Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω , θα το έχω μαζί μου όταν πηγαίνω στο πατρικό μου για να το βλέπει κιόλας, απλά ήθελα κάτι σταθερό για πάνω στη συρταριερα. Αν και ενα φόρητο χρειάζεται στη βόλτα σε καμία εκδρομή.

κοριτσι του μπαμπα σου θα χρησιμοποιεις μην το ψαχνεις καλητερη αλαξιερα απτο μπανιο κ το πληντυριο δεν υπαρχει στο λεω κ στο υπογραφω μου το εχουν πει ολες ανεξερετως καμια δεν χρησιμοποιησε κατι αλλο πληντηριο κ παλι πλυντηριο!!!  χα χα χα ο μπαμπας σου ξερει!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι του μπαμπα σου θα χρησιμοποιεις μην το ψαχνεις καλητερη αλαξιερα απτο μπανιο κ το πληντυριο δεν υπαρχει στο λεω κ στο υπογραφω μου το εχουν πει ολες ανεξερετως καμια δεν χρησιμοποιησε κατι αλλο πληντηριο κ παλι πλυντηριο!!!  χα χα χα ο μπαμπας σου ξερει!!!! 

ηθελα στρωματακι οχι ολοκληρο επιπλο για να το βαλω πανω στη συρταριερα. δυστυχως το πλυντηριο μου ειναι ανω φορτωσης,, αλλα εχετε δικιο θα χρησιμοποιησω του μπαμπα μου,.  Ετσι κι αλλιως δεν θα ειναι για πολυ καιρο, οταν αρχισει να γυρναει πολυ θα την αλλαζω στο κρεββατι η στο καναπε για να μην μου πεσει.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γυρίσαμε πάλι στη βάση μας σήμερα κορίτσια και έχει πέσει νύστα κοιμήθηκα καμία ώρα.. πήγαμε και σούπερ ξεχάσαμε και κάτι πράγματα.. έχω στο μυαλό μου στο τι θα πάρουμε πρέπει να τα σκέφτομαι και όλα μόνη μου.. Έφαγα και μια καρμπονάρα στις 5παρα και λες και έχω φάει για 10 μέρες νιώθω..

 

@λιλιτο μπράβο στον μπαμπά σου ότι και να πάρει καλοδεχούμενο είναι εννοείτε σημασία έχει να σε βολεύει και εσένα βέβαια..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2018 at 10:51 ΠΜ, 2angels είπε:

Μια μερουλα διάφορα έχουμε δλδ. Από πρηξιματα , δυσφορίες κτλ πως είσαι; Όλα καλά η ταλαιπωρεισαι; 

Ολα καλα δεν εχω σχεδον καθολου ενοχλησεις αλλα ανησυχω πολυ, κι εχω ακομα καιρο αρκετο, πως θα τα καταφερω; Στο πρωτο παιδακι δεν ανησυχουσα παντως...


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Εμείς γυρίσαμε πάλι στη βάση μας σήμερα κορίτσια και έχει πέσει νύστα κοιμήθηκα καμία ώρα.. πήγαμε και σούπερ ξεχάσαμε και κάτι πράγματα.. έχω στο μυαλό μου στο τι θα πάρουμε πρέπει να τα σκέφτομαι και όλα μόνη μου.. Έφαγα και μια καρμπονάρα στις 5παρα και λες και έχω φάει για 10 μέρες νιώθω..

 

@λιλιτο μπράβο στον μπαμπά σου ότι και να πάρει καλοδεχούμενο είναι εννοείτε σημασία έχει να σε βολεύει και εσένα βέβαια..

εγω πηγα με λιστα και ξεχασα μερικα.φαντασου, επισης η μνημη μου χειροτερευει οσο περναει ο καιρος......

επισης πηγα να παρω pampers premium care και στο νsuper ουμερο 1 ειχε μονο μικρη συσκευασια 20 τμχ και θα παραγγειλω μεσω ιντερνετ , πηρα σερβιετες τις tena τελικα λεει super n.5 kai  einai extra thin. ελπιζω να βολεψουν!!!

πρίν από 15 λεπτά , arous είπε:

Ολα καλα δεν εχω σχεδον καθολου ενοχλησεις αλλα ανησυχω πολυ, κι εχω ακομα καιρο αρκετο, πως θα τα καταφερω; Στο πρωτο παιδακι δεν ανησυχουσα παντως...

γιατι τοση ανησυχια? απολαυσε το, περνα χρονο με το παιδακι σου βγες βολτες τωρα [που ειναι καλοκαιρι...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , λιλιτο είπε:

εγω πηγα με λιστα και ξεχασα μερικα.φαντασου, επισης η μνημη μου χειροτερευει οσο περναει ο καιρος......

επισης πηγα να παρω pampers premium care και στο νsuper ουμερο 1 ειχε μονο μικρη συσκευασια 20 τμχ και θα παραγγειλω μεσω ιντερνετ , πηρα σερβιετες τις tena τελικα λεει super n.5 kai  einai extra thin. ελπιζω να βολεψουν!!!

α τόσο καλά τα πάμε..τι να πω! Και με το μωρό φοβάμαι μη πάθουμε Αλτσχάιμερ χαχαχα 

Και εγώ τις είδα πάλι σήμερα τις πάνες στον αβ αλλά απ την Παρασκευή που είχαν-45% τώρα τις είχε -30% και λέω άσε όχι ακόμα..  και για μένα κοιτούσα και πάλι δεν είχα καταλήξει κάπου..

Μακάρι να σε βολέψουν 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

α τόσο καλά τα πάμε..τι να πω! Και με το μωρό φοβάμαι μη πάθουμε Αλτσχάιμερ χαχαχα 

Και εγώ τις είδα πάλι σήμερα τις πάνες στον αβ αλλά απ την Παρασκευή που είχαν-45% τώρα τις είχε -30% και λέω άσε όχι ακόμα..  και για μένα κοιτούσα και πάλι δεν είχα καταλήξει κάπου..

Μακάρι να σε βολέψουν 

ειχε τη μεγαλη συσκευασια νουμερο1? ασε κι εγω πιστευω θα ξεχασω τον εαυτο μου σε λιγο. ειχα που ειχα μνημη χρυσοψαρου τωρα εχει παραγινει το κακο. ειχε σημερα στο μασουτη της σερβιετες της tena  -40%. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , λιλιτο είπε:

ειχε τη μεγαλη συσκευασια νουμερο1? ασε κι εγω πιστευω θα ξεχασω τον εαυτο μου σε λιγο. ειχα που ειχα μνημη χρυσοψαρου τωρα εχει παραγινει το κακο. ειχε σημερα στο μασουτη της σερβιετες της tena  -40%. 

Τις 41 πάνες.. δεν κοίταξα για πιο μεγάλη συσκευασία.. α κομπλέ και αυτές σε έκπτωση δηλαδή..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε?

Μου ρθαν και μενα σημερα τα πρωτα φορμακια και ζιπουνακια της μπουμπους που παραγγειλα απο ιντερνετ και ξετρελαθηκα!

Επίσης βρήκα του γιου μου τα ρουχακια που είχα φυλαγμένα και απορούσα πως χώρεσε σ αυτά  ετσι τροφαντουλης που γεννηθηκε! 

Τις επομενες μερες θα βαλω πλυντηρια τα ρουχακια (περιμενω να μου δωσουν κι αλλα κατι φιλες που μου εχουν πει)..ωστε να μαι ετοιμη  μεχρι τις 21 που μπαινω 9ο! Μετα σεντονακια, κουβερτακια,πανες αγκαλιας,πετσετες...φρεσκαρισμα το πορτ μπεμπε και το καροτσι! Για το τελος θα αφησω αγορες οπως πανες,καλλυντικα,επιθεματα,σερβιετες κλπ. Αλλωστε εγω εκτος απροοπτου ξερω ποτε θα  κανω καισαρικη . Την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη θα ορισουμε την ημ/νια με τον γιατρο. Ως τις 7/9 (38η εβδ.) θα χω γεννησει!

Λιγο εμεινε.. κουραγιο σε ολες!

υ.γ Εγω +13 ως τωρα..βαλτε με στη λιστα με οσες δε μιλανε στο sofaki91! χαχα

 

 

 

  • Χαχα 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sweet mommy είπε:

Κορίτσια τι κανετε?

Μου ρθαν και μενα σημερα τα πρωτα φορμακια και ζιπουνακια της μπουμπους που παραγγειλα απο ιντερνετ και ξετρελαθηκα!

Επίσης βρήκα του γιου μου τα ρουχακια που είχα φυλαγμένα και απορούσα πως χώρεσε σ αυτά  ετσι τροφαντουλης που γεννηθηκε! 

Τις επομενες μερες θα βαλω πλυντηρια τα ρουχακια (περιμενω να μου δωσουν κι αλλα κατι φιλες που μου εχουν πει)..ωστε να μαι ετοιμη  μεχρι τις 21 που μπαινω 9ο! Μετα σεντονακια, κουβερτακια,πανες αγκαλιας,πετσετες...φρεσκαρισμα το πορτ μπεμπε και το καροτσι! Για το τελος θα αφησω αγορες οπως πανες,καλλυντικα,επιθεματα,σερβιετες κλπ. Αλλωστε εγω εκτος απροοπτου ξερω ποτε θα  κανω καισαρικη . Την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη θα ορισουμε την ημ/νια με τον γιατρο. Ως τις 7/9 (38η εβδ.) θα χω γεννησει!

Λιγο εμεινε.. κουραγιο σε ολες!

υ.γ Εγω +13 ως τωρα..βαλτε με στη λιστα με οσες δε μιλανε στο sofaki91! χαχα

 

 

 

Ωωω πολύ ωραία. Από πού τα παρήγγειλες??? Εγώ τα έπλυνα όλα ήδη. Καλλυντικά δεν πήρα ακόμα ούτε αμπούλες φυσ. Όρου κλπ, αυτή η βδομάδα θα πάω γτ γέννησε η φαρμακοποιός μου και ήταν ενα μήνα κλειστό το φαρμακείο.  Καλά κι εγώ απορώ πως είναι δυνατόν σε αυτά τα μικρά ρουχακια να χωράει άνθρωπος.

Πω πεθαίνω από την καούρα μόλις ξαπλώσω.οταν είμαι καθιστή είναι πιο υποφερτό. Εκτός από γάλα, τι άλλο να παρω???  Mallox κάνει???


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Κορίτσια τι κανετε?

Μου ρθαν και μενα σημερα τα πρωτα φορμακια και ζιπουνακια της μπουμπους που παραγγειλα απο ιντερνετ και ξετρελαθηκα!

Επίσης βρήκα του γιου μου τα ρουχακια που είχα φυλαγμένα και απορούσα πως χώρεσε σ αυτά  ετσι τροφαντουλης που γεννηθηκε! 

Τις επομενες μερες θα βαλω πλυντηρια τα ρουχακια (περιμενω να μου δωσουν κι αλλα κατι φιλες που μου εχουν πει)..ωστε να μαι ετοιμη  μεχρι τις 21 που μπαινω 9ο! Μετα σεντονακια, κουβερτακια,πανες αγκαλιας,πετσετες...φρεσκαρισμα το πορτ μπεμπε και το καροτσι! Για το τελος θα αφησω αγορες οπως πανες,καλλυντικα,επιθεματα,σερβιετες κλπ. Αλλωστε εγω εκτος απροοπτου ξερω ποτε θα  κανω καισαρικη . Την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη θα ορισουμε την ημ/νια με τον γιατρο. Ως τις 7/9 (38η εβδ.) θα χω γεννησει!

Λιγο εμεινε.. κουραγιο σε ολες!

υ.γ Εγω +13 ως τωρα..βαλτε με στη λιστα με οσες δε μιλανε στο sofaki91! χαχα

 

 

 

Μεγεια τα πραγματακια σας! Καλοφορετα! Όντως από πού τα πήρες; Σε προσθέσαμε στη λίστα λοιπόν! Χαχαχα

 

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ωωω πολύ ωραία. Από πού τα παρήγγειλες??? Εγώ τα έπλυνα όλα ήδη. Καλλυντικά δεν πήρα ακόμα ούτε αμπούλες φυσ. Όρου κλπ, αυτή η βδομάδα θα πάω γτ γέννησε η φαρμακοποιός μου και ήταν ενα μήνα κλειστό το φαρμακείο.  Καλά κι εγώ απορώ πως είναι δυνατόν σε αυτά τα μικρά ρουχακια να χωράει άνθρωπος.

Πω πεθαίνω από την καούρα μόλις ξαπλώσω.οταν είμαι καθιστή είναι πιο υποφερτό. Εκτός από γάλα, τι άλλο να παρω???  Mallox κάνει???

Για φάρμακο  ρωτα καλύτερα τον γιατρό σου, μην σου πουμε κάτι που τελικά δεν κάνει, κρίμα είναι. Παγωτό δοκίμασες; Όχι σοκολάτα... Βανίλια ή ακόμα καλύτερα αν βρεις καμία μαστίχα. Πάντως σε άσπρο.  Τόσο πολύ,ε; Κάνεις και παλινδρόμηση η μόνο καούρα;

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Κορίτσια τι κανετε?

Μου ρθαν και μενα σημερα τα πρωτα φορμακια και ζιπουνακια της μπουμπους που παραγγειλα απο ιντερνετ και ξετρελαθηκα!

Επίσης βρήκα του γιου μου τα ρουχακια που είχα φυλαγμένα και απορούσα πως χώρεσε σ αυτά  ετσι τροφαντουλης που γεννηθηκε! 

Τις επομενες μερες θα βαλω πλυντηρια τα ρουχακια (περιμενω να μου δωσουν κι αλλα κατι φιλες που μου εχουν πει)..ωστε να μαι ετοιμη  μεχρι τις 21 που μπαινω 9ο! Μετα σεντονακια, κουβερτακια,πανες αγκαλιας,πετσετες...φρεσκαρισμα το πορτ μπεμπε και το καροτσι! Για το τελος θα αφησω αγορες οπως πανες,καλλυντικα,επιθεματα,σερβιετες κλπ. Αλλωστε εγω εκτος απροοπτου ξερω ποτε θα  κανω καισαρικη . Την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη θα ορισουμε την ημ/νια με τον γιατρο. Ως τις 7/9 (38η εβδ.) θα χω γεννησει!

Λιγο εμεινε.. κουραγιο σε ολες!

υ.γ Εγω +13 ως τωρα..βαλτε με στη λιστα με οσες δε μιλανε στο sofaki91! χαχα

 

 

 

Χαχαχα 3 μεχρι στιγμής θα ζυγιστω Αυτή τη βδομάδα ίσως πήρα παραπάνω..

Όταν είναι προγραμματισμένα είναι αλλιώς.. δεν έχεις τόσο άγχος για τα πράγματα.. όπως λες λίγο έμεινε..

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ωωω πολύ ωραία. Από πού τα παρήγγειλες??? Εγώ τα έπλυνα όλα ήδη. Καλλυντικά δεν πήρα ακόμα ούτε αμπούλες φυσ. Όρου κλπ, αυτή η βδομάδα θα πάω γτ γέννησε η φαρμακοποιός μου και ήταν ενα μήνα κλειστό το φαρμακείο.  Καλά κι εγώ απορώ πως είναι δυνατόν σε αυτά τα μικρά ρουχακια να χωράει άνθρωπος.

Πω πεθαίνω από την καούρα μόλις ξαπλώσω.οταν είμαι καθιστή είναι πιο υποφερτό. Εκτός από γάλα, τι άλλο να παρω???  Mallox κάνει???

Maalox gaviscon simeco επιτρέπονται αλλά και η φαρμακοποιός ίσως σου πει εφόσον κοντεύεις να μη πάρεις τίποτα.. 

Όπως σου είπε και η @2angels η μαστίχα βοηθάει λένε σοδα με λεμόνι.. πάντως υπάρχουν φυσική τροπή.

Εμένα το maalox δεν μ έκανε τίποτα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 γελάς,ε; Άντε ζυγισου!!! Χαχαχαχαχαχ 

Κοιμήθηκε καμία μας σήμερα; Εδώ έβρεχε και αστραφτε όλη νύχτα. Όταν ξημέρωνε άνοιξα τα παράθυρα (ναι σηκώθηκα για λίγο) τη όμορφη που είναι η ανατολή... είχε σταματήσει και η βροχη και είχε και μια ωραία μυρωδιά.... 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

@Sofaki91 γελάς,ε; Άντε ζυγισου!!! Χαχαχαχαχαχ 

Κοιμήθηκε καμία μας σήμερα; Εδώ έβρεχε και αστραφτε όλη νύχτα. Όταν ξημέρωνε άνοιξα τα παράθυρα (ναι σηκώθηκα για λίγο) τη όμορφη που είναι η ανατολή... είχε σταματήσει και η βροχη και είχε και μια ωραία μυρωδιά.... 

Χαχαχα αύριο στη γυναικολόγο..

Εγώ κοιμήθηκα όχι τέλεια γτ νόμιζα πως σηκωνόταν το σκυλί αλλά τελικά άκουγα ότι να ναι και ξύπνησα 3 4 φορές.. Τώρα άρχισα να νυστάζω.. στις 7 που βγήκα και άνοιξα την πόρτα ψιχαλιζε και είχε κρύο.. αυτά όλα που λες στην Αθήνα έγιναν?? Χαχαχ


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Χαχαχα αύριο στη γυναικολόγο..

Εγώ κοιμήθηκα όχι τέλεια γτ νόμιζα πως σηκωνόταν το σκυλί αλλά τελικά άκουγα ότι να ναι και ξύπνησα 3 4 φορές.. Τώρα άρχισα να νυστάζω.. στις 7 που βγήκα και άνοιξα την πόρτα ψιχαλιζε και είχε κρύο.. αυτά όλα που λες στην Αθήνα έγιναν?? Χαχαχ

Εγώ κάθε βράδυ εδώ και καιρό σηκώνομαι κάθε 1 με 1.5 ώρα για τουαλέτα. Έχω πολύ καιρό να κοιμηθώ κανονικά δυστυχως. Δεν είμαι Αθήνα, είμαι σε προάστιο... Τώρα έχουμε ήλιο, ότι να ναι! 

@λιλιτο είσαι καλύτερα; Κατάφερες να κοιμηθείς καθόλου;

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...