Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , KarMar84 είπε:

Κοριτσάκια οι πόνοι των προπαρασκευαστικων συσπασεων μοιάζουν με πόνους εντέρου;;; έχω δύο μέρες πόνους χαμηλά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το εντερο ή όχι... Συνήθως όταν σηκωνομαι ή όταν περπαταω... 

Επίσης έχει καμία σας άποψη για τα καροτσια Kiddo jazz και carello m21;;; 

Για το kiddo το πήρε μια φίλη κι μου είπε ότι είναι απίθανο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , KarMar84 είπε:

Κοριτσάκια οι πόνοι των προπαρασκευαστικων συσπασεων μοιάζουν με πόνους εντέρου;;; έχω δύο μέρες πόνους χαμηλά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το εντερο ή όχι... Συνήθως όταν σηκωνομαι ή όταν περπαταω... 

Επίσης έχει καμία σας άποψη για τα καροτσια Kiddo jazz και carello m21;;; 

Παντως ειχα πονους εντερικους πριν βδομαδες...περασαν τελειως ομως...δεν νομιζω να ειναι συσπασεις αυτο.

Ακομα δεν καταλαβαινω πως ειναι οι συσπασεις...

Καπου νιωθω το μωρο να μαζευεται οοολο δεξια..ελεγα μηπως ειναι συσπασεις...εκανα σημερα καρδιοτοκογραφο και συσπασεις 0!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@katsifασκησεις εμπεδωσης υπαρχουν! 2 μαιες και 1 φιλη  μου τις επέβαλαν και ισχυριζονται οτι βοηθάνε...

Νομιζω το εγραψα και σε αλλη σελίδα..

Οκλαδον με τα ποδια ενωμενα ανοιγοκλεινοντας τα γόνατα..

Ελαφρώς λυγισμενα γονατα με στηριγμα πχ. Σε πλατη καρέκλας και κανεις οχταρια με τη λεκανη για 2-3 λεπτα..σταματας κανεις διαλειμμα και ξανα πάλι..

Και το τελευταίο βαθύ καθισμα ενω εισαι στα γονατα ιδανικά πανω σε χαλι η μαξιλάρια και με τα χερια να στηριζονται καπου πιο ψηλα..πχ αν εχεις ψηλο κρεβατι εκει.. οπως οταν χορευει μπλουζ ενα ζευγαρι και ειναι πιο κοντή η γυναικα απο τον αντρα και βαζει τα χερια της γυρω απο το σβερκο του σκεψου..δεν ξερω αν με καταλαβαινετε εδωσα περιεγο παραδειγμα!!! Χαχχαα 

Σε αυτο το τελευταιο το βαρος πεφτει στη λεκανη και μπορει να αισθανθουμε δυσφορια χαμηλά  αλλα συμφωνα με τη μαια μου αυτο θέλουμε..

Παντως κατεβηκε η κοιλια μου και αισθανομαι τον μπεμπη προς το κεντρο περισσοτερο ενω πριν ηταν μονο αριστερα με λιγα χτυπηματα προς τα δεξια οταν κουναγε χερια ποδια..

Μαλλν κανουν δουλεια οι ασκησεις...ίδωμεν!!!!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Παντως ειχα πονους εντερικους πριν βδομαδες...περασαν τελειως ομως...δεν νομιζω να ειναι συσπασεις αυτο.

Ακομα δεν καταλαβαινω πως ειναι οι συσπασεις...

Καπου νιωθω το μωρο να μαζευεται οοολο δεξια..ελεγα μηπως ειναι συσπασεις...εκανα σημερα καρδιοτοκογραφο και συσπασεις 0!

Μπορει να εχεις απλα εκεινη την στιγμη να μην εκανες ....την στιγμη που κανεις συσπασεις πετρωνει η κοιλια σ ολοκληρη και ειδικα αμα ειναι δυνατη δν μπορεις να κουνηθεις...αλλα οταν θα γεννησεις θα δεις κατι συσπασεις αστα δν θελω να σε τρομαζω...αλλα αυτο που πρεπει να σε απασχολει ειναι ο τοκετος και το μετα ..ειδικα αμα θυλαζεις κιολας ....εκει ειναι τα ζορια ...θα θες να πας στο μπανιο εστω για κατουρημα και θα εισαι με την ψυχη στο στομα....χαχαχαχαχχα καλημερα ....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προσοχή στις ασκήσεις χωρίς επίβλεψη! Θέλει ο άλλος που γνωρίζει να είναι μαζί σου συνεχώς και να είναι όντως γνώστης. Αποκολλήσεις συμβαίνουν και στο τέλος μακρυά από δω... Όταν φτάσει η ώρα τους όλα κατεβαίνουν σε άλλες νωρίτερα και σε άλλες αργότερα.... Το μωρό όταν είναι έτοιμο θα κατεβει

  • Μου αρέσει 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

@katsifασκησεις εμπεδωσης υπαρχουν! 2 μαιες και 1 φιλη  μου τις επέβαλαν και ισχυριζονται οτι βοηθάνε...

Νομιζω το εγραψα και σε αλλη σελίδα..

Οκλαδον με τα ποδια ενωμενα ανοιγοκλεινοντας τα γόνατα..

Ελαφρώς λυγισμενα γονατα με στηριγμα πχ. Σε πλατη καρέκλας και κανεις οχταρια με τη λεκανη για 2-3 λεπτα..σταματας κανεις διαλειμμα και ξανα πάλι..

Και το τελευταίο βαθύ καθισμα ενω εισαι στα γονατα ιδανικά πανω σε χαλι η μαξιλάρια και με τα χερια να στηριζονται καπου πιο ψηλα..πχ αν εχεις ψηλο κρεβατι εκει.. οπως οταν χορευει μπλουζ ενα ζευγαρι και ειναι πιο κοντή η γυναικα απο τον αντρα και βαζει τα χερια της γυρω απο το σβερκο του σκεψου..δεν ξερω αν με καταλαβαινετε εδωσα περιεγο παραδειγμα!!! Χαχχαα 

Σε αυτο το τελευταιο το βαρος πεφτει στη λεκανη και μπορει να αισθανθουμε δυσφορια χαμηλά  αλλα συμφωνα με τη μαια μου αυτο θέλουμε..

Παντως κατεβηκε η κοιλια μου και αισθανομαι τον μπεμπη προς το κεντρο περισσοτερο ενω πριν ηταν μονο αριστερα με λιγα χτυπηματα προς τα δεξια οταν κουναγε χερια ποδια..

Μαλλν κανουν δουλεια οι ασκησεις...ίδωμεν!!!!

Οντως αυτα βοηθανε πολυ..τα γνωριζω ...αλλα θελουν προσοχη ....γτ θυμαμαι οταν πηγα να γεννησω με βαζανε τετοιες ασκησεις ...αλλα τις μαιες που ηταν διπλα μ....

11 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Κοριτσάκια οι πόνοι των προπαρασκευαστικων συσπασεων μοιάζουν με πόνους εντέρου;;; έχω δύο μέρες πόνους χαμηλά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το εντερο ή όχι... Συνήθως όταν σηκωνομαι ή όταν περπαταω... 

Επίσης έχει καμία σας άποψη για τα καροτσια Kiddo jazz και carello m21;;; 

Δν νομιζω μπορει απλα να σε πιεζει το μωρο και να νιωθεις ετσι...οσο για τις συσπασεις απο γυναικα σε γυναικα αλλαζουν η καθεμια τις νιωθει διαφορετικα ...σχετικα ...απλα συνηθως πετρωνει η κοιλια σ.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Μπορει να εχεις απλα εκεινη την στιγμη να μην εκανες ....την στιγμη που κανεις συσπασεις πετρωνει η κοιλια σ ολοκληρη και ειδικα αμα ειναι δυνατη δν μπορεις να κουνηθεις...αλλα οταν θα γεννησεις θα δεις κατι συσπασεις αστα δν θελω να σε τρομαζω...αλλα αυτο που πρεπει να σε απασχολει ειναι ο τοκετος και το μετα ..ειδικα αμα θυλαζεις κιολας ....εκει ειναι τα ζορια ...θα θες να πας στο μπανιο εστω για κατουρημα και θα εισαι με την ψυχη στο στομα....χαχαχαχαχχα καλημερα ....

Καλημερα...

Εγω δηλαδη που νιωθω ξαφνικα οτι παει ολο το μωρο και καθεται δεξια...και η κοιλια γινεται πετρα, αυτο μπορει να ειναι συσπαση και οχι το μωρο?

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημερα...

Εγω δηλαδη που νιωθω ξαφνικα οτι παει ολο το μωρο και καθεται δεξια...και η κοιλια γινεται πετρα, αυτο μπορει να ειναι συσπαση και οχι το μωρο?

 

Η συσπασει απο οτι ξερω εγω ...σε πιανει σε ολη την κοιλια και οχι σε ενα σημειο...σαν να εχει μαζευτει το μωρο στο κεντρο τις κοιλιας σ...αμα ειναι δεξια η αριστερα ειναι το μωρο που λογικα ειναι η πλατουλα ο πωπος η κατι αλλο μεγαλο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κορίτσια, επειδή εμένα μου τις έδειξαν και χθες ήμουν και λίγο ζόμπι δε το σκέφτηκα καθόλου να γράψω για επίβλεψη ή να σου δείξει κάποιος το οποίο είναι αυτονόητο...Θα αφαιρέσω το μνμ προς αποφυγή παρεξηγήσεων

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Καλημέρα 

Αυτή η αναμονή σκοτώνει.  Και εγώ τίποτα.  Το μωρό πάει τέρμα δεξιά,  με ποναει. Δεν ξέρω αν πετρωνει η κοιλια δεν μπορώ να καταλάβω,  συσπάσεις δεν καταλαβαίνω, αν και έχω είχε δείξει ο καρδιοτοκογράφος. Γενικά δεν ξέρω. Και το χειρότερο? Με ποναει και ένα δόντι......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα Καλημέρα 

Αυτή η αναμονή σκοτώνει.  Και εγώ τίποτα.  Το μωρό πάει τέρμα δεξιά,  με ποναει. Δεν ξέρω αν πετρωνει η κοιλια δεν μπορώ να καταλάβω,  συσπάσεις δεν καταλαβαίνω, αν και έχω είχε δείξει ο καρδιοτοκογράφος. Γενικά δεν ξέρω. Και το χειρότερο? Με ποναει και ένα δόντι......

Κοριτσι μου και γω το παθαινω αυτο...παει και καθεται οοοολη δεξια. Μολις χαιδεψω, κουναει. Δεν νομιζω να ειναι συσπαση αυτο!!!

Ποναει ομως πολυ απο κατω...μπικινι και το τετοιο...καθε βραδυ κλαιω απο τον πονο!!

Α! Καλημερα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσι μου και γω το παθαινω αυτο...παει και καθεται οοοολη δεξια. Μολις χαιδεψω, κουναει. Δεν νομιζω να ειναι συσπαση αυτο!!!

Ποναει ομως πολυ απο κατω...μπικινι και το τετοιο...καθε βραδυ κλαιω απο τον πονο!!

Α! Καλημερα.

Αρα σου εμπεδωθηκε ρε συ μια χαρά είσαι! Εμένα νομίζω όχι ακόμα. ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...