Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Α μια χαρά είναι το μπεμπάκι σου..Τι ώρα σηκώνεται δηλαδή μετά τις 10?

Κοιμάται κατά τις 9 αλλά μετά τις 10 έχει βαθύ ύπνο και ξυπνάει μέρα γύρω στις 2 και μετά ανάλογα, μπορεί να ξυπνήσει και 5 μπορεί και 6...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα εχει απο την Κυριακη που κοιμαται 11η ωρα και ξυπναει 4.30.5.30 κοιμαται και ξυπναει 7.30 με 8. Σήμερα εχει υπνηλία..τρωει και κοιμαται..Κι εμενα βγαζει γουλιτσες..οχι σε ολα τα γευματα..προσπαθω για κανα 15 να τον κραταω ορθιο..εχω δει οτι τον βοηθαει...μεσα στο 24ωρο 6 φορες κανει τα κακα του..Πονακια οχι πολλα..Κλαιει οταν πειναει πολυ  και μεχρι να κανει τα κακα του ή οταν εχει αερια..κανα τεταρτακι..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου πεφτει σε βαθυ υπνο 12 τα μεσανυχτα και ξυπναει γυρω στις 4 και μετα ξανα γυρω στις 8 το πρωι. Μενει καμια δυο ωρες μισοξυπνια και ξαναποκοιμιεται βαθια 11-4. Το απογευμα ξυπναει και θελει αγκαλια και στηθος συνεχεια..ως τις 12 που θα κοιμηθει βαθια. Πινει γαλα για κανα δεκαλεπτο με τεταρτο συνηθως.  Το απογευμα με ξεζουμιζει...ανα 1-2 ωρες πινει, ρευεται, ξεντωνεται κ δε θελει το πορτμπεμπε με τιποτα. την ξεγελαω με τον απορροφητηρα κ μπορει να κοιμηθει εστω ενα μισαωρακι!

Την παρασκευη το πρωι εχουμε παιδιατρο τελικα. Ανυπομονω να μαθω ποσα κιλακια πηγε η φουσκωμαγουλιτσα μου!

9 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κ σ κοιμάται η ξυπνάει στο μισάωρο; Εμένα πάλι εκεί κολλημένος κ άμα τον πάρει ο ύπνος κ τον βαλω κούνια στο 10 λεπτό ξυπνάει κ πάλι ξανά στήθος ...φοβάμαι ότι δεν χορταινει

Μια χαρα χορταινουν...απλα θελουν μανουλα! Τη ζεστασια μας, το χτυπο τηςκαρδιας μας...και μια ρωγα να πιπιλανε να νανουριζονται! Ο μεγαλος μου γιος κοιμοταν πανω μου τους πρωτους 2-3 μηνες! κυριολεκτω! μονο πανω μου...ζητημα να κοιμοταν ολο το 24ωρο 2 ωρες στο πορτμπεμπε! Δε μπορουσα ουτε να παω τουαλετα! Ουτε μπανιο..ουτε τιποτα..τωρα που η μικρη κοιμαται 4 ωρες συνεχομενες ειναι ευλογια! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δίνουμε τη σωτηρια πιπίλα!!μου χέ πει ό παιδίατρος να δώσω και να μην φοβηθω τη σύγχυση θηλών ..μονο μια δεχτηκε βέβαια..πάλι καλα! όταν γκρινιάζει πλέον δίνουμε μέχρι να τον αλλάξουμε για να φάει..τώρα θέλω να ξεκινήσω καμία άντληση με θηλαστρο να δω πως θα πάει γτ τέλη Νοεμβρίου γυρναω στη δουλειά μάλλον!αύριο εχουμε παιδίατρο!γύρω στα 5 κιλά τον υπολογίζω...για να δουμε


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Η δικια μου πεφτει σε βαθυ υπνο 12 τα μεσανυχτα και ξυπναει γυρω στις 4 και μετα ξανα γυρω στις 8 το πρωι. Μενει καμια δυο ωρες μισοξυπνια και ξαναποκοιμιεται βαθια 11-4. Το απογευμα ξυπναει και θελει αγκαλια και στηθος συνεχεια..ως τις 12 που θα κοιμηθει βαθια. Πινει γαλα για κανα δεκαλεπτο με τεταρτο συνηθως.  Το απογευμα με ξεζουμιζει...ανα 1-2 ωρες πινει, ρευεται, ξεντωνεται κ δε θελει το πορτμπεμπε με τιποτα. την ξεγελαω με τον απορροφητηρα κ μπορει να κοιμηθει εστω ενα μισαωρακι!

Την παρασκευη το πρωι εχουμε παιδιατρο τελικα. Ανυπομονω να μαθω ποσα κιλακια πηγε η φουσκωμαγουλιτσα μου!

Μια χαρα χορταινουν...απλα θελουν μανουλα! Τη ζεστασια μας, το χτυπο τηςκαρδιας μας...και μια ρωγα να πιπιλανε να νανουριζονται! Ο μεγαλος μου γιος κοιμοταν πανω μου τους πρωτους 2-3 μηνες! κυριολεκτω! μονο πανω μου...ζητημα να κοιμοταν ολο το 24ωρο 2 ωρες στο πορτμπεμπε! Δε μπορουσα ουτε να παω τουαλετα! Ουτε μπανιο..ουτε τιποτα..τωρα που η μικρη κοιμαται 4 ωρες συνεχομενες ειναι ευλογια! 

ασε ετσι κ εμεις κ να εχεις κ ολους τους αλλους μην μαθαινεις το παιδι αγκαλια... δλδ να το φησω να κλαιει


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ναντια δε είπε:

ασε ετσι κ εμεις κ να εχεις κ ολους τους αλλους μην μαθαινεις το παιδι αγκαλια... δλδ να το φησω να κλαιει

Άλλωστε το μωρό είναι πολύ μωρό για να μάθει 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ναντια δε είπε:

ασε ετσι κ εμεις κ να εχεις κ ολους τους αλλους μην μαθαινεις το παιδι αγκαλια... δλδ να το φησω να κλαιει

Από αγάπη και αγκαλιά δεν έπαθε κάνεις τίποτα! Τα παιδιά θέλουν αγκαλίτσες και φιλάκια, αυτά που λένε είναι βλακείες! Άλλωστε για πόσο νομίζεις θα θέλει αγκαλίτσες και φιλάκια; Μετά τα παρακαλάμε και δεν θέλουν! Εμένα ο μεγάλος μέχρι που έμαθε για το μωρό τον παρακαλούσα να έρθει ένα βράδυ στο κρεβάτι μου να κοιμηθούμε αγκαλιά και μου έλεγε "δεν θέλω ρε μαμά, με στριμώχνετε!" Από όταν έμαθε για το μωρό ερχόταν μόνος του μέχρι πριν μια βδομάδα που σταμάτησε πάλι και κοιμάται πάλι μόνος του! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Από αγάπη και αγκαλιά δεν έπαθε κάνεις τίποτα! Τα παιδιά θέλουν αγκαλίτσες και φιλάκια, αυτά που λένε είναι βλακείες! Άλλωστε για πόσο νομίζεις θα θέλει αγκαλίτσες και φιλάκια; Μετά τα παρακαλάμε και δεν θέλουν! Εμένα ο μεγάλος μέχρι που έμαθε για το μωρό τον παρακαλούσα να έρθει ένα βράδυ στο κρεβάτι μου να κοιμηθούμε αγκαλιά και μου έλεγε "δεν θέλω ρε μαμά, με στριμώχνετε!" Από όταν έμαθε για το μωρό ερχόταν μόνος του μέχρι πριν μια βδομάδα που σταμάτησε πάλι και κοιμάται πάλι μόνος του! 

αγαπη μου θελει να απλωθει το παιδακι μου... με το μωρο πως τα παει?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ναντια δε είπε:

αγαπη μου θελει να απλωθει το παιδακι μου... με το μωρο πως τα παει?

 

Μωρέ μια χαρά απλώνεται το παιδάκι μου, διαγώνια κοιμάται και εμείς στις άκρες! Με το μωρό είχαμε πολλές ζημιές και ανασφάλειες αλλά έχουμε λίγες μέρες που τα πάμε καλύτερα! Του δίνω δουλίτσες να κάνει που έχουν σχέση με τον μπέμπη και νιώθει υπεύθυνος και ότι κάνει κάτι πολύ σημαντικό, οπως να μου φέρει τις πάνες, να μου φέρει πανάκια από την ντουλάπα κλπ και έχει αποτέλεσμα. Λίγο το βράδυ τσιναει γιατί θέλει να του διαβάσω παραμύθι να κοιμηθεί και όταν ο μπέμπης θέλει να φάει εκείνη την ώρα τον πιάνουν τα νεύρα του! Σε γενικές γραμμές όμως έχει αρχίσει να συνηθίζει.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχει εδώ και λίγες βδομάδες 2-3,όπου κάθε απόγευμα από τις 6μιση 7 το πολύ ως τις 9 την πιάνει μια νευρικότητα μια γκρίνια..κλαίει, στήθος ενώ θέλει τραβιέται.. Τι μπορεί να Ναι?να την πιάνουν κολικοί μόνο αυτές τις 2 ωρες ? Και όχι συνεχόμενο κλάμα..αντιμετωπίζει καμία Κάτι παρόμοιο?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια έχει εδώ και λίγες βδομάδες 2-3,όπου κάθε απόγευμα από τις 6μιση 7 το πολύ ως τις 9 την πιάνει μια νευρικότητα μια γκρίνια..κλαίει, στήθος ενώ θέλει τραβιέται.. Τι μπορεί να Ναι?να την πιάνουν κολικοί μόνο αυτές τις 2 ωρες ? Και όχι συνεχόμενο κλάμα..αντιμετωπίζει καμία Κάτι παρόμοιο?

Ακριβώς το ίδιο αλλά από 6 μέχρι 8! Κολικοί είναι, μην αγχώνεσαι... Τον βάζω στο στηθος και ενώ φαίνεται να πεινάει γκρινιάζει και τραβιέται. Μόλις τον κάνω μπάνιο μετά ηρεμεί κάνει και κακά και νανι


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ακριβώς το ίδιο αλλά από 6 μέχρι 8! Κολικοί είναι, μην αγχώνεσαι... Τον βάζω στο στηθος και ενώ φαίνεται να πεινάει γκρινιάζει και τραβιέται. Μόλις τον κάνω μπάνιο μετά ηρεμεί κάνει και κακά και νανι

Εγώ την έκανα μπάνιο είπα να το επιχειρήσω γτ όπως είχα αναφέρει συνήθως τη κάνω αργότερα πιο πολύ άρχισε να γκρινιάζει της έκανα και μασαζακι.. βέβαια απ τις 9 την έχω βάλει να κοιμηθεί αλλά όλο αέρια είχε τη βοηθούσα και εγώ.. το καλό είναι που κρατάει μόνο 2 ωρες έχω ακούσει και χειρότερα..Και πολύ κλάμα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς τα ίδια... Κ όταν πονάει δεν τρώει. Μουγκρίζει , τραβιέται, κλωτσαει, χεράκια πάνω κάτω.... Κολικοί! Από το σφίξιμο κ από τα αέρια αυτό καταλαβαίνω. Σας είπα νομίζω ότι της δίνω bio Gaia κ είναι αρκετά καλύτερα.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...