Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Γειά σας,

δεν υπάρχει κάποιο block στις φωτογραφίες, όμως κάποιες φωτογραφίες εξαιτίας μεγέθους ή συνδέσμου ή του τρόπου που αναρτούνται, περνούν τις ολόκληρες δημοσιεύσεις από έγκριση, κάτι που ίσως έχει να κάνει με 2 αναβαθμίσεις που έχουν γίνει και διαφορετικές ρυθμίσεις του νέου λογισμικού. 

Έχουμε προωθήσει το θέμα στο  support του λογισμικού.

Παρακαλούμε όταν έχετε κάποιο πρόβλημα και πιστεύετε ότι κάτι δεν πάει καλά την στιγμή που άλλες φορές δεν υπήρχε πρόβλημα, να κάνετε αναφορά δημοσίευσης έτσι ώστε να μπορεί να γίνει αναζήτηση του προβλήματος.  

Ακόμα θα θέλαμε να σημειώσουμε ότι όταν οι δημοσιεύσεις μένουν σε έγκριση, σημαίνει ότι το αργότερο στο τέλος της ημέρας θα έχουν δημοσιευτεί. 

Δημοσιεύσεις που αναρτούνται μετά τις 8-9μ.μ. ενδεχομένως να εγκριθούν την επόμενη ημέρα ως τις 2 μ.μ.

Προφανώς κανονικά δεν θα πρέπει να περνούν φωτογραφίες από έγκριση. 

ευχαριστούμε θερμά εκ των προτέρων για την κατανόησή σας

Καλή συνέχεια στις χριστουγεννιάτικές σας περιπλανήσεις - μόλις έχουμε κάποιο νέο θα αναρτήσουμε εδώ σχετικό κείμενο!

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένα μου ξωτικά καλή σας μέρα.

Η μέρα μου ξεκίνησε, όχι πολύ χαρούμενα {με καποιες ατυχίες και αναποδιές} αλλά ποτέ δεν το βάζουμε κάτω!

Λατρεύω τις φωτογραφίες που βάζουμε όλες, χωρίς αυτές δεν υπάρχει ουσιαστικά μαγεία να μεταφέρουμε αλλά έχω μία ιδιαίτερη αδυναμία στις "αληθινές", αυτές που έχουμε βγάλει εμείς {όπως αυτές που είχες βάλει εσύ Ραβτάκι μου πρόσφατα και λάτρεψα!} και όσες είστε μαζί μας χρόνια, το γνωρίζετε.

Έτσι, προσπαθώ να σας βάζω και τέτοιες, γιατί αυτό είναι το "σημαντικό"! Αυτά που κάνει η κάθε μία μόνη με τα χεράκια της ή που είδε με τα μάτια της και ένιωσε όσα ένιωσε τη συγκεκριμένη στιγμή. Η αλήθινή μαγεία, που λέω εγώ.

Προσπαθώ να "γυρίζω" λοιπόν, ώστε να μαζεύω από τώρα την μαγεία και πλέον είμαι σε full mood!

Χθες, πήγα με μία φίλη μου ξανά στο flying tiger, της Ερμού, αυτή τη φορά. Η φίλη μου δεν είχε πάει και ήθελε να πάμε πολύ. Πήγαμε λοιπόν.

Αναφέρω, σε όλο το στράτευμα των ξωτικών μας, πως υπάρχουν πλέον πολλά αλλά πάρα πολλά χριστουγεννιάτικα, στο συγκεκριμένο μαγαζί, σε χαμηλές {και διάφορες} τιμές.

Αγόρασα, τα εξής, για το 1ο μας οικογενειακό δώρο, το οποίο είναι ήδη έτοιμο!!!

3hCxpxP.jpg

Πήρα ένα υπέροχο, χριστουγενιάτικο κουτί, χαρτί περιτ/τος, με χαρούμενα σχέδια και αυτοκόλλητη ταινία, σε χρυσό χρώμα, με γκλίτερ. Θα σας κάνω ξεχωριστή ανάρτηση γι αυτό το δώρο.

Δείτε 2 φωτογραφίες, από το συγκεκριμένο μαγαζί, που μπόρεσα να βγάλω

Ραβτάκι μου, αυτό για σένα:

bObsWCf.jpg

Τόσο υπέροχα διακοσμητικά

bW0MClA.jpg

Αυτά για την ώρα, περιμένω σχόλια και νέα σας!

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, CoffeeMaker είπε:

Γειά σας,

δεν υπάρχει κάποιο block στις φωτογραφίες, όμως κάποιες φωτογραφίες εξαιτίας μεγέθους ή συνδέσμου ή του τρόπου που αναρτούνται, περνούν τις ολόκληρες δημοσιεύσεις από έγκριση, κάτι που ίσως έχει να κάνει με 2 αναβαθμίσεις που έχουν γίνει και διαφορετικές ρυθμίσεις του νέου λογισμικού. 

Έχουμε προωθήσει το θέμα στο  support του λογισμικού.

Παρακαλούμε όταν έχετε κάποιο πρόβλημα και πιστεύετε ότι κάτι δεν πάει καλά την στιγμή που άλλες φορές δεν υπήρχε πρόβλημα, να κάνετε αναφορά δημοσίευσης έτσι ώστε να μπορεί να γίνει αναζήτηση του προβλήματος.  

Ακόμα θα θέλαμε να σημειώσουμε ότι όταν οι δημοσιεύσεις μένουν σε έγκριση, σημαίνει ότι το αργότερο στο τέλος της ημέρας θα έχουν δημοσιευτεί. 

Δημοσιεύσεις που αναρτούνται μετά τις 8-9μ.μ. ενδεχομένως να εγκριθούν την επόμενη ημέρα ως τις 2 μ.μ.

Προφανώς κανονικά δεν θα πρέπει να περνούν φωτογραφίες από έγκριση. 

ευχαριστούμε θερμά εκ των προτέρων για την κατανόησή σας

Καλή συνέχεια στις χριστουγεννιάτικές σας περιπλανήσεις - μόλις έχουμε κάποιο νέο θα αναρτήσουμε εδώ σχετικό κείμενο!

Σας ευχαριστούμε πολύ, για την απάντησή σας και για το χρόνο που διαθέσατε για να μας ενημερώσετε.

Υποθέτω πως το πρόβλημα μάλλον βρίσκεται, στο κομμάτι των αναβαθμίσεων που αναφέρετε. Γιατί και πάλι, πριν 1 ώρα, έκανα ανάρτηση μηνύματος, με 3 φωτογραφίες, τις οποίες έχω "βγαλει" εγώ, τις ανέβασα από το pc μου, {εννοώ δεν έκανα direct linking ή κάτι τέτοιο} και πρόσεξα να μην είναι μεγάλες και "ξεχειλώνει" η σελίδα του φόρουμ. Παρ όλα αυτά και πάλι, το μήνυμά μου βρίσκεται σε αναμονη για έγκριση.

Σας ευχαριστούμε και πάλι.

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

παρακαλούμε όλους να μας στέλνουν πμ για τα τεχνικά θέματα έτσι ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα και να μη χαλάσει το εδώ θέμα με τεχνικά προβλήματα! θα κάνουμε ανακοίνωση μόλις βρεθεί η αιτία του προβλήματος! ευχαριστούμε!  

  • Μου αρέσει 2

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Καλέ πότε το ανοίξατε το θέμα μας και δεν το πήρα χαμπάρι.

 

Καλές γιορτές να έχουμε κορίτσια και μακάρι φέτος οι γιορτές αυτές να είναι ξεχωριστές για τον καθένα μας.Πολλές οικογενειακές στιγμές γιατί αυτές μένουν.Και χτίστε αναμνήσεις στα παιδιά σας αυτό παλεύω κάθε χρόνο μέσα από μυρωδιές από τα παραδοσιακά γλυκά και φαγητά και κάποιες επισκέψεις που κάνουμε σε διάφορα μέρη.

Σας υποδέχομαι λοιπόν και εγώ με την αγαπημένη μου φωτό των χριστουγέννων.

22780691_1888313727853257_52132526986892

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για κατασκευές με τα παιδιά μας και ειδικά για όσους τους αρέσουν τα χωριά, τα σπιτάκια και οι ''μικρόκοσμοι''.

House Gift Box - free printable template download - from Design Mom (the template is white so you can print on patterned paper or stamp it or whatever you like for gifting all year).

 

houses candle holder template in 3 styles - free printable download (created by Yvonne of Yvestown via decor8)

 

Δεν το συζητώ! Το παρακάτω είναι όνειρο!!!

25 Paper House Projects For Kids To Do

 

http://www.boredart.com/2015/04/25-paper-house-projects-for-kids-to-do.html

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ανάρτηση με φωτογραφίες (όχι δικές μου) αλλά είναι σε απόκρυψη. 

Έχω ανεβάσει φωτογραφίες με χάρτινες κατασκευές που μπορούμε να κάνουμε με τα παιδιά μας (κάποιες είναι απαιτητικές και χρειάζονται την βοήθεια μεγάλου). Στο τέλος πρόσθεσα 2 link από όπου θα μπορούσατε να κατεβάσετε τα πατρόν αλλά αναμένω έγκριση, τα αφαίρεσα στην συνέχεια μήπως αυτά δημιουργούν το πρόβλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

http://craftandcreativity.com/blog/

Εδώ μπορείτε να κατεβάσετε πατρόν για χάρτινα σπιτάκια. Τα συγκεκριμένα μου φαίνονται κάπως δύσκολα αλλά θα ήθελα να το προσπαθήσω!

a2bf4fe5d32dbef2ca85a2ce208f43c1.jpg

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφροδίτη σ ευχαριστούμε πολύ για τις οδηγίες στις κατασκευές! Υπέροχες! 

Ειρήνη μου, τι γλυκιά που είσαι! Πάντα με σκέφτεσαι! Είναι πολύ όμορφα, κρίμα που δεν έχουμε εδώ και που δεν έχει ηλεκτρονικό κατάστημα να δω τιμές και αν μπορώ να το παραγγείλω. Αν έρθουμε Αθήνα στις γιορτές και υπάρχουν ακόμα ίσως πάρω για του χρόνου...

Believe δεν στολίζω πολύ έξω, ίσως γιατί στολίζω πρώτα για να τα χαιρόμαστε εμείς και έξω δε τα χαίρεται κανείς. Βάζω μια σειρά φωτάκια στο κάτω μπροστινό μπαλκόνι και έναν φωτιζόμενο τάρανδο πάνω στο τραπέζι. Στολίζω και την εξώπορτα και τέλος αλλά φέτος ίσως κάνω κάτι παραπάνω. 

ΕΝΤΙΤ: Στην προηγούμενη σελίδα έχει εγκριθεί ποστ στο οποίο έχω βάλει και ιδέες σχετικά!

Vaskokal σε αυτό το θέμα, όλα τα χρόνια λέμε κάτι πολύ βασικό. Προγραμματίστε. Αν δεν το κάνετε, πνίγεστε και εν τέλει δεν κάνετε τίποτα που να σας ευχαριστεί. Αν δηλαδή, ο κάθε αναγνώστης αυτού του θέματος, παίρνει 100 ιδέες και κάθε που πάει για ψώνια αγοράζει και ένα υλικό από κάθε ιδέα, καταλήγει με 100 αχρηστα υλικά τα οποία δεν μπορεί να κάνει τίποτα καθώς είναι αδύνατον να υλοποιηθούν όλα. 

Τα παιδιά μας, αν δεν είναι σε κατάλληλη ηλικία ή αν δεν βρίσκονται οι δημιουργίες στα θέλω τους, αναπόφευκτα θα σε αφήσουν να τα κάνεις μόνη σου. Πρέπει δηλαδή να επιλέγουμε δραστηριότητες και κατασκευές σύμφωνα με την ηλικία και τις προτιμήσεις των παιδιών. 

Πολλές κοπέλες επίσης (και μεγάλες γυναίκες θα πω εγώ), αγχώνονται φοβερά στα τραπεζώματα. Κάντε πρόγραμμα από τώρα. Πόσα άτομα, πόσα μικρά παιδιά, τυχόν παραξενιές/αλλεργίες στο φαγητό, προυπολογισμός, μενού, τυχόν δώρα. Έτσι θα πάτε μέρες πριν τον πανικό, θα ψωνίσετε ακριβώς αυτά που χρειάζεστε χωρίς αποκλίσεις, θα ξέρετε πότε θα φτιάξετε τι και θα καταφέρετε με σωστό προγραμματισμό να περάσετε κι εσείς καλά μαζί με τους καλεσμένους σας χωρίς πανικό. 

Επιστρέφω με εικόνες!

  • Μου αρέσει 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κατασκευές για τα πολύ μικρούλια μας

c79ebf3a0dead46a5f78a0eac92008bc.jpg

 

Τι υπέροχη σύνθεση απ ότι διακοσμητικά διαθέτουμε και από ένα ξύλινο καφάσι του μανάβη;

 

c3b9606c20427e3b325ae12d1e4d75bf.jpg

 

Μη πετάτε τους φελλούς!

5006a4d9d34569435292996b70b5533b.jpg

 

Δεν είστε καλές στη ζωγραφική; Ε και; 

f2afecbc108d4fc052e849c546ad80d2.jpg

 

Φέτος δεν ξέρω αν θα κάνουμε ζυμαροστολιδάκια αλλά αυτό που θα προσπαθήσω (και το χω κατά νου από πέρυσι), είναι αυτό:

 

ef5ebec90047d37224c16e6346b7ea23.jpg

 

 Βέβαια αυτό είναι από λευκό πηλό αλλά εγώ δε θέλω να ασχολούμαι με τοξικά όσο μπορώ. Θα το κάνω με το λευκό ζυμαράκι που σας έχω ποστάρει. 

  • Μου αρέσει 2

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ravt τι τελειο το σπιτακι απο λευκο πηλο!!! Αν το κανετε, φωτογραφιες!

Ειμαι σιγουρη θα γινει πανεμορφο! 

Τους πηρα γλωσσοπιεστρα για να κανουμε καμια κατασκευη, ψαχνω στο pinterest για ιδεες, θα σας τις βαλω συντομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...