Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Τα πράγματα γινονται, δεν με αγχωνουν! Άντε να γεννησουμε ρε κοριτσια, έχω κουραστεί πολύ! Θέλω να κοιμηθώ μπρουμυτααααα!!!!!

Κι εγώ τα ίδια,έχω τεράστια κοιλιά για το σωματοτυπο μου και δεν βολεύομαι,αφήστε που πονάω πολύ γιατί είναι τόσο τεντωμένο το δέρμα που νιώθω σαν να σκίζεται ούτε ρούχο δεν αντέχω πάνω μου.

Αύριο δεύτερο nst.

Νιώθω και τις μπουνιές της πολύ χαμηλα και εννοείται νιώθω βάρος χαμηλά σαν να κατουριεμαι όλη την ώρα!

Αλλά της λέω να κάτσει καλά γιατί δεν έχουμε λόγο να μπούμε νωρίτερα κι ας είμαι 37 εβδομάδων θα ήθελα να ξεκινήσει φυσιολογικά η διαδικασία.Εκτός αν παραμεγαλωσει η μπέμπα οπότε λόγω μυωπίας μας βλέπω αρχές Σεπτεμβρίου.


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα η βαλίτσα είναι ήδη στο αμάξι έτοιμη :-DΑλλά μπρούμυτα τώρα άρχισα να μη βολεύομαι κάπως βέβαια κοιμάμαι με το ζόρι έτσι,μεγάλη κοιλιά δεν έχω πάραυτα..Σάββατο δεύτερο nst.. θα πάρω και τα μπισκότα που θα μου ετοιμάσουν.. Κατά τ'άλλα τα ίδια κορίτσια ανυπομονώ και εγώ να βγει η μικρούλα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Marmat είπε:

Κι εγώ τα ίδια,έχω τεράστια κοιλιά για το σωματοτυπο μου και δεν βολεύομαι,αφήστε που πονάω πολύ γιατί είναι τόσο τεντωμένο το δέρμα που νιώθω σαν να σκίζεται ούτε ρούχο δεν αντέχω πάνω μου.

Αύριο δεύτερο nst.

Νιώθω και τις μπουνιές της πολύ χαμηλα και εννοείται νιώθω βάρος χαμηλά σαν να κατουριεμαι όλη την ώρα!

Αλλά της λέω να κάτσει καλά γιατί δεν έχουμε λόγο να μπούμε νωρίτερα κι ας είμαι 37 εβδομάδων θα ήθελα να ξεκινήσει φυσιολογικά η διαδικασία.Εκτός αν παραμεγαλωσει η μπέμπα οπότε λόγω μυωπίας μας βλέπω αρχές Σεπτεμβρίου.

Μόλις γύρισα από τον Καρδιολόγο. Μου αύξησε τα χάπια και της πίεσης και των παλμων γιατί ήταν αυξημένα και τα 2... Αλλά δεν θέλει να μπω πριν τις 38 βδομάδες για να πάρει το μωρό όσο πρέπει. Επίσης επιδεινώθηκε και το άσθμα μου! Κατά τα άλλα καλά! Οι τελευταίες εξετάσεις μου βγήκαν παρα πολύ καλές και οι αίματος και οι ούρων! Άρα κορίτσια εκτός απροόπτου 14 του μήνα μπαίνουν καισαρική!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Μόλις γύρισα από τον Καρδιολόγο. Μου αύξησε τα χάπια και της πίεσης και των παλμων γιατί ήταν αυξημένα και τα 2... Αλλά δεν θέλει να μπω πριν τις 38 βδομάδες για να πάρει το μωρό όσο πρέπει. Επίσης επιδεινώθηκε και το άσθμα μου! Κατά τα άλλα καλά! Οι τελευταίες εξετάσεις μου βγήκαν παρα πολύ καλές και οι αίματος και οι ούρων! Άρα κορίτσια εκτός απροόπτου 14 του μήνα μπαίνουν καισαρική!

Άντε με το καλό κορίτσι.. λίγο έμεινε..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η @λιλιτο για να μην έχει φανεί.... μάλλον έχει τη μπέμπα στο στηθος και προσπαθεί να τη ταισει!  

@Sofaki91 στο αμάξι ε; Μην ξεχάσεις να βάλεις και το αυγό. 

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki91 είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι.. λίγο έμεινε..

Ευχαριστώ πολύ! Αν και εμένα μου φαίνεται πολύ!!! Βέβαια φάγαμε τον γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσουμε; Αλλά τα έχω παίξει με τη ζέστη, έχω και τον μικρό που είναι υπερκινητικός, έχω και την μέση που πονάει και όλα αυτά μαζί με έχουν κάνει αλοιφή!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια η @λιλιτο για να μην έχει φανεί.... μάλλον έχει τη μπέμπα στο στηθος και προσπαθεί να τη ταισει!  

@Sofaki91 στο αμάξι ε; Μην ξεχάσεις να βάλεις και το αυγό. 

 

Και εγώ την σκεφτόμουν μάλλον την κράτει αγκαλίτσα της και όλα πήγαν καλά..

Το αυγό θα μπει αύριο μεθαύριο.. το έχετε τοποθετήσει εσείς?? 

πρίν από 12 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Αν και εμένα μου φαίνεται πολύ!!! Βέβαια φάγαμε τον γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσουμε; Αλλά τα έχω παίξει με τη ζέστη, έχω και τον μικρό που είναι υπερκινητικός, έχω και την μέση που πονάει και όλα αυτά μαζί με έχουν κάνει αλοιφή!!!

Σίγουρα θα ήθελες πιο σύντομα αλλά λίγη υπομονή ακόμα.. που γέννας??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki91 είπε:

Και εγώ την σκεφτόμουν μάλλον την κράτει αγκαλίτσα της και όλα πήγαν καλά..

Το αυγό θα μπει αύριο μεθαύριο.. το έχετε τοποθετήσει εσείς?? 

Σίγουρα θα ήθελες πιο σύντομα αλλά λίγη υπομονή ακόμα.. που γέννας??

Όχι ακόμα,  θα έχουμε δρόμο και θέλουμε τα πίσω καθίσματα άδεια. Χαχαχα. Στο Πορτ μπαγκαζ βλέπω να μπαίνει. 

Παρέλαβα και το κίτ βλαστοκυττάρων σήμερα. Εσάς ήρθε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εγώ την σκεφτόμουν μάλλον την κράτει αγκαλίτσα της και όλα πήγαν καλά..

Το αυγό θα μπει αύριο μεθαύριο.. το έχετε τοποθετήσει εσείς?? 

Σίγουρα θα ήθελες πιο σύντομα αλλά λίγη υπομονή ακόμα.. που γέννας??

Στο νοσοκομείο στην Άρτα γεννάω! Εγώ το αυγό θα το βάλω όταν πάω να γεννήσω, γιατί να το έχω στο αμάξι να σκονιζεται; Το έχω σπίτι τυλιγμένο με κουνουπιέρα!

Επίσης ματώνουν συνεχεια τα ούλα μου τις τελευταίες εβδομάδες... Το έχει καμία αλλά κοπέλα;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Στο νοσοκομείο στην Άρτα γεννάω! Εγώ το αυγό θα το βάλω όταν πάω να γεννήσω, γιατί να το έχω στο αμάξι να σκονιζεται; Το έχω σπίτι τυλιγμένο με κουνουπιέρα!

Επίσης ματώνουν συνεχεια τα ούλα μου τις τελευταίες εβδομάδες... Το έχει καμία αλλά κοπέλα;

Εμένα ματωνανε από το πρώτο τρίμηνο. Θέλει πολύ συχνά βούρτσισμα με μαλακή οδοντόβουρτσα, και οδοντόκρεμα για ουλίτιδα η περιοδοντίτιδα να πάρεις. Α, και μετά τη χρηση να την καις την οδοντόβουρτσα με ζεστό νερο, να μην μαζεύει μικρόβια. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα ματωνανε από το πρώτο τρίμηνο. Θέλει πολύ συχνά βούρτσισμα με μαλακή οδοντόβουρτσα, και οδοντόκρεμα για ουλίτιδα η περιοδοντίτιδα να πάρεις. Α, και μετά τη χρηση να την καις την οδοντόβουρτσα με ζεστό νερο, να μην μαζεύει μικρόβια. 

Έχω πάρει παιδική για να είναι μαλακη αλλά δεν την έκαιγα με ζεστό νερό... Θα δοκιμάσω από απόψε! Ευχαριστώ για τη συμβουλή!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι κορίτσια θα σας απογοητεύσω. Μας την έκανε η μικρή. Έβγαλα τον πέσσο το πρωί,μετά από δύο ώρες μισό εκ..διαστολή ,γύρισα σπιτι ,έφαγα ,κοιμηθηκα και βγήκα για περπάτημα . Ξαφνικά άρχισα να νιώθω πονακια χαμηλα και 2-3 λεπτά. Ξαναπήγα νοσοκομείο ούτε μια σύσπαση,αλλά διαστολή 1.5, μου είπαν είναι προεόρτια του τοκετού τα πονακια. Αν νιώσω συσπάσεις στη μήτρα να ξαναπάω. Τεσπα ακόμα πονάω στην κοιλιά,θα δείξει ...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Όχι κορίτσια θα σας απογοητεύσω. Μας την έκανε η μικρή. Έβγαλα τον πέσσο το πρωί,μετά από δύο ώρες μισό εκ..διαστολή ,γύρισα σπιτι ,έφαγα ,κοιμηθηκα και βγήκα για περπάτημα . Ξαφνικά άρχισα να νιώθω πονακια χαμηλα και 2-3 λεπτά. Ξαναπήγα νοσοκομείο ούτε μια σύσπαση,αλλά διαστολή 1.5, μου είπαν είναι προεόρτια του τοκετού τα πονακια. Αν νιώσω συσπάσεις στη μήτρα να ξαναπάω. Τεσπα ακόμα πονάω στην κοιλιά,θα δείξει ...

Το 1,5 σου είπαν σε πόσο χρόνο μπορεί να πάει 4,5,8,10; Τα πονακια που νιώθεις δεν είναι από  συσπάσεις;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , 2angels είπε:

Το 1,5 σου είπαν σε πόσο χρόνο μπορεί να πάει 4,5,8,10; Τα πονακια που νιώθεις δεν είναι από  συσπάσεις;

Μου είπαν όχι. Λέει θα σφίγγεται όλη η κοιλιά και θα χαλαρώνει με τις συσπάσεις..δεν ξέρουν πόσο θα παρει., Μπορει το βράδυ μπορεί και μια βδομαδα η και παραπάνω.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Μου είπαν όχι. Λέει θα σφίγγεται όλη η κοιλιά και θα χαλαρώνει με τις συσπάσεις..δεν ξέρουν πόσο θα παρει., Μπορει το βράδυ μπορεί και μια βδομαδα η και παραπάνω.

Πονάς πολύ? Παλεύεται? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...