Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Just now, ναντια δε είπε:

Καλωσόρισες!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου εμάς είναι 49 ημερών ξεκίνησαν οι κολικοί από την 25 η μέρα μας έδωσε αντικολικ σιροπΑΚΙ ΠΡΙΣΩΠΙΚΑ ΕΜΑς δεν μας βοήθησε καθόλου φάση είναι κ θα περάσει θέλει πολύ υπομονή εμένα εδώ κ λίγες μέρες είναι καλύτερα 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, οπότε ας μην ελπίζω.. μασαζακια και υπομονή οπότε. Να σου ζήσει και εσένα το μπεμπακι σου!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, οπότε ας μην ελπίζω.. μασαζακια και υπομονή οπότε. Να σου ζήσει και εσένα το μπεμπακι σου!!σε 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κοίτα μακάρι να σας βοηθήσουν εξαρτάται και τον οργανισμό έχει πολύ γκρίνια; Εμένα σπαραζε από τους κολικους


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι νέα στο φόρουμ και έχω έναν μπεμπουλη 33 ημερών. Σήμερα πήγαμε στη παιδίατρο και καθως έχει κολικούς μου έδωσε κάτι σταγονιτσες να του δίνω 5 την ημέρα. Θέλω να μου πείτε αν έχετε και εσείς κάτι αντίστοιχο και αν όντως κάνουν δουλειά; Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα κοριτσάκι, να σου ζήσει το νινι σου! Εμένα στον μεγάλο που έπινε σκόνη γάλα έκανε δουλειά, του έδινα το ινφακολικ, στον μπέμπη μου τώρα που τον θηλάζω δεν τον βοήθησε καθόλου... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο τι γάλα δίνεις αλλά θέλει υπομονή πολύ! Εγώ του κάνω και ζεστές κομπρεσες όταν πονάει και ηρεμεί λίγο...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ναντια δε είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κοίτα μακάρι να σας βοηθήσουν εξαρτάται και τον οργανισμό έχει πολύ γκρίνια; Εμένα σπαραζε από τους κολικους

Ευτυχώς δεν έχει όλη μέρα κάπου στις 4 ώρες συνολικά μέσα στη μέρα αλλά έχει πολύ γκρίνια και εμένα και δεν ηρεμεί με τίποτα!

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι, να σου ζήσει το νινι σου! Εμένα στον μεγάλο που έπινε σκόνη γάλα έκανε δουλειά, του έδινα το ινφακολικ, στον μπέμπη μου τώρα που τον θηλάζω δεν τον βοήθησε καθόλου... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο τι γάλα δίνεις αλλά θέλει υπομονή πολύ! Εγώ του κάνω και ζεστές κομπρεσες όταν πονάει και ηρεμεί λίγο...

Καλησπέρα να σου ζήσουν κ εσένα!! Θα το δοκιμάσω και εγώ αυτό με τις κομπρεσες. Τώρα όσο για το γάλα τον θηλάζω αποκλειστικά

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω βρω κοριτσάκια μου, μου είχαν σταματήσει τα λοχεια εδώ και μια βδομάδα περίπου. Δεν είχα καθόλου, τίποτα! ;πο σήμερα το πρωί άρχισα να έχω καφέ και όσο πάει γίνεται και πιο πολύ και σαν ροζ αιμα και είμαι λιιιιγο πρησμένη. Παίζει να είναι περιοδος; Είχα ακούσει ότι όσο θηλάζεις δεν εχεις περίοδο... Τι γίνεται; Εσείς σε τι φάση είστε;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Να σας πω βρω κοριτσάκια μου, μου είχαν σταματήσει τα λοχεια εδώ και μια βδομάδα περίπου. Δεν είχα καθόλου, τίποτα! ;πο σήμερα το πρωί άρχισα να έχω καφέ και όσο πάει γίνεται και πιο πολύ και σαν ροζ αιμα και είμαι λιιιιγο πρησμένη. Παίζει να είναι περιοδος; Είχα ακούσει ότι όσο θηλάζεις δεν εχεις περίοδο... Τι γίνεται; Εσείς σε τι φάση είστε;

Και εμένα έτσι έγινε ενώ είχα τελειώσει με τα λοχεια στις 40 μέρες ακριβώς αδιάθετησα και εγώ θήλαζα αλλά μου είπε ο γιατρός άλλες γυναίκες αδιαθετουν αμέσως και άλλες αργούν πολύ. Από το Μαΐο που γέννησα μου έρχεται κανονικά στην ώρα του όπως ήμουν και πριν 

 

 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Να σας πω βρω κοριτσάκια μου, μου είχαν σταματήσει τα λοχεια εδώ και μια βδομάδα περίπου. Δεν είχα καθόλου, τίποτα! ;πο σήμερα το πρωί άρχισα να έχω καφέ και όσο πάει γίνεται και πιο πολύ και σαν ροζ αιμα και είμαι λιιιιγο πρησμένη. Παίζει να είναι περιοδος; Είχα ακούσει ότι όσο θηλάζεις δεν εχεις περίοδο... Τι γίνεται; Εσείς σε τι φάση είστε;

Εμένα γύρω στις 42 Μέρες τελείωσαν κάποια στιγμή είδα λίγο ροζ και από τότε τίποτα ξανά δεν έχω κάτι..όταν πας για επανέλεγχο στον γιατρό σου συζήτησε το ..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι σ αλλες ερχεται αμεσως η περιοδος και σε αλλες που θηλαζουν μπορει και δυο χχρονια να μην εχουν!  Εγω την πρωτη φορα που παλι θηλαζα αποκλειστικα..αδιαθετησα στους πεντε μηνες! Τωρα φοραω σερβιετακι μικρο..ακομα βλεπω λιγο ροζ οταν σκουπιζομαι 52 μερες μετα τη γεννα. Πηγα για υπερηχο μητρας χτες..εχει επανερθει πληρως και ολα καλα μου πε ο γιατρος. Φυσιολογικα τα λοχεια να υπαρχουν ακομη...


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Και εμένα έτσι έγινε ενώ είχα τελειώσει με τα λοχεια στις 40 μέρες ακριβώς αδιάθετησα και εγώ θήλαζα αλλά μου είπε ο γιατρός άλλες γυναίκες αδιαθετουν αμέσως και άλλες αργούν πολύ. Από το Μαΐο που γέννησα μου έρχεται κανονικά στην ώρα του όπως ήμουν και πριν 

 

 

Δεν έχω ακόμη αιμα γι'αυτό είπα να ρωτήσω... Μάλλον θα αδιαθετησω όμως! Και είχα χαρεί ότι δεν θα έχω όσο θηλάζω! ;)

8 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Εμένα γύρω στις 42 Μέρες τελείωσαν κάποια στιγμή είδα λίγο ροζ και από τότε τίποτα ξανά δεν έχω κάτι..όταν πας για επανέλεγχο στον γιατρό σου συζήτησε το ..

Ναι αυτό θα κάνω... Ίσως δεν είναι τίποτα, ίσως είναι από την κούραση γιατί εκτός από όλα τα άλλα έβαψα και το μπάνιο μου και κουράστηκα πολύ!

7 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Ισχυει οτι σ αλλες ερχεται αμεσως η περιοδος και σε αλλες που θηλαζουν μπορει και δυο χχρονια να μην εχουν!  Εγω την πρωτη φορα που παλι θηλαζα αποκλειστικα..αδιαθετησα στους πεντε μηνες! Τωρα φοραω σερβιετακι μικρο..ακομα βλεπω λιγο ροζ οταν σκουπιζομαι 52 μερες μετα τη γεννα. Πηγα για υπερηχο μητρας χτες..εχει επανερθει πληρως και ολα καλα μου πε ο γιατρος. Φυσιολογικα τα λοχεια να υπαρχουν ακομη...

Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική τελικα ακόμη και σε κάτι τόσο κοινό για όλες! Πόσο τον θηλασες τον μεγάλο κοριτσάκι μου;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κορίτσια έχει χρησιμοποιήσει καμία τις πάνες τις nanny sensitive; Τις έπαιρνε η νύφη μου και μου έχει πει ότι είναι πολύ καλές και οικονομικές και σκέφτομαι να τις δοκιμάσω...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Να σας πω κορίτσια έχει χρησιμοποιήσει καμία τις πάνες τις nanny sensitive; Τις έπαιρνε η νύφη μου και μου έχει πει ότι είναι πολύ καλές και οικονομικές και σκέφτομαι να τις δοκιμάσω..

Είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή 2-3 αλλά εμένα μου φάνηκαν κάπως σκληρές σαν ύφασμα και όχι τόσο απορροφητικές..τώρα τι να σου πω..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή 2-3 αλλά εμένα μου φάνηκαν κάπως σκληρές σαν ύφασμα και όχι τόσο απορροφητικές..τώρα τι να σου πω..

Ναι ε; Η νυφη μου τις χρησιμοποιήσε και στις 2 κόρες της και επιμένει ότι είναι εξαιρετικές... Εγώ επειδή ο μικρός έχει ευαίσθητο δερματακι φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια... 

 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ναι ε; Η νυφη μου τις χρησιμοποιήσε και στις 2 κόρες της και επιμένει ότι είναι εξαιρετικές... Εγώ επειδή ο μικρός έχει ευαίσθητο δερματακι φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια... 

 

Και εγώ γι' αυτό δεν τις συνεχισα, κοκκινίζει εύκολα το δερματακι του..τώρα είναι κ ανάλογα τον οργανισμό γι'αυτό αυτό κιόλας η νυφη σου είναι ευχαριστημενη.. πάντως είναι όντως αρκετά οικονομικες


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν έχω ακόμη αιμα γι'αυτό είπα να ρωτήσω... Μάλλον θα αδιαθετησω όμως! Και είχα χαρεί ότι δεν θα έχω όσο θηλάζω! ;)

Ναι αυτό θα κάνω... Ίσως δεν είναι τίποτα, ίσως είναι από την κούραση γιατί εκτός από όλα τα άλλα έβαψα και το μπάνιο μου και κουράστηκα πολύ!

Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική τελικα ακόμη και σε κάτι τόσο κοινό για όλες! Πόσο τον θηλασες τον μεγάλο κοριτσάκι μου;

Δώδεκα μήνες και δεκαπεντε μέρες! Το κοψα λόγω εγκυμοσύνης... είχα μπει στον 4ο είχε μειωθεί η παραγωγή μου και δύο γιατροί του δημοσίου που με παρακολουθούσαν μου φώναζαν να σταματήσω γιατί δεν επιτρέπεται έγκυος και να θηλάζω! Γι αυτούς τους λόγους σταμάτησα..συν ότι είχα κουραστεί πολύ και  με εκνεύριζε πια ο θηλασμός του ενός έτους παιδιού μου! Από τότε πίνει φρέσκο 300μλ πρωί και 300μλ το βράδυ. Στην αρχή μάλιστα του δινα και μεσημέρι και το πινε και αυτό, αλλά η παιδίατρος μου πε όχι τόσο πολύ..πρωί βράδυ φτάνει!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , sweet mommy είπε:

Δώδεκα μήνες και δεκαπεντε μέρες! Το κοψα λόγω εγκυμοσύνης... είχα μπει στον 4ο είχε μειωθεί η παραγωγή μου και δύο γιατροί του δημοσίου που με παρακολουθούσαν μου φώναζαν να σταματήσω γιατί δεν επιτρέπεται έγκυος και να θηλάζω! Γι αυτούς τους λόγους σταμάτησα..συν ότι είχα κουραστεί πολύ και  με εκνεύριζε πια ο θηλασμός του ενός έτους παιδιού μου! Από τότε πίνει φρέσκο 300μλ πρωί και 300μλ το βράδυ. Στην αρχή μάλιστα του δινα και μεσημέρι και το πινε και αυτό, αλλά η παιδίατρος μου πε όχι τόσο πολύ..πρωί βράδυ φτάνει!

Είχα γνωρίσει μια κοπέλα στην αναμονή για τον γιατρό που ήταν στον 8ο μήνα και θήλαζε την κόρη της η οποία ήταν 2 χρόνων πρωί βράδυ! Και μου έκανε εντύπωση επειδή και εγώ αυτό που λες ήξερα ότι δεν επιτρέπεται και μου είπε ότι ο γιατρός δεν της είπε να σταματήσει τελείως απλά να μειώσει τα γεύματα και κουφαθηκα τελείως εκείνη τη μέρα! Εμένα ο μικρός έπινε 300ml γάλα μέχρι 15 μηνών που ξύπνησε μια μέρα και μου είπε μπλιαχ! Και από τότε δεν ξαναηπιε γάλα! Βέβαια τρώει πολύ γιαούρτι και τυρί οπότε δεν αγχώνομαι! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...