Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερααα μανουλιτσες!! Να σας ζησουν τα μπεμπακια σας, να τα δειτε οπως επιθυμειτε και παντα τετοιες χαρες ευχομαι!!! 

Περιμενω κ γω το δικο μου θαυματακι να ερθει τον Δεκεμβρη. Απλα ετυχε κ διαβασα για αυτα που λετε για τα εξοδα κ φρικαρα!!! :o 2500 για τη γεννα μονο??? Πωπω!! Δηλαδη συνολο ποοσο? 4000? :shock: Εμενα ο γιατρος μου σε καθε επισκεψη μου παιρνει ενα 20αρικο κ για τη γεννα θελει 800 ευρω εκεινος κ 150 η μαια που εχει. Σε ιδιωτικο μαιευτηριο θα γεννησω, Αθηνα. Ενταξει, κ 2500 να ζητουσε θα τα δινα εννοειται, και εκει ειναι που πονταρουν. Ξερουν, οτι για τα μωρα μας τα δινουμε ολα για ολα!! Αλλα τοση εκμεταλλευση??? Γιατι ρε γαμωτο?? Ολα πια για τα λεφτα? Καμια συνδεση με την εγκυουλα? Τι να πω. Οπως κ να χει τα καλυτερα ευχομαι σε ολες μας με υγιη και καλοτυχα παιδακια. Τα υπολοιπα, τα βολευουμε οπως μπορει η καθε μια! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι ουσιαστικα απο τον 4ο με 5ο κηνα αρχιζουν να δινουν σημασια στις καμπυλες..επισης ενα μωρο που θηλαζει αποκλειστικα δεν κινδυνευει απο παιδικη παχυσαρκία.. και γενικοτερα μας ειπε οτι παχυσαρκα γινονται τα παιδια που αρχιζουν να τρωνε μετα τον χρονο σοκολατες γαριδάκια  κλπ.κλπ..επειδη της εχω απολυτη εμπιστοσυνη λοιπον δεν αγχωνομαι..γιατι κι εμενα γεννηθηκε 4100 και στους 2 μηνες για το εμβολιο που ζυγιστηκε ηταν 7.500 κιλα με αποκλειστικο θηλασμο..θα γινουν απλα ψηλα κσι γεροδεμένα παιδια.. εχω και.για παραδειγμα τα ανιψια μου που ηταν τροφαντουλια μέχρι που περπάτησαν και μετα σα να τα  τραβηξαν έγιναν ψηλα και αδύνατα..μην αγχωνεσαι!

Οσο για τους γυναικολογους μονο της παλιας σχολης δεν παιρνουν λεφτα απ οτι εχω καταλαβει.. γενικα πρωτη φορα στη ζωη μου ειμαι ευχαριστημενη απο γυναικολογο μεχρι τωρα ενιωθα οτι με.εβλεπαν σα τραπεζικο λογαριασμο..

Ο γυναικολόγος σου Αθήνα? Κ αν ναι, σε ποιο νοσοκομείο??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Ο γυναικολόγος σου Αθήνα? Κ αν ναι, σε ποιο νοσοκομείο??

Ναι Αθήνα στο Μητέρα. 

@Ariathni Πολλά λεφτά καλέ σας είπε..γιατί τόσα;; εμάς ο γιατρός μας πήρε 1500 ..και τις επισκέψεις μου είχε πει από την αρχή οτι δεν χρεώνονται, παρά μονο οι υπέρηχοι επειδή έχει ειδικό στο ιατρείο ο οποίος τους κάνει και πρέπει να πληρωθεί.

Είμαι υπερευχαριστημένη είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος..από τα καλύτερα ονόματα στο χώρο απ΄οτι εχω μάθει..προσωπικά του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και παρότι είχαμε πει σε επόμενο παιδί να πάω στο δημόσιο γιατι τα λεφτά ειναι πολλά, θα προσπαθήσω να με ξαναξεγεννήσει αυτός..με έχει συγκινήσει με πολλές του κινήσεις..μεχρι και δικη του αναπλαστική κρέμα μου χάρισε για την τομή της καισαρικής.. μετά από άπειρες αλλαγές γυναικολόγων δεν ξαναλλάζω τώρα που τον βρήκα..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , evaki_ είπε:

Ναι Αθήνα στο Μητέρα. 

@Ariathni Πολλά λεφτά καλέ σας είπε..γιατί τόσα;; εμάς ο γιατρός μας πήρε 1500 ..και τις επισκέψεις μου είχε πει από την αρχή οτι δεν χρεώνονται, παρά μονο οι υπέρηχοι επειδή έχει ειδικό στο ιατρείο ο οποίος τους κάνει και πρέπει να πληρωθεί.

Είμαι υπερευχαριστημένη είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος..από τα καλύτερα ονόματα στο χώρο απ΄οτι εχω μάθει..προσωπικά του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και παρότι είχαμε πει σε επόμενο παιδί να πάω στο δημόσιο γιατι τα λεφτά ειναι πολλά, θα προσπαθήσω να με ξαναξεγεννήσει αυτός..με έχει συγκινήσει με πολλές του κινήσεις..μεχρι και δικη του αναπλαστική κρέμα μου χάρισε για την τομή της καισαρικής.. μετά από άπειρες αλλαγές γυναικολόγων δεν ξαναλλάζω τώρα που τον βρήκα..

Δεν ξέρω , εγώ είχα ακούσει από φίλες μου από 1000 έως 1500, δεν ξέρω ποσό εμπόριο έχει γίνει αν είσαι από εξωσωματική ... και από κοπέλες όμως που είχαν κάνει εξωσωματική τόσο μεγάλο ποσό δεν είχα ακούσει ποτέ ...

και να έλεγα ότι μας είδε πλούσιους , δυο ιδιωτικοί υπάλληλοι χαμηλόμισθοι είμαστε κ οι δυο ...

Link to comment
Share on other sites

εμάς ο γιατρός πήρε 1200. Τόσα είχαμε συμφωνήσει όταν μιλήσαμε για την αμοιβή του, βρισκόμενη εγώ στον 6ο μήνα που κάναμε τη σχετική συζήτηση.

Και όταν γέννησα και του είπαμε να τον πληρώσουμε, ούτε που θυμόταν πόσα είχαμε πει. Εμάς ρώτησε πόσα είχαμε συμφωνήσει. Εν τω μεταξύ κι εγώ έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη, με πρόσεξε πολύ με αποκορύφωμα την ώρα του τοκετού όπου με γλίτωσε από καισαρική και στεκόταν στο πλευρό μου συνέχεια. 

Καμία σχέση με τον γιατρό που είχα στο πρώτο παιδί. Αυτός κοίταζε την τσέπη μας, κατά τη διάρκεια του τοκετού ήταν σαν τουρίστας (κυνηγούσε τον άντρα μου για να τον κεράσει ο άντρας μου καφέ), στο τέλος μας ζήτησε παραπάνω και φυσικά δεν ξαναπάτησα ποτέ στο ιατρείο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμάς μας πήρε 900€ (επαρχία) για τις επισκέψεις και την γέννα σύνολο... Είμαι και εγώ πολύ ευχαριστημένη γενικώς από τον γιατρό, και με πρόσεξε και καλά μου φερθηκε σε όλη την διάρκεια και εμπιστοσύνη του έχω, το μόνο που με χαλάει είναι ότι μου φαίνεται φιλοχρηματος όπως και όλοι οι "μεγαλογιατροι" εδώ... 


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω, χθες το βράδυ κοιμήθηκε 8 ώρες σερί χωρίς να ξυπνήσει καθόλου για θηλασμό, είναι φυσιολογικό; και η πανα της δεν είχε πολλά τσισακια... Σήμερα κλείνει 8 εβδομάδες... 


Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω, χθες το βράδυ κοιμήθηκε 8 ώρες σερί χωρίς να ξυπνήσει καθόλου για θηλασμό, είναι φυσιολογικό; και η πανα της δεν είχε πολλά τσισακια... Σήμερα κλείνει 8 εβδομάδες... 

Αμα ειναι ενταξει στα κιλα τις ..δν υπαρχει κανενα προβλημα μεχρι και 7ωρες υπνου...μετα θα πρεπει να την/τον ξυπνησεις ....μη το αφηνεις παραπανω ...σ λεω οτι μ εχει πει ο παιδιατρος μ ...ας πουμε η δικια μ .που τρωει παρα πολυ και εχει αρκετα κιλα δν χρειαζετε να την ξυπναω ....

On 13/8/2018 at 6:35 ΠΜ, evaki_ είπε:

Εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι ουσιαστικα απο τον 4ο με 5ο κηνα αρχιζουν να δινουν σημασια στις καμπυλες..επισης ενα μωρο που θηλαζει αποκλειστικα δεν κινδυνευει απο παιδικη παχυσαρκία.. και γενικοτερα μας ειπε οτι παχυσαρκα γινονται τα παιδια που αρχιζουν να τρωνε μετα τον χρονο σοκολατες γαριδάκια  κλπ.κλπ..επειδη της εχω απολυτη εμπιστοσυνη λοιπον δεν αγχωνομαι..γιατι κι εμενα γεννηθηκε 4100 και στους 2 μηνες για το εμβολιο που ζυγιστηκε ηταν 7.500 κιλα με αποκλειστικο θηλασμο..θα γινουν απλα ψηλα κσι γεροδεμένα παιδια.. εχω και.για παραδειγμα τα ανιψια μου που ηταν τροφαντουλια μέχρι που περπάτησαν και μετα σα να τα  τραβηξαν έγιναν ψηλα και αδύνατα..μην αγχωνεσαι!

Οσο για τους γυναικολογους μονο της παλιας σχολης δεν παιρνουν λεφτα απ οτι εχω καταλαβει.. γενικα πρωτη φορα στη ζωη μου ειμαι ευχαριστημενη απο γυναικολογο μεχρι τωρα ενιωθα οτι με.εβλεπαν σα τραπεζικο λογαριασμο..

Λες εε??? Γτ στο πρωτο δν θυλασα και τοσο κιλα δν πηγε τοσο γρηγορα...αντε να δουμε ...επισης το αλλο π με απασχολει..η μικρη πολυ βιαζετε στριφογυρναει σικωνει κεφαλι...κανει παρα πολα σε σχεση με τον γιο μ που ηταν τεμπελις χαχαχα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggeliki22 είπε:

Αμα ειναι ενταξει στα κιλα τις ..δν υπαρχει κανενα προβλημα μεχρι και 7ωρες υπνου...μετα θα πρεπει να την/τον ξυπνησεις ....μη το αφηνεις παραπανω ...σ λεω οτι μ εχει πει ο παιδιατρος μ ...ας πουμε η δικια μ .που τρωει παρα πολυ και εχει αρκετα κιλα δν χρειαζετε να την ξυπναω ....

Λες εε??? Γτ στο πρωτο δν θυλασα και τοσο κιλα δν πηγε τοσο γρηγορα...αντε να δουμε ...επισης το αλλο π με απασχολει..η μικρη πολυ βιαζετε στριφογυρναει σικωνει κεφαλι...κανει παρα πολα σε σχεση με τον γιο μ που ηταν τεμπελις χαχαχα...

Ναι μην αγχωνεσαι!! Κι εμενα προσπαθει να σηκωθει με το που τον βαλεις ανάσκελα, καθεται μπρουμυτα και στηριζει κεφαλι πολυ καλα, ολη την ωρα βγαζει φωνουλες και ειναι και αρσενικός..υποτιθεται οτι ειναι πιο αργα τα αγορια μου λενε ολες!! γενικως βιαζεται να τα κανει ολα!! Μαλλον φταιει ο μηνας και μας βγηκαν ετσι!!!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μη σας ανησυχουν τα τροφαντα μωράκια! Βρέφη είναι.  Δεν θα  τους κάνουμε και δίαιτα.  Εμένα δεν παίρνει τοσο. Μακάρι να έπαιρνε. Είναι 3ων μηνών και έχει διπλασιάσει το βάρος του όμως! Κατά το απόγευμα οι θηλασμό μας Είναι μαρτύριο.  Κουνιέται κ κοπανιεται  ολόκληρος.  Τι είναι αυτό το πράγμα πια... 

Είστε διακοπές; εμείς Ναι. Ρόδο.  Κ του μικρού  δεν του αρέσει η θάλασσα..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσια μη σας ανησυχουν τα τροφαντα μωράκια! Βρέφη είναι.  Δεν θα  τους κάνουμε και δίαιτα.  Εμένα δεν παίρνει τοσο. Μακάρι να έπαιρνε. Είναι 3ων μηνών και έχει διπλασιάσει το βάρος του όμως! Κατά το απόγευμα οι θηλασμό μας Είναι μαρτύριο.  Κουνιέται κ κοπανιεται  ολόκληρος.  Τι είναι αυτό το πράγμα πια... 

Είστε διακοπές; εμείς Ναι. Ρόδο.  Κ του μικρού  δεν του αρέσει η θάλασσα..

Και ο δικος μου κοπανιεται μεταξυ απογευματινου και βραδινου θηλασμου και κλαιει και εκει που πιανει στηθος το αφηνει σαν να μη θελει να φαει ...χθες μαλιστα που το εκανε τον ειχα στο δεξι στηθος και τον αλλαξα και τον εβαλα στο αριστερο και ηρεμησε καπως και θηλασε κανονικα...τι να πω...ειχε πολυ ροη και πνιγοταν?Δεν βολευοτανε απο εκεινη την πλευρα?Αβυσσος...!

Καλα να περνατε ,εμεις σε μια εβδομαδα διακοπες...εχουμε λιγο  ακομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Και ο δικος μου κοπανιεται μεταξυ απογευματινου και βραδινου θηλασμου και κλαιει και εκει που πιανει στηθος το αφηνει σαν να μη θελει να φαει ...χθες μαλιστα που το εκανε τον ειχα στο δεξι στηθος και τον αλλαξα και τον εβαλα στο αριστερο και ηρεμησε καπως και θηλασε κανονικα...τι να πω...ειχε πολυ ροη και πνιγοταν?Δεν βολευοτανε απο εκεινη την πλευρα?Αβυσσος...!

Καλα να περνατε ,εμεις σε μια εβδομαδα διακοπες...εχουμε λιγο  ακομα!

Στο κάνει σχεδόν κάθε απόγευμα; εμένα σχεδόν κάθε απόγευμα... πολύ εκνευριστικό... διάβασα ότι σε πολλές γυναίκες τις απογευματινές ώρες μειώνεται η παραγωγή και γι αυτό υπάρχει αυτός ο εκνευρισμός στα μωρά. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Στο κάνει σχεδόν κάθε απόγευμα; εμένα σχεδόν κάθε απόγευμα... πολύ εκνευριστικό... διάβασα ότι σε πολλές γυναίκες τις απογευματινές ώρες μειώνεται η παραγωγή και γι αυτό υπάρχει αυτός ο εκνευρισμός στα μωρά. 

Και εμένα το κάνει αυτό που κοπανιεται και δεν ξέρω τι να την κάνω αλλά όχι μόνο απόγευμα η βράδυ το κάνει κάποιες φορές κ μέσα στην ημέρα..έχω παρατηρήσει όμως ότι όταν την θηλάζω ξαπλωτή δεν το κάνει λέτε να φταίει η ροή;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμένα το κάνει αυτό που κοπανιέται και έχω καταλάβει οτι θέλει να ρευτεί..οπότε τον σταματάω 2-3 λεπτά, ρεύεται και ησυχάζει και μετά πιάνει μια χαρά και τρώει πιο ήσυχος..Καλά να περάσετε οσες ειστε διακοπες!! Και εμείς μετράμε μέρες ακόμα για να φύγουμε...Δοξα τον Θεό που θα πάμε κιόλας δηλαδη!

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Μαγτ είπε:

Και εμένα το κάνει αυτό που κοπανιεται και δεν ξέρω τι να την κάνω αλλά όχι μόνο απόγευμα η βράδυ το κάνει κάποιες φορές κ μέσα στην ημέρα..έχω παρατηρήσει όμως ότι όταν την θηλάζω ξαπλωτή δεν το κάνει λέτε να φταίει η ροή;

Μπορεί να έχεις έντονη ροή και να πνίγεται.  Βγάζεις συντριβάνια γενικα;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...