Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , katsif είπε:

Κορίτσια προσοχή στο κουνημα. Έτσι κοιμιζα την μεγάλη με αποτέλεσμα να κοιμάται μόνο με κουνημα και μέσα στο καρότσι.  Είχα φτάσει να την κουνάω μπρος πίσω χίλιες φορές. .....

Ναι δυστιχως αμα.το κανεις απο την αρχη τις γενησης τους μετα θελουν συνεχεια ...εμ τι να κανουμε...τωρα ειναι αργα ...μαθαμε ετσι ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!

Εμεις ειμαστε διακοπες σε ορεινο μερος και φοραμε παντελονακια, φουτερακια...δειχνουμε αντρακια χωρις τα φορμακια!!!

Εμενα ο μπεμπακος με εχει τρελανει ..καθε φορα βγαζει και κατι διαφορετικο...απο εκει που το εδινα μπιμπερο (ειτε χαμομηλι, ειτε ξενο γαλα) τωρα δεν το θελει καθολου.Του το βαζω στο στομα και το κραταει εκει χωρις να κανει καμια κινηση...ειχα πανω απο μηνα να του δωσω μπιμπερο και τωρα που χρειαστηκε δεν επινε καθολου και με το που τον εβαζα στηθος αμεσως επινε...λετε να ξεχασε ή μηπως δεν τον φτανει η τρυπα στη θηλη του μπιμπερο...ειναι αυτη που εχει για νεογεννητα...για να τρεχει πιο πολυ τι να κανω ?Κανω και αλλη τρυπα ή μεγαλωνω την υπαρχουσα?

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Εμενα κοιματε και μονης τις αλλα επειδη την σηκωνω να ρευτη ξυπναει..και ετσι πιρα κρεβατι που κουνιετε οποτε την νανουριζω ετσι ....απλα το κακο ειναι οτι οταν ειναι να κοιμηθει..πινει πολυ γαλα ...

και πως τα κατάφερες;; εξαρχης κοιμόταν μόνη της;; την άφηνες δλδ νεογέννητο και κοιμόταν;; αναρωτιέμαι αν εκανα κάτι λάθος γι αυτο σε ρωτάω...

 εμένα ρε παιδιά με τιποτα..εντάξει βέβαια δεν μπορούσα να τον αφησω να σπαράζει..δεν μπορώ να εφαρμόσω αυτή τη μέθοδο , δε μου πάει η καρδιά δλδ..μονο με το πέρα δόθε ησυχάζει και κοιμάται..η στο στήθος..

α δεν σας είπα..κάτασπρα τα ούλα του..έχω πιάσει 4 μυτάκια απο δόντια..πονάει ο έρμος και γκρινιάζει..να δούμε πόσο θα του πάρει να τα βγάλει..δεν ειναι καν τα μπροστά δόντια που φαίνονται..αλλα μου ειπαν οτι μπορει να υποχωρησουν αυτα που βλέπω και να βγάλει τα μπροστά τελικά..ειδομεν..

17 ώρες πρίν, katsif είπε:

Κορίτσια προσοχή στο κουνημα. Έτσι κοιμιζα την μεγάλη με αποτέλεσμα να κοιμάται μόνο με κουνημα και μέσα στο καρότσι.  Είχα φτάσει να την κουνάω μπρος πίσω χίλιες φορές. .....

ετσι μου λένε φιλοι και συγγενείς που την έχουν πατήσει΄..γι αυτο περιμενα να πάει 3 μηνών να το δοκιμάσω..η αλλη εναλλακτική μου ειναι να τον σηκωνω (9 κιλα εφτασε) και να πηγαινω περα δοθε..και καλα πες εντάξει τωρα..σε 3-4 μηνες που θα χει βαρυνει και αλλο τι θα κάνουμε;; αχαχαχχ 

πως τα βοηθάτε να κοιμούνται μόνα τους ρε κορίτσια;; βοηθήστε μεεεεεεεεεε


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_ είπε:

και πως τα κατάφερες;; εξαρχης κοιμόταν μόνη της;; την άφηνες δλδ νεογέννητο και κοιμόταν;; αναρωτιέμαι αν εκανα κάτι λάθος γι αυτο σε ρωτάω...

 εμένα ρε παιδιά με τιποτα..εντάξει βέβαια δεν μπορούσα να τον αφησω να σπαράζει..δεν μπορώ να εφαρμόσω αυτή τη μέθοδο , δε μου πάει η καρδιά δλδ..μονο με το πέρα δόθε ησυχάζει και κοιμάται..η στο στήθος..

α δεν σας είπα..κάτασπρα τα ούλα του..έχω πιάσει 4 μυτάκια απο δόντια..πονάει ο έρμος και γκρινιάζει..να δούμε πόσο θα του πάρει να τα βγάλει..δεν ειναι καν τα μπροστά δόντια που φαίνονται..αλλα μου ειπαν οτι μπορει να υποχωρησουν αυτα που βλέπω και να βγάλει τα μπροστά τελικά..ειδομεν..

ετσι μου λένε φιλοι και συγγενείς που την έχουν πατήσει΄..γι αυτο περιμενα να πάει 3 μηνών να το δοκιμάσω..η αλλη εναλλακτική μου ειναι να τον σηκωνω (9 κιλα εφτασε) και να πηγαινω περα δοθε..και καλα πες εντάξει τωρα..σε 3-4 μηνες που θα χει βαρυνει και αλλο τι θα κάνουμε;; αχαχαχχ 

πως τα βοηθάτε να κοιμούνται μόνα τους ρε κορίτσια;; βοηθήστε μεεεεεεεεεε

Δεν κανω κατι ..απλα την περνει ο υπνος...την ωρα που πινει απο το μπιμπερο...αλλα μετα δυστηχως την ξυπναω για να την βαλω στο κρεβατι τις η για να την αλλαξω ..αμα δν χρειαστει να την αλλαξω ..την αφηνω στο κρεβατι να την πιασει καλα ο υπνος η επανω μ.και μετα ετσι βαρια κοιμησμενη την βαζω στο κρεβατι ...στον γιο μ τον ειχα μαθει με καροτσι χειροτερο απο αυτο δεν υπαρχει ..ελα μ ..που ετυχε να νοσηλευτουμε 7μηνων και απαγορευτε να τον κουνουσα ..καξ ετσι εμαθε να κοιματε μονος χαχαχαχ..ενα να ξες οτι το μωρο αμα θελει να κοιμηθει θα κοιμηθει .απλα προσεχε μην το μαθεις με αγκαλια κουνημα γτ δεν θα αντεξεις...και ενοειτε οτι δν θα αφησεις το μωρο να κλεει για εμενα αυτο ειναι τραγικο...αα επισις βοηθεια και η μουσικη. Η να του τραγουδας..για ενα διαστημα ετσι κοιμοταν ...ο δικος μ.και κατι ακομα δεν αφηνω τον αντρα μ να κοιματε στο δωματιο γτ ροχαλοζι και την ξυπναει ...χαχαχχαχαχχα 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

εγώ το πρώτο δίμηνο άφηνα το μωρό να κοιμηθεί μόνο του χωρίς κούνημα στο πορτ μπεμπε. Όμως τον έπαιρνε δύσκολα ο ύπνος. Και να νύσταζε δηλ, μου έβγαζε την ψυχή μέχρι να κοιμηθεί. 

Έτσι εφάρμοσα τη μέθοδο καρότσι. Λίγο κούνημα (με βόλτες όμως) και σε λιγάκι έχει αποκοιμηθεί. 

Με τον ίδιο τρόπο κοίμιζα και τον μεγάλο μου γιο. Όταν πλέον είχε μεγαλώσει για καρότσι, απλά περιμέναμε να νυστάξει για να πάει για ύπνο. Έμενα κι εγώ λίγο στο δωμάτιο και όταν κοιμόταν βαθιά, έφευγα. Όλα κύλησαν ομαλά δηλ. 

Σήμερα θα βάλω το μωρό στην κούνια να κοιμηθεί γιατί στο πορτ μπεμπε πια δε χωράει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

Ξερω ... εχω χαθει ... πηγαμε διακοπες στην Χαλκιδικη ... και μετα εμπλεξα με την δουλεια ... που μπορω να την κανω μονο βραδυ οταν εχουν κοιμηθει και τα δυο και παει αργα γιατι κι εγω νυσταζω .. και ηθελα να σας διαβασω!

Τα νεα μας ... 3 μηνων πια .. και αυριο μεθαυριο θα παμε για το 2ο εμβολιο. 2 μερες μετα που εκλεισε τους 3 μηνες σηκωσε επιτελους το κεφαλι της οταν την βαλαμε μπρομυτα! Διαβαζα οτι ολα σχεδον τα μωρακια εδω το ειχαν κανει και ανησυχουσα! Μερικα κιολας διαβαζω οτι γυριζουν ... η δικη μου παλι απλα γερνει (!) .. βαρυ το κεφαλι που ειναι την παιρνει απο κατω! Βγαζει επιφωνηματα να τα πω ... κατι α - ου κτλ ... Λεει τα δικα της! Και να το εκανε ο γιος σε αυτη την ηλικια δεν το θυμαμαι καθολου.

Δυσκολευεται να κοιμηθει το βραδυ ... δεν ξερω και αν εχει κοιμηθει πολυ μεσα στην μερα και το κανει αυτο ... Αλλα 8-12 δυσκολα τα πραγματα ... Τωρα και καλα κοιμοταν ... αλλα ξυπνησε ... Καποιες φορες ειναι και που σφηνωνει τα ποδια της κυριως στα καγκελα ... και τοτε σαφως και ξυπνα ... Δεν την βολευει πολυ το λικνο μια που γυριζει στον υπνο της 180 μοιρες! Στις διακοπες που κοιμοταν στο παρκοκρεβατο ηταν πολυ ανετα και κοιμοταν πολυ ... μπορει βεβαια να ηταν και η αλλαγη περιβαλλοντος και η ησυχια ... Εδω κατα τις 7 αντε 7.30 μας ξυπναει ο μικρος μας! Οπως και να χει σκεφτομαστε να στησουμε την κουνια τωρα απο Σεπτεμβρη. 

Ειμαστε και στην αλλαγη των ρουχων λογω ηλικιας τωρα! Δουλειες με φουντες! Να μαζεψω αυτα που δεν της κανουν .. να δω ποια ειναι αυτα που θα κρατησω και ποια θα επιστρεψω .. Να κανω χωρο για τα επομενα που σαν πολλα τα βλεπω! χαχα! Ειναι που ειναι εποχης και καλοκαιριου και χειμωνα! Εσεις τις τελειωσατε αυτες τις δουλειες;

Αληθεια ... τι καιρο σας κανει; Εμεις δροσιστηκαμε εδω για λιγο και μου αρεσε! Ολα καλα αυτο το καλοκαιρι ... λυπηθηκα μονο που εκανα 3 μπανιο! Ο γιος προτιμουσε τον μπαμπα του για παρεα στην θαλασσα που ξερει καλυτερα παιχνιδια απο την μαμα. Του χρονου να μαστε καλα και με την μπεμπα τωρα!

Την αφησα για λιγο μονη της στο μεγαλο κρεβατι και ευτυχως ξανακοιμηθηκε! Δυσκολευεται και πολυ ακομη στο ρεψιμο! Ρευεται μεχρι και 2 ωρες μετα το γευμα ακομη! Για να μην πω οτι σαν εμετος ειναι περισσοτερο ... γιακ ... το γαλα γινεται γιαουρτι! Θα το ρωτησω και αυτο στον γιατρο. Ο γιος ειχε γοπ ... αλλα το εβγαζε αμεσως ... ρευοταν κι εβγαζε αυτος ... Υπαρχει περιπτωση λετε να την ενοχλει το γαλα; Θηλαζω μονο το πρωι, που και μετα δινω συμπληρωμα και ολα τα υπολοιπα γευματα ειναι φορμουλα.

Ποσο γρηγορα μεγαλουν τα μπεμπακια μας! Θελω να θυμαμαι τοσες στιγμες! Προσπαθω με φωτογραφιες και βιντεο να κανω οτι καλυτερο μπορω ...

Και ακομη ... ναι ναι ... αν εξαιρεσουμε την βολτα που πηγαμε στην πλαζ μετα την επισκεψη που καναμε στην ξαδερφη μου ... δεν εχουμε κανει καμια βολτα με την μπεμπα! Ισως τωρα που θα ξεκινησει το πρωι να πηγαινει σχολειο ο μικρος τα καταφερω ... το απογευμα βλεπω οτι ο μπαμπας τους δεν εχει την διαθεση για κατι τετοιο ... πηγαινουμε εναλλαξ τον μικρο καπου αλλα ολοι μαζι δεν το κανουμε ... δεν μπορω να καταλαβω  τι ακριβως σκεφτεται ... καποιες φορες βεβαια κι εγω ειμαι τοσο κουρασμενη απο το πρωι που ειμαι ξυπνια χωρις καθολου ξεκουραση που δεν εχω διαθεση για βολτες ... 

Καλο ξημερωμα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μάνες!

Μια ερώτηση μήπως συμβαίνει σε κάποια... Μπήκε στον 3ο μήνα ο γιός μου.. γενικά ολα μια χαρά, τα κακά του μέσα στη μέρα τα κάνει φυσιολογικά όπως πρέπει, και σε συχνότητα και σε ποιότητα και χωρίς ζόρια.  Το θέμα έχει ως εξής..  κάθε μέρα μετα τις 4ης τα ξημερώματα μέχρι τις 7-8.. ζορίζεται μεσα στον υπνο του να κανει κακα με αποτελεσμα ολες αυτες τις ωρες να μουγκριζει και να μενουμε ολοι ξυπνιοι.  Αυτος κοιμαται  αλλα πολυ ζορισμενος. Εχω δοκιμασει να κοψω και καφε και  γαλακτομικα και πρασιναδες και οσπρια και ψωμια  και και και και.    4ης η ωρα καθε μερα ξεκιναει το ζορι και τα μουγκριτά... μετα ολα τελεια.  Συμβαινει σε καποιο αλλο παιδι?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Korina12 είπε:

Γεια σας μάνες!

Μια ερώτηση μήπως συμβαίνει σε κάποια... Μπήκε στον 3ο μήνα ο γιός μου.. γενικά ολα μια χαρά, τα κακά του μέσα στη μέρα τα κάνει φυσιολογικά όπως πρέπει, και σε συχνότητα και σε ποιότητα και χωρίς ζόρια.  Το θέμα έχει ως εξής..  κάθε μέρα μετα τις 4ης τα ξημερώματα μέχρι τις 7-8.. ζορίζεται μεσα στον υπνο του να κανει κακα με αποτελεσμα ολες αυτες τις ωρες να μουγκριζει και να μενουμε ολοι ξυπνιοι.  Αυτος κοιμαται  αλλα πολυ ζορισμενος. Εχω δοκιμασει να κοψω και καφε και  γαλακτομικα και πρασιναδες και οσπρια και ψωμια  και και και και.    4ης η ωρα καθε μερα ξεκιναει το ζορι και τα μουγκριτά... μετα ολα τελεια.  Συμβαινει σε καποιο αλλο παιδι?

Αχ κι εμενα μου το κανε αυτό πριν κανα δυο βδομαδες..και για να τον βοηθησω επειδη ως επι το πλείστον τον ταιζα ξαπλωμενη, αρχισα να τον ταιζω καθιστη το απογευμα και το βραδυ πριν κοιμηθει γιατι παρατήρησα οτι τον βοηθουσε να ενεργηθει αυτη η στάση.. φαση ηταν και περασε ομως, εχουμε επανελθει στα φυσιολογικα μας τωρα.

Αυτο που μας κανει εμας είναι οτι αλλαξε την ωρα που ξυπναει εδω και 4 5 μερες και στις 7.00 με 7.15 τρωει και οταν χορταινει αρχιζει και μιλαει με αποτελεσμα να μας ξυπναει αχαχαχα 

  • Χαχα 2

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Korina12 είπε:

Γεια σας μάνες!

Μια ερώτηση μήπως συμβαίνει σε κάποια... Μπήκε στον 3ο μήνα ο γιός μου.. γενικά ολα μια χαρά, τα κακά του μέσα στη μέρα τα κάνει φυσιολογικά όπως πρέπει, και σε συχνότητα και σε ποιότητα και χωρίς ζόρια.  Το θέμα έχει ως εξής..  κάθε μέρα μετα τις 4ης τα ξημερώματα μέχρι τις 7-8.. ζορίζεται μεσα στον υπνο του να κανει κακα με αποτελεσμα ολες αυτες τις ωρες να μουγκριζει και να μενουμε ολοι ξυπνιοι.  Αυτος κοιμαται  αλλα πολυ ζορισμενος. Εχω δοκιμασει να κοψω και καφε και  γαλακτομικα και πρασιναδες και οσπρια και ψωμια  και και και και.    4ης η ωρα καθε μερα ξεκιναει το ζορι και τα μουγκριτά... μετα ολα τελεια.  Συμβαινει σε καποιο αλλο παιδι?

Φαση ειναι και περναει..ολα τα μωρα περνανε διαφορα ..δν ειναι κατι μην ανησειχεις ...εκτος αμα δεις κατι αλλο τοτς ειναι καλο να μηλεισεις μια με τον παιδιατρο σ...αυτος ξερει καλυτερα ..

Κοριτσια εμεις πηγαμε στο νουμερο 4 σε μπιμπελινα ...απο υπνο φουλ..ασε για φαει μονο τρωει ....να ρωτησω και κατι σχετικο και ασχετο ταυτοχρονα ..για βαφτιση τι λετε ποτε με το καλο??? Εχετε βρει νονο?? Και αν για πια εποχη ?? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Φαση ειναι και περναει..ολα τα μωρα περνανε διαφορα ..δν ειναι κατι μην ανησειχεις ...εκτος αμα δεις κατι αλλο τοτς ειναι καλο να μηλεισεις μια με τον παιδιατρο σ...αυτος ξερει καλυτερα ..

Κοριτσια εμεις πηγαμε στο νουμερο 4 σε μπιμπελινα ...απο υπνο φουλ..ασε για φαει μονο τρωει ....να ρωτησω και κατι σχετικο και ασχετο ταυτοχρονα ..για βαφτιση τι λετε ποτε με το καλο??? Εχετε βρει νονο?? Και αν για πια εποχη ?? 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εμείς λέμε για βάπτιση 28η Οκτωβρίου! 

Τα κακά της είναι αρκετά υδαρη, λέτε να πρέπει να ενημερώσω την παιδίατρο;;; το βράδυ που κοιμάται 6-7 ώρες δεν κάνει καθόλου τσισα, είναι φυσιολογικό;;; 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , KarMar84 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εμείς λέμε για βάπτιση 28η Οκτωβρίου! 

Τα κακά της είναι αρκετά υδαρη, λέτε να πρέπει να ενημερώσω την παιδίατρο;;; το βράδυ που κοιμάται 6-7 ώρες δεν κάνει καθόλου τσισα, είναι φυσιολογικό;;; 

Τοσο νωρις η βαπτιση?? Ποσο θα ειναι τοτε?? Εμεις λεμε καπου την ανοιξη...αλλα ακομα  δεν βρικαμε νονα/νονο χαχχχα...  Παρτην τηλ...και τιποτα να μην ειναι ποτε δεν ξες ...γιατι εγω η καποια αλλη μπορει να σου δωσουμε λαθος πληροφοριες...... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Τοσο νωρις η βαπτιση?? Ποσο θα ειναι τοτε?? Εμεις λεμε καπου την ανοιξη...αλλα ακομα  δεν βρικαμε νονα/νονο χαχχχα...  Παρτην τηλ...και τιποτα να μην ειναι ποτε δεν ξες ...γιατι εγω η καποια αλλη μπορει να σου δωσουμε λαθος πληροφοριες...... 

Θα είναι 4 μηνών και 1 εβδομάδας :grin: ναι προτιμώ νωρίς γτ μου φαίνεται πιο δύσκολο όσο μεγαλώνουν... 


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Εμεις τον βαφτισαμε σημερα!Την Τεταρτη γινεται 3ων!Ηταν ενας κυριος...εκλαψε παρα πολυ λιγο !Νομιζω οτι ηταν τελικα πολυ καλη η αποφαση μας για βαφτιση αυτη τη χρονικη στιγμη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλησπερα !

Εμεις τον βαφτισαμε σημερα!Την Τεταρτη γινεται 3ων!Ηταν ενας κυριος...εκλαψε παρα πολυ λιγο !Νομιζω οτι ηταν τελικα πολυ καλη η αποφαση μας για βαφτιση αυτη τη χρονικη στιγμη!

Να σου ζήσει ασπα! Και το όνομα αυτού? 

Εμείς λέμε για Χριστούγεννα. ....

Κορίτσια μου έχω πρόβλημα.  Θέλω τα φώτα σας. Την προηγούμενη εβδομάδα ζύγισα την μικρη και ήταν λίγο πίσω στο βάρος.  Επειδή θα πήγαινα στην παιδιατεο να μου γράψει έναν υπερηχο για τα ισχια την ρώτησα για το βαρος. Βγάζει λοιπόν κομπιουτερακι και μου λέει.  Από την τελευταία φορά που πήγες παιδίατρο παίρνει 18 γραμμάρια την μερα αντί για 25. Αρα αυξάνεις γεύμα και αν δεν πάρει σε μια εβδομάδα ξεκινάς ξένο.  Είμαι να σκάσω.  Έχω πονέσει πααααα άρα πολύ για να κάνω αποκλειστικά θηλασμό.  Τι να κανω λέτε?  Εγώ λέω να πάρω μια δεύτερη γνωμη

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλησπερα !

Εμεις τον βαφτισαμε σημερα!Την Τεταρτη γινεται 3ων!Ηταν ενας κυριος...εκλαψε παρα πολυ λιγο !Νομιζω οτι ηταν τελικα πολυ καλη η αποφαση μας για βαφτιση αυτη τη χρονικη στιγμη!

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα και καλη βδομαδα!

Ασπα, καλοφωτιστος ο μπομπιρας σας! Να ναι παντα υγειης και καλοτυχος! Και να ειστε καλα να τον χαιρεστε! Και το ονομα αυτου; Πως το διαλεξατε;

1 ώρα πρίν, katsif είπε:

Να σου ζήσει ασπα! Και το όνομα αυτού? 

Εμείς λέμε για Χριστούγεννα. ....

Κορίτσια μου έχω πρόβλημα.  Θέλω τα φώτα σας. Την προηγούμενη εβδομάδα ζύγισα την μικρη και ήταν λίγο πίσω στο βάρος.  Επειδή θα πήγαινα στην παιδιατεο να μου γράψει έναν υπερηχο για τα ισχια την ρώτησα για το βαρος. Βγάζει λοιπόν κομπιουτερακι και μου λέει.  Από την τελευταία φορά που πήγες παιδίατρο παίρνει 18 γραμμάρια την μερα αντί για 25. Αρα αυξάνεις γεύμα και αν δεν πάρει σε μια εβδομάδα ξεκινάς ξένο.  Είμαι να σκάσω.  Έχω πονέσει πααααα άρα πολύ για να κάνω αποκλειστικά θηλασμό.  Τι να κανω λέτε?  Εγώ λέω να πάρω μια δεύτερη γνωμη

Κατσιφ, εγω θα σου ελεγα να κανεις αντλησεις και να δινεις το δικο σου! Μηπως δεν πινει αρκετο στο στηθος οποτε να της δινεις περισσοτερες φορες και καποιες φορες με μπιμπερο το μητρικο. Η παιδιατρος τι ειπε για αυτο; Παντως αν ειναι μεσα στις καμπυλες και ακολουθει την δικη της δε νομιζω να υπαρχει θεμα. Μηπως να επαιρνες και μια 2η γνωμη γιατρου τελικα;

Εμεις πηγαμε για το 2ο εμβολιο το Σαββατο. Εκλαψε πολυ αυτη την φορα .. Γενικα νομιζω οτι ηταν λιγο κλαψιαρα αυτη την φορα στον γιατρο! Εκλαιγε που σταματησε ο γιατρος να παιζει μαζι της, εκλαιγε στο εμβολιο ... για να ηρεμησει της επαιξε κιθαρα (!) κι εκλαιγε οταν σταματησε να παιζει! χαχα! Με το που φυγαμε, κοιμηθηκε!

Εφτασε τα 65 εκ. και τα 5950 γρ. Μια χαρα στις καμπυλες της. Στο υψος ειναι πανω απο το μεσο ορο και το βαρος στο μεσο ορο. Ειδε οτι στηριζει αρκετα καλα το κεφαλι της και μας εδωσε μια ακομη ασκηση να κανουμε ... Οσο για τις αλλες ασκησεις, κοριτσια δεν εχω δει κατι στο  youtube ...

Τωρα θα παμε ξανα στο τελος του μηνα για το 3ο εμβολιο. 

Τι αλλο κανετε;

 

 

17 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εμείς λέμε για βάπτιση 28η Οκτωβρίου! 

Τα κακά της είναι αρκετά υδαρη, λέτε να πρέπει να ενημερώσω την παιδίατρο;;; το βράδυ που κοιμάται 6-7 ώρες δεν κάνει καθόλου τσισα, είναι φυσιολογικό;;; 

1-2 φορες μου το εχει κανει κι εμενα αυτο με τα τσισα ... Νομιζω οτι ειναι τυχαιο.

Σε πανες εμεις φοραμε το Νο 3 ακομη ... Προτιμο τα pampers απο τα babylino ... Αλλα παιρνω οτι βρω προσφορα τελικα ... Τα babylino μου φαινονται πολυ χαρτινα ... Τι λετε; Ποια προτιματε εσεις;

On 1/9/2018 at 4:17 ΜΜ, Korina12 είπε:

Γεια σας μάνες!

Μια ερώτηση μήπως συμβαίνει σε κάποια... Μπήκε στον 3ο μήνα ο γιός μου.. γενικά ολα μια χαρά, τα κακά του μέσα στη μέρα τα κάνει φυσιολογικά όπως πρέπει, και σε συχνότητα και σε ποιότητα και χωρίς ζόρια.  Το θέμα έχει ως εξής..  κάθε μέρα μετα τις 4ης τα ξημερώματα μέχρι τις 7-8.. ζορίζεται μεσα στον υπνο του να κανει κακα με αποτελεσμα ολες αυτες τις ωρες να μουγκριζει και να μενουμε ολοι ξυπνιοι.  Αυτος κοιμαται  αλλα πολυ ζορισμενος. Εχω δοκιμασει να κοψω και καφε και  γαλακτομικα και πρασιναδες και οσπρια και ψωμια  και και και και.    4ης η ωρα καθε μερα ξεκιναει το ζορι και τα μουγκριτά... μετα ολα τελεια.  Συμβαινει σε καποιο αλλο παιδι?

Τελικα κανει κακα ή βρισκεται στην προσπαθεια και τελικα δεν κανει;

Ρωτω μηπως τελικα δεν ειναι θεμα με τα κακα ... Και η δικη μου "μουγκριζει" καπου εκει τα ξημερωματα αλλα δεν εκανε ποτε κακα της ... συνηθως τα κανει ξυπνια και μετα το πρωι ...Ισως να ειναι μια κατασταση ξυπνιου υπνου ... Να ειναι μισοκοιμισμενο και να προσπαθει να κοιμηθει ... ή να μην ξυπνησει! Καμια αλλη της εχει τυχει κατι τετοιο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...