Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Έχει κάνα μπεμπακι ΓΟΠ ή κρυφή ΓΟΠ? 

Γιατί Σοφάκι; Τι σου κάνει; 

Εμένα κάνει κάποιες φορές σαν να κολαει ο λαιμός της αλλά δεν ξέρουμε γιατί.Μια φίλη παιδίατρος  απλά μας είπε να ρευεται κ μετά να ξαπλώνει αλλά η δικιά μας δεν ρευεται βρε κορίτσια. Σπάνια ...  Φοβάσαι για γοπ;

Κ μεις 3-6 φοράμε....μια χαρά τα ζουζούνια βλέπω!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια το απόγευμα φοβήθηκα με παραπομπή ενώ εκλέγε από τους κολικούς ξαφνικά σταμάτησε να αναπνέει κ κοκκίνισε για λίγα δευτερόλεπτα μετά επανήλθε πάλι αλλά τρομαξαμε πάρα πολύ .... Εσάς τα μωράκια το έχουν κάνει αυτό η να πάρω τηλ την παιδίατρο;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Γιατί Σοφάκι; Τι σου κάνει; 

Εμένα κάνει κάποιες φορές σαν να κολαει ο λαιμός της αλλά δεν ξέρουμε γιατί.Μια φίλη παιδίατρος  απλά μας είπε να ρευεται κ μετά να ξαπλώνει αλλά η δικιά μας δεν ρευεται βρε κορίτσια. Σπάνια ...  Φοβάσαι για γοπ;

Κ μεις 3-6 φοράμε....μια χαρά τα ζουζούνια βλέπω!

Μου χει κάνει 3 4 ρουκέτες στις 44 μέρες..γουλιτσες μια φορά τη μέρα και αν βέβαια μπορεί και καθόλου..Και όταν πιάνει το στήθος στα καλά καθούμενα πετάγεται προς τα πίσω όχι πάντα και αυτό και αναρωτιόμουν μήπως είναι ΓΟΠ... εμένα ρευεται όπου στα μωράκια που θηλάζουν δεν είναι απαραίτητο ενώ στη φόρμουλα είναι νομίζω..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μου χει κάνει 3 4 ρουκέτες στις 44 μέρες..γουλιτσες μια φορά τη μέρα και αν βέβαια μπορεί και καθόλου..Και όταν πιάνει το στήθος στα καλά καθούμενα πετάγεται προς τα πίσω όχι πάντα και αυτό και αναρωτιόμουν μήπως είναι ΓΟΠ... εμένα ρευεται όπου στα μωράκια που θηλάζουν δεν είναι απαραίτητο ενώ στη φόρμουλα είναι νομίζω..

 

και η μπεμπα μου εχει  κανει 3 ρουκετες και βγαζει γουλιες καθημερινα. δε ξερω αν εχει γοπ, θα το συζητησω με το γιατρο σε λιγες μερες. Αν και ξερω οτι θα μου πει να αλλαξω τη διατροφη μου κ τρελενομαι στην ιδεα του περιορισμου! Ρευεται σχεδον παντα, απλα καποιες φορες αργει!Το τεντωμα την ωρα που πινει γαλα, ειναι πονος κολικου. Δεν μου χει κοκαλωσει οπως λες..τρομαχτικο ακουγεται! απο τον πονο λες να το παθε?ρωτα γιατρο!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

και η μπεμπα μου εχει  κανει 3 ρουκετες και βγαζει γουλιες καθημερινα. δε ξερω αν εχει γοπ, θα το συζητησω με το γιατρο σε λιγες μερες. Αν και ξερω οτι θα μου πει να αλλαξω τη διατροφη μου κ τρελενομαι στην ιδεα του περιορισμου! Ρευεται σχεδον παντα, απλα καποιες φορες αργει!Το τεντωμα την ωρα που πινει γαλα, ειναι πονος κολικου. Δεν μου χει κοκαλωσει οπως λες..τρομαχτικο ακουγεται! απο τον πονο λες να το παθε?ρωτα γιατρο!

Νομίζω πως και εμένα το ίδιο θα μου πει να αποκλεισω γαλακτοκομικά 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Νομίζω πως και εμένα το ίδιο θα μου πει να αποκλεισω γαλακτοκομικά 

Και εμένα αυτό μου είπε αλλά εγώ δεν είδα καμία βελτίωση στους κολικούς του και απέχω μέρες από τα γαλακτοκομικά... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα αυτό μου είπε αλλά εγώ δεν είδα καμία βελτίωση στους κολικούς του και απέχω μέρες από τα γαλακτοκομικά... 

Το προηγουμενο μωρακι μου ειχε κολικους για πανω απο μηνα, αυτη τη φορα ομως το μωρο μου δεν εχει καθολου κολικους, κλαιει μονο οταν πειναει ή θελει αλλαγμα. Παντως λενε οτι η αποχη για να εχει αποτελεσμα πρεπει να γινει για ενα μηνα τουλαχιστον.

Εχει παρει καμια μαρσιπο, ριλαξ ή κατι αλλο που να σας εχει φανει πολυ χρησιμο; 

Πατε βολτες με τα μωρα;

Για την ωρα εχω μονο καθισμα αυτοκινητου, δεν εχω καροτσι ουτε μαρσιπο και θελω να μπορω να πηγαινω βολτες και να εχω ελευθερα τα χερια κατα προτιμηση...

Νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο medela και κανω αντληση 10 ml περιπου καθε φορα αλλα ελπιζω να αυξηθει. Παιρνω μαγια μπυρας, τριγωνελλα και τσαι θηλασμου. Το μωρο μου ειναι 22 ημερων.


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , arous είπε:

Το προηγουμενο μωρακι μου ειχε κολικους για πανω απο μηνα, αυτη τη φορα ομως το μωρο μου δεν εχει καθολου κολικους, κλαιει μονο οταν πειναει ή θελει αλλαγμα. Παντως λενε οτι η αποχη για να εχει αποτελεσμα πρεπει να γινει για ενα μηνα τουλαχιστον.

Εχει παρει καμια μαρσιπο, ριλαξ ή κατι αλλο που να σας εχει φανει πολυ χρησιμο; 

Πατε βολτες με τα μωρα;

Για την ωρα εχω μονο καθισμα αυτοκινητου, δεν εχω καροτσι ουτε μαρσιπο και θελω να μπορω να πηγαινω βολτες και να εχω ελευθερα τα χερια κατα προτιμηση...

Νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο medela και κανω αντληση 10 ml περιπου καθε φορα αλλα ελπιζω να αυξηθει. Παιρνω μαγια μπυρας, τριγωνελλα και τσαι θηλασμου. Το μωρο μου ειναι 22 ημερων.

Ριλαξ έχω αλλά επειδή ο μεγάλος ζηλεύει φοβάμαι ακόμα να τον βάλω μην τον τουμπαρει! Μάρσιπο και εγώ θέλω να πάρω. Στον μεγάλο είχα πάρει σλινγκ αλλά δεν ήταν βολικό καθόλου! Μετά πήρα μάρσιπο κλασσικό και τον ευχαριστήθηκα πολύ! Το ίδιο θα πάρω και στον μπέμπη! 

Εγώ με το θηλαστρο της nuk βγάζω περίπου 90-100ml αμέσως μετά το θηλασμό, ότι αφήνει ο μπέμπης δηλαδή. Κανονικά λένε ότι θέλει μια ώρα μετά το θηλασμό αλλά φοβαμαι μην δεν ξαναγεμίσει για να φάει το μωρό αν θελήσει γάλα νωρίτερα.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ριλαξ έχω αλλά επειδή ο μεγάλος ζηλεύει φοβάμαι ακόμα να τον βάλω μην τον τουμπαρει! Μάρσιπο και εγώ θέλω να πάρω. Στον μεγάλο είχα πάρει σλινγκ αλλά δεν ήταν βολικό καθόλου! Μετά πήρα μάρσιπο κλασσικό και τον ευχαριστήθηκα πολύ! Το ίδιο θα πάρω και στον μπέμπη! 

Εγώ με το θηλαστρο της nuk βγάζω περίπου 90-100ml αμέσως μετά το θηλασμό, ότι αφήνει ο μπέμπης δηλαδή. Κανονικά λένε ότι θέλει μια ώρα μετά το θηλασμό αλλά φοβαμαι μην δεν ξαναγεμίσει για να φάει το μωρό αν θελήσει γάλα νωρίτερα.

και γω το φοβαμαι το τουμπαρισμα απο το ριλαξ! εδω κοιταει να την πιασει που την αλλαζω ψηλα στην αλλαξιερα..να της ζουληξει χερια-ποδια. φανταζομαι τι θα της κανει αμα την δει στο ριλαξ! θα την πεταξει για ν ανεβει ο ιδιος!χαχα

εχω εναν μαρσιπο της chico, δε με βολευει καθολου! φοβαμαι οτι θα μου πεσει το μωρο...και οπως στηριζεται στο ποπο της νομιζω οτι βασανιζεται!

γιατι χρησιμοποεις θηλαστρο? κανεις τραπεζα γαλακτος?


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ριλαξ έχω αλλά επειδή ο μεγάλος ζηλεύει φοβάμαι ακόμα να τον βάλω μην τον τουμπαρει! Μάρσιπο και εγώ θέλω να πάρω. Στον μεγάλο είχα πάρει σλινγκ αλλά δεν ήταν βολικό καθόλου! Μετά πήρα μάρσιπο κλασσικό και τον ευχαριστήθηκα πολύ! Το ίδιο θα πάρω και στον μπέμπη! 

Εγώ με το θηλαστρο της nuk βγάζω περίπου 90-100ml αμέσως μετά το θηλασμό, ότι αφήνει ο μπέμπης δηλαδή. Κανονικά λένε ότι θέλει μια ώρα μετά το θηλασμό αλλά φοβαμαι μην δεν ξαναγεμίσει για να φάει το μωρό αν θελήσει γάλα νωρίτερα.

Πολυ καλος μαρσιπος για μεγαλυτερα μωρα ειναι ο ergobaby. Για μικρα μωρα εχω ακουσει για αστερακι sling και για k'tan. Ιδανικο θα ηταν για μενα κατι που να μπορει και να θηλασει μεσα, αυτα τα δυο εχω βρει...


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εκεί το ίδιο προτείνουν;

Ναι το ίδιο αλλά αποχή ένα μήνα από όλα φανερά κρυφά ίχνη..να δω έτσι αν την ενοχλούν και μετά για όσο πάει αλλά πριν το κάνω επειδή είναι πολλά που αποκλείονται από την διατροφή θα  της κάνω έναν υπέρηχο..

 

Κορίτσια εγώ αγόρασα mei tai αστεράκι το οποίο είναι εργονομικό και κατανέμει το βάρος και είναι πολύ βολικό μάλιστα η μικρή κοιμάται στο δευτερόλεπτο και μπορώ να κάνω και τις δουλειές άνετα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Ναι το ίδιο αλλά αποχή ένα μήνα από όλα φανερά κρυφά ίχνη..να δω έτσι αν την ενοχλούν και μετά για όσο πάει αλλά πριν το κάνω επειδή είναι πολλά που αποκλείονται από την διατροφή θα  της κάνω έναν υπέρηχο..

 

Κορίτσια εγώ αγόρασα mei tai αστεράκι το οποίο είναι εργονομικό και κατανέμει το βάρος και είναι πολύ βολικό μάλιστα η μικρή κοιμάται στο δευτερόλεπτο και μπορώ να κάνω και τις δουλειές άνετα..

Ρε Σοφάκι μου, το ίδιο έχω κ γω αλλά με το που τη βάλω κλαίει αμέσως! 2 φορές δηλαδη που προσπάθησα αμέσως πολύ κλαμα. Δεν της αρέσει καθόλου....κ δεν είναι κ φτηνός! Κρίμα! Ίσως αργότερα να ξαναπροσπαθήσω που θα μεγαλώσει λίγο. 

Στο ρηλαξ κάθεται ελάχιστα, αυτό που μας έχει σώσει είναι το Πορτ μπεμπέ! Σωτηρία!!!!!!! 

Υπέρηχο γιατί να της κάνεις; Η παιδίατρος τι σου λέει;

Είναι τι βολεύει κάθε παιδάκι τελικά η μου φαίνεται ρε κορίτσια ;  

Ζηλεύουν τα μεγάλα σας παιδάκια η θέλουν να "βοηθήσουν" ;;; Χαχαχα

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , 2angels είπε:

Ρε Σοφάκι μου, το ίδιο έχω κ γω αλλά με το που τη βάλω κλαίει αμέσως! 2 φορές δηλαδη που προσπάθησα αμέσως πολύ κλαμα. Δεν της αρέσει καθόλου....κ δεν είναι κ φτηνός! Κρίμα! Ίσως αργότερα να ξαναπροσπαθήσω που θα μεγαλώσει λίγο. 

Στο ρηλαξ κάθεται ελάχιστα, αυτό που μας έχει σώσει είναι το Πορτ μπεμπέ! Σωτηρία!!!!!!! 

Υπέρηχο γιατί να της κάνεις; Η παιδίατρος τι σου λέει;

Είναι τι βολεύει κάθε παιδάκι τελικά η μου φαίνεται ρε κορίτσια ;  

Ζηλεύουν τα μεγάλα σας παιδάκια η θέλουν να "βοηθήσουν" ;;; Χαχαχα

 

Έχεις δει τα βιντεάκια? Μήπως δε τη βάζεις σωστά?? Επίσης όταν της το βάζεις να κουνιέσαι πάνω κάτω και να της τραγουδάς κάτι να μη μένεις ακίνητη .. Εγώ ριλαξ δεν πήρα ηθελΕ να μου δώσει η αδερφή μου αλλά έχω το σκυλάκι το μικρό φαντάσου τι θα γίνεται.. Τελικά το μεγάλο το σκυλί με τα προβλήματα το χάσαμε.. ηρέμησε..

Είπε να κάνω τον υπέρηχο 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...