Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

@2angels ναι κοπελα μου ειναι από το μωρό. Και γω το νιώθω αν φάω λίγο παραπάνω δεν μπορώ να χωνέψω και έχω για λίγη ώρα τάση για εμετό και καούρες το βράδυ. Ο γιατρός μου είπε πιο μικρά γευματα γτ αργει η πέψη  λόγω της πίεσης του στομάχου από το μωρό. Και να τρώω 2 ώρες πριν κοιμηθώ για να μην με πιάνουν καούρες το βράδυ.

@Sofaki91 ε αν δεν θέλουν δεν μπορούμε να επιβάλουμε την άποψη μας στο καθένα.ας μεγαλώσουν όπως θέλουν τα παιδιά τους. Αλλά να μην προσπαθούν να επιβάλλουν -δικαιολογήσουν ότι ειναι καλύτερη η επιλογή  τους. Το δέχομαι μόνο αν υπάρχει  πραγματικό πρόβλημα ιατρικο. Καινοχι γτ ηιελε να κοιμαται ιπως ειπωθηκε παραπανω.Χαιρομαι πιυ βρηκα κι άλλον που δεν θέλει το γάλα γτ εμένα με κοιτάνε περίεργα όταν τους το λέω. 

Τώρα πλένω το καρότσι , τα ρουχακια είναι ετοιμα. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Metaxi είπε:

Καλή σας ημέρα!!! Μπα! Έχω ψωνίσει τα απαραίτητα αλλά δεν έχω πλύνει ακόμα κάτι! Μέχρι το 15 Αύγουστο νομίζω θα τα έχω έτοιμα όλα !!εσυ σε τι φάση είσαι;; Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις ιστορίες ούτε σας έχω μάθει ακόμα αλλά χάρηκα που σας βρήκα!!!!!  

Και εγώ δεν έχω πλύνει ακόμα τα ρουχαλάκια της ως μέσα Αυγούστου πιστεύω θα Ναι έτοιμα.. τα υπόλοιπα όλα έτοιμα..

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@2angels ναι κοπελα μου ειναι από το μωρό. Και γω το νιώθω αν φάω λίγο παραπάνω δεν μπορώ να χωνέψω και έχω για λίγη ώρα τάση για εμετό και καούρες το βράδυ. Ο γιατρός μου είπε πιο μικρά γευματα γτ αργει η πέψη  λόγω της πίεσης του στομάχου από το μωρό. Και να τρώω 2 ώρες πριν κοιμηθώ για να μην με πιάνουν καούρες το βράδυ.

@Sofaki91 ε αν δεν θέλουν δεν μπορούμε να επιβάλουμε την άποψη μας στο καθένα.ας μεγαλώσουν όπως θέλουν τα παιδιά τους. Αλλά να μην προσπαθούν να επιβάλλουν -δικαιολογήσουν ότι ειναι καλύτερη η επιλογή  τους. Το δέχομαι μόνο αν υπάρχει  πραγματικό πρόβλημα ιατρικο. Καινοχι γτ ηιελε να κοιμαται ιπως ειπωθηκε παραπανω.Χαιρομαι πιυ βρηκα κι άλλον που δεν θέλει το γάλα γτ εμένα με κοιτάνε περίεργα όταν τους το λέω. 

Τώρα πλένω το καρότσι , τα ρουχακια είναι ετοιμα. 

Ναι αυτό ακριβώς το να μου το παρουσιάζει ως σωστό όχι δεν το δέχομαι αυτό.. Δεν γίνεται όλοι να κάνουν λάθος και πόσο μάλλον παγκόσμιοι φορείς..

χαχα εδώ στην Ελλάδα ειδικά είναι σύνηθες πρέπει να πίνεις γάλα γτ αλλιώς πως θα μεγαλώσεις..:razz:

Άντε σούπερ το καρότσι το έχω πλύνει και εγώ πριν καιρό και είναι έτοιμο..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω ξεκίνησαν και σήμερα οι βραδινές καούρες. Άντε να δούμε πως θα περάσει το βράδυ και έφαγα στις 7.30 ρε γαμωτο σήμερα ακριβώς για αυτό το λόγο.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , λιλιτο είπε:

Πω ξεκίνησαν και σήμερα οι βραδινές καούρες. Άντε να δούμε πως θα περάσει το βράδυ και έφαγα στις 7.30 ρε γαμωτο σήμερα ακριβώς για αυτό το λόγο.

Άστο εγώ απορώ που λένε να τρως 2 ώρες πχ πριν πέσεις για ύπνο..εγώ και 6 ώρες πριν να έχω φάει πάλι με ενοχλεί.. τώρα τσακισα μια βαφλα Ε θα κοιμηθώ 1 2 αλλά και πάλι χάλια θα μαι.. εδώ το μεσημεριανό ένιωθα Μέχρι πριν λίγο καουρες βέβαια δεν έχω εγώ..

Να σε ρωτήσω τα μπισκότα πόσο σου πήγαν??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βάφλα ακούω!!!! Με Μερέντα και παγωτό;;; Σοκοκολαση!!!;;;χαχαχα

Κ  εμείς σήμερα βάλαμε τα πρώτα της ρουχακια να πλυθούν, Λευκά. Τα χρωματιστά αλλη μέρα. Το καρότσι πως το πλύνατε ; Χέρι ή πλυντήριο; Το δικό μας μου είπαν στο μαγαζί να μην το βάλω πλυντήριο. Να βάλω ατμοκαθαριστη; Έτσι για φρεσκαρισμα; Αν και δεν το έχω πάρει ακόμα σπίτι. Τελευταίο θα έρθει.

Η καούρα δεν έχει ώρα μου φαίνεται... Όποτε θέλει έρχεται και όποτε θέλει φεύγει. Πιες λιγο κρύο νεράκι και υπομονή.  Να μου πεις πόση υπομονη; Όση μας έχει μείνει...:x

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Άστο εγώ απορώ που λένε να τρως 2 ώρες πχ πριν πέσεις για ύπνο..εγώ και 6 ώρες πριν να έχω φάει πάλι με ενοχλεί.. τώρα τσακισα μια βαφλα Ε θα κοιμηθώ 1 2 αλλά και πάλι χάλια θα μαι.. εδώ το μεσημεριανό ένιωθα Μέχρι πριν λίγο καουρες βέβαια δεν έχω εγώ..

Να σε ρωτήσω τα μπισκότα πόσο σου πήγαν??

Τέλεια , βάφλα.... εγώ μόνο βράδυ έχω καούρες. Ευτυχώς προς το παρόν.

Τα μπισκότα 0.60 αλλά τα μικρά , είναι λίγο μεγαλύτερα από τα γεμιστά του εμπορίου. Τα άλλα τα μεγάλα τα έβρισκα 1€.

7 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Βάφλα ακούω!!!! Με Μερέντα και παγωτό;;; Σοκοκολαση!!!;;;χαχαχα

Κ  εμείς σήμερα βάλαμε τα πρώτα της ρουχακια να πλυθούν, Λευκά. Τα χρωματιστά αλλη μέρα. Το καρότσι πως το πλύνατε ; Χέρι ή πλυντήριο; Το δικό μας μου είπαν στο μαγαζί να μην το βάλω πλυντήριο. Να βάλω ατμοκαθαριστη; Έτσι για φρεσκαρισμα; Αν και δεν το έχω πάρει ακόμα σπίτι. Τελευταίο θα έρθει.

Η καούρα δεν έχει ώρα μου φαίνεται... Όποτε θέλει έρχεται και όποτε θέλει φεύγει. Πιες λιγο κρύο νεράκι και υπομονή.  Να μου πεις πόση υπομονη; Όση μας έχει μείνει...:x

 

Εμένα έλεγε οδηγίες πλυσίματος, το κάλυμμα εμένα βγαίνει όλο από τη θέση, πλύσιμο στο πλυντήριο στους 40. Και η κουκούλα στο χέρι. Άντε ξεκίνησες κι εσύ πλυσίματα. Μπράβο...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Βάφλα ακούω!!!! Με Μερέντα και παγωτό;;; Σοκοκολαση!!!;;;χαχαχα

Κ  εμείς σήμερα βάλαμε τα πρώτα της ρουχακια να πλυθούν, Λευκά. Τα χρωματιστά αλλη μέρα. Το καρότσι πως το πλύνατε ; Χέρι ή πλυντήριο; Το δικό μας μου είπαν στο μαγαζί να μην το βάλω πλυντήριο. Να βάλω ατμοκαθαριστη; Έτσι για φρεσκαρισμα; Αν και δεν το έχω πάρει ακόμα σπίτι. Τελευταίο θα έρθει.

Η καούρα δεν έχει ώρα μου φαίνεται... Όποτε θέλει έρχεται και όποτε θέλει φεύγει. Πιες λιγο κρύο νεράκι και υπομονή.  Να μου πεις πόση υπομονη; Όση μας έχει μείνει...:x

 

Χαχαχα όπως το πες..μερέντα και δύο μπάλες παγωτό!!!

Εγώ περιμένω την Τετάρτη να ρθει η μαμά μου να τα κάνουμε μαζί να ετοιμάσω την βαλίτσα χθες αγόρασα 2 νυχτικιες με κουμπιά και ένα σετ κοντό παντελονακι τιραντα από πάνω χωρίς κουμπιά και ρόμπα..

Το καρότσι όπως είπε και η @λιλιτο το ίδιο ισχύει και σε μένα..

Χμμ ναι και σε ατμοκαθαριστη αν γίνεται καλή ιδέα εφόσον δεν γίνεται πλυντήριο..

Μου έχουν πει για καουρες λίγο κρύο γάλα..

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Τέλεια , βάφλα.... εγώ μόνο βράδυ έχω καούρες. Ευτυχώς προς το παρόν.

Τα μπισκότα 0.60 αλλά τα μικρά , είναι λίγο μεγαλύτερα από τα γεμιστά του εμπορίου. Τα άλλα τα μεγάλα τα έβρισκα 1€.

Εμένα έλεγε οδηγίες πλυσίματος, το κάλυμμα εμένα βγαίνει όλο από τη θέση, πλύσιμο στο πλυντήριο στους 40. Και η κουκούλα στο χέρι. Άντε ξεκίνησες κι εσύ πλυσίματα. Μπράβο...

Α μια χαρά σε πολύ καλή τιμή τα βρήκες.. εμένα μου είπαν 1.5


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε το σύστημα. 3 σε 1 , πως θα τα πλύνουμε όλα αυτά; Πως τα ξαναβάζουμε; Με τον ατμό θα τα περάσω.... Να ρωτήσω κιόλας μην χαλασουν! 

Με γεια @Sofaki91 τα πραγματακια σου! Καλοφορετα....

Εμείς ξεκινήσαμε λίγο νωρίτερα τα πλυσίματα γιατί λόγω συσπάσεων ψιλοφοβαμαι μην μας έρθει νωρίτερα η μπεμπουλα. Πολύ θα ήθελα όμως να έρθει στην ώρα της. Δίνει κάτι κλωτσιές στον κόλπο και τιναζομαι στον αέρα ! 

Έτσι πάει η βάφλα! Με Μερέντα και παγωτό!!!! Γιαμι γιαμι! Πω πω!

Ενυω μεταξύ ειχα πει να μην περάσω τα 70 κιλά κ είμαι ήδη 70! Τώρα λενε βάζουμε μισό κιλό τη βδομάδα! Βάλτε και την άτιμη ξάπλα! Και δεν με νοιάζει η πρόσληψη για το αν θα χάσω τα κιλα, θα τα χάσω. Δεν κάνει για την εγκυμοσύνη, δεν είμαι και μικρούλα πλέον! Αλλά... θέλω γλυκά ασταμάτητα!!! Θα προσπαθήσω να συγκρατηθω......


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , 2angels είπε:

Εμείς πήραμε το σύστημα. 3 σε 1 , πως θα τα πλύνουμε όλα αυτά; Πως τα ξαναβάζουμε; Με τον ατμό θα τα περάσω.... Να ρωτήσω κιόλας μην χαλασουν! 

Με γεια @Sofaki91 τα πραγματακια σου! Καλοφορετα....

Εμείς ξεκινήσαμε λίγο νωρίτερα τα πλυσίματα γιατί λόγω συσπάσεων ψιλοφοβαμαι μην μας έρθει νωρίτερα η μπεμπουλα. Πολύ θα ήθελα όμως να έρθει στην ώρα της. Δίνει κάτι κλωτσιές στον κόλπο και τιναζομαι στον αέρα ! 

Έτσι πάει η βάφλα! Με Μερέντα και παγωτό!!!! Γιαμι γιαμι! Πω πω!

Ενυω μεταξύ ειχα πει να μην περάσω τα 70 κιλά κ είμαι ήδη 70! Τώρα λενε βάζουμε μισό κιλό τη βδομάδα! Βάλτε και την άτιμη ξάπλα! Και δεν με νοιάζει η πρόσληψη για το αν θα χάσω τα κιλα, θα τα χάσω. Δεν κάνει για την εγκυμοσύνη, δεν είμαι και μικρούλα πλέον! Αλλά... θέλω γλυκά ασταμάτητα!!! Θα προσπαθήσω να συγκρατηθω......

Λογικά θα αφαιρούνται και θα πλένονται τι στο καλό.. 

Να σαι καλααα :grin:

Λες να σας κάνει και εσάς την έκπληξη?? Και εγώ έχω την υποψία πως θα ρθει νωρίτερα αλλά για να δούμε..

Είχα καιρό να φάω και όποτε ερχόμαστε εδώ την τιμάμε..

Πόσα πήρες δηλαδή?? Άσε γλυκά ζητάω και εγώ σε καθημερινή βάση έστω μια σοκολάτα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε κορίτσια και Εγώ αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα και έχω Έχω αρχίσει κ ετοιμάζω βαλίτσα μόνο τα ρούχα του μωρου έχω αφήσει Και τα σεντόνια για πλύσιμο λέω κάπου μέσα Αυγούστου να ξεκινήσω κ με αυτά. Και εγώ φοβάμαι Μην έρθει νωριτερα Κ τρέχω Κ δν φτάνω. Εγώ πάλι έχω πάρει 12 κιλά Μέχρι τώρα..  πολλά λέτε ειναι;;; εσείς σε ποια εβδομάδα είστε κ πόσα έχετε παρει;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα, είμαι 1,72, η πρώτη εγκυμοσύνη μου άφησε 2 κιλά, η δεύτερη αλλά 2, στη τρίτη ξεκίνησα κάπου στα 60. Άρα έχω βάλει ήδη 9-10. Βάση ύψους είναι οκ το βάρος, αλλά ως "υποχόνδρια" και ξερωντας ότι δεν κάνει, αγχώνομαι. Μέχρι 11 είχε πει ο ντοκτορ!!! Ας μην με ξάπλωνε,ε;;;;

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@ναντια δε πρέπει να προσέξουμε λίγο από δω και πέρα.... (Και μόλις έφαγα 2 μπάλες παγωτό!) Χαχαχα!!! Που έχει πάει η εγκράτεια;;; 31 και 2 είμαι σε βδομάδες.  Αν δεν σου έβαλε όριο ο γιατρός σου μην αγχώνεσαι.....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Αφήστε κορίτσια και Εγώ αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα και έχω Έχω αρχίσει κ ετοιμάζω βαλίτσα μόνο τα ρούχα του μωρου έχω αφήσει Και τα σεντόνια για πλύσιμο λέω κάπου μέσα Αυγούστου να ξεκινήσω κ με αυτά. Και εγώ φοβάμαι Μην έρθει νωριτερα Κ τρέχω Κ δν φτάνω. Εγώ πάλι έχω πάρει 12 κιλά Μέχρι τώρα..  πολλά λέτε ειναι;;; εσείς σε ποια εβδομάδα είστε κ πόσα έχετε παρει;

Νορμάλ είναι μην αγχώνεσαι.. εγώ μπαίνω την Τρίτη 33η και έχω πάρει 3 κιλά..

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Κοίτα, είμαι 1,72, η πρώτη εγκυμοσύνη μου άφησε 2 κιλά, η δεύτερη αλλά 2, στη τρίτη ξεκίνησα κάπου στα 60. Άρα έχω βάλει ήδη 9-10. Βάση ύψους είναι οκ το βάρος, αλλά ως "υποχόνδρια" και ξερωντας ότι δεν κάνει, αγχώνομαι. Μέχρι 11 είχε πει ο ντοκτορ!!! Ας μην με ξάπλωνε,ε;;;;

Βάση ύψους είσαι πολύ καλά..εμένα μου είχε πει 12 κιλά το πολύ.. 3 έβαλα άντε άλλα 2 ίσως να βάλω..

Χαχαχα καλά ναι η κορακλα σου..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 πως γίνεται να έχεις πάρει τόσα λίγα; Πως το κάνεις αυτό; Δείξε μας!!! Χαχαχαα!  ναι ,θυμάμαι ότι έχεις έντερο καούρες κτλ αλλά και πάλι ρε κοριτσι! Μπράβο σου ειλικρινά! Είσαι μεγάλη μαχητρια ε; Θα γεννησεις και θα είσαι λιγότερα κιλά από όταν ήσουν έγκυος!!!  Φτου φτου φτου...  


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , 2angels είπε:

@Sofaki91 πως γίνεται να έχεις πάρει τόσα λίγα; Πως το κάνεις αυτό; Δείξε μας!!! Χαχαχαα!  ναι ,θυμάμαι ότι έχεις έντερο καούρες κτλ αλλά και πάλι ρε κοριτσι! Μπράβο σου ειλικρινά! Είσαι μεγάλη μαχητρια ε; Θα γεννησεις και θα είσαι λιγότερα κιλά από όταν ήσουν έγκυος!!!  Φτου φτου φτου...  

Χαχα έλα μ ντε ούτε εγώ δεν το πιστεύω.. πάντα είχα στο μυαλό μου πως στην εγκυμοσύνη μου θα έτρωγα συνέχεια και θα κοιμόμουν χαχαχα.. Τελικά μόνο το δεύτερο μπορώ να πω πως έγινε και αυτό όχι συνέχεια βέβαια και πολύ..

Έτσι λέω και στον άντρα μου θα μαι λιγότερα κιλά και μου λέει αίτηση διαζυγίου θα κάνω χαχα 

  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...