Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

εγω παλι εβαλα 17 κιλα εως τωρα και δεν ξερω πως . μεχρι τον 5ο ειχα βαλει 5 κιλα .αλλα 3 μεχρι αρχες 6ου . και τσουπ μπηκαν και τα υπολοιπα, νταξει δεν λεω τρωω γλυκακια αλλα δεν τρωω και ολη μερα.ουτε τερστιες ποσοτητες . νταξει μου ειπαν τα 10 τα χανεις με τη γεννα . αλλα ειναι απο πρηξιμο και κατακρατηση υγρων. εβαλα κια πολυ βυζι δεν θα ναι 2 κιλα κι αυτο? προσπαθω καπως να δικαιολογηθω στον εαυτο μου. αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν φαινεται και τοσο πολυ δηλαδη ακομα χωραω στα μπλουζακια μου και στα σορτσακια μου, πηρα στα μπουτια σιγουρα αλλα ειναι τοοσ ορησμενα τα ποδια μου που δεν μου κανουν τα αθλητικα μου να φανταστειτε.αν και τα τελευταια 4 κιλα τα πηρα τωρα στις τελευταιες 2-3 εβδομαδες .ο γιατρος δεν με ειπε τιποτα. φανταζομαι το θεωρει λογικο αφου και διατροφη να εκανα εφοσον δεν κινουμαι θα εβαζα κιλα. η μαμα μου και η πεθερα μου ειχαν παρει σχεδον απο 30 κιλα και τα εχασαν μεσα σε 40 μερες. οποτε θα βαζω τη μπεμπα στο μαρσιππο και θα περπαταω καθε απογευμα με τη δροσια , για να χασω και να σφιξω

@2angels  το θεμα ειναι οτι φτασαμε μεχρι εδω τα μπεμπακια μας. τα κιλα χανονται και μενα με ενοχλει περισσοτερο οτι ξεκινησα ηδη με παραπανισια κιλα,. αλλα το μωρακι μου ειναι υγιεστατο σε 2 εβδομαδες μπαινουμε στον 9ο.

@ναντια δε απο οτι καταλαβα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. αλλες παιρνουν αλλες οχι. αλλα θα χαθουν μετα απο την εξαντληση τα ξενυχτια και την αγωνια .χαχαχαχ και γω ετσι ξερω οτι απο δω και περα θα βαζουμε 500γρ τη βδομαδα αλλα τα 200+ ειναι του μωρου.οποτε απο δω και περα οτι και να κανεις δεν ειναι στο χερι σου...

@Sofaki91 δεν ξερω αν θελω να σου μιλαω αλλο μετα απο αυτο που ειπες για τα 3 κιλα

εγω ρωτησα στο φβ σε ομαδα με μαμαδες ,αν φτιαχνει καποια και μου εστειλαν φωτο με δειγματα δουλειας και τιμες. δες το ετσι μηπως σου βγει πιο φθηνα!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνώ! Δεν θα ξαναμιλήσουμε στο @Sofaki91 !!!! Χαχαχαχααχ

@λιλιτο Δεν με νοιάζει για το πώς θα τα χάσω... εννοείτε! Και εννοειτε να είναι καλά τα μωράκια μας! Ανησυχώ για το θέμα ηλικιας-κιλων. Οκ δεν είμαι γριά αλλά για να μου πει ο γιατρός μέχρι 11; διαβάζω και για προεκλαμψιες κτλ και με φοβίζει. Αν και η εξέταση για τη προεκλαμψία βγήκε άψογη! Εγώ πάλι δεν έχω πρηστεί. Χθες έβγαλα τη βέρα μου και αυτή γιατί από τα κιλά άρχισε να στενεύει αλλά...... Μετά τον τοκετό γίνομαι τούμπανο!!!! Όταν είδα τον εαυτό μου στον καθρέφτη έπαθα σοκ! Βέβαια είπε ο γιατρός ότι συμβαίνει σε αρκετές γυναίκες να πρήζονται μετά... Θα δείξει! Έχω ακόμα δρόμο. Παρασκευή πάμε για ντοπλερ!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@2angels  κι εμένα 12 κιλά μου είπε αλλά δεν είχαμε ιδανική εγκυμοσύνη νανοηγαινουμε πιλάτες και yoga. Και να είμαστε μοντέλα σαν τις διάσημες ,σκέψου ότι η μία διάσημη δεν θυμάμαι όνομα τώρα πήρε 40 κιλά. Πάνε μετά σε διατροφολόγος αν σε ανησυχεί τόσο πολύ αλλά η προεκλαμψία έχει πιο πολύ σχέση με αυξημένη πίεση και πρήξιμο. Εγω παρόλα τα κιλά και το πρήξιμο έχω υπόταση  και ο γιατρός  δεν ανησυχεί ,μου  είπε απλά να μετράω 2-3 φορές  τη βδομάδα την πίεση  μου. Μέτρα την κι εσύ για να είσαι ησυχη. Κι αν την δεις αυξημένη πάρε το γιατρό


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο η πρόσληψη πολλων κιλών δυστυχως είναι βασική αιτία προεκλαμψιας και διαβήτη κύησης. Το πρήξιμο που λες και η αύξηση πίεσης είναι σύμπτωματα όχι αιτια. Τέλος πάντων....  Φτάνουμε στο τέλος! οπότε δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε! Έτσι δεν είναι;, κουβέντα να κάνουμε για να μας λέει το @Sofaki91   ότι τρώει βάφλες και έχει πάρει 3 κιλά...:-D

  • Χαχα 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

εγω παλι εβαλα 17 κιλα εως τωρα και δεν ξερω πως . μεχρι τον 5ο ειχα βαλει 5 κιλα .αλλα 3 μεχρι αρχες 6ου . και τσουπ μπηκαν και τα υπολοιπα, νταξει δεν λεω τρωω γλυκακια αλλα δεν τρωω και ολη μερα.ουτε τερστιες ποσοτητες . νταξει μου ειπαν τα 10 τα χανεις με τη γεννα . αλλα ειναι απο πρηξιμο και κατακρατηση υγρων. εβαλα κια πολυ βυζι δεν θα ναι 2 κιλα κι αυτο? προσπαθω καπως να δικαιολογηθω στον εαυτο μου. αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν φαινεται και τοσο πολυ δηλαδη ακομα χωραω στα μπλουζακια μου και στα σορτσακια μου, πηρα στα μπουτια σιγουρα αλλα ειναι τοοσ ορησμενα τα ποδια μου που δεν μου κανουν τα αθλητικα μου να φανταστειτε.αν και τα τελευταια 4 κιλα τα πηρα τωρα στις τελευταιες 2-3 εβδομαδες .ο γιατρος δεν με ειπε τιποτα. φανταζομαι το θεωρει λογικο αφου και διατροφη να εκανα εφοσον δεν κινουμαι θα εβαζα κιλα. η μαμα μου και η πεθερα μου ειχαν παρει σχεδον απο 30 κιλα και τα εχασαν μεσα σε 40 μερες. οποτε θα βαζω τη μπεμπα στο μαρσιππο και θα περπαταω καθε απογευμα με τη δροσια , για να χασω και να σφιξω

@2angels  το θεμα ειναι οτι φτασαμε μεχρι εδω τα μπεμπακια μας. τα κιλα χανονται και μενα με ενοχλει περισσοτερο οτι ξεκινησα ηδη με παραπανισια κιλα,. αλλα το μωρακι μου ειναι υγιεστατο σε 2 εβδομαδες μπαινουμε στον 9ο.

@ναντια δε απο οτι καταλαβα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. αλλες παιρνουν αλλες οχι. αλλα θα χαθουν μετα απο την εξαντληση τα ξενυχτια και την αγωνια .χαχαχαχ και γω ετσι ξερω οτι απο δω και περα θα βαζουμε 500γρ τη βδομαδα αλλα τα 200+ ειναι του μωρου.οποτε απο δω και περα οτι και να κανεις δεν ειναι στο χερι σου...

@Sofaki91 δεν ξερω αν θελω να σου μιλαω αλλο μετα απο αυτο που ειπες για τα 3 κιλα

εγω ρωτησα στο φβ σε ομαδα με μαμαδες ,αν φτιαχνει καποια και μου εστειλαν φωτο με δειγματα δουλειας και τιμες. δες το ετσι μηπως σου βγει πιο φθηνα!!!

 

Εμένα η μαμά μου και στις 3 εγκυμοσύνες πήρε 9 κιλά μόνο.. δεν ξέρω πώς τα κατάφερνε ξεκινούσε και με τα ίδια όχι τίποτα άλλο.. η αδερφή μου απ την άλλη έπαθε προεκλαμψια είχε πριστει ολόκληρη και κανένας δεν της είπε τίποτα..

30 η πεθερά μου και εμένα και τα έχασε και στις 2 εγκυμοσύνες πολύ γρήγορα.. άλλωστε 10 κιλά θα χαθούν τσακ μπαμ μετά με τον θηλασμό επίσης που να έχουμε και τον χρόνο να φάμε πάνω στο μήνα θα φύγουν όλα.. αυτό να ναι το λιγότερο..

Χαχαχα τι να κάνω δεν φταίω εγώ  το σκατουλι που δεν με αφήνει να γευτώ διάφορα.. στη τελική μη σου πω θα τα κάνω και μόνη μου χαχαχα 

Όσο για την διάσημη μήπως λες την Καλομοίρα??? Αυτή πήρε τόσα..

πρίν από 32 λεπτά , 2angels είπε:

@λιλιτο η πρόσληψη πολλων κιλών δυστυχως είναι βασική αιτία προεκλαμψιας και διαβήτη κύησης. Το πρήξιμο που λες και η αύξηση πίεσης είναι σύμπτωματα όχι αιτια. Τέλος πάντων....  Φτάνουμε στο τέλος! οπότε δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε! Έτσι δεν είναι;, κουβέντα να κάνουμε για να μας λέει το @Sofaki91   ότι τρώει βάφλες και έχει πάρει 3 κιλά...:-D

Χαχαχα κορίτσια όλα με μέτρο.  Αλήθεια δεν ξέρω πώς τα κατάφερα έτσι.. σου λέω εγώ είχα στο μυαλό μου καναπέ άραγμα και να βουτάω πακοτινια στη νουτελλα χαχαχαχ


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εμένα η μαμά μου και στις 3 εγκυμοσύνες πήρε 9 κιλά μόνο.. δεν ξέρω πώς τα κατάφερνε ξεκινούσε και με τα ίδια όχι τίποτα άλλο.. η αδερφή μου απ την άλλη έπαθε προεκλαμψια είχε πριστει ολόκληρη και κανένας δεν της είπε τίποτα..

30 η πεθερά μου και εμένα και τα έχασε και στις 2 εγκυμοσύνες πολύ γρήγορα.. άλλωστε 10 κιλά θα χαθούν τσακ μπαμ μετά με τον θηλασμό επίσης που να έχουμε και τον χρόνο να φάμε πάνω στο μήνα θα φύγουν όλα.. αυτό να ναι το λιγότερο..

Χαχαχα τι να κάνω δεν φταίω εγώ  το σκατουλι που δεν με αφήνει να γευτώ διάφορα.. στη τελική μη σου πω θα τα κάνω και μόνη μου χαχαχα 

Όσο για την διάσημη μήπως λες την Καλομοίρα??? Αυτή πήρε τόσα..

Χαχαχα κορίτσια όλα με μέτρο.  Αλήθεια δεν ξέρω πώς τα κατάφερα έτσι.. σου λέω εγώ είχα στο μυαλό μου καναπέ άραγμα και να βουτάω πακοτινια στη νουτελλα χαχαχαχ

χαχαχ , οχι θυμηθηκα Σισσυ Χρηστιδου. μπορει να ειναι κληρονομικο  το βαρος. παντως τυχερη εισαι. προσεχε στο θηλασμο μην βαλεις  γτ λεει χανουμε πολυ στο θηλασμο περιποθ 500 θερμιδες  αλλα επειδη πεινασ συνεχεια μπορει να βαλεις  χωρις να το καταλαβεις, τσιμπολογωντας

@2angels α δεν ηξερα οτι αιτια ειναι το βαρος....


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

χαχαχ , οχι θυμηθηκα Σισσυ Χρηστιδου. μπορει να ειναι κληρονομικο  το βαρος. παντως τυχερη εισαι. προσεχε στο θηλασμο μην βαλεις  γτ λεει χανουμε πολυ στο θηλασμο περιποθ 500 θερμιδες  αλλα επειδη πεινασ συνεχεια μπορει να βαλεις  χωρις να το καταλαβεις, τσιμπολογωντας

@2angels α δεν ηξερα οτι αιτια ειναι το βαρος....

Ναι ισχύει για να δούμε .. καλά ναι και η Σίσσυ έβαλε πάρα πολλά..Αυτή βέβαια ακόμα παλεύει μ'αυτά εκτός και αν η κοπέλα έχει και θέμα υγείας τύπου θυρεοειδή..

 

Κορίτσια κάτι άσχετο... πρωτόγαλα ξεκινήσατε να έχετε??? Το είδα χθες :shock:


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι ισχύει για να δούμε .. καλά ναι και η Σίσσυ έβαλε πάρα πολλά..Αυτή βέβαια ακόμα παλεύει μ'αυτά εκτός και αν η κοπέλα έχει και θέμα υγείας τύπου θυρεοειδή..

 

Κορίτσια κάτι άσχετο... πρωτόγαλα ξεκινήσατε να έχετε??? Το είδα χθες :shock:

Όχι ακόμα τίποτα. Ετρεξε μόνο του η' το πιεσες.??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Νορμάλ είναι μην αγχώνεσαι.. εγώ μπαίνω την Τρίτη 33η και έχω πάρει 3 κιλά..

Βάση ύψους είσαι πολύ καλά..εμένα μου είχε πει 12 κιλά το πολύ.. 3 έβαλα άντε άλλα 2 ίσως να βάλω..

Χαχαχα καλά ναι η κορακλα σου..

Ποιες είναι ξύπνια μαζί μου έχω τρελές άκουσες Κ δν βολεύονται με τπτ στο κρεβάτι.. ..


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ποιες είναι ξύπνια μαζί μου έχω τρελές άκουσες Κ δν βολεύονται με τπτ στο κρεβάτι.. ..

Και γω το έχω κάθε βραδυ καούρες και δεν βολευομαι.ξυπναω συνέχεια. Ο καλύτερος ύπνος που κάνω είναι από τις 5-10. Και μάλλον επειδή δεν κοιμάμαι καλά το υπόλοιπο βράδυ.

 

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Είδα κάτι και το πίεσα και έτσι άρχισε να βγαίνει λίγο 

Δεν ξέρω αν κάνει να το πειράζεις. Ρώτησες τη μαία σου??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Και γω το έχω κάθε βραδυ καούρες και δεν βολευομαι.ξυπναω συνέχεια. Ο καλύτερος ύπνος που κάνω είναι από τις 5-10. Και μάλλον επειδή δεν κοιμάμαι καλά το υπόλοιπο βράδυ.

 

Δεν ξέρω αν κάνει να το πειράζεις. Ρώτησες τη μαία σου??

Καλά μη φανταστείς ότι παίζω με αυτό χαχα δύο φορές το έκανα από περιέργεια

  • Χαχα 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

βαριεμαι πολυυυυ. με πηρε ομως ο μπαμπας μου και θα μου αγορασει ειπε κουνια-ριλαξ και ενα στρωματακι αλλαξιερας αλλα δεν μου στελνιε να δω φωτο , λεει ειναι ανδιπλουμενο κι ετσι και του αρεσε πολυ, αλλα πιστευω θα μου παρει κανα φορητο τσαντακι αλλαξιερα που δεν θα μου χρησιμευεσει παρα πολυ, αλλα τωρα κολλησε εκει . θα τον ευχαριστησω για το δωρο κι αν δεν βολεψει θα παρουμ εμεις.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , λιλιτο είπε:

βαριεμαι πολυυυυ. με πηρε ομως ο μπαμπας μου και θα μου αγορασει ειπε κουνια-ριλαξ και ενα στρωματακι αλλαξιερας αλλα δεν μου στελνιε να δω φωτο , λεει ειναι ανδιπλουμενο κι ετσι και του αρεσε πολυ, αλλα πιστευω θα μου παρει κανα φορητο τσαντακι αλλαξιερα που δεν θα μου χρησιμευεσει παρα πολυ, αλλα τωρα κολλησε εκει . θα τον ευχαριστησω για το δωρο κι αν δεν βολεψει θα παρουμ εμεις.

Αχ τον μπσμπακα σου! Θα το χρησιμοποιήσεις...να το χαρεί ο άνθρωπος ! Δεν τα κάνουν εύκολα οι άντρες αυτά! Τίποτα δεν πάει χαμένο εκτός αν το εχεις διπλό . Μπράβο του μωρέ!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Αχ τον μπσμπακα σου! Θα το χρησιμοποιήσεις...να το χαρεί ο άνθρωπος ! Δεν τα κάνουν εύκολα οι άντρες αυτά! Τίποτα δεν πάει χαμένο εκτός αν το εχεις διπλό . Μπράβο του μωρέ!

Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω , θα το έχω μαζί μου όταν πηγαίνω στο πατρικό μου για να το βλέπει κιόλας, απλά ήθελα κάτι σταθερό για πάνω στη συρταριερα. Αν και ενα φόρητο χρειάζεται στη βόλτα σε καμία εκδρομή.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...