Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έχετε πάρει μαξιλάρι θηλασμού?ξέρετε αν βολεύει?

Εχω εγω.Δεν το χρησιμοποιω συνεχεια,αλλα εχει αρχισει κ με ποναει η πλατη,οποτε με βοηθαει πολυ να μην σκυβω μπροστα.

Η κουμπαρα μου δεν το χρησιμοποιησε καθολου ,δεν τη βολεψε.

Κι εγω δεν μπορω να τον αφηνω να κλαιει με τιποτα.το θεωρω πολυ ''σκληρο''.

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Μακαρι πραγματικα να ξεραμε ποιο ειναι το καλυτερο για τα παιδια μας... Σιγουρα παντως για να κλαιει κατι θελει...εστω και την αγκαλια μου! Πώς μπορω να του την στερησω?

Ξερουμε πιο ειναι το καλύτερο!! Ειναι το πρωτο σου παιδακι ε;; ειναι λογικο να εισαι μπερδεμενη. Λαθη που καναμε στο πρωτο που ακουγαμε βλακειες απο δω κι απο κει! Αν εχεις facebook γινε μελος της ομαδας ενσυναισθηση. Με εχει βοηθησει παρα πολυ εμενα προσωπικα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έχετε πάρει μαξιλάρι θηλασμού?ξέρετε αν βολεύει?

Αφροδίτη μου εγώ έχω αλλά δεν με βόλεψε ποτέ,ούτε στον ύπνο ως εγκυμονουσα, ούτε στο θηλασμό...άλλες γυναίκες όμως τις βολεύει πολύ...ίσως θα μπορούσες να πας σε ένα μεγάλο κατάστημα τύπου Λητώ να ζητήσεις να δοκιμάσεις ένα να δεις αν σε βολεύει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια...ναι ειμαι νεα μανουλα κι εγω πολλες ανησυχιες-αποριες. Το μωρακι μου ανασαινει πολυ βαρια κ γρηγορα μερικες φορες, κυριως μετα το φαγητο. Επισης, σχεδον καθε μερα θα βγαλει κι απο μια γουλιτσα. Γιατι λετε να συμβαινει αυτο?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια...ναι ειμαι νεα μανουλα κι εγω πολλες ανησυχιες-αποριες. Το μωρακι μου ανασαινει πολυ βαρια κ γρηγορα μερικες φορες, κυριως μετα το φαγητο. Επισης, σχεδον καθε μερα θα βγαλει κι απο μια γουλιτσα. Γιατι λετε να συμβαινει αυτο?

Ευαγγελία μου κ ο μπέμπης μου ανασαινει έτσι κάποιες φορές...απ ότι θυμάμαι από την κόρη μου που επίσης το έκανε είχα ρωτήσει τότε τον παιδίατρο κ δν μου είχε πει κάτι...όσο για τις γουλιτσες είναι φυσιολογικό να υπάρχει αυτή η παλινδρόμηση σε τόσο βρεφακια...Κ εμενα βγάζει...βέβαια αν είναι πολλές οι γουλιτσες κ μεγάλη η ποσότητα τους μίλα με τον γιατρό σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!γεννήθηκε κ ο δικός μου μπέμπης την προηγούμενη Τετάρτη,39+6, φυσιολογικά,52 εκ και 3640...βγήκαμε την τρίτη μέρα αλλά την 5 ξαναγυρισαμε λόγω ικτερου..τώρα είμαστε κ πάλι στο σπίτι.δυσκολεύομαι λίγο με το θηλασμό αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!!συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν κ με το καλό στις υπόλοιπες

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!γεννήθηκε κ ο δικός μου μπέμπης την προηγούμενη Τετάρτη,39+6, φυσιολογικά,52 εκ και 3640...βγήκαμε την τρίτη μέρα αλλά την 5 ξαναγυρισαμε λόγω ικτερου..τώρα είμαστε κ πάλι στο σπίτι.δυσκολεύομαι λίγο με το θηλασμό αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!!συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν κ με το καλό στις υπόλοιπες

Καλημέρα! Να σου ζήσει,γέρος και τυχερός να είναι στη ζωή του! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!γεννήθηκε κ ο δικός μου μπέμπης την προηγούμενη Τετάρτη,39+6, φυσιολογικά,52 εκ και 3640...βγήκαμε την τρίτη μέρα αλλά την 5 ξαναγυρισαμε λόγω ικτερου..τώρα είμαστε κ πάλι στο σπίτι.δυσκολεύομαι λίγο με το θηλασμό αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!!συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν κ με το καλό στις υπόλοιπες

Να σου ζήσει ...!!!!!! Να το δεις όπως επιθυμείς ..!!!!

22 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια...ναι ειμαι νεα μανουλα κι εγω πολλες ανησυχιες-αποριες. Το μωρακι μου ανασαινει πολυ βαρια κ γρηγορα μερικες φορες, κυριως μετα το φαγητο. Επισης, σχεδον καθε μερα θα βγαλει κι απο μια γουλιτσα. Γιατι λετε να συμβαινει αυτο?

Κ εμένα ανασαινει έτσι γρήγορα κ τον λέω το μικρό μου κουταβάκι ..!!!!! Κ οι γουλιτσες είναι φυσιολογικές ....!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!γεννήθηκε κ ο δικός μου μπέμπης την προηγούμενη Τετάρτη,39+6, φυσιολογικά,52 εκ και 3640...βγήκαμε την τρίτη μέρα αλλά την 5 ξαναγυρισαμε λόγω ικτερου..τώρα είμαστε κ πάλι στο σπίτι.δυσκολεύομαι λίγο με το θηλασμό αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!!συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν κ με το καλό στις υπόλοιπες

Να σου ζήσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!γεννήθηκε κ ο δικός μου μπέμπης την προηγούμενη Τετάρτη,39+6, φυσιολογικά,52 εκ και 3640...βγήκαμε την τρίτη μέρα αλλά την 5 ξαναγυρισαμε λόγω ικτερου..τώρα είμαστε κ πάλι στο σπίτι.δυσκολεύομαι λίγο με το θηλασμό αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!!συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν κ με το καλό στις υπόλοιπες

Να σου ζησει ...Γερος κ τυχερος να ειναι... Τι κανατε για τον ικτερο; κ εμενα μ ανεβασε λιγο την τριτη μερα αλλα δεν με κρατησαν μεσα. Και πηγα την επομενη για να το ξαναμετρησουν κ επειδη δεν ανεβηκε δεν καναμε αλλη μετρηση.Κ απλα ο παιδιατρος ηθελε να δωσουμε συμπληρωμα γι 3 μερες... Τωρα θηλαζουμε αποκλειστικα ,αλλα δεν εχει ξαναβρει εντελως το χρωμα τ. Τον εχει ξαναδει βεβαια αλλες 2 φορες ο παιδιατρος.

 

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2018 at 6:59 ΜΜ, agapi27 είπε:

Να σου ζησει ...Γερος κ τυχερος να ειναι... Τι κανατε για τον ικτερο; κ εμενα μ ανεβασε λιγο την τριτη μερα αλλα δεν με κρατησαν μεσα. Και πηγα την επομενη για να το ξαναμετρησουν κ επειδη δεν ανεβηκε δεν καναμε αλλη μετρηση.Κ απλα ο παιδιατρος ηθελε να δωσουμε συμπληρωμα γι 3 μερες... Τωρα θηλαζουμε αποκλειστικα ,αλλα δεν εχει ξαναβρει εντελως το χρωμα τ. Τον εχει ξαναδει βεβαια αλλες 2 φορες ο παιδιατρος.

 

 

Μείναμε στο μαιευτήριο ένα 24ωρο κάτω από τη λάμπα για φωτοθεραπεια..Μετά κάναμε μέτρηση και είχε πέσει η τιμή  του οπότε βγήκαμε. Ούτε εμένα έχει φτιαξει εντελως το χρώμα του γι αυτό και αύριο θα πάμε για επανέλεγχο...ελπίζω να είναι ολα Καλά!Κανένα νέο από εσένα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasia21 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εμεις αρχίσαμε κολικούς και υποφέρουμε.. ξέρετε κανένα κόλπο αντιμετωπισης??

Καλημέρα! Θηλασμούς πολλούς και πολλές αγκαλίτσες, τουλάχιστον στην κορη μου αυτά εκανα...Κ λένε μασαζακι στην κοιλίτσα αλλά εμένα δεν της άρεσε...τώρα στον μικρό δεν ξέρω μέχρι στιγμής δεν έχει τπτ...κάποιοι παιδίατροι δίνουν κάτι σταγόνες για τους κολικούς,δεν τις πήρα ποτέ οποτε δν ξέρω αν βοηθάνε...οι υπόλοιπες τι κάνετε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...