Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , sweet mommy είπε:

καλησπερα κοριτσια!

αντε τα πρωτα μπεμπακια κοντοζυγωνουν! Ακομα δεν το εχω πιστεψει εγω..οτι σε 1,5 μηνα θα χω μια μπουμπου στην αγκαλια μου..κι ας κλωτσαει ολη μερα!

Ρωτηστε στην κλινικη η στο δημοσιο οπου θα γεννησετε τι ακριβως χρειαζεται να εχετε στη βαλιτσα σας! Εμενα μου εδωσαν περσυ λιστα απο μονοι τους 2-3 μερες πριν μπω να γεννησω!

Αν και εκανα τις υπερβολες μου ως νεα μαμα! Φετος ξερω τι θα χρειαστω στο δημοσιο. Δεν χρειαζονται αφρολουτρο-κρεμα συγκαματος-οινοπνευμα-γαζες-μωρομαντηλα-νυχοκοπτες-μπατονετες-χτενες για το μωρο...ολα αυτα τα εχουν η απλα δε χρειαζονται ακομα στο νεογεννητο! Θελουν ζιπουνακια κοντομανικα κ φορμακια ολοσωμα...ενα για καθε μερα παραμονης. 2-3 πετσετες, μια κουβερτα βελουτε, μια πιο λεπτη.. 2-3 πανες αγκαλιας..πανες για αλλαγμα! Γαντακια,σκουφακια,καλτσες ειναι υπερβολικα.  α! και σεντονακια ειχα παρει για το κουνακι του...που χρειαστηκα!

Για τη μαμα 2-3 νυχτικα με κουμπακια μπροστα, 1 ρομπιτσα για τις βολτες στους διαδρομους,σαγιοναρες,  το νεσεσερ με ενα υγρο για την ευαισθητη περιοχη (αφρολουτρο-σαμπουαν δε χρειαζονται αφου δε κανεις μπανιο μετα τη γεννα), ενα ξυραφακι, ενα αποσμητικο, ενα λιποζαν γιατι ξεραινονται τα χειλια, βουρτσα, λαστιχακι, οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα) 2 πετσετες προσωπου-σωματος, κρεμα λανολινη για τις θηλες. Τα ρουχα που θα βγεις. Ακομα κ ταα σουτιεν θηλασμου ειναι περιττα μεσα στο μαιευτηριο..δε φορας καθολου για να θηλαζεις το μωρο συνεχεια κ για να εισαι ανετα. Και στις επισκεψεις φορας τη ρομπιτσα σου κ κρυβεσαι..

Ουτε επιθεματα χρειαζεσαι γιατι το γαλα δεν εχει προλαβει να κατεβει ποταμι να σε λερωνει... Τωρα οσον αφορα την προετοιμασια ηκαθεμια κανει οτι θελει. Απλα να ξερετε οι 9 στις 10 γυναικες στην αρχη πονανε..αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο. Δε παει να τα τριβεις με γυαλοχαρτο πριν για να τα προετοιμασεις! Υπομονη χρειαζεται και πιστη στον εαυτο μας οτι θα τα καταφερουμε! Εγω θηλασα 12,5 μηνες αποκλειστικα, χωρις προετοιμασια, χωρις μπιμπερο, χωρις πιπιλες...απλα με ενημερωση και με πεισμα οτι θα τα καταφερω! Οταν ακουγα μ@λ@κιες απο μαιες η  γιαγιαδες, θειαδες  τις συνδεα με Καιρο! Ο παιδιατρος σας στις 10 μερες θα σας πει αν παει καλα τομωρο με την αναπτυξη του..και σεις οταν το χετε αγκαλιτσα κ ειναι ηρεμο θα νιωθετε οτι ειναι μια χαρα! Αν του δωσετε ενα μπουκαλι σκονγαλο..θα το πιει γιατι θα το βρει ευκολο να το ρουφηξει...αλλα ουτε στο στομαχακι του θα του κανει καλο, ουτε εσεις θα περετε το ερεθισμα να κατεβασετε γαλα χωρις μωρο στο στηθος.

συγγνωμη για το σεντονι. Δε προλαβαινω να γραψω συχνα κ τα πα ολα μαζεμενα!

Όταν λες μετά τη γέννα δεν κάνουμε μπάνιο τι εννοείς?? Χαχα

Σίγουρα όποια θέλει να θηλάσει θα επιμείνει όπως λες το σκονογαλα είναι η εύκολη λύση..

Εν τω μεταξύ ήμασταν πριν με τον άντρα μου και έναν φίλο μας έξω και η μικρή του είναι 1μιση χρόνων και της δίνουν ακόμα σκονογαλα γτ έτσι είπε ο παιδίατρος αυτό γτ το λένε ακόμα εφόσον μετα το χρόνο μπορούμε να δώσουμε φρέσκο?! Δεν μπορώ να το καταλάβω..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Όταν λες μετά τη γέννα δεν κάνουμε μπάνιο τι εννοείς?? Χαχα

Σίγουρα όποια θέλει να θηλάσει θα επιμείνει όπως λες το σκονογαλα είναι η εύκολη λύση..

Εν τω μεταξύ ήμασταν πριν με τον άντρα μου και έναν φίλο μας έξω και η μικρή του είναι 1μιση χρόνων και της δίνουν ακόμα σκονογαλα γτ έτσι είπε ο παιδίατρος αυτό γτ το λένε ακόμα εφόσον μετα το χρόνο μπορούμε να δώσουμε φρέσκο?! Δεν μπορώ να το καταλάβω..

Κοίταξε εγω με καισαρική δε μπορουσα να σκυψω για να λουστω κ εννοειται με ραμματα στην κοιλια και γαζες δεν επιτρεπεται να ριξεις νερο πανω. Εκανα 10 μερες να κανω κανονικο μπανιο...τα μαλλια λαδωσαν και ξαναξεραθηκαν φαντασου :shock: ! Δε το ξερα οτι συμβαινει κι αυτο! Μονο τοπικα πλενεσαι... λαιμο, μασχαλες, στηθος κ ευαισθητη περιοχη. Με φυσιολογικο τοκετο παλι εχεις ραμματα απο κατω που σε τραβανε..δε ξερω αν επιτρεπεται πλυσιμο με ραμματα εκει. Τουλαχιστον θα μπορεις να λουστεις! χαχα

Α! και αν πατε για καισαρικη.. μια μερα πριν φατε κατι καλο...γιατι μετα την εγχειρηση ξανατρως σε 4 μερες!  Βλεπεις τους αλλους τριγυρω να κερνιουνται και ξερογλυφεσαι... Ανυπομνεις ποτε θα ρθει το νεροβραστο σου να ξαναφας σαν ανθρωπος!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Κοίταξε εγω με καισαρική δε μπορουσα να σκυψω για να λουστω κ εννοειται με ραμματα στην κοιλια και γαζες δεν επιτρεπεται να ριξεις νερο πανω. Εκανα 10 μερες να κανω κανονικο μπανιο...τα μαλλια λαδωσαν και ξαναξεραθηκαν φαντασου :shock: ! Δε το ξερα οτι συμβαινει κι αυτο! Μονο τοπικα πλενεσαι... λαιμο, μασχαλες, στηθος κ ευαισθητη περιοχη. Με φυσιολογικο τοκετο παλι εχεις ραμματα απο κατω που σε τραβανε..δε ξερω αν επιτρεπεται πλυσιμο με ραμματα εκει. Τουλαχιστον θα μπορεις να λουστεις! χαχα

Α! και αν πατε για καισαρικη.. μια μερα πριν φατε κατι καλο...γιατι μετα την εγχειρηση ξανατρως σε 4 μερες!  Βλεπεις τους αλλους τριγυρω να κερνιουνται και ξερογλυφεσαι... Ανυπομνεις ποτε θα ρθει το νεροβραστο σου να ξαναφας σαν ανθρωπος!

Α ναι δεν το σκέφτηκα καν σε περίπτωση καισαρικής όντως που να μπορέσεις να κάνεις μπανάκι.. ξαναξεραθηκαν?? Πρώτη φορά το ακούω.. 

Αν τυχόν γίνει καισαρική δηλαδή θα μας έχουν στο περιθώριο κατάλαβα :razz:

  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@sweet mommy ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές σου. Έχουμε λίγο ψιλοχαθει διαβάζουμε και άπειρα πράγματα στο ιντερνέτ , τουλάχιστον εσύ τα πέρασες και ξέρεις τι χρειάζεται και τι όχι!!

Αύριο θα δώσω και την τελική παραγγελία για τα μπισκότα ζαχαρόπαστας θα έχει ένα καρότσι επάνω και από κάτω θα λέει το όνομα.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λιλιτο είπε:

@sweet mommy ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές σου. Έχουμε λίγο ψιλοχαθει διαβάζουμε και άπειρα πράγματα στο ιντερνέτ , τουλάχιστον εσύ τα πέρασες και ξέρεις τι χρειάζεται και τι όχι!!

Αύριο θα δώσω και την τελική παραγγελία για τα μπισκότα ζαχαρόπαστας θα έχει ένα καρότσι επάνω και από κάτω θα λέει το όνομα.

Σούπερ πολύ ωραία.. Εγώ σε κάνα μήνα θα τη δώσω το πολύ..

Πωπω μιλάμε ρε παιδιά έχουμε κάτσει έξω για φαΐ με ζευγάρι και να μιλάμε για τα γάλατα και να επιμένει η κοπέλα πως ο παιδίατρος της συνέστησε να πίνει σκόνη το μικρό της ως τα 2 έτη και είναι καλύτερο από φρέσκο.. θα τρελαθώ.. Και να της λέω βάση πηγών και να μου λέει μην επιμένεις χαχαχα λέω εγώ επιμένω βρε εσύ επιμένεις που λες επειδή το λέει η κουτσή Μαρία και μεγάλωσε έτσι τα παιδιά της πως είναι σωστό.. Εμείς τότε γτ πίνουμε λέει γτ λέω είναι υποχρεωτικό ?? Άμα θέλεις.. Θέλω να εστιάσω πόσο κολλημένα μυαλά υπάρχουν και νέα και σου επιτίθενται κιόλας εγώ έτσι ένιωσα της τα έλεγα με τόσο ωραίο τρόπο και χωρίς να επιμένω.. α και όταν της είπα διάβασε λιγο μου λέει δεν θα μπω στη διαδικασία καν χαχαχα έλεος 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/1/2018 at 10:51 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Επειδη ημουν σιγουρη το κανα σχετικα νωρις. τελευταια περιοδο 15/12 -συλληψη 1/1- τεστ 14/1! Γι αυτο κ ο σταυρος ηταν αχνος.... Θα σε συμβουλευα να αφησεις να περασει η αναμενομενη μερα της επομενης περιοδου σου και να το κανεις μετα! Στο πρωτο μου παιδι (περσυ) το εκανα με 5 μερες καθυστερηση και βγηκε θετικο 100%!

Καλησπερα sweet mommy,

Έχουμε ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες!!! Μόνο που αντί τεστ έκανα β χοριακη στις 15/1..είναι το πρώτο μου κ είναι αγόρι!!! Εύχομαι για όλες υγεία!!! Κ καλή λευτεριά!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Metaxi είπε:

Καλησπερα sweet mommy,

Έχουμε ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες!!! Μόνο που αντί τεστ έκανα β χοριακη στις 15/1..είναι το πρώτο μου κ είναι αγόρι!!! Εύχομαι για όλες υγεία!!! Κ καλή λευτεριά!!!!

α ναι? ωραια! εκανα κ γω χοριακη λιγες μερες μετα το τεστ γιατι ενω εμφανιστηκε αχνος σταυρος, επειδη ηταν νωρις..υστερα απο λιγο εξαφανιστηκε...και ειχα την αμφιβολια!   με το καλο και το δικο σου μπεμπακι! 

 

πρίν από 12 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Σούπερ πολύ ωραία.. Εγώ σε κάνα μήνα θα τη δώσω το πολύ..

Πωπω μιλάμε ρε παιδιά έχουμε κάτσει έξω για φαΐ με ζευγάρι και να μιλάμε για τα γάλατα και να επιμένει η κοπέλα πως ο παιδίατρος της συνέστησε να πίνει σκόνη το μικρό της ως τα 2 έτη και είναι καλύτερο από φρέσκο.. θα τρελαθώ.. Και να της λέω βάση πηγών και να μου λέει μην επιμένεις χαχαχα λέω εγώ επιμένω βρε εσύ επιμένεις που λες επειδή το λέει η κουτσή Μαρία και μεγάλωσε έτσι τα παιδιά της πως είναι σωστό.. Εμείς τότε γτ πίνουμε λέει γτ λέω είναι υποχρεωτικό ?? Άμα θέλεις.. Θέλω να εστιάσω πόσο κολλημένα μυαλά υπάρχουν και νέα και σου επιτίθενται κιόλας εγώ έτσι ένιωσα της τα έλεγα με τόσο ωραίο τρόπο και χωρίς να επιμένω.. α και όταν της είπα διάβασε λιγο μου λέει δεν θα μπω στη διαδικασία καν χαχαχα έλεος 

 

Εγω παλεψα να θηλασω τον μικρο μου ωσπου να χρονισει (λεω παλεψα γιατι ειχα φτασει 4 μηνων εγκυος κ ηταν πολυ ενοχλητικο)... για να του δωσω φρεσκο μετα το μητρικο! Προφανως κ εχει κατι να κερδισει γιατρος που προτεινει γαλα-σκονη σε παιδι ανω του ετους! Οικονομικοι λογοι... 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Metaxi είπε:

Καλησπερα sweet mommy,

Έχουμε ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες!!! Μόνο που αντί τεστ έκανα β χοριακη στις 15/1..είναι το πρώτο μου κ είναι αγόρι!!! Εύχομαι για όλες υγεία!!! Κ καλή λευτεριά!!!!

Με το καλό το μπεμπακι σου! 

Που θα γεννήσεις??

πρίν από 48 λεπτά , sweet mommy είπε:

α ναι? ωραια! εκανα κ γω χοριακη λιγες μερες μετα το τεστ γιατι ενω εμφανιστηκε αχνος σταυρος, επειδη ηταν νωρις..υστερα απο λιγο εξαφανιστηκε...και ειχα την αμφιβολια!   με το καλο και το δικο σου μπεμπακι! 

 

Εγω παλεψα να θηλασω τον μικρο μου ωσπου να χρονισει (λεω παλεψα γιατι ειχα φτασει 4 μηνων εγκυος κ ηταν πολυ ενοχλητικο)... για να του δωσω φρεσκο μετα το μητρικο! Προφανως κ εχει κατι να κερδισει γιατρος που προτεινει γαλα-σκονη σε παιδι ανω του ετους! Οικονομικοι λογοι... 

Όταν λες οικονομικοί λόγοι?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Metaxi είπε:

Καλησπερα sofaki91,

Ευχαριστώ!! Εύχομαι με υγεία κ ότι καλύτερο για όλες μας! Θα γεννήσω με το καλό, στο μητέρα στο Ηράκλειο!!

Άντε ωραία.. τα έχεις όλα έτοιμα??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα απο κολλημενα άτομα που δεν ενδιαφέρονται να ενημερωθούν κιόλας μην περιμένεις πολλά..εγώ δεν είμαι φαν του γάλακτος γενικά. Η μαμά μου μου είπε ότι δεν το ήθελα από 3 μηνών χωρίς να έχω κάποια δυσανεξία και εκεί γύρω στα 8 το έκοψα τελείως .έπινα μόνο μιλκο. Τώρα πίνω μόνο με Κορν φλεικς. Και έχω διαβάσει πως το αγελαδινό δεν είναι και ότι καλύτερο σε σχέση με κατσικίσιο αμυγδάλου κλπ.εφόσον το παιδί παίρνει ασβέστιο από τα υπόλοιπα γαλακτοκομικά δεν χρειάζεται το γάλα όπως και κανένα άλλο ζώο αφού αποθηλασει. Οπότε αν δεν της αρέσει δεν θα την πιέσω , και ξέρω από τώρα ότι θα μαλώσω με πολύ κόσμο. Κι εγώ θέλω να θηλάσω μέχρι το χρόνο για να δώσω τουλάχιστον φρέσκο αν μη τι άλλο και όχι σκόνη.. αν ήταν καλύτερη θα πιναμε κι εμεις και δεν θα κυκλοφορούσε φρέσκο γάλα. Η @sweet mommy πιστεύω εννοεί τις προμήθειες που παίρνουν οι γιατροί για να προωθούν συγκεκριμένα σκευάσματα στους ασθενείς.

 

Και ξέρετε κάτι νευριάζω στα ποστ στο ιντερνέτ που προσπαθούν κάποιες να προωθήσουν το θηλασμό και οι υπόλοιπες τις χλευάζουν και πιστέυω βρηλα το καλύτερο παράδειγμα. Ειναι σαν να λενε φάε από κονσέρβα ,προτηγανισμενο ,κατεψυγμένο είναι το ίδιο με το φρέσκο και όταν κάποιος πει ρε παιδιά καλύτερα να τρώει μόνο φρέσκα και βιολογικα να είναι αυτός ο παράλογος της υπόθεσης ,ο κολλημένος και άλλα πολλά. Αν ήταν έτσι δεν θα άλλαζε η νομοθεσία της Ευρώπης σχετικά με το θηλασμό στα μαιευτήρια. Και ο π.ο.υ. δεν θα έλεγε ναι στο θηλασμό αν όπως πιστεύουν κάποιοι προσπαθούν να περάσουν εμβόλια που μα ς κάνουν καλό και ενα σωρο αλλά.....

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλα απο κολλημενα άτομα που δεν ενδιαφέρονται να ενημερωθούν κιόλας μην περιμένεις πολλά..εγώ δεν είμαι φαν του γάλακτος γενικά. Η μαμά μου μου είπε ότι δεν το ήθελα από 3 μηνών χωρίς να έχω κάποια δυσανεξία και εκεί γύρω στα 8 το έκοψα τελείως .έπινα μόνο μιλκο. Τώρα πίνω μόνο με Κορν φλεικς. Και έχω διαβάσει πως το αγελαδινό δεν είναι και ότι καλύτερο σε σχέση με κατσικίσιο αμυγδάλου κλπ.εφόσον το παιδί παίρνει ασβέστιο από τα υπόλοιπα γαλακτοκομικά δεν χρειάζεται το γάλα όπως και κανένα άλλο ζώο αφού αποθηλασει. Οπότε αν δεν της αρέσει δεν θα την πιέσω , και ξέρω από τώρα ότι θα μαλώσω με πολύ κόσμο. Κι εγώ θέλω να θηλάσω μέχρι το χρόνο για να δώσω τουλάχιστον φρέσκο αν μη τι άλλο και όχι σκόνη.. αν ήταν καλύτερη θα πιναμε κι εμεις και δεν θα κυκλοφορούσε φρέσκο γάλα. Η @sweet mommy πιστεύω εννοεί τις προμήθειες που παίρνουν οι γιατροί για να προωθούν συγκεκριμένα σκευάσματα στους ασθενείς.

Και εγώ δεν το είχα σε εκτίμηση και το έκοψα νωρίς το έπινα μόνο με δημητριακά ή στο σχολείο για πρωινό όπου μας το πρόσφεραν σε 3 διαφορετικές γεύσεις.. Αυτό της έλεγα στη τελική λέω θα πάρει ασβέστιο από τις τροφές εφόσον είναι σε ηλικία που τρώει κανονικά.. μα  λέει αν ένα παιδί δεν κανει ισορροπημένη διατροφή δε θα δώσω γάλα?.. μα τι στο καλό τρώει αυτό το παιδί δηλαδή σκέφτομαι όλο σαβούρα? Τεσπα δικά τους είναι τα παιδιά συζήτηση να γίνεται.. απλά μου έκανε εντύπωση η άρνηση της για κάτι καλύτερο έστω να δειξει την προθυμία να διαβάσει να ενημερωθεί νέα κοπέλα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


@Metaxi με το καλό το μωράκι σου! Με ένα πόνο που λενε!!!

@Sofaki91 μήπως ήθελε απλα να σου πάει κόντρα; Δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δεν δέχονται νέες πληροφορίες, που δεν έχουν τα μάτια τους και τα αυτιά τους ανοιχτά. Αν ήταν έτσι, όλοι θα μέναμε ακόμα σε σπηλιές! Έλεος! (Κάνω εικόνα τον άντρα της με το ρόπαλο) Χαχαχα!!!

@λιλιτο πολύ καλό το παράδειγμά σου! Υπάρχουν όμως άνθρωποι που βαριουνται να " μαγειρέψουν" και έτσι τρώνε προμαγειρεμενα. Είναι το " όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια" . Ξέρω κοπέλα που θηλασε ελάχιστα,  γιατι δεν ήθελε να ξυπνάει τη νύχτα. Και οχι, δεν δουλευει καν!!! Και το δεύτερο παιδάκι επίσης! Ίσα ίσα κατι μέρες.... Βέβαια δεν έχουμε βρεθεί στην θέση αυτών των γυναικών για να κατακρίνουμε, αλλά..... 

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Κάποιες φορές που τρώω, νιώθω μετά  ναυτία και κάποιες φορές παλινδρόμηση. Συνήθως βραδυ αλλά τώρα με έπιασε το πρωί. Το έχει καμία άλλη; Πιεζει το μωρό λογικά ε; Δεν έχω ξαναφτάσει σε τόσο προχωρημένη κύηση και είναι καινούργια τα συμπτώματα τελευταία. Χαχαχα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:


@Metaxi με το καλό το μωράκι σου! Με ένα πόνο που λενε!!!

@Sofaki91 μήπως ήθελε απλα να σου πάει κόντρα; Δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δεν δέχονται νέες πληροφορίες, που δεν έχουν τα μάτια τους και τα αυτιά τους ανοιχτά. Αν ήταν έτσι, όλοι θα μέναμε ακόμα σε σπηλιές! Έλεος! (Κάνω εικόνα τον άντρα της με το ρόπαλο) Χαχαχα!!!

@λιλιτο πολύ καλό το παράδειγμά σου! Υπάρχουν όμως άνθρωποι που βαριουνται να " μαγειρέψουν" και έτσι τρώνε προμαγειρεμενα. Είναι το " όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια" . Ξέρω κοπέλα που θηλασε ελάχιστα,  γιατι δεν ήθελε να ξυπνάει τη νύχτα. Και οχι, δεν δουλευει καν!!! Και το δεύτερο παιδάκι επίσης! Ίσα ίσα κατι μέρες.... Βέβαια δεν έχουμε βρεθεί στην θέση αυτών των γυναικών για να κατακρίνουμε, αλλά..... 

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Κάποιες φορές που τρώω, νιώθω μετά  ναυτία και κάποιες φορές παλινδρόμηση. Συνήθως βραδυ αλλά τώρα με έπιασε το πρωί. Το έχει καμία άλλη; Πιεζει το μωρό λογικά ε; Δεν έχω ξαναφτάσει σε τόσο προχωρημένη κύηση και είναι καινούργια τα συμπτώματα τελευταία. Χαχαχα!

Ρε συ σίγουρα ήθελε να με πάει κόντρα έχει θέμα η κοπέλα.. Και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.. Αλλά γενικώς είναι και κολλημένα εδώ στα χωριά ορισμένα άτομα.. χαχαχαχ έτσι είναι ο άντρας της όπως το πες πωπω!μα να λέει και το φρέσκο λέει δεν ξέρεις τι σκόνη έχει μέσα.. πωωω λέω καλά και πάλι συγκρίνεις της λέω φρέσκο πχ με σκονογαλα και δεν είπα όποιο και όποιο πάρε ένα από φάρμας.. τεσπα η κάθε κοπέλα έχει τη δική της φιλοσοφία δεν επιβάλλω σε καμία τίποτα προς θεού συζήτηση κάνουμε και το καλό είναι να ακούμε και να μαθαίνουμε σε όλους τους τομείς αν συμφωνούμε είναι άλλο θέμα..

Εγώ έχω τέτοια συμπτώματα.. Αλλά απ την 6η βδομάδα χαχαχα.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Άντε ωραία.. τα έχεις όλα έτοιμα??

Καλή σας ημέρα!!! Μπα! Έχω ψωνίσει τα απαραίτητα αλλά δεν έχω πλύνει ακόμα κάτι! Μέχρι το 15 Αύγουστο νομίζω θα τα έχω έτοιμα όλα !!εσυ σε τι φάση είσαι;; Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις ιστορίες ούτε σας έχω μάθει ακόμα αλλά χάρηκα που σας βρήκα!!!!! 

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:


@Metaxi με το καλό το μωράκι σου! Με ένα πόνο που λενε!!!

@Sofaki91 μήπως ήθελε απλα να σου πάει κόντρα; Δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δεν δέχονται νέες πληροφορίες, που δεν έχουν τα μάτια τους και τα αυτιά τους ανοιχτά. Αν ήταν έτσι, όλοι θα μέναμε ακόμα σε σπηλιές! Έλεος! (Κάνω εικόνα τον άντρα της με το ρόπαλο) Χαχαχα!!!

@λιλιτο πολύ καλό το παράδειγμά σου! Υπάρχουν όμως άνθρωποι που βαριουνται να " μαγειρέψουν" και έτσι τρώνε προμαγειρεμενα. Είναι το " όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια" . Ξέρω κοπέλα που θηλασε ελάχιστα,  γιατι δεν ήθελε να ξυπνάει τη νύχτα. Και οχι, δεν δουλευει καν!!! Και το δεύτερο παιδάκι επίσης! Ίσα ίσα κατι μέρες.... Βέβαια δεν έχουμε βρεθεί στην θέση αυτών των γυναικών για να κατακρίνουμε, αλλά..... 

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Κάποιες φορές που τρώω, νιώθω μετά  ναυτία και κάποιες φορές παλινδρόμηση. Συνήθως βραδυ αλλά τώρα με έπιασε το πρωί. Το έχει καμία άλλη; Πιεζει το μωρό λογικά ε; Δεν έχω ξαναφτάσει σε τόσο προχωρημένη κύηση και είναι καινούργια τα συμπτώματα τελευταία. Χαχαχα!

@2angels σε ευχαριστώ!!! Εύχομαι με ένα πόνο για όλες μας και να είναι τα μωράκια μας υγιέστατα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...