσένα είναι και το πρώτο σου παιδακι, όλα καλά? 

Εμενα είναι λίγο περίεργα γιατί έτυχε να κρυώσει η μεγάλη βήχα και μύξες οποτε εγώ με το μωρό είμαστε κυρίως στο υπνοδωμάτιο...της εξηγήσαμε οτι δεν γίνεται να είναι κοντά στο μωρό μέχρι να γίνει καλά γιατί το μωρό είναι πολύ μικρό και δεν πρέπει να αρρωστήσει... δείχνει να καταλαβαίνει εγώ προσπαθώ αλλά είναι δύσκολο να ασχοληθώ πολύ μαζί της...γιατί δεν έχουμε ωράριο με το θηλασμό...ασχολείτε πολύ ο μπαμπάς της και η μαμα μου που είναι εδώ τώρα μέχρι να οργανωθούμε...γιατί δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα απόλυτος...νοιώθω τύψεις πριν παραλίγο να βάλω τα κλάματα γι αυτό το λόγο...αλλά είναι μια περίοδος προσαρμογής και θα περάσει...μετά θα αναπληρωσω όσο μπορώ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Τον γιο μου τον μεγάλο δε τον θήλασα καθόλου ... Το νέο Μέλλος το θηλάζω βασικά κάνω μικτή .. είναι δύσκολο λίγο να το δεχτεί γιατί είναι κάτι που ο ίδιος δε το έχει βιώσει κ του κάνει εντύπωση δεν έχει πολύ ακραίες αντιδράσεις αλλά ένα παράδειγμα πριν που θήλαζα το μωρό κ ο μεγάλος ήταν κουρασμενος νυσταζε κ είχε βαρεθεί μόνος ερχόταν με επερνε αγκαλιά εποθανε το μωρό από το πρόσωπο με δύναμη γιατί δε ξέρει ακόμα να ελέγξει τη δύναμη του .. μετά ξάπλωσε δυπλα μας στον καναπέ κ αρχιζε κ κλοτσαγε με τα πόδια του ... Αλλά πιστεύω πως ήταν αντιδράσεις νυστας .. πιστεύω σιγά σιγά θα συνηθησει κ θα είμαστε καλύτερα ...!!!!! Αυτό που μου δίνει δύναμη είναι που σκέφτομαι πως υπάρχουν μανουλες που θηλάζουν δύο τρια κ τέσσερα παιδάκια χωρίς πρόβλημα κ τα καταφέρνουν μια χαρά ..!!!! Μη σκεφτεσε αρνητικά θα έρθει το μωράκι σου κ θα πάρουν όλα τους ρυθμούς τους .....!!!!!

 

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Εμενα είναι λίγο περίεργα γιατί έτυχε να κρυώσει η μεγάλη βήχα και μύξες οποτε εγώ με το μωρό είμαστε κυρίως στο υπνοδωμάτιο...της εξηγήσαμε οτι δεν γίνεται να είναι κοντά στο μωρό μέχρι να γίνει καλά γιατί το μωρό είναι πολύ μικρό και δεν πρέπει να αρρωστήσει... δείχνει να καταλαβαίνει εγώ προσπαθώ αλλά είναι δύσκολο να ασχοληθώ πολύ μαζί της...γιατί δεν έχουμε ωράριο με το θηλασμό...ασχολείτε πολύ ο μπαμπάς της και η μαμα μου που είναι εδώ τώρα μέχρι να οργανωθούμε...γιατί δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα απόλυτος...νοιώθω τύψεις πριν παραλίγο να βάλω τα κλάματα γι αυτό το λόγο...αλλά είναι μια περίοδος προσαρμογής και θα περάσει...μετά θα αναπληρωσω όσο μπορώ...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!σίγουρα θα είναι ζόρικα στην αρχή...ειδικά το πρώτο σαρανταημερο προκειμένου να εδραιωθει ο θηλασμός...αυτό θυμάμαι από την κόρη μου...μετά τα πράγματα κυλούν καλύτερα...αλλά είναι αυτές οι πρώτες μέρες που είναι δύσκολες...μπράβο σας όμως που το προσπαθείτε! Αφροδίτη εγώ ήδη αισθάνομαι τύψεις που δεν παίζω τόσο πολύ μαζί της αλλά με αυτή την κοιλιά το τελευταίο διάστημα δεν μπορώ να κάνω οσα έκανα...περαστικά στην κορη σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Εμενα είναι λίγο περίεργα γιατί έτυχε να κρυώσει η μεγάλη βήχα και μύξες οποτε εγώ με το μωρό είμαστε κυρίως στο υπνοδωμάτιο...της εξηγήσαμε οτι δεν γίνεται να είναι κοντά στο μωρό μέχρι να γίνει καλά γιατί το μωρό είναι πολύ μικρό και δεν πρέπει να αρρωστήσει... δείχνει να καταλαβαίνει εγώ προσπαθώ αλλά είναι δύσκολο να ασχοληθώ πολύ μαζί της...γιατί δεν έχουμε ωράριο με το θηλασμό...ασχολείτε πολύ ο μπαμπάς της και η μαμα μου που είναι εδώ τώρα μέχρι να οργανωθούμε...γιατί δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα απόλυτος...νοιώθω τύψεις πριν παραλίγο να βάλω τα κλάματα γι αυτό το λόγο...αλλά είναι μια περίοδος προσαρμογής και θα περάσει...μετά θα αναπληρωσω όσο μπορώ...

αχ περαστικα στη μμικρουλα σου....!!!!!!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω γεννησα 3/5 ενα πανεμορφο κοριτσακι 3.500 κιλα! Απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ πρισπαθουσα για φυσιολογικο αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι ο τραχηλος δεν ειχε μαλακωσει μου βαλανε κ τεχνητους πονους αλλα η συσπασρις δεν ηταν μεγαλες διαστο μετα απο τοσες ωρες ειχα 4 κ το μωρο κατεβαινε στραβα αρα απ οτι καταλαβατε ταλαιπωρηθηκα κ μπηκα για καισαρικη! Ολα καλα ομως ειναι τρισευτυχισμενη αυτο το συναισθημα δεν το εχω ξανα νιωσει κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το νιωσουν ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , nena111 είπε:

καλησπερα κοριτσια εγω γεννησα 3/5 ενα πανεμορφο κοριτσακι 3.500 κιλα! Απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ πρισπαθουσα για φυσιολογικο αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι ο τραχηλος δεν ειχε μαλακωσει μου βαλανε κ τεχνητους πονους αλλα η συσπασρις δεν ηταν μεγαλες διαστο μετα απο τοσες ωρες ειχα 4 κ το μωρο κατεβαινε στραβα αρα απ οτι καταλαβατε ταλαιπωρηθηκα κ μπηκα για καισαρικη! Ολα καλα ομως ειναι τρισευτυχισμενη αυτο το συναισθημα δεν το εχω ξανα νιωσει κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το νιωσουν ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες!!!

Να σου ζήσει να είναι γερό κ τυχερό στη ζωουλα του ...!! Λογικά θα έχετε γυρίσει κ στο σπίτι ..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , nena111 είπε:

καλησπερα κοριτσια εγω γεννησα 3/5 ενα πανεμορφο κοριτσακι 3.500 κιλα! Απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ πρισπαθουσα για φυσιολογικο αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι ο τραχηλος δεν ειχε μαλακωσει μου βαλανε κ τεχνητους πονους αλλα η συσπασρις δεν ηταν μεγαλες διαστο μετα απο τοσες ωρες ειχα 4 κ το μωρο κατεβαινε στραβα αρα απ οτι καταλαβατε ταλαιπωρηθηκα κ μπηκα για καισαρικη! Ολα καλα ομως ειναι τρισευτυχισμενη αυτο το συναισθημα δεν το εχω ξανα νιωσει κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το νιωσουν ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες!!!

Να σου ζήσει!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nena111 είπε:

καλησπερα κοριτσια εγω γεννησα 3/5 ενα πανεμορφο κοριτσακι 3.500 κιλα! Απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ πρισπαθουσα για φυσιολογικο αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι ο τραχηλος δεν ειχε μαλακωσει μου βαλανε κ τεχνητους πονους αλλα η συσπασρις δεν ηταν μεγαλες διαστο μετα απο τοσες ωρες ειχα 4 κ το μωρο κατεβαινε στραβα αρα απ οτι καταλαβατε ταλαιπωρηθηκα κ μπηκα για καισαρικη! Ολα καλα ομως ειναι τρισευτυχισμενη αυτο το συναισθημα δεν το εχω ξανα νιωσει κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το νιωσουν ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες!!!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!γερο τυχερό και ευτυχισμένο να είναι στην ζωή του!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Μα'ί'ου ( κ Απριλίου) :

  1.  xaroumenh mama  30/4/2018 > αγοράκι      - 3920 γρ
  2. Afroditi85                   2/5/2018 >  κοριτσάκι  - 3280 γρ
  3. nena111                     3/5/2018 >  κοριτσάκι   - 3500 gr
  4. Evangeliaa                 5/5/2018  > αγοράκι       - 3040 γρ   

 

 

Να σας ζήσουν...

  • Μου αρέσει 4

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Γεννησα κ εγώ έναν μπεμπακο 3.590 χθες με φυσιολογικό τοκετό!και στα δικά σας οι υπόλοιπες!!!

Να σου ζήσει ο μπεμπακος σου!!!γερο και τυχερός!!!τελικά δεν μπήκες με πρόκληση δηλαδή...καλούς θηλασμους!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...