Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τελικά μου ειπε ο γιατρός να τον αφήσω ένα 24ωρο υπό παρακολούθηση, αν βέβαια δε χειροτερέψει και να μιλούσαμε σήμερα. Δε βλέπω αλλαγή, μόνο πως άρχισε να ξανατρώει κανονικά.

Αφήστε κορίτσια, μου προέκυψε νέο θέμα. Τον έβγαλα από το πορτ μπεμπέ και τον κοίμιζα στην κούνια πια. όλα καλά στην αρχή. Τώρα όποτε πάω να τον αφήσω στην κούνια κλαίει. Τι κοιμισμένο τον πηγαίνω, τίποτα. Ξυπνάει και δώστου κλάμα. Ακόμα και σε βαθύ ύπνο να είναι, σε μισή ώρα ξυπνάει και ξεσηκώνει τον κόσμο. Μόνο καρότσι θέλει, εκεί την καταβρίσκει. Και στο ριλάξ. Έμαθε για τα καλά στο καρότσι και δεν ξέρω τι θα κάνω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοιμαται μονο στο στηθος..  Δραμα η κατασταση..  τον εχω αφησει και μιση ωρα στην κουνια του..  αλλα μονο να τον εκευρισω κιαλλο καταφερα απτο κλαμα που εκανε στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια δν ξερω που μπορω να απευθυνθω για να ρωτησω..ελπιζω να με βοηθησετε σε λιγες μερες γενναω κ εχω ανγχωθει με το θεμα θηλασμος. Λογω αυτοανοσου που εχω δν θα μπορω να θηλασω για πολυ γτ πρεπει να κανω θεραπεια που δν ειναι συμβατη με τον θηλασμο. Η ερωτηση μ ειναι η εξης. Θελω οσο διαστημα θηλασω απο την αρχη να δινω στο μωρο μου ενα γευμα ξενο με μπιμπερο μονο ενα ομως κ τα υπολοιπα θηλασμο κανονιακα πως μπορω να το ζητησω αυτο στο νοσοκομειο κ ποσο εφικτο ειναι; ευχαριστω


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια δν ξερω που μπορω να απευθυνθω για να ρωτησω..ελπιζω να με βοηθησετε σε λιγες μερες γενναω κ εχω ανγχωθει με το θεμα θηλασμος. Λογω αυτοανοσου που εχω δν θα μπορω να θηλασω για πολυ γτ πρεπει να κανω θεραπεια που δν ειναι συμβατη με τον θηλασμο. Η ερωτηση μ ειναι η εξης. Θελω οσο διαστημα θηλασω απο την αρχη να δινω στο μωρο μου ενα γευμα ξενο με μπιμπερο μονο ενα ομως κ τα υπολοιπα θηλασμο κανονιακα πως μπορω να το ζητησω αυτο στο νοσοκομειο κ ποσο εφικτο ειναι; ευχαριστω

με το καλο το μωρακι σου

που θα γεννησεις;

θα σου προτεινα να βρεις παιδιατρο πιστοποιημενο συμβουλο θηλασμου για να σε ενημερωσει σωστα κ να εχεις πληρη υποστηριξη

επισης μπορεις να εχεις προσωπικη μαια ιδιωτικα συμβουλο θηλασμου

αν γεννας σε λιγες μερες,λιγο δυσκολο να προλαβεις καποιο σεμιναριο εστω κ διαδικτυακο.απο βιβλιο προτεινω  της πατσουρου.αρθρα του παπαβεντση στη σελιδα του.κ στο σαιτ mitrikosthilasmos.επισης στο parents.org μπορεις να απευθυνθεις για συμβουλες,αποριες κ γενικα εχει αρκετη θεματολογια

αν δ γινομαι αδιακριτη,τι αυτοανοσο;τι περιλαμβανει η θεραπεια;

στο μαιευτηριο θα ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο,θα το απαιτησεις,ειναι δικαιωμα σας.να εχεις το μωρο συνεχεια μαζι σου.απο κει κ περα,δικαιωμα σου αν θελεις να δινεις ενα μπιμπερο ξενο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , vikib είπε:

με το καλο το μωρακι σου

που θα γεννησεις;

θα σου προτεινα να βρεις παιδιατρο πιστοποιημενο συμβουλο θηλασμου για να σε ενημερωσει σωστα κ να εχεις πληρη υποστηριξη

επισης μπορεις να εχεις προσωπικη μαια ιδιωτικα συμβουλο θηλασμου

αν γεννας σε λιγες μερες,λιγο δυσκολο να προλαβεις καποιο σεμιναριο εστω κ διαδικτυακο.απο βιβλιο προτεινω  της πατσουρου.αρθρα του παπαβεντση στη σελιδα του.κ στο σαιτ mitrikosthilasmos.επισης στο parents.org μπορεις να απευθυνθεις για συμβουλες,αποριες κ γενικα εχει αρκετη θεματολογια

αν δ γινομαι αδιακριτη,τι αυτοανοσο;τι περιλαμβανει η θεραπεια;

στο μαιευτηριο θα ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο,θα το απαιτησεις,ειναι δικαιωμα σας.να εχεις το μωρο συνεχεια μαζι σου.απο κει κ περα,δικαιωμα σου αν θελεις να δινεις ενα μπιμπερο ξενο.

εχω αγκυλοποιητικη σπονδιλιτιδα πρεπει να κανω μια ενεση καθε μηνα ηδη εχω να κανω ενα χρονο γτ απαγορευετε με την εγκυμοσυνη κ λιγο πριν την συλληψη και ειναι σε εξαρση τωρα κ δεν ξερω για ποσο θα αντεξω να θηλασω λογο τους πονους που εχω για αυτο ηθελα να εδρεωσω και ενα γευμα με μπιμπερο με ξενο γαλα ετσι ωστε αν με ποιασουν η πονοι απο την παθηση να μπορει να το δεχτει ευκολα αυτη ειναι η ερωτηση μου... κατα ποσο εφικτο ειναι να θηλαζω και παραλληλα να του δινω καθε μερα ενα μονο γευμα με ξενο. στο ιασω θα γεννησω .


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ναντια δε είπε:

εχω αγκυλοποιητικη σπονδιλιτιδα πρεπει να κανω μια ενεση καθε μηνα ηδη εχω να κανω ενα χρονο γτ απαγορευετε με την εγκυμοσυνη κ λιγο πριν την συλληψη και ειναι σε εξαρση τωρα κ δεν ξερω για ποσο θα αντεξω να θηλασω λογο τους πονους που εχω για αυτο ηθελα να εδρεωσω και ενα γευμα με μπιμπερο με ξενο γαλα ετσι ωστε αν με ποιασουν η πονοι απο την παθηση να μπορει να το δεχτει ευκολα αυτη ειναι η ερωτηση μου... κατα ποσο εφικτο ειναι να θηλαζω και παραλληλα να του δινω καθε μερα ενα μονο γευμα με ξενο. στο ιασω θα γεννησω .

τωρα ειδα κ στο αλλο θεμα που εγραψες

εχεις βρει παιδιατρο;

μαια θα εχεις του γιατρου;

εισαι 1000%σιγουρη οτι δ υπαρχει συμβατο φαρμακο;

σε καμια περιπτωση δ λεω να μην κανεις τη θεραπεια σου,προεχει να εισαι καλα κ σωματικα κ ψυχολογικα

απο οσο ξερω αποστειρωτες,μπιμπερο,γαλα σκονη υπαρχει σε καθε μαιευτηριο.αλλα παρε δικα σου μπιμπερο κ γαλα τουλ

θα μιλησεις με τον γιατρο σου κ την μαια του πιθανον.θα πεις οτι θες να θηλασεις.απο κει κ περα δ νομιζω να εχεις προβλημα να δινεις κ μπουκαλι

σιγουρα η ερωτηση μου ειναι χαζη,αλλα την κανω λογω αγνοιας.αν σε πιασει πονους που πονας;στη μεση;θα εχεις θεμα να κρατας το μωρο;

αυτο που σου προτεινω ειναι να δεις τις διαφορες στασεις θηλασμου.κ να ετοιμασεις στο σπιτι μια γωνια θηλασμου,που θα σε εξυπηρετει να θηλαζεις ανετα

γενικα ειναι ιδιαιτερη η περιπτωση σου,κ δυσκολη,μπραβο σου κ μονο που θες να το προσπαθησεις.γι αυτο σου προτεινω να βρεις επαγγελματια υγειας πιστοποιημενο στον θηλασμο.θα σε ενημερωσει σωστα κ θα σε υποστηριξει οσο παει

αν θελεις σου στελνω σε πμ τη λιστα με τους πιστοποιημενους,ισως αργησει να φανει δ ξερω,λογω λινκ

η γκουγκλαρε πιστοποιημενοι συμβουλοι θηλασμου iblc

εγω θα σου προτεινω εφοσον θελεις να το προσπαθησεις να ζητησεις ρουμινγκ ιν.αν παρολα αυτα δεις οτι δ εισαι σε θεση να φροντισεις το μωρο,δ νομιζω να μην το κανουν

οσο για την μεικτη διατροφη εφοσον εισαι ενημερη οτι το ενα μπουκαλι μπορει να οδηγησει σε περισσοτερα κ αυτο στην πρωορη διακοπη του θηλασμου,αλλα αυτο ειναι που θες,να το κανεις.μπορει κ να μην γινει.φιλη μου θηλαζε 6μηνες αλλα καθε βραδυ εδινε ενα μπουκαλι ξενο.

καλο θα ηταν να μην δωσεις πιπιλα,τουλ μεχρι τις 40μερες

οταν δινεις μπουκαλι να ειναι μετα απο θηλασμο,τα λιγοτερα δυνατα μλ,με διαλλειμματα μηπως σταματησει νωριτερα.κ ισως να παρεις τα μπιμπερο της medela τα calma.παρομοιαζουν τον τροπο θηλασμου στο στηθος.η σε απλο μπιμπερο το μικρο μεγεθος θηλης κ σε μεγαλυτερο μωρο(αυτα ειναι εφοσον θελεις να θηλασεις αλλα δινεις κ μπουκαλι.παντα ομως υπαρχει η περιπτωση συγχησης θηλων)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikib είπε:

τωρα ειδα κ στο αλλο θεμα που εγραψες

εχεις βρει παιδιατρο;

μαια θα εχεις του γιατρου;

εισαι 1000%σιγουρη οτι δ υπαρχει συμβατο φαρμακο;

σε καμια περιπτωση δ λεω να μην κανεις τη θεραπεια σου,προεχει να εισαι καλα κ σωματικα κ ψυχολογικα

απο οσο ξερω αποστειρωτες,μπιμπερο,γαλα σκονη υπαρχει σε καθε μαιευτηριο.αλλα παρε δικα σου μπιμπερο κ γαλα τουλ

θα μιλησεις με τον γιατρο σου κ την μαια του πιθανον.θα πεις οτι θες να θηλασεις.απο κει κ περα δ νομιζω να εχεις προβλημα να δινεις κ μπουκαλι

σιγουρα η ερωτηση μου ειναι χαζη,αλλα την κανω λογω αγνοιας.αν σε πιασει πονους που πονας;στη μεση;θα εχεις θεμα να κρατας το μωρο;

αυτο που σου προτεινω ειναι να δεις τις διαφορες στασεις θηλασμου.κ να ετοιμασεις στο σπιτι μια γωνια θηλασμου,που θα σε εξυπηρετει να θηλαζεις ανετα

γενικα ειναι ιδιαιτερη η περιπτωση σου,κ δυσκολη,μπραβο σου κ μονο που θες να το προσπαθησεις.γι αυτο σου προτεινω να βρεις επαγγελματια υγειας πιστοποιημενο στον θηλασμο.θα σε ενημερωσει σωστα κ θα σε υποστηριξει οσο παει

αν θελεις σου στελνω σε πμ τη λιστα με τους πιστοποιημενους,ισως αργησει να φανει δ ξερω,λογω λινκ

η γκουγκλαρε πιστοποιημενοι συμβουλοι θηλασμου iblc

Δν με καλυπτει κανενα αλλο φαρμακο μονο η ενεση που κανω φαντασου δν την χορηγουν στα φαρμακεια γτ εχει κοστος 1000 ευρω την περνω απο τα κεντρικα φαρμακεια τ εοππυ. Οταν με ποιανει κ ειναι σε εξαρση μπορει να με ποιασει στο ισχυο π.χ κ να μην μπορω να πατησω το ποδι μου συνηθως ομως το μαρτυριο ειναι οταν ξαπλωνω. Ποναει ολη η πλατη οι συνδεσμοι σαν να εχεις παθει λουμπαγκο κ ψυξη μαζι και μαγκωνεις κ σ κοβετε η ανασα δν μπορω να το εξηγησω διαφορετικα για αυτο λεγετε κ αγκυλοποιητικη σπονδυλιτιδα εχω βρει καποια τηλ απο κεντρα υποστηριξης θηλασμου εχω μιλησει κ με την παιδιατρο για να ξερω τι γαλα θα μου δωσει κ τετοια για να γνωριζει πριν ερθει να τον δει στο σπιτι .τωρα θα προσπαθησω να συνδυασω κ με το θηλασμο ετσι ωστε αν κανω μεγαλη φλεγμονη κ δν μπορεσω να θηλασω μετα απο μερες να μπορω να του δωσω ξενο γαλα κ να μην δυσκολευτει να το παρει για αυτο θελω ενα γευμα την μερα να μαθει κ στο μπιμπερο. Κ οτι καταφερω. Απλα δν ξε3ω κατα ποσο θα με βοηθησουν οι κοπελες στο νοσοκομειο κ θα δεχτουν να μ αποστειρωνουν υο μπιμπερο για ενα γευμα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@ναντια δεαν θες ξαναδιαβασε το προηγουμενο μνμ συμπληρωσα καποια πραγματα

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις,πρωτη φορα ακουω την ασθενεια

πολυ δυσκολο ακουγεται,πρεπει να υποφερεις

κοιτα εγω γεννησα σε δημοσιο,οποτε πηγαινες μονη κ ετοιμαζες το γαλα η η συνοδος σου.δ ξερω τι ισχυει στα ιδιωτικα.αλλα αν δ επιτρεπουν συνοδο,τοτε εννοειται ειναι  δουλεια τους

ρωτα κ τον γιατρο σου.η δες την επιλογη να εχεις δικη σου μαια

ευχομαι να πανε ολα καλα,να παρεις αγκαλια γερο το μωρακι σου,κ να ειστε κ οι δυο γεροι κ δυνατοι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vikib είπε:

@ναντια δεαν θες ξαναδιαβασε το προηγουμενο μνμ συμπληρωσα καποια πραγματα

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις,πρωτη φορα ακουω την ασθενεια

πολυ δυσκολο ακουγεται,πρεπει να υποφερεις

κοιτα εγω γεννησα σε δημοσιο,οποτε πηγαινες μονη κ ετοιμαζες το γαλα η η συνοδος σου.δ ξερω τι ισχυει στα ιδιωτικα.αλλα αν δ επιτρεπουν συνοδο,τοτε εννοειται ειναι  δουλεια τους

ρωτα κ τον γιατρο σου.η δες την επιλογη να εχεις δικη σου μαια

ευχομαι να πανε ολα καλα,να παρεις αγκαλια γερο το μωρακι σου,κ να ειστε κ οι δυο γεροι κ δυνατοι

Σε ευχαριστω πολυ αφου λεω με τοσουςπονους που εχω φαει η γεννα θα ειναι παοχνιδι.( αστειευομαι βεβαια ) οσον αφορα για μαια ηταν να παρω αλλα πολλα τα χρηματα 500 ευρω οπως καταλαβαινεις χωρις μαια.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

Σε ευχαριστω πολυ αφου λεω με τοσουςπονους που εχω φαει η γεννα θα ειναι παοχνιδι.( αστειευομαι βεβαια ) οσον αφορα για μαια ηταν να παρω αλλα πολλα τα χρηματα 500 ευρω οπως καταλαβαινεις χωρις μαια.

Νάντια μου έχεις τσεκάρει στο e lactancia αν είναι συμβατό ή οχι; με το καλό το μωράκι σου!!! Και είσαι ηρωίδα! Ακούγεται πολύ δύσκολη η ασθένεια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά Ναντιακι!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Νάντια μου έχεις τσεκάρει στο e lactancia αν είναι συμβατό ή οχι; με το καλό το μωράκι σου!!! Και είσαι ηρωίδα! Ακούγεται πολύ δύσκολη η ασθένεια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά Ναντιακι!

Δν μου το επιτρεπει η ρευματολογος ειναι περιεργη η παθηση σε ευχαριστω παντως να εισαι καλα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Δν μου το επιτρεπει η ρευματολογος ειναι περιεργη η παθηση σε ευχαριστω παντως να εισαι καλα.

Μα αν στο e lactancia βγαίνει ότι είναι συμβατό το φάρμακο με τον θηλασμό γιατί να μη θηλαζεις; Εκτός κι αν ο θηλασμός επιβαρύνει την κατάστασή σου. Γνωρίζεις δραστική να το τσεκάρω εγώ αν θες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μα αν στο e lactancia βγαίνει ότι είναι συμβατό το φάρμακο με τον θηλασμό γιατί να μη θηλαζεις; Εκτός κι αν ο θηλασμός επιβαρύνει την κατάστασή σου. Γνωρίζεις δραστική να το τσεκάρω εγώ αν θες;

Γολυμουμαμπη ειναι . Η ρευματολογος μου το εχει πει απαγιρευετε αυτη η ουσια με θηλασμο.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

Γολυμουμαμπη ειναι . Η ρευματολογος μου το εχει πει απαγιρευετε αυτη η ουσια με θηλασμο.

Μισό να τσεκάρω (το e lactancia είναι ότι πιο αξιόπιστο υπάρχει είναι παγκόσμια σελίδα και υπαρχει για να ενημερώνονται και οι γιατροί) Μπορεί να έχει και δίκιο όμως.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...