Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημέρα!

Από την κλινική! 

Περιμένω με το καλό να γεννήσω..

Τελικά το προαίσθημα ήταν για μένα.. LOL!

Είχα αίμα και ήρθα... 

Και διαστολή 3! Και με κράτησαν.. 

Με το καλό λοιπόν να έρθει η μπέμπα μας!

Αχ...τελεια...

Καλημερα.

Με το καλο η μπεμπαρα!!!

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

MamSof να σου ζήσει!  Πάντα γερο και καλότυχο! Αχ τι καλά μια μια παίρνουμε σειρά! 

Κοριτσια εγώ χτες πήγα γιατρό και έφυγα με κλάματα. Μου είπε λέει ότι λόγω της ηπαρινης θα ήταν καλό να κάνω πρόκληση που δεν θέλω και η πολιτική του νοσοκομείου είναι να γεννήσω μέχρι την 39. Τώρα είμαι 37. Και του ειπα οτι σκέφτομαι να μην κάνω επισκληριδιο και μου απαντάει άλλο να μην θες και άλλο να μην έχεις επιλογή.  Και επίσης όταν του ειπα οτι τις ενεσεις τος κάνω προληπτικα και όχι λόγω θρομβοφιλιας μου είπε ότι του φόρτωσα το πρόβλημα.  

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του. Τι να κανω? Αχ φοβάμαι. ....

Farmakotriftena συνέχισε τις μαλαξεις στο ντους και τώρα που στο έχουν στην λάμπα να πας να θηλάζεις οπωσδήποτε να μην το χάσεις!  Και μένα είχε κάνει ίκτερο η μεγάλη,  βοηθάει πολύ ο θηλασμός!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημέρα!

Από την κλινική! 

Περιμένω με το καλό να γεννήσω..

Τελικά το προαίσθημα ήταν για μένα.. LOL!

Είχα αίμα και ήρθα... 

Και διαστολή 3! Και με κράτησαν.. 

Με το καλό λοιπόν να έρθει η μπέμπα μας!

Καλα βρε δν σου ειπα μην μου παρεις την σειρα ....χαχαχχαχαχαχα ...να σου ζησει καλο τυχο να ειναι....και γρηγορα  σπιτι .....αντε τυχερουλα γλιτωσες ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , katsif είπε:

MamSof να σου ζήσει!  Πάντα γερο και καλότυχο! Αχ τι καλά μια μια παίρνουμε σειρά! 

Κοριτσια εγώ χτες πήγα γιατρό και έφυγα με κλάματα. Μου είπε λέει ότι λόγω της ηπαρινης θα ήταν καλό να κάνω πρόκληση που δεν θέλω και η πολιτική του νοσοκομείου είναι να γεννήσω μέχρι την 39. Τώρα είμαι 37. Και του ειπα οτι σκέφτομαι να μην κάνω επισκληριδιο και μου απαντάει άλλο να μην θες και άλλο να μην έχεις επιλογή.  Και επίσης όταν του ειπα οτι τις ενεσεις τος κάνω προληπτικα και όχι λόγω θρομβοφιλιας μου είπε ότι του φόρτωσα το πρόβλημα.  

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του. Τι να κανω? Αχ φοβάμαι. ....

Farmakotriftena συνέχισε τις μαλαξεις στο ντους και τώρα που στο έχουν στην λάμπα να πας να θηλάζεις οπωσδήποτε να μην το χάσεις!  Και μένα είχε κάνει ίκτερο η μεγάλη,  βοηθάει πολύ ο θηλασμός!

Συγγνώμη που μπαινω σφηνα... Με ποια λογικη σου προτείνει προκληση!? Δηλαδή τι αλλαζει λογω ηπαρινης? Στο τεκμηριωσε επιστημονικα?? 

Δεν σου τα λεςι καλα το μαναρι νομίζω... Ρε μπας και εχει κανονισει κανα ταξιδι πιο μετα? Πολυ καλη μ φιλη την πατησε έτσι... Ευτυχως δεν κατέληξε σε καισαρική... Να ζητησεις τεκμηρίωση 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα στις 4.30 μια μπέμπα 3 κιλά. Έκλαψε. Την πήρα αγκαλιά. Φτου φτου σκόρδα! Μπήκα στο δωμάτιο στις 7. Ακόμα δεν την έχω δει ξανά. Όλα καλά πήγαν. Έκανα επισκληριδιο.. 2 δόσεις. 3 εξωθησεις και τσουπ βγήκε η μικρή. Έχει μαύρα μαλλάκια. Ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά και να έρθει ο μπαμπάς της να την γνωρίσει. 

 

Αχου...συγκινηθηκα παλι...

Να σου ζησειιιιι.

Να την καμαρωνεις παντα.

Με το καλο στο σπιτακι σας.

Αντε και στις αλλες με καλο...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Συγγνώμη που μπαινω σφηνα... Με ποια λογικη σου προτείνει προκληση!? Δηλαδή τι αλλαζει λογω ηπαρινης? Στο τεκμηριωσε επιστημονικα?? 

Δεν σου τα λεςι καλα το μαναρι νομίζω... Ρε μπας και εχει κανονισει κανα ταξιδι πιο μετα? Πολυ καλη μ φιλη την πατησε έτσι... Ευτυχως δεν κατέληξε σε καισαρική... Να ζητησεις τεκμηρίωση 

Που είσαι ρε κορίτσι?  Πως πας? Και σε σκεφτόμουν ρε φιλε τρομερό πράγμα.   Θα πάω αύριο αιματολογο να δω τι θα μου πει και θα του ζητήσω να μου εξηγήσει.  Έλεος πια με τις προκλήσεις. ... ξινό το τεκνό! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katsif είπε:

MamSof να σου ζήσει!  Πάντα γερο και καλότυχο! Αχ τι καλά μια μια παίρνουμε σειρά! 

Κοριτσια εγώ χτες πήγα γιατρό και έφυγα με κλάματα. Μου είπε λέει ότι λόγω της ηπαρινης θα ήταν καλό να κάνω πρόκληση που δεν θέλω και η πολιτική του νοσοκομείου είναι να γεννήσω μέχρι την 39. Τώρα είμαι 37. Και του ειπα οτι σκέφτομαι να μην κάνω επισκληριδιο και μου απαντάει άλλο να μην θες και άλλο να μην έχεις επιλογή.  Και επίσης όταν του ειπα οτι τις ενεσεις τος κάνω προληπτικα και όχι λόγω θρομβοφιλιας μου είπε ότι του φόρτωσα το πρόβλημα.  

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του. Τι να κανω? Αχ φοβάμαι. ....

Farmakotriftena συνέχισε τις μαλαξεις στο ντους και τώρα που στο έχουν στην λάμπα να πας να θηλάζεις οπωσδήποτε να μην το χάσεις!  Και μένα είχε κάνει ίκτερο η μεγάλη,  βοηθάει πολύ ο θηλασμός!

Κοριτσι δεν εχω ιδεα απο αυτα. Σε καθε περιπτωση εισαι κοντα τωρα...πρεπει ισως να εμπιστευτεις το γιατρο σου..εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katsif είπε:

MamSof να σου ζήσει!  Πάντα γερο και καλότυχο! Αχ τι καλά μια μια παίρνουμε σειρά! 

Κοριτσια εγώ χτες πήγα γιατρό και έφυγα με κλάματα. Μου είπε λέει ότι λόγω της ηπαρινης θα ήταν καλό να κάνω πρόκληση που δεν θέλω και η πολιτική του νοσοκομείου είναι να γεννήσω μέχρι την 39. Τώρα είμαι 37. Και του ειπα οτι σκέφτομαι να μην κάνω επισκληριδιο και μου απαντάει άλλο να μην θες και άλλο να μην έχεις επιλογή.  Και επίσης όταν του ειπα οτι τις ενεσεις τος κάνω προληπτικα και όχι λόγω θρομβοφιλιας μου είπε ότι του φόρτωσα το πρόβλημα.  

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του. Τι να κανω? Αχ φοβάμαι. ....

Farmakotriftena συνέχισε τις μαλαξεις στο ντους και τώρα που στο έχουν στην λάμπα να πας να θηλάζεις οπωσδήποτε να μην το χάσεις!  Και μένα είχε κάνει ίκτερο η μεγάλη,  βοηθάει πολύ ο θηλασμός!

κοιτα κοριτσακι μου καλο ειναι να μην ανχωνεσε αλλα σιγουρα δεν μπορεις να παρεις ιατρικες αποφασεις στα χερια σου. ο αιματολογος θα σου πει μια αποψη αλλα σιγουρα δεν ειναι μαιευτηρας χειρουργος για να σε καθοδηγησει με απολυτη ασφαλεια προσπαθησε να μην βαζεις τα θελω σου πανω απτην ασφαλεια του μωρου. κ γενικα παρε το λιγοτερο ρισκο. ο γιατρος δεν στα ειπε αυτα για να σε στεναχωρησει σιγουρα οι γιατροι πανω απο ολα δεν θελουν να περνουν ρισκα αυτο σκεψου. 

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Συγγνώμη που μπαινω σφηνα... Με ποια λογικη σου προτείνει προκληση!? Δηλαδή τι αλλαζει λογω ηπαρινης? Στο τεκμηριωσε επιστημονικα?? 

Δεν σου τα λεςι καλα το μαναρι νομίζω... Ρε μπας και εχει κανονισει κανα ταξιδι πιο μετα? Πολυ καλη μ φιλη την πατησε έτσι... Ευτυχως δεν κατέληξε σε καισαρική... Να ζητησεις τεκμηρίωση 

ανεμωνη με την υπαρινη υπαρχει θεμα πρεπει να μην εχεις κανει ενεση πριν γεννησεις τουλαχιστον για 36 ωρες γιατι αλλιως υπαρχει κινδυνος ακατασχετης αιμοραγιας. οι γιατροι δεν περνουν τετοιο ρισκο για πιθανη επιπλοκη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα κοριτσακι μου καλο ειναι να μην ανχωνεσε αλλα σιγουρα δεν μπορεις να παρεις ιατρικες αποφασεις στα χερια σου. ο αιματολογος θα σου πει μια αποψη αλλα σιγουρα δεν ειναι μαιευτηρας χειρουργος για να σε καθοδηγησει με απολυτη ασφαλεια προσπαθησε να μην βαζεις τα θελω σου πανω απτην ασφαλεια του μωρου. κ γενικα παρε το λιγοτερο ρισκο. ο γιατρος δεν στα ειπε αυτα για να σε στεναχωρησει σιγουρα οι γιατροι πανω απο ολα δεν θελουν να περνουν ρισκα αυτο σκεψου. 

ανεμωνη με την υπαρινη υπαρχει θεμα πρεπει να μην εχεις κανει ενεση πριν γεννησεις τουλαχιστον για 36 ωρες γιατι αλλιως υπαρχει κινδυνος ακατασχετης αιμοραγιας. οι γιατροι δεν περνουν τετοιο ρισκο για πιθανη επιπλοκη. 

Αυτο με την ηπαρινη και τις ωρες δεν ισχύει! Στην Ελλάδα το εχουν κανει καραμελα και για αυτο έχουμε καισαρικες πιο πολλες απο του φτ... Τη στιγμη που ατη Σκανδιναβία ειναι στο 20%... Δεν ειπα να παρει η ίδια ιατρικες αποφασεις, αλλα δεν ειναι κακο να το ψαξει! Γιατι οι γιατροι που πλεον ξεγεννανε μονο με ραντεβού έχουν καταντήσει μαστιγα!!! Εμενα ο γιατρος μου μου εχει ακυρωσει 2 ραντεβού ως τωρα λογω τοκετου... Ολες οι αλλες φιλες μ δεν εχουν χάσει ουτε μισο ραντεβού ποτε... Δεν ειναι τυχαία ολα αυτα! Και γενικά δεν ειναι κακο να θέλουμε να μάθουμε γτ παιρνονται καποιες αποφασεις για εμας! Αντιθετα ειναι υποχρεωμενοι να μας εξηγουν τα παντα και οχι να πετουν στην εγκυμονουσα "μου φορτωσες το βαρος μιας καταστασης"... Για αυτο λεγςσαι γιατρος φιλαρακι... Διαφορετικα ας διαλεγε καποιο αλλο πιο" ευκολο" επαγγελμα... Και ατο λεω εγω που τς τρωω στη μαπα καθημερινά.. Νοσηλευτρια ειμαι και ξερω πολυ καλα τη φαρα μου!!! 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτο με την ηπαρινη και τις ωρες δεν ισχύει! Στην Ελλάδα το εχουν κανει καραμελα και για αυτο έχουμε καισαρικες πιο πολλες απο του φτ... Τη στιγμη που ατη Σκανδιναβία ειναι στο 20%... Δεν ειπα να παρει η ίδια ιατρικες αποφασεις, αλλα δεν ειναι κακο να το ψαξει! Γιατι οι γιατροι που πλεον ξεγεννανε μονο με ραντεβού έχουν καταντήσει μαστιγα!!! Εμενα ο γιατρος μου μου εχει ακυρωσει 2 ραντεβού ως τωρα λογω τοκετου... Ολες οι αλλες φιλες μ δεν εχουν χάσει ουτε μισο ραντεβού ποτε... Δεν ειναι τυχαία ολα αυτα! Και γενικά δεν ειναι κακο να θέλουμε να μάθουμε γτ παιρνονται καποιες αποφασεις για εμας! Αντιθετα ειναι υποχρεωμενοι να μας εξηγουν τα παντα και οχι να πετουν στην εγκυμονουσα "μου φορτωσες το βαρος μιας καταστασης"... Για αυτο λεγςσαι γιατρος φιλαρακι... Διαφορετικα ας διαλεγε καποιο αλλο πιο" ευκολο" επαγγελμα... Και ατο λεω εγω που τς τρωω στη μαπα καθημερινά.. Νοσηλευτρια ειμαι και ξερω πολυ καλα τη φαρα μου!!! 

αλλο ειναι να κανεις καισαρικη ανεμωνη δε της ειπε ο γιατρος για καισαρικη προκληση της ειπε οχι καισαρικη.  

μην μπερδευεσε με κοπελες που εχουν μια απολυτως απροβληματιστη εγκυμοσυνη με κοπελες που περνουν καποια θεραπεια. 

ολες οι χωρες  βγαζουν στατιστικα αλλα τις ικανοτητες καθε γιατρου κ τα ρισκα δεν τα ξερεις. εαν ο γιατρος για καποιο λογο σου λεει κατι δεν ειναι παντα απο συμφερον. 

ξερεις ποσοι γιατροι φοβουνται να προτεινουν λυσεις σε κοπελες μονο κ μονο για να μην πουν οτι το κανουν απο συμφερον? γιαυτο παμε απτο κακο στο χειροτερο βγαινει μια φημη οτι οι γιατροι θελουν λεφτα κ οι γιατροι φοβουνται να δωσουν εξετασεις μηπως πει ο ασθενης οτι με καταξοδεψε ο γιατρος. 

στο λεω γιατι κ εγω κανω υπαρινες η γιατρος μου δε θα παρει καμια αμοιβη ουτε περνει αμοιβη για τους υπερηχους μου λογω συγγενειας. αρα δεν θελει να με κλεψει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

αλλο ειναι να κανεις καισαρικη ανεμωνη δε της ειπε ο γιατρος για καισαρικη προκληση της ειπε οχι καισαρικη.  

μην μπερδευεσε με κοπελες που εχουν μια απολυτως απροβληματιστη εγκυμοσυνη με κοπελες που περνουν καποια θεραπεια. 

ολες οι χωρες  βγαζουν στατιστικα αλλα τις ικανοτητες καθε γιατρου κ τα ρισκα δεν τα ξερεις. εαν ο γιατρος για καποιο λογο σου λεει κατι δεν ειναι παντα απο συμφερον. 

ξερεις ποσοι γιατροι φοβουνται να προτεινουν λυσεις σε κοπελες μονο κ μονο για να μην πουν οτι το κανουν απο συμφερον? γιαυτο παμε απτο κακο στο χειροτερο βγαινει μια φημη οτι οι γιατροι θελουν λεφτα κ οι γιατροι φοβουνται να δωσουν εξετασεις μηπως πει ο ασθενης οτι με καταξοδεψε ο γιατρος. 

στο λεω γιατι κ εγω κανω υπαρινες η γιατρος μου δε θα παρει καμια αμοιβη ουτε περνει αμοιβη για τους υπερηχους μου λογω συγγενειας. αρα δεν θελει να με κλεψει. 

Μα και με την καισαρικη το ιδιο.

Οταν ακουω να λενε οτι να οι καισαρικες ειναι αναιτιες και τετοια τρελαινομαι.

Ελαχιστες ειναι αναιτιες και φταινε οι γιατροι...

Δεν ειναι τυχαιο που η θνησιμοτητα των βρεφων εχει μειωθει κατακορυφα!

Χαρακτηριστικα και ο δικος μου γιατρος μου λεει παμε για φυσιολογικο αλλα δεν ρισκαρω τιποτα. Αν ειναι και παει κατι στραβα παμε αμεσως σε καισαρικη!!!

Δεν προκειται να ρισκαρω τιποτα.

Και το καταλαβαινω απολυτα.

Γενικα, εχουμε την ταση να τους κατηγουμε για ολα. Ωστοσο, εγω αφηνομαι σε αυτον που επελεξα και ολοι οι αλλοι που μου λενε τη μια μαλακια μετα την αλλη ας κουρευονται!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μα και με την καισαρικη το ιδιο.

Οταν ακουω να λενε οτι να οι καισαρικες ειναι αναιτιες και τετοια τρελαινομαι.

Ελαχιστες ειναι αναιτιες και φταινε οι γιατροι...

Δεν ειναι τυχαιο που η θνησιμοτητα των βρεφων εχει μειωθει κατακορυφα!

Χαρακτηριστικα και ο δικος μου γιατρος μου λεει παμε για φυσιολογικο αλλα δεν ρισκαρω τιποτα. Αν ειναι και παει κατι στραβα παμε αμεσως σε καισαρικη!!!

Δεν προκειται να ρισκαρω τιποτα.

Και το καταλαβαινω απολυτα.

Γενικα, εχουμε την ταση να τους κατηγουμε για ολα. Ωστοσο, εγω αφηνομαι σε αυτον που επελεξα και ολοι οι αλλοι που μου λενε τη μια μαλακια μετα την αλλη ας κουρευονται!

γενικα στην ωρα της γεννας δεν πρεπει να πιεσεις τον γιατρο για κατι. αν ο γιατρος σου πει για καισαρικη ισως σημαινει οτι οι ικανοτητες του δεν μπορουν παρακατω τι θα του πεις εγω δεν θελω?? 

καποιοι γιατροι ισως το φτανουν συμφωνα με την εμπειρια τους πιο μακρια αλλοι δεν εχουν την αντιστοιχη εμπειρια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θελουν να στα φανε. 

εκεινη την ωρα ειναι μεγαλη η ευθυνη τους κ δε χωρανε ρισκα. ακομα κ να μπορουσε κατι αλλο να γινει ο γιατρος ισως φοβαται αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλος γιατρος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , linaa είπε:

αλλο ειναι να κανεις καισαρικη ανεμωνη δε της ειπε ο γιατρος για καισαρικη προκληση της ειπε οχι καισαρικη.  

μην μπερδευεσε με κοπελες που εχουν μια απολυτως απροβληματιστη εγκυμοσυνη με κοπελες που περνουν καποια θεραπεια. 

ολες οι χωρες  βγαζουν στατιστικα αλλα τις ικανοτητες καθε γιατρου κ τα ρισκα δεν τα ξερεις. εαν ο γιατρος για καποιο λογο σου λεει κατι δεν ειναι παντα απο συμφερον. 

ξερεις ποσοι γιατροι φοβουνται να προτεινουν λυσεις σε κοπελες μονο κ μονο για να μην πουν οτι το κανουν απο συμφερον? γιαυτο παμε απτο κακο στο χειροτερο βγαινει μια φημη οτι οι γιατροι θελουν λεφτα κ οι γιατροι φοβουνται να δωσουν εξετασεις μηπως πει ο ασθενης οτι με καταξοδεψε ο γιατρος. 

στο λεω γιατι κ εγω κανω υπαρινες η γιατρος μου δε θα παρει καμια αμοιβη ουτε περνει αμοιβη για τους υπερηχους μου λογω συγγενειας. αρα δεν θελει να με κλεψει. 

Η πλειοψηφία των τοκετων που πανε με προκληση πανε σε καισαρική... Οπως επισης, οι καισαρικες εχουν αυξηθει κατακόρυφα λογω της αυξανομενης χρησης επισκληριδιου. Για αυτο και στο εξωτερικό εχουν επιστρέψει στον φυσικό τοκετο.. Δεν τα λεω εγω, διεθνεις μελετες τα λενε! Και προφανως δεν θα πω στον γιατρό τι να κανει, αλλα οταν μ λεει κατι θελω να το τεκμηριωνει με ερευνες και αρθρα... Οχι επειδη φοβαται.. Τεσπα, εννοείται το γιατρο που επιλέγουμε τον εμπιστευομαστε, αλλα δεν ειναι κακο να θελησουμε να μας επεξηγησει καποιες αποφάσεις 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...