Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

On 24/10/2018 at 2:44 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Σπάνια μου τρώει πριν το 2ωρο... Το περισσότερο που κάνει είναι 5 ώρες. Συνήθως μετά το μπανάκι του το βράδυ εκεί γύρω στις 8 που τον κάνω, τρώει και μου κοιμάται στο στήθος, μετά ξανά ξυπνάει γύρω στις 2 παρά και μετά το πάει ανά 3ωρο συνήθως μέχρι το πρωί.

Καλημερα. Να σε ρωτήσω Γτ έχω κ εγώ αποριες για τον θήλασμο.εμένα είναι 13 μερών . Ε εσένα αυτό το προγραμμα Στο είχε από νεογέννητο η τώρα το προσαρμόσε; Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αν χορταίνει κ του δίνω κ μπουκάλι το βράδυ. Στο οποίο δεν λέει όχι.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα. Να σε ρωτήσω Γτ έχω κ εγώ αποριες για τον θήλασμο.εμένα είναι 13 μερών . Ε εσένα αυτό το προγραμμα Στο είχε από νεογέννητο η τώρα το προσαρμόσε; Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αν χορταίνει κ του δίνω κ μπουκάλι το βράδυ. Στο οποίο δεν λέει όχι.

Σου έστειλα μνμ


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

Πηγαμε παιδιατρο σημερα...την εφτυνε!!! Εχει φτασει 6,140 στις 46 μερες της! Πηρε 2 κιλακια ακριβως απο οταν την ειδε πρωτη φορα σπιτι μας 14ημερων ηταν 4,140! Και απο μποι καλα παμε.. 60,5! Σα να ναι 3ων μηνων μου πε!

Δεν μου απαγορεψε τιποτα στη διατροφη μου... για τις γουλιες μου πε οτι ειναι φαγανη και τρωει πολυ γι αυτο τα βγαζει! Να κοιταζω να την ξεγελαω οσο μπορω..και να της δωσω πιπιλα αν την δεχεται.Δεν υπαρχει προβλημα συγχυσης θηλων πλεον! Θελει κουβεντουλες και παιχνιδακια για να της κινουν το ενδιαφερον! Το μονο ανησυχητικο ειναι η τιμη της tsh που ναι  οριακη.Θα πρεπει να επαναλαβουμε εξετασεις τελος του μηνα ελπιζοντας να πεσει η τιμη. Φοβαμαι μην εχει υποθυρεοειδισμο η μικρουλα μου και χρειαστει να παρει αγωγη απο τωρα!

Αυτα τα νεα! Εχω μανουλα σημερα εδω...οποτε τρεχω  να κανω ενα μπανακι οσο κοιμουνται και τα δυο!

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweet mommy είπε:

Κοριτσια καλησπερα!

Πηγαμε παιδιατρο σημερα...την εφτυνε!!! Εχει φτασει 6,140 στις 46 μερες της! Πηρε 2 κιλακια ακριβως απο οταν την ειδε πρωτη φορα σπιτι μας 14ημερων ηταν 4,140! Και απο μποι καλα παμε.. 60,5! Σα να ναι 3ων μηνων μου πε!

Δεν μου απαγορεψε τιποτα στη διατροφη μου... για τις γουλιες μου πε οτι ειναι φαγανη και τρωει πολυ γι αυτο τα βγαζει! Να κοιταζω να την ξεγελαω οσο μπορω..και να της δωσω πιπιλα αν την δεχεται.Δεν υπαρχει προβλημα συγχυσης θηλων πλεον! Θελει κουβεντουλες και παιχνιδακια για να της κινουν το ενδιαφερον! Το μονο ανησυχητικο ειναι η τιμη της tsh που ναι  οριακη.Θα πρεπει να επαναλαβουμε εξετασεις τελος του μηνα ελπιζοντας να πεσει η τιμη. Φοβαμαι μην εχει υποθυρεοειδισμο η μικρουλα μου και χρειαστει να παρει αγωγη απο τωρα!

Αυτα τα νεα! Εχω μανουλα σημερα εδω...οποτε τρεχω  να κανω ενα μπανακι οσο κοιμουνται και τα δυο!

 

Μπράβο το κορίτσι μας! Θηριακι!!!! Φτου φτου! Εμείς την επόμενη βδομάδα θα πάμε παιδίατρο αλλά εγώ τον βλέπω φούσκα! Θα δούμε... Εμένα ο μεγάλος πήγε στο χωριό με τη μαμά μου για σκ! Θα κοιμηθώ λίγο παραπάνω... :)

Κατάφερα και έβαλα φωτογραφίες στο προφίλ μου αλλά τα τικερ ακόμη έτσι είναι!!!! Τι να φταίει;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την Τρίτη έχουμε να κάνουμε μια εξέταση στομάχου οισοφάγου επειδή υποψιάζομαι γοπ και πρέπει να μην έχει φάει 2μιση ωρες πριν..λίγο δύσκολα να τα καταφέρω.. και πρότεινε ο παιδίατρος πιπίλα αλλά φοβάμαι..θα μου πειτε για λίγο τι έγινε..Το βράδυ μουγκριζουν και εσάς?? Σα να είναι βραχνιασμενη κάνει.. γτ συμβαίνει αυτό??

@sweet mommy μια χαρά το μπεμπακι σου..Και εμένα το ίδιο όταν της μιλάω ηρεμεί μεγαλώνουν και δεν θέλουν απλά να κάθονται και μόνα τους..Για την εξέταση μη φοβάσαι από τώρα ας τις επαναλάβετε και βλέπετε.. 

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μπράβο το κορίτσι μας! Θηριακι!!!! Φτου φτου! Εμείς την επόμενη βδομάδα θα πάμε παιδίατρο αλλά εγώ τον βλέπω φούσκα! Θα δούμε... Εμένα ο μεγάλος πήγε στο χωριό με τη μαμά μου για σκ! Θα κοιμηθώ λίγο παραπάνω... :)

Κατάφερα και έβαλα φωτογραφίες στο προφίλ μου αλλά τα τικερ ακόμη έτσι είναι!!!! Τι να φταίει;

Α κομπλέ θα ξεκουραστείς λίγο παραπάνω..το τικερ πως το άλλαξες? Εγώ δεν ασχολήθηκα ακόμα.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εμείς την Τρίτη έχουμε να κάνουμε μια εξέταση στομάχου οισοφάγου επειδή υποψιάζομαι γοπ και πρέπει να μην έχει φάει 2μιση ωρες πριν..λίγο δύσκολα να τα καταφέρω.. και πρότεινε ο παιδίατρος πιπίλα αλλά φοβάμαι..θα μου πειτε για λίγο τι έγινε..Το βράδυ μουγκριζουν και εσάς?? Σα να είναι βραχνιασμενη κάνει.. γτ συμβαίνει αυτό??

@sweet mommy μια χαρά το μπεμπακι σου..Και εμένα το ίδιο όταν της μιλάω ηρεμεί μεγαλώνουν και δεν θέλουν απλά να κάθονται και μόνα τους..Για την εξέταση μη φοβάσαι από τώρα ας τις επαναλάβετε και βλέπετε.. 

Α κομπλέ θα ξεκουραστείς λίγο παραπάνω..το τικερ πως το άλλαξες? Εγώ δεν ασχολήθηκα ακόμα.. 

Δεν το άλλαξα, το παλιό είναι! Βασικά το άλλαξα στο προφίλ αλλά στα ποστ είναι ακόμα τα παλιά, δεν ξέρω γιατί...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!Σημερα κοιμηθηκαμε 6 μιση ωρες σερι..Ενιωσα σαν να κοιμηθηκα 12 ωρο!!Εφαγε 10 λεπτα και κοιμαται ακομα!!!!!!!Απολαυσα το πρωινο μου !Εμας προχθες ηρθε οπαιδιατρος..43ημερων και ειναι 5010γρ και 59,5εκ.!Θηλαστρο εχει χρησιμοποιησει καμια σας κι αν ναι ποτε αντελειτε??Φοβαμαι μην μου κοψει το γαλα αν χρησιμοποιησω..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θηλαστρο εγώ βγάζω κάθε μέρα γιατί έχω ξεκινήσει δουλειά...θέλει προσοχή και όχι δεν κόβεται το γάλα αν βάζεις το μικρουλι στο στήθος.θελει να προσέχεις και να βγάζεις κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο ml σε γάλα που θα αποφασίσεις εσύ.γιατι εγώ δεν το έκανα έτσι και είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Καλημερα μανουλες!Σημερα κοιμηθηκαμε 6 μιση ωρες σερι..Ενιωσα σαν να κοιμηθηκα 12 ωρο!!Εφαγε 10 λεπτα και κοιμαται ακομα!!!!!!!Απολαυσα το πρωινο μου !Εμας προχθες ηρθε οπαιδιατρος..43ημερων και ειναι 5010γρ και 59,5εκ.!Θηλαστρο εχει χρησιμοποιησει καμια σας κι αν ναι ποτε αντελειτε??Φοβαμαι μην μου κοψει το γαλα αν χρησιμοποιησω..

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή που είχα κάνει πληγή και θα αρχίσω πάλι από αύριο γιατί Δευτέρα ξεκινάω δουλειά. Ίσα ίσα που το θηλαστρο θα αυξήσει την παραγωγή. Εμένα την πρώτη μέρα που είχα βγάλει είχα 40γρ και από τα 2 και μέχρι την επόμενη μέρα έβγαζα σχεδόν 180 και από τα 2


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή που είχα κάνει πληγή και θα αρχίσω πάλι από αύριο γιατί Δευτέρα ξεκινάω δουλειά. Ίσα ίσα που το θηλαστρο θα αυξήσει την παραγωγή. Εμένα την πρώτη μέρα που είχα βγάλει είχα 40γρ και από τα 2 και μέχρι την επόμενη μέρα έβγαζα σχεδόν 180 και από τα 2

Και πόσα ml τρώει περίπου το μωράκι σου; Επίσης πότε αντλείς;μετά το γεύμα του;


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , lenoutso είπε:

Και πόσα ml τρώει περίπου το μωράκι σου; Επίσης πότε αντλείς;μετά το γεύμα του;

Πόσα ml τρώει τώρα δεν ξέρω γιατί δεν το βγάζω, από αύριο θα αρχίσω να αποθηκεύω! Θα αφήνω 300ml για 2 γευματα. Μια ώρα μετά το γεύμα του θα αντλώ και μία άντληση θα την κάνω στις 5 το πρωί που έχω φουλ γάλα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2018 at 10:49 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Εγώ την έκανα μπάνιο είπα να το επιχειρήσω γτ όπως είχα αναφέρει συνήθως τη κάνω αργότερα πιο πολύ άρχισε να γκρινιάζει της έκανα και μασαζακι.. βέβαια απ τις 9 την έχω βάλει να κοιμηθεί αλλά όλο αέρια είχε τη βοηθούσα και εγώ.. το καλό είναι που κρατάει μόνο 2 ωρες έχω ακούσει και χειρότερα..Και πολύ κλάμα..

τα χειροτερα εδω σε εμας ολο το βραδυ..... 4.30 το πρωι κοιμηθηκαμε.... υπομονη...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , ναντια δε είπε:

τα χειροτερα εδω σε εμας ολο το βραδυ..... 4.30 το πρωι κοιμηθηκαμε.... υπομονη...

Αχ μωρέ κοριτσάκι μου εσύ τραβάς αυτά που τράβηξα εγώ με τον μεγάλο μου! Είχα λαλήσει τελείως! Έκλαιγε όλη τη νύχτα και σταματούσε 5-6 το πρωί! Στον μεγάλο με είχε βοηθήσει πολύ το ινφακολικ... 3 μέρες αφού το ξεκίνησα ηρέμησε τελείως! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2018 at 2:19 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Ριλαξ έχω αλλά επειδή ο μεγάλος ζηλεύει φοβάμαι ακόμα να τον βάλω μην τον τουμπαρει! Μάρσιπο και εγώ θέλω να πάρω. Στον μεγάλο είχα πάρει σλινγκ αλλά δεν ήταν βολικό καθόλου! Μετά πήρα μάρσιπο κλασσικό και τον ευχαριστήθηκα πολύ! Το ίδιο θα πάρω και στον μπέμπη! 

Εγώ με το θηλαστρο της nuk βγάζω περίπου 90-100ml αμέσως μετά το θηλασμό, ότι αφήνει ο μπέμπης δηλαδή. Κανονικά λένε ότι θέλει μια ώρα μετά το θηλασμό αλλά φοβαμαι μην δεν ξαναγεμίσει για να φάει το μωρό αν θελήσει γάλα νωρίτερα.

Το πρωτο παιδακι ποιο γαλα επινε; Εμενα το πρωτο μου s26 και αυτο frisolac. Μου κανει λιγο γουλιτσες. Το sling ηταν συγκεκριμενη μαρκα; και ο μαρσιπος ο κλασικος;

 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , arous είπε:

Το πρωτο παιδακι ποιο γαλα επινε; Εμενα το πρωτο μου s26 και αυτο frisolac. Μου κανει λιγο γουλιτσες. Το sling ηταν συγκεκριμενη μαρκα; και ο μαρσιπος ο κλασικος;

 

Ο μεγάλος έπινε το humana δεν θυμάμαι ποιο, θυμάμαι ότι είχε 14€ το κουτί και περνουσα κάτι λιγότερο από 3 μέρες. Με αυτό δεν μου είχε κάνει  ποτέ γουλιτσα, είχα δοκιμάσει στην  αρχή το sanilac, το novalac και το Frezylac και μου έκανε εμετούς ρουκέτες με όλα! Μετά τους 6 μήνες έπινε το Frisolac. Το sling ήταν αυτό με τον κρίκο, ούτε αυτό θυμάμαι ποιο είχα πάρει, το αστεράκι κάτι μου λέει αλλά μην σου πω ψέματα, ο μάρσιπος ήταν ο κλασικός τον οποίο βολευτικα πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...