Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

@Vana87 λίγο υπομονή με το στήθος και εμένα ακόμα η δεξιά θηλή είναι ματωμενη αλλά πιστεύω σε καμία βδομάδα να συνέλθει...η αριστερή ευτυχώς είναι καλύτερα...στις αρχές όμως υπεφερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , katrin* είπε:

@Vana87 λίγο υπομονή με το στήθος και εμένα ακόμα η δεξιά θηλή είναι ματωμενη αλλά πιστεύω σε καμία βδομάδα να συνέλθει...η αριστερή ευτυχώς είναι καλύτερα...στις αρχές όμως υπεφερα!

Ναι ειναι οντως λιγο καλυτερα οσο περνανε οι μερες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πώς τα πάτε; Εμείς θηλάζουμε περίπου 4φορες τη νύχτα.εγω να πω την αλήθεια είμαι λίγο ερηπιο καθότι 3 παιδάκι αλλά πιστεύω όσο περνάει ο καιρός θα συνηθίσω.

Το μεσαίο παιδάκι μου ζηλεύει κιόλας αρκετά κ με δυσκολεύει αυτό...

On 14/5/2018 at 11:06 ΜΜ, agapi27 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ.

Φυσιολογικά έναν κούκλο,κατά γενική ομολογία 3,530 γραμ.

Ένα ράμμα εσωτερικα μ έκανε. Πόνεσα τρομερά,δεν μπορώ να πω ψέματα.  Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας. 

Να σου ζήσει!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να σας ρωτησω οσες εχετε κι αλλα παιδακια; πως αντιδρουν; ο γιος μου κυριος παντως. Δεβ δειχνει να ζηλευει καθολου. Μου ειπε και ευχαριστω που του εκανα αδερφακι! Χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Again mama είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πώς τα πάτε; Εμείς θηλάζουμε περίπου 4φορες τη νύχτα.εγω να πω την αλήθεια είμαι λίγο ερηπιο καθότι 3 παιδάκι αλλά πιστεύω όσο περνάει ο καιρός θα συνηθίσω.

Το μεσαίο παιδάκι μου ζηλεύει κιόλας αρκετά κ με δυσκολεύει αυτό...

Να σου ζήσει!!!!!!!!!!!

Ξανά μανούλα ελπίζω να έχεις βοήθεια γτ με τρία παιδάκια μου φαίνεται ζόρι! Εγώ με δύο και ευτυχώς έχω άπειρη βοήθεια από τη μαμά μου, βασικά ασχολείται όλη την ώρα με την μεγάλη κ εγω με το μωρό...αν δεν την είχα δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα...

πρίν από 22 λεπτά , Vana87 είπε:

Αυτο ηθελα να σας ρωτησω οσες εχετε κι αλλα παιδακια; πως αντιδρουν; ο γιος μου κυριος παντως. Δεβ δειχνει να ζηλευει καθολου. Μου ειπε και ευχαριστω που του εκανα αδερφακι! Χαχαχχα

Βάνα κ εμένα μια χαρά μέχρι στιγμής...αν και έχει κάποιες εξάρσεις θυμού που πριν δεν είχε...όχι όμως προς το μωρό...ούτε δείχνει ζήλια προς το μωρό...αλλά είναι νωρίς ακόμα απ ότι μου είπε μια παιδοψυχολογος γύρω στο μήνα βγάζουν ζήλια...για να δούμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , katrin* είπε:

Ξανά μανούλα ελπίζω να έχεις βοήθεια γτ με τρία παιδάκια μου φαίνεται ζόρι! Εγώ με δύο και ευτυχώς έχω άπειρη βοήθεια από τη μαμά μου, βασικά ασχολείται όλη την ώρα με την μεγάλη κ εγω με το μωρό...αν δεν την είχα δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα...

Βάνα κ εμένα μια χαρά μέχρι στιγμής...αν και έχει κάποιες εξάρσεις θυμού που πριν δεν είχε...όχι όμως προς το μωρό...ούτε δείχνει ζήλια προς το μωρό...αλλά είναι νωρίς ακόμα απ ότι μου είπε μια παιδοψυχολογος γύρω στο μήνα βγάζουν ζήλια...για να δούμε! 

Λες ε; για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλα θρεμματα να εχουμε κοριτσια! Να μεγαλωσουμε γερα και υγιεί μωρα!

Εμεις τρωμε σταθερα ανα 3 ωρες (ο δικος μου κι αν ειναι ρολόι) με την προϋπόθεση οτι εχει χορτάσει στο προηγουμενο γευμα του.

Πόση ωρα θηλαζουν τα ζουζουνια σας? Γιατι εμενα στο 5λεπτο κουραζεται και τον παιρνει ο υπνος. Με το ζορι τον κραταω 10 λεπτα, πειραζοντας τον συνεχεια για να ξυπνησει κ να πιπιλησει...αλλα και παλι τρωει λιγο επιπλεον. Ό,τι φαει στο 5λεπτο. Μου φαινεται λιγο και ανησυχω, παρολο που ο γιατρος τον ζυγισε κι εχει παρει βαρος.

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ εμένα ο δικό μου ο μεγάλος βγάζει επίθεση κ τον χτυπάει κιόλας βασικά τον έχει κ σαν κούκλα ..!! Κ έχει ξεκινήσει κ τις εκρήξεις θυμού ειδικά όταν με βλέπει να θηλάζω ερχετε κ του τραβάει το κεφάλι να του το βγάλει από το στήθος τον έχει σημαδέψει τον καημένο ..!! Πιστεύω σιγά σιγά να συνηθησει ..!!! Εμένα ξυπνάει 3 φορές το βράδυ αλλά εγώ κάνω μεικτή διατροφή κ έτσι κάπως κοντρολαρετε κ ο μεγάλος μου γιος ..!!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Evangeliaa εμένα θηλάζει όλη μέρα ακατάπαυστα...κοιμάται στο στήθος και αν τον βάλω στο πορτ μπεμπέ ξυπνάει μέσα σε 3-5 λεπτά...αν τον έχω αγκαλιά κοιμάται λίγο παραπάνω, μέχρι να θυμηθεί να πιπιλησει ξανά...το μεσημέρι κοιμάται περίπου μια ώρα μαζί μου (κάνουμε συγκοιμηση) και το βράδυ ξυπνάει ανά δίωρο...μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος σύνολο νομίζω λιγότερο από 2 ώρες... (σήμερα είμαστε 9 ημερών)...

@xaroumenh mama γυμνάσια του κάνει του μικρού ο μεγάλος σου από τώρα εεε?θα σκληραγωγηθει ο μικρός από τώρα :oops:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Καλα θρεμματα να εχουμε κοριτσια! Να μεγαλωσουμε γερα και υγιεί μωρα!

Εμεις τρωμε σταθερα ανα 3 ωρες (ο δικος μου κι αν ειναι ρολόι) με την προϋπόθεση οτι εχει χορτάσει στο προηγουμενο γευμα του.

Πόση ωρα θηλαζουν τα ζουζουνια σας? Γιατι εμενα στο 5λεπτο κουραζεται και τον παιρνει ο υπνος. Με το ζορι τον κραταω 10 λεπτα, πειραζοντας τον συνεχεια για να ξυπνησει κ να πιπιλησει...αλλα και παλι τρωει λιγο επιπλεον. Ό,τι φαει στο 5λεπτο. Μου φαινεται λιγο και ανησυχω, παρολο που ο γιατρος τον ζυγισε κι εχει παρει βαρος.

Εμενα ρουφαει χωρις σταματημο χωρις να κουραζεται μπορει και πανω απο μιση ωρα. Παντα εγω τη σταματαω γιατι δεν μπορω αλλο. 

πρίν από 20 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Αχ εμένα ο δικό μου ο μεγάλος βγάζει επίθεση κ τον χτυπάει κιόλας βασικά τον έχει κ σαν κούκλα ..!! Κ έχει ξεκινήσει κ τις εκρήξεις θυμού ειδικά όταν με βλέπει να θηλάζω ερχετε κ του τραβάει το κεφάλι να του το βγάλει από το στήθος τον έχει σημαδέψει τον καημένο ..!! Πιστεύω σιγά σιγά να συνηθησει ..!!! Εμένα ξυπνάει 3 φορές το βράδυ αλλά εγώ κάνω μεικτή διατροφή κ έτσι κάπως κοντρολαρετε κ ο μεγάλος μου γιος ..!!! 

Ωχ υπομονη! Προσπαθησε να του εξηγεις συνεχεια και να του αφιερωσεις οσο χρονο μπορεις. Ποσων χρονων ειναι;

 

πρίν από 2 λεπτά , katrin* είπε:

@Evangeliaa εμένα θηλάζει όλη μέρα ακατάπαυστα...κοιμάται στο στήθος και αν τον βάλω στο πορτ μπεμπέ ξυπνάει μέσα σε 3-5 λεπτά...αν τον έχω αγκαλιά κοιμάται λίγο παραπάνω, μέχρι να θυμηθεί να πιπιλησει ξανά...το μεσημέρι κοιμάται περίπου μια ώρα μαζί μου (κάνουμε συγκοιμηση) και το βράδυ ξυπνάει ανά δίωρο...μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος σύνολο νομίζω λιγότερο από 2 ώρες... (σήμερα είμαστε 9 ημερών)...

@xaroumenh mama γυμνάσια του κάνει του μικρού ο μεγάλος σου από τώρα εεε?θα σκληραγωγηθει ο μικρός από τώρα :oops:

Εγω φοβαμαι τη συγκοιμηση απο τοσο μικρουλι μην του κανω κακο στον υπνο μου. Αγωνιζομαι να μην αποκοιμηθω για να τη βαλω στη κουνια της μολις τελειωσει ο θηλασμος. Και με τον γιο μου ποτε δε κοιμομουν ανετα ειχα ενοια να τον βαλω στο κρεβατι του. Και σκεψου οτι ειμαι ετσι και μας επεσε και δυο φορες απ το κρεβατι μες τη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!σας διαβάζω και λεω τώρα θα γράψω και ολο κάτι γίνεται...και εμείς θηλαζουμε και έμαθε στην αγκαλιά με το που την αφήνω κάτω και το νοιώσει ξυπνάει και γκρινιάζει αν την εχω αγκαλιά μπορεί να κοιμάται και 2 ώρες....και εμείς συγκοιμηση κάνουμε γιατί δεν γίνεται αλλιώς...δεν θα κοιμάμαι καθόλου... το βράδυ μετά το μπάνιο μπορεί να κοιμηθεί κανένα 2ωρο και μετά ανά μια ώρα ξυπνάει... η θηλες μου πονάνε πολύ όταν πιάνει το στήθος αλλά κάνω υπομονή...είναι εδώ η μαμα μου και κάνει τα παντα όταν φύγει δεν ξέρω τί θα κάνω...μαλλον με το ένα χέρι θα τα κάνω όλα...ασχολούνται και με την μεγάλη αν και προσπαθώ και εγώ όσο μπορω...από Δευτερα μας είπε η παιδιατρος μπορεί να έρθει σε επαφή με το μωρό...τώρα την εχω στην αγκαλιά μου και γελάει! θα την φάω!16 μερών σήμερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

@Evangeliaa εμένα θηλάζει όλη μέρα ακατάπαυστα...κοιμάται στο στήθος και αν τον βάλω στο πορτ μπεμπέ ξυπνάει μέσα σε 3-5 λεπτά...αν τον έχω αγκαλιά κοιμάται λίγο παραπάνω, μέχρι να θυμηθεί να πιπιλησει ξανά...το μεσημέρι κοιμάται περίπου μια ώρα μαζί μου (κάνουμε συγκοιμηση) και το βράδυ ξυπνάει ανά δίωρο...μέσα στη μέρα μένει ξύπνιος σύνολο νομίζω λιγότερο από 2 ώρες... (σήμερα είμαστε 9 ημερών)...

@xaroumenh mama γυμνάσια του κάνει του μικρού ο μεγάλος σου από τώρα εεε?θα σκληραγωγηθει ο μικρός από τώρα :oops:

Ναι γυμνάσια του κάνει από τώρα αλλά όπως μας είπε η παιδίατρος το μωρό είναι ποιο δυνατο απότι ήταν ο μεγάλος σαν βρέφος .. κ θα του ανταποδίδει εισαξια σε λίγους μήνες ..!!! Αχ τροχονόμος θα γίνω μου φενεται σε λίγο καιρό ...!!!

1 hour ago, Vana87 είπε:

Εμενα ρουφαει χωρις σταματημο χωρις να κουραζεται μπορει και πανω απο μιση ωρα. Παντα εγω τη σταματαω γιατι δεν μπορω αλλο. 

Ωχ υπομονη! Προσπαθησε να του εξηγεις συνεχεια και να του αφιερωσεις οσο χρονο μπορεις. Ποσων χρονων ειναι;

 

Εγω φοβαμαι τη συγκοιμηση απο τοσο μικρουλι μην του κανω κακο στον υπνο μου. Αγωνιζομαι να μην αποκοιμηθω για να τη βαλω στη κουνια της μολις τελειωσει ο θηλασμος. Και με τον γιο μου ποτε δε κοιμομουν ανετα ειχα ενοια να τον βαλω στο κρεβατι του. Και σκεψου οτι ειμαι ετσι και μας επεσε και δυο φορες απ το κρεβατι μες τη νυχτα.

Αυτό κάνω του μιλαω πάρα πολύ κ προσπαθώ να περνάμε αρκετές ώρες μαζί κ του δίνω όταν είναι ήρεμος κ το μωρό να το αγκαλιάσει να το χαιδεψει κτλπ .. πιστεύω θα προσαρμοστεί ειναι δυόμιση χρονων ακριβώς ..!!!!

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Γειά σας κορίτσια!σας διαβάζω και λεω τώρα θα γράψω και ολο κάτι γίνεται...και εμείς θηλαζουμε και έμαθε στην αγκαλιά με το που την αφήνω κάτω και το νοιώσει ξυπνάει και γκρινιάζει αν την εχω αγκαλιά μπορεί να κοιμάται και 2 ώρες....και εμείς συγκοιμηση κάνουμε γιατί δεν γίνεται αλλιώς...δεν θα κοιμάμαι καθόλου... το βράδυ μετά το μπάνιο μπορεί να κοιμηθεί κανένα 2ωρο και μετά ανά μια ώρα ξυπνάει... η θηλες μου πονάνε πολύ όταν πιάνει το στήθος αλλά κάνω υπομονή...είναι εδώ η μαμα μου και κάνει τα παντα όταν φύγει δεν ξέρω τί θα κάνω...μαλλον με το ένα χέρι θα τα κάνω όλα...ασχολούνται και με την μεγάλη αν και προσπαθώ και εγώ όσο μπορω...από Δευτερα μας είπε η παιδιατρος μπορεί να έρθει σε επαφή με το μωρό...τώρα την εχω στην αγκαλιά μου και γελάει! θα την φάω!16 μερών σήμερα!

Ίσως ένας μάρσιπος να σου λύσει λίγο τα χέρια .. κ εγώ μια από αυτές τις μέρες θα πάω να πάρω ...!!!! Εμείς είμαστε 18 ημερών σήμερα ..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xaroumenh mama είπε:

Ναι γυμνάσια του κάνει από τώρα αλλά όπως μας είπε η παιδίατρος το μωρό είναι ποιο δυνατο απότι ήταν ο μεγάλος σαν βρέφος .. κ θα του ανταποδίδει εισαξια σε λίγους μήνες ..!!! Αχ τροχονόμος θα γίνω μου φενεται σε λίγο καιρό ...!!!

Αυτό κάνω του μιλαω πάρα πολύ κ προσπαθώ να περνάμε αρκετές ώρες μαζί κ του δίνω όταν είναι ήρεμος κ το μωρό να το αγκαλιάσει να το χαιδεψει κτλπ .. πιστεύω θα προσαρμοστεί ειναι δυόμιση χρονων ακριβώς ..!!!!

Ίσως ένας μάρσιπος να σου λύσει λίγο τα χέρια .. κ εγώ μια από αυτές τις μέρες θα πάω να πάρω ...!!!! Εμείς είμαστε 18 ημερών σήμερα ..!!!

Έχω έναν της chicko αλλά δεν ξέρω αν βολεύει...στην κορη μου δεν τον χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου...θα δοκιμάσω να δω...σκεφτομουνα μηπως βολευε το ring sling...έχει καμία κοπέλα να μας πει την γνώμη της...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Ναι γυμνάσια του κάνει από τώρα αλλά όπως μας είπε η παιδίατρος το μωρό είναι ποιο δυνατο απότι ήταν ο μεγάλος σαν βρέφος .. κ θα του ανταποδίδει εισαξια σε λίγους μήνες ..!!! Αχ τροχονόμος θα γίνω μου φενεται σε λίγο καιρό ...!!!

Αυτό κάνω του μιλαω πάρα πολύ κ προσπαθώ να περνάμε αρκετές ώρες μαζί κ του δίνω όταν είναι ήρεμος κ το μωρό να το αγκαλιάσει να το χαιδεψει κτλπ .. πιστεύω θα προσαρμοστεί ειναι δυόμιση χρονων ακριβώς ..!!!!

Ίσως ένας μάρσιπος να σου λύσει λίγο τα χέρια .. κ εγώ μια από αυτές τις μέρες θα πάω να πάρω ...!!!! Εμείς είμαστε 18 ημερών σήμερα ..!!!

Ειναι μικρουλης η αλήθεια. Εμενα ειναι 4. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Χθες γυρισαμε κι εμεις στο σπιτι μας. 

Θηλαζω κ εχω απιστευτα πολυ γαλα,ρεουν απ τα στηθη. Εχουν γεμισει. Ο μικρος πολυ καλος με το θηλασμο.

Κ εμενα πονουσαν πολυ οι ρωγες οταν τις αρπαζε.Εμεις εχουμε δωσει 2-3 φορες συμπληρωμα. Οι μαιες ηταν αντιθετες ,γιατι ειχα απ την αρχη γαλα,αλλα ο παιδιατρος ηθελε να ειναι καλυμενος. 

Χθες ανεβασε λιγο ικτερο ο μικρος,πηραμε ομως εξιτηριο κ σημερα πηγαμε για μετρηση ξανα.Ηταν στην ιδια τιμη,οποτε δεν χρειαζεται να ξανακανω μετρηση. Η μαια ομως μ ειπε να παω αν θελω σε 2 μερες για να το τσεκαρουμε και οτι συνηθως λογω τ θηλασμου,αργει να πεσει. Λογω αυτου ο παιδιατρος θελει 2 γευματα με συμπληρωμα κ πολυ θηλασμο.  

Ηθελα να γραψω κι αλλα,αλλα τα ξεχασα...:P

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...