Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Νοσοκομειακο θηλαστρο νοίκιασα για να αυξήσω παραγωγή αλλά τίποτα. 

Biogaia της δίνω κ γω κ είναι κάπως καλύτερα. Όχι τέλεια αλλά πολυ καλυτερα.

Γέννησα φυσιολογικά, έκανα ρήξη κόλπου κ με ραψανε με γύρω στα 40 ράμματα. Συνέχισα να πονάω περισσότερο από ότι όταν γεννουσα. Έρχεται ο γιατρός, με κοιμίζουν με ολική γιατί είχα αιμορραγία εσωτερικα από τον μυ.. Με ανοίγουν κ με ξαναραβουν από την αρχή κ με νέες τομες. Μεταγγιστηκα γιατί έχασα πολύ αίμα κ τα ράμματα μου αμέτρητα! Απο την ουρήθρα μέχρι τον πρωκτό, εσωτερικά  του κόλπου  κ εσωτερικά του μυ είμαι με ράμματα!!! Προχθές πήγα να με δει ο γιατρός μου είπε ότι έχω πολλά ράμματα. Ακόμα δεν μπορώ να καθήσω αλλά είμαι σαφώς καλύτερα. Δεν γράφω λεπτομέρειες μην φοβησω καμία που είναι να γεννήσει.... Δεν μπορώ να περιγράψω το τι περάσαμε!

Πέρασες πολλά βρε κορίτσι.. περαστικά να ναι..και με την δουλειά και την μικρή πως τα καταφέρνεις?

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

γεια σας κοριτσια!

σημερα πηγαμε εκκλησια που σαραντησαμε και το απογευμα για καφεδακι! ε

Δεν ειχα βγει εξω ολον αυτον τον καιρο..περα απο 2 φορες, την μια που πηγα για τα ραμματα και την αλλη για εξετασεις της μπεμπας και στην ουσια  μπαινοβγηκα απο το αμαξι και δεν πηρα λιγο αερα!

Σημερα το ευχαριστηθηκα..ο αντρας μου πηρε τον μεγαλο στους παππουδες και ημουν με την μικρη σπιτι που κοιμοταν ολη μερα! και στη βολτα στο καθισματακι του αυτ/του την ειχα και κοιμοταν!

Το προβλημα μας εμας ειναι το εξης: δε μενει ουτε λεπτο ξυπνια μονη της!!! κυριολεκτικα!!! θελει αγκαλια και ακομα καλυτερα θελει στηθος!

και πλεον μενει ξυπνια αρκετες ωρες... μπορει 6το απογευμα ως 12 να ναι ξυπνια και να γκρινιαζει! αγκαλια-αλλαγμα-στηθος -ρεψιμο-ξαναρεψιμο-κακα-αλλαγμα-ξανα στηθος.... ετσι παει ολη την ωρα και δεν ηρεμει! ευτυχως το βραδυ κοιμαται...

 

Έτσι είναι και η δικιά μου κοιμάται στο στήθος και μόλις την αφήσω ξυπνάει..η την κοιμιζω ξάπλα και φεύγω με αργές κινήσεις και βήματα χαχα 

Εμείς γκρίνια έχουμε μετά τις 7 το απόγευμα ως τις 9 περίπου και αυτό όχι συνέχεια αλλά υπάρχει.. στον ύπνο είμαστε ακόμα καλά 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε....; Κ μεις πάνω κάτω τα ίδια με εσάς. Συγγνώμη που δεν προλαβαίνω, ξεκίνησα κ δουλειά. Εμένα το αριστερό στήθος δεν έχει σχεδον καθόλου γάλα ..  κ από την αρχή δεν το ήθελε. Έκλαιγε. Το δεξί έχει παραπάνω αλλά πάλι δεν της φτάνει. 2 γεύματα τη μέρα θα φάει από μένα κ αυτά με συμπλήρωμα γιατί ξαναλέω ότι δεν φτάνει. Έχω 4-5 μέρες που είπα θα σταματήσω το δικό μου τελειως, έστω κ αυτό το λίγο που της δίνω, αλλά νιώθω τύψεις κ δεν ξέρω τι να κάνω. Είχα τοοοσο γάλα! Που πηγε; Όλοι μου λένε ότι με τη ταλαιπωρία που τράβηξα είναι λογικό να κοπεί αλλά εγώ νιώθω τύψεις κ είμαι πολύ μπερδεμένη! Όσο ήταν εντατική η μικρή γέμιζα ενάμιση μπουκάλι μεγάλο για να φάει. Τωρα με το θηλαστρο θα βγάλω 20ml. Τη πρώτη φορά που κόπηκε το επανέφερα, τώρα που ξανακοπηκε τίποτα. Τι να κάνω βρε κορίτσια; Να συνεχίσω να προσπαθω η να σταματήσω να ξεκουραστώ; Πήγα κ γιατρό προχθές. Έχω ακόμα πολλά ράμματα αλλά είμαι πολύ καλύτερα, δεν πονάω τόσο. Σας ζαλισα; 

Κολικούς έχουμε κ μεις κ μας έδωσε προβιοτικα . 7-11 το βράδυ μας πιάνει κ νωρίς το πρωί.  Κ από αέρια;;; Παναγία μου! Χαχαχαχαχαχ πάρα πολλά!

ποσο ξενο πινει?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Πέρασες πολλά βρε κορίτσι.. περαστικά να ναι..και με την δουλειά και την μικρή πως τα καταφέρνεις?

Έτσι είναι και η δικιά μου κοιμάται στο στήθος και μόλις την αφήσω ξυπνάει..η την κοιμιζω ξάπλα και φεύγω με αργές κινήσεις και βήματα χαχα 

Εμείς γκρίνια έχουμε μετά τις 7 το απόγευμα ως τις 9 περίπου και αυτό όχι συνέχεια αλλά υπάρχει.. στον ύπνο είμαστε ακόμα καλά 

Έχω πολύ βοήθεια... Η μητέρα μου κοιμάται σε σπίτι μας. Δεν ξέρω για πόσο βέβαια αλλά τη νύχτα είναι τεράστια βοήθεια. Δεν γινόταν αλλιώς έπρεπε να ξεκινησω δυστυχώς. Ευτυχώς προσαρμόζω τα ραντεβού μου κ μπορώ κ δουλεύω πολύ στο σπίτι οπότε είμαι καλά!

 

Πόσο ζηλεύω που έχετε τα παιδάκια σας στο στήθος, πόσο πολύ ζηλεύω! Τη βάζω κ γω καμιά φορά κ ας μην τρώει κ ας  ξέρω ότι θα πονάω μετά γιατί έχει μάθει στο μπουκάλι. Τελικά το κόβω το γάλα. Δυστυχώς! Μακάρι να είχα να τη θηλάζω 1 χρόνο.... Τι κρίμα! Πολύ κρίμα....

 

πρίν από 36 λεπτά , ναντια δε είπε:

ποσο ξενο πινει?

 

Πίνει 100-120 γραμμάρια αλλά πεινάει κάθε 2:30 ώρες τις τελευταίες μέρες. Το βραδυ μου κάνει μόνο ένα τετράωρο σπάνια δύο . Φτάσαμε αισίως τα 5 κιλά. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , 2angels είπε:

Έχω πολύ βοήθεια... Η μητέρα μου κοιμάται σε σπίτι μας. Δεν ξέρω για πόσο βέβαια αλλά τη νύχτα είναι τεράστια βοήθεια. Δεν γινόταν αλλιώς έπρεπε να ξεκινησω δυστυχώς. Ευτυχώς προσαρμόζω τα ραντεβού μου κ μπορώ κ δουλεύω πολύ στο σπίτι οπότε είμαι καλά!

 

Πόσο ζηλεύω που έχετε τα παιδάκια σας στο στήθος, πόσο πολύ ζηλεύω! Τη βάζω κ γω καμιά φορά κ ας μην τρώει κ ας  ξέρω ότι θα πονάω μετά γιατί έχει μάθει στο μπουκάλι. Τελικά το κόβω το γάλα. Δυστυχώς! Μακάρι να είχα να τη θηλάζω 1 χρόνο.... Τι κρίμα! Πολύ κρίμα....

 

Πίνει 100-120 γραμμάρια αλλά πεινάει κάθε 2:30 ώρες τις τελευταίες μέρες. Το βραδυ μου κάνει μόνο ένα τετράωρο σπάνια δύο . Φτάσαμε αισίως τα 5 κιλά. 

και εμενα τοσο πινει αλλα οταν ηρεμει απο κολικους κοιμαται καπου 5 ωρες στα κιλα της ειναι μια χαρα.... καθε 2.5 ωρες τις δινει συμπληρωμα δλδ?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

και εμενα τοσο πινει αλλα οταν ηρεμει απο κολικους κοιμαται καπου 5 ωρες στα κιλα της ειναι μια χαρα.... καθε 2.5 ωρες τις δινει συμπληρωμα δλδ?

 

Αν συμπληρωμα εννοείς το γάλα σκόνη, ναι. Σου κοιμάται 5 ώρες; Εμένα ξυπνάει το πολύ στις 4! Πειναμεεεεεε


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ε ναι δεν χρειάζεται γνώμη μου να τα φορτώνουμε με διαφορά αν δεν βοηθούντε από αυτά.. Ποια σου έδωσε Για σένα??

Γι'αυτό προτίμησα να το πάρω εγώ.. Calcioral D3 παίρνω 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Έχω πολύ βοήθεια... Η μητέρα μου κοιμάται σε σπίτι μας. Δεν ξέρω για πόσο βέβαια αλλά τη νύχτα είναι τεράστια βοήθεια. Δεν γινόταν αλλιώς έπρεπε να ξεκινησω δυστυχώς. Ευτυχώς προσαρμόζω τα ραντεβού μου κ μπορώ κ δουλεύω πολύ στο σπίτι οπότε είμαι καλά!

 

Πόσο ζηλεύω που έχετε τα παιδάκια σας στο στήθος, πόσο πολύ ζηλεύω! Τη βάζω κ γω καμιά φορά κ ας μην τρώει κ ας  ξέρω ότι θα πονάω μετά γιατί έχει μάθει στο μπουκάλι. Τελικά το κόβω το γάλα. Δυστυχώς! Μακάρι να είχα να τη θηλάζω 1 χρόνο.... Τι κρίμα! Πολύ κρίμα....

 

Πίνει 100-120 γραμμάρια αλλά πεινάει κάθε 2:30 ώρες τις τελευταίες μέρες. Το βραδυ μου κάνει μόνο ένα τετράωρο σπάνια δύο . Φτάσαμε αισίως τα 5 κιλά. 

Μεγάλη βοήθεια έχεις να ναι καλά η μανούλα σου.. Δεν πειράζει μακάρι όπως λες να μπορούσες αλλά και έτσι καλά είναι..5 κιλά Ε? Εμένα είναι το μοντελάκι της παρέας χαχαχ 3μιση κιλά.. τώρα έβαλε ένα κιλό.. άργησε να ανακτήσει βάρος γέννησης συν τα 200 γραμμάρια..Μετά από 3 βδομάδες .. και τώρα παίρνει τα πάνω της..

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Γι'αυτό προτίμησα να το πάρω εγώ.. Calcioral D3 παίρνω 

Νομίζω τα έχω αυτά από την εγκυμοσύνη  ακόμα 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Πόσο ζηλεύω που έχετε τα παιδάκια σας στο στήθος, πόσο πολύ ζηλεύω! Τη βάζω κ γω καμιά φορά κ ας μην τρώει κ ας  ξέρω ότι θα πονάω μετά γιατί έχει μάθει στο μπουκάλι. Τελικά το κόβω το γάλα. Δυστυχώς! Μακάρι να είχα να τη θηλάζω 1 χρόνο.... Τι κρίμα! Πολύ κρίμα....

Μην στενοχωριέσαι μωρέ κοριτσάκι μου, δ ν ήταν επιλογή σου... Στη θέση σου όλες νομίζω το ίδιο θα κάναμε αργά η γρήγορα. Εμένα η μαμά μου έμεινε μαζί μου 2 βδομάδες και τώρα έρχεται 2 μέρες τη βδομάδα και με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού.

  • Λυπημένη/-ος 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Αν συμπληρωμα εννοείς το γάλα σκόνη, ναι. Σου κοιμάται 5 ώρες; Εμένα ξυπνάει το πολύ στις 4! Πειναμεεεεεε

ναΙ σημερα μου κοιμηθηκε απο τις 9 με 1 και απο τις 3 με 8 μετα τον θηλασα κ κοιμηθηκε μεχρι τις 10 ειχαμε ενα ομορφο βραδυ γτ περασε κολικους νωρις το απογευμα κ ηρεμησε μετα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πεινάει πολύ ρε κορίτσια! Χαχαχαχααχ. Δεν μπορώ να της κρατήσω πρόγραμμα. Είπε η παιδίατρος να της δίνω τη μέρα κάθε 3 ώρες κ τη νύχτα κάθε 4. Με το ζόρι τη κρατάω να φάει καθε 2:30 ωρες την ημερα....με κούνημα βόλτες πέρα δώθε κ απορροφητήρα! Η χοντρούλα μου πεινάει πολύ! Κ μου χει κ αυτά τα τεράστια μπλε μάτια κ δεν μπορώ να της χαλάσω χατηρι! Λέτε να μείνουν τα ματάκια της; Εμείς έχουμε κάστανα...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα πεινάει πολύ ρε κορίτσια! Χαχαχαχααχ. Δεν μπορώ να της κρατήσω πρόγραμμα. Είπε η παιδίατρος να της δίνω τη μέρα κάθε 3 ώρες κ τη νύχτα κάθε 4. Με το ζόρι τη κρατάω να φάει καθε 2:30 ωρες την ημερα....με κούνημα βόλτες πέρα δώθε κ απορροφητήρα! Η χοντρούλα μου πεινάει πολύ! Κ μου χει κ αυτά τα τεράστια μπλε μάτια κ δεν μπορώ να της χαλάσω χατηρι! Λέτε να μείνουν τα ματάκια της; Εμείς έχουμε κάστανα...

Χαχαχ και εμένα όλο τρώει αλλά που στο καλο πηγαίνει αυτό δεν ξέρω.. μετά το εξάμηνο λένε πως φαίνονται τι χρώμα θα Ναι..Και της μικρής μπλε είναι ακόμα εμένα καστανά και του άντρα μου μπλε για να δούμε..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εμένα πεινάει πολύ ρε κορίτσια! Χαχαχαχααχ. Δεν μπορώ να της κρατήσω πρόγραμμα. Είπε η παιδίατρος να της δίνω τη μέρα κάθε 3 ώρες κ τη νύχτα κάθε 4. Με το ζόρι τη κρατάω να φάει καθε 2:30 ωρες την ημερα....με κούνημα βόλτες πέρα δώθε κ απορροφητήρα! Η χοντρούλα μου πεινάει πολύ! Κ μου χει κ αυτά τα τεράστια μπλε μάτια κ δεν μπορώ να της χαλάσω χατηρι! Λέτε να μείνουν τα ματάκια της; Εμείς έχουμε κάστανα...

Έτσι είχα πάθει με τον μεγάλο! Λυσσαγε από την πείνα! Αφού φάγαμε κρέμα στους 4 μήνες γιατί έτρωγε 300γρ γάλα σε κάθε γεύμα και δεν χορταινε! Απορροφητήρα και εγώ βάζω, τον ηρεμεί! Εμένα ο μπέμπης έχει γκριζοπράσινα μάτια, είχε ο παππούς μου και έχει και ο πεθερός μου, μακάρι να τα κρατήσει!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

ακουω να τα αποκαλειτε χοντρουλικα τα μωρακια σας και γελαω...σε δυο-τρεις μερουλες θα σας πω και γω που χουμε παιδιατρο! παντως το νο 2 στις πανες τη στενευει κ ηδη φυλαξα τα πρωτα φορμακια νο50-56! φοραει για 3ων μηνων τωρα! χαχα

φιλια σε ολα τα μπεμπακια!

  • Χαχα 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

κοριτσια καλησπερα!

ακουω να τα αποκαλειτε χοντρουλικα τα μωρακια σας και γελαω...σε δυο-τρεις μερουλες θα σας πω και γω που χουμε παιδιατρο! παντως το νο 2 στις πανες τη στενευει κ ηδη φυλαξα τα πρωτα φορμακια νο50-56! φοραει για 3ων μηνων τωρα! χαχα

φιλια σε ολα τα μπεμπακια!

Αχαχαχαχαχα εγω του φοράω για 6 μηνών, το 3 του ανοίγει!!!! Φούσκας είναι το μανάρι μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...