Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Αληθεια κοριτσια εχει καμια σας θεμα με παναδες?Εβγαλα τις τελευταιες εβδομαδες (μαγουλα ,μετωπο και σαγονι) και ειναι φρικη...θα φυγουν?Ξερετε κανενα καλο γιατρικο ή να παω σε δερματολογο αφου γεννησω?

Καλησπερα!

@aspa80 εχω ειχα βγαλει παναδες στο προσωπο και στον γιο αλλα και τωρα στην εγκυμοσυνη αυτη. Στην εγκυμοσυνη του γιου εφυγαν απο μονες τους. Δεν ειχα βαλει κατι ουτε κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ουτε μετα ... Το ιδιο πιστευω οτι θα γινει και τωρα ... Να σου πω την αληθεια, δεν με απασχολει καθολου!

Ξερουμε οτι καποια πραγματα μπορει να συμβουν στην εγκυμοσυνη ... Δεν εγινε και κατι ... Καλα να ειναι τα μπεμπακια μας και ολα αυτα ειναι σημαδια οτι εχουμε κανει ενα θαυματακι! Θα ηταν σα να ανησυχω που πηρα κιλα ... Δεν γινεται να μην παρω ... ή αν εκανα ραγαδες ... μπορει να κανω μπορει και οχι ... Στην εγκυμοσυνη του γιου εβαζα και κρεμα ... Αυτη την φορα δεν κανω τιποτα ... 

Εκτος και αν το σωμα σου ειναι το εργαλειο της δουλειας σου ... βλεπε μοντελα ... που θα εχουν καποια θεμα ... δε νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικα ... ας πουμε αν εχεις μια ελια ή 20 που λεει ο λογος ... Ειμαι γεματη ... ιδιως στον θωρακα που σα να μου φαινεται οτι βγαζω συνεχεια που λεει ο λογος ... Δεν ντρεπομαι να φορεσω παντως το μαγιω μου το καλοκαιρι! Και περιμενω πως και πως να προλαβω να κανω ενα μπανιο φετος :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , mamSof είπε:

Καλησπερα!

@aspa80 εχω ειχα βγαλει παναδες στο προσωπο και στον γιο αλλα και τωρα στην εγκυμοσυνη αυτη. Στην εγκυμοσυνη του γιου εφυγαν απο μονες τους. Δεν ειχα βαλει κατι ουτε κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ουτε μετα ... Το ιδιο πιστευω οτι θα γινει και τωρα ... Να σου πω την αληθεια, δεν με απασχολει καθολου!

Ξερουμε οτι καποια πραγματα μπορει να συμβουν στην εγκυμοσυνη ... Δεν εγινε και κατι ... Καλα να ειναι τα μπεμπακια μας και ολα αυτα ειναι σημαδια οτι εχουμε κανει ενα θαυματακι! Θα ηταν σα να ανησυχω που πηρα κιλα ... Δεν γινεται να μην παρω ... ή αν εκανα ραγαδες ... μπορει να κανω μπορει και οχι ... Στην εγκυμοσυνη του γιου εβαζα και κρεμα ... Αυτη την φορα δεν κανω τιποτα ... 

Εκτος και αν το σωμα σου ειναι το εργαλειο της δουλειας σου ... βλεπε μοντελα ... που θα εχουν καποια θεμα ... δε νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικα ... ας πουμε αν εχεις μια ελια ή 20 που λεει ο λογος ... Ειμαι γεματη ... ιδιως στον θωρακα που σα να μου φαινεται οτι βγαζω συνεχεια που λεει ο λογος ... Δεν ντρεπομαι να φορεσω παντως το μαγιω μου το καλοκαιρι! Και περιμενω πως και πως να προλαβω να κανω ενα μπανιο φετος :)

 

Συμφωνο απολυτα μαζι σ ...τι να κανουμε τωρα ..ευτηχως δυστηχως δεν εχουμε τα χρηματα των διασημων να πληρωνουμε 100ανθρωπους για να μας φτιαχνουν την εικονα μας ..οκ στεναχωριεμε λιγο γτ πριν γινω μαμα ειχα ενα πολυ ωραιο σωμα....και ημουν λεπτη αλλα με τα πιασιματα μ ...τωρα εχω γινει ενα βαρελακι και μισο...αλλα αμα ειναι τα εχω τα μωρα μ καλα ουτε που με νοιαζει ...στο κατω κατω στο χερι μ ειναι μετα να με "διορθωσω" ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :)

@fani_@Farmakotriftena να σας ζησουν τα μωράκια σας! Υγεία ευχομαι και ευτυχία μέσα απο την καρδιά μου! 

 

Μια ερώτηση για όσα κορίτσια κάνουν καισαρική προγραμματισμένα: Κανατε εξεταση για στρεπτόκοκο; Εμενα δεν μου έχει γράψει ακόμα και δεν μου έχει αναφέρει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sunshine84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :)

@fani_@Farmakotriftena να σας ζησουν τα μωράκια σας! Υγεία ευχομαι και ευτυχία μέσα απο την καρδιά μου! 

 

Μια ερώτηση για όσα κορίτσια κάνουν καισαρική προγραμματισμένα: Κανατε εξεταση για στρεπτόκοκο; Εμενα δεν μου έχει γράψει ακόμα και δεν μου έχει αναφέρει κάτι!

Όχι κορίτσι μου δε χρειάζεται. Το μικρόβιο μεταφέρετε κολπικα. Με φτ 

@iwanna24 μην  αγχώνεσαι κι εγώ είχα αυτούς τους πόνους αλλά δεν ήταν γέννα!

 

Κορίτσι η γκαντεμιά με μένα συνεχίζεται. 

Ο μικρός ανέβασε ικτερο και τώρα έχω 18.  Σιγά μην καταφέρουμε να βγούμε αύριο.. . Δλδ τι να πω...

Επίσης ρε κορίτσια δεν μπορώ να πάω τουαλέτα. Περπατάω  τρώω αλλά τπτ. Τα αλλά 2 κορίτσια πήγαν κανονικά.  Εγώ τπτ.  Έχει τουμπανιασει η κοιλιά μου τόσες μερες.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Sunshine84 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση @Farmakotriftena

Περαστικα και γρήγορα!

Ευχομαι να ξεμπερδεψετε γρήγορα και πολύ εύκολα μέσα απ την καρδιά μου! 

 

Με το καλο και σένα!!! :grin:

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Όχι κορίτσι μου δε χρειάζεται. Το μικρόβιο μεταφέρετε κολπικα. Με φτ 

@iwanna24 μην  αγχώνεσαι κι εγώ είχα αυτούς τους πόνους αλλά δεν ήταν γέννα!

 

Κορίτσι η γκαντεμιά με μένα συνεχίζεται. 

Ο μικρός ανέβασε ικτερο και τώρα έχω 18.  Σιγά μην καταφέρουμε να βγούμε αύριο.. . Δλδ τι να πω...

Επίσης ρε κορίτσια δεν μπορώ να πάω τουαλέτα. Περπατάω  τρώω αλλά τπτ. Τα αλλά 2 κορίτσια πήγαν κανονικά.  Εγώ τπτ.  Έχει τουμπανιασει η κοιλιά μου τόσες μερες.

Κοριτσι μου περαστικα και υπομονη!!!

Ελπιζω συντομα να ξεμπερδεψετε!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Όχι κορίτσι μου δε χρειάζεται. Το μικρόβιο μεταφέρετε κολπικα. Με φτ 

@iwanna24 μην  αγχώνεσαι κι εγώ είχα αυτούς τους πόνους αλλά δεν ήταν γέννα!

 

Κορίτσι η γκαντεμιά με μένα συνεχίζεται. 

Ο μικρός ανέβασε ικτερο και τώρα έχω 18.  Σιγά μην καταφέρουμε να βγούμε αύριο.. . Δλδ τι να πω...

Επίσης ρε κορίτσια δεν μπορώ να πάω τουαλέτα. Περπατάω  τρώω αλλά τπτ. Τα αλλά 2 κορίτσια πήγαν κανονικά.  Εγώ τπτ.  Έχει τουμπανιασει η κοιλιά μου τόσες μερες.

Περαστικα σας!Κι εμεις τον πηγαμε σημερα στο μαιευτηριο γιατι δεν ετρωγε και ηταν αρκετα νωθρος. Τον κρατησαν μεσα για 24ωρη παρακολουθηση γιατι φοβηθηκαν οτι ανεβασε ικτερο που προκαλει υπνηλια. Τελικα δεν ηταν, εχει γυρω στο 12 που ειναι σχετικα οκ. 

Οσο για την τουαλεττα....μεγααααλο προβλημα.  Κι εγω εννοειται ετρωγα απ ολα αλλα τιποτα. Την τριτη μερα μετα την εγχειριση πρηστηκα και δεν μπορουσα να κουνηθω...αρχισα να εχω τονους απο αερια που πιεζαν το εντερο (τα οποια ντροπη μου αλλα απο ενα σημειο και μετα ηταν θεμα επιβιωσης να αφηνω ελευθερα πανταχοθεν - η πεθερα την πληρωσε τη νυφη ). Ομως απο το αλλο τζιφος. Για να μη στα πολυλογω σπιτι μου εγινε η δουλεια μετα απο πεντε μερες. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Mην αγχωνεσε βρε ....σε ειπε ο γιατρο σ οτι θα πας καισαρικη ??? Αφου ειναι ολα καλα πας για φυσιολογικο...εκεινη την στιγμη θα δει ο γιατρος σ...και θα κρινει εκει την στιγμη...γτ ετσι να σου πει απο τωρα ειναι παρολογο για  καισαρικη...απο την στιγμη που δν υπαρχει λογος σοβαρος...οσο για το μωρο ..μπορει να εμπεδωθει.και πιο μετα ....οσο για το περπατημα δν χρειαζετε να τρεχεις θελει σιγα σιγα με ρυθμο...

Αχ σ ευχαριστώ για την απάντηση....να σαι καλά...

οχι δε μου έχει πει τίποτα για καισαρική..μου είπε απλά οτι θα δούμε πως πάει αλλά μπορεί να υπάρχει και πιθανότητα επειδή το μωρό είναι μεγάλο να μη μπορεί να βγει από κάτω και γι αυτο να μην πάρει θέση...θα δούμε..απλά έκανα σενάρια εγώ όλη μέρα και αγχωνόμουν..

όσο για το περπάτημα το ξέρω οτι θελει αργά αργά...και με δυσκολεύει γιατί απο τη φύση μου πάω πιο γρήγορα..:/ η μαία μου ειπε να περπατάω πιο αργά για να μην ανεβαίνει το παιδί στο διάφραγμα αλλά ξεχνιέμαι μωρέ....:( 

Με καθησύχασες λίγο που λες οτι μπορεί να εμπεδωθεί και αργότερα.....ευχαριστώ.....

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Από την κλινική! 

Περιμένω με το καλό να γεννήσω..

Τελικά το προαίσθημα ήταν για μένα.. LOL!

Είχα αίμα και ήρθα... 

Και διαστολή 3! Και με κράτησαν.. 

Με το καλό λοιπόν να έρθει η μπέμπα μας!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

Με το καλο @mamsof να δεχτείς την κορούλα σου!

Εύχομαι να πάνε όλα εύκολα και να έχεις έναν όμορφο τοκετό!

Περιμένουμε τα νέα σας!

Ξεκινήσαν για τα καλά οι αφίξεις :-D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα στις 4.30 μια μπέμπα 3 κιλά. Έκλαψε. Την πήρα αγκαλιά. Φτου φτου σκόρδα! Μπήκα στο δωμάτιο στις 7. Ακόμα δεν την έχω δει ξανά. Όλα καλά πήγαν. Έκανα επισκληριδιο.. 2 δόσεις. 3 εξωθησεις και τσουπ βγήκε η μικρή. Έχει μαύρα μαλλάκια. Ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά και να έρθει ο μπαμπάς της να την γνωρίσει. 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω @mamSof να σου ζήσει η μπεμπαρα σου!!!! Καλοτυχη να ναι και με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα!! 

Ρε @aspa80 για σένα έχω προαίσθημα αλλά απ'οτι μας γράφεις,  αργείς ακόμα! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο @mamsof!

Υγεία,τυχη και χαρα ευχομαι για τη κορούλα σου! Κ εσεις να είστε υγιείς κ ευτυχισμένοι και να την χαίρεστε! :)

Κοριτσια πλησιαζει η ώρα και νομίζω δεν το εχω συνειδητοποιησει καλά μου φαινεται! :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@fani_ με τους θηλασμους πως τα πας; τα κατσφερνεις; τώρα είμαι σε φάσεις που πονάει από το πρήξιμο.  Το βάλω συχνά στο ντουζ και κάνω μαλάξεις και μόνο έτσι βρίσκω ανακούφιση.  Το μωρό το βλέπω σαν πιράνχας τη στιγμή που το βάζω στο στήθος.. .


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...