Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Marmat είπε:

Ωραία μιας και είμαστε περίπου ίδιες μέρες ρώτα κι αύριο για το πότε μπαίνουν οι πληρωμές κι αν θα μπει ένα μέρος του δώρου κλπ γιατί εγώ είχα το μωρό μαζί και εκλαιγε και δεν τα ρώτησα,ειχα σαστισει! 

Άλλη ερώτηση. Η μικρή μου θα γίνει 3 μηνών 12 του μήνα. Στηρίζει πολύ καλά το κεφάλι από τον πρώτο μήνα. Πλέον στηρίζεται και με τους αγκώνες όταν τη βάζω μπρούμυτα. Δίνει έντονη ώθηση εδώ και λίγες μέρες να σηκωθεί από το ριλαξ καθιστή. Κάνει φωνούλες, προσπαθει να μιμηθεί τη δική μας ομιλία! Αυτό που δεν κάνει είναι να γελάσει με ήχο δυνατά και ακόμη δεν πιάνει και με τα δύο χερακια της μια κουδουνίστρα ή κρεμαστά παιχνίδια. Θα έπρεπε? :confused:

Τη μέρα κάθε 3 με 4 ώρες. Τη νύχτα εδώ και 4-5 μέρες ανά 2, με 2,5 ώρες ξυπνάει! Της δίνω από 90 τη νύχτα γιατί θα μου γίνει σαν μικρή μπετονιέρα! Τη μέρα συνήθως από 120 εκτός πριν τον ύπνο που τρώει 150. Πήρε 300 σε μια βδομάδα το κορίτσι μου 5450 και πήγε! 

Εχουν ιδια μερα γενεθλια τα ζουζουνια μας..και μας τα ιδια κανει..μονο αν βαλουμε το παιχνιδι στο χερι του θα ρο ανοιξει και καπως θα το πιασει..εμενα μπρουμυτα δεν θελει καθολου..κλαιει και ζορίζεται..οσο με το φαγητό τα ιδια.εκεξ που κοιμοταν 5ωρο με 6ωρο τωρα ανα τρεις ωρε το βραδυ τρωει..τον θηλαζω..τα πρωινα ανα 2. Με 3 μιση ωρες..σημερα βεβαια χαζοετρωγε..μικρους θηλασμους σε διαρκεια καναμε.τωρα το βραδυ κανει τον.μεγαλο..

 

 

 


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Marmat είπε:

Ωραία μιας και είμαστε περίπου ίδιες μέρες ρώτα κι αύριο για το πότε μπαίνουν οι πληρωμές κι αν θα μπει ένα μέρος του δώρου κλπ γιατί εγώ είχα το μωρό μαζί και εκλαιγε και δεν τα ρώτησα,ειχα σαστισει! 

Άλλη ερώτηση. Η μικρή μου θα γίνει 3 μηνών 12 του μήνα. Στηρίζει πολύ καλά το κεφάλι από τον πρώτο μήνα. Πλέον στηρίζεται και με τους αγκώνες όταν τη βάζω μπρούμυτα. Δίνει έντονη ώθηση εδώ και λίγες μέρες να σηκωθεί από το ριλαξ καθιστή. Κάνει φωνούλες, προσπαθει να μιμηθεί τη δική μας ομιλία! Αυτό που δεν κάνει είναι να γελάσει με ήχο δυνατά και ακόμη δεν πιάνει και με τα δύο χερακια της μια κουδουνίστρα ή κρεμαστά παιχνίδια. Θα έπρεπε? :confused:

Τη μέρα κάθε 3 με 4 ώρες. Τη νύχτα εδώ και 4-5 μέρες ανά 2, με 2,5 ώρες ξυπνάει! Της δίνω από 90 τη νύχτα γιατί θα μου γίνει σαν μικρή μπετονιέρα! Τη μέρα συνήθως από 120 εκτός πριν τον ύπνο που τρώει 150. Πήρε 300 σε μια βδομάδα το κορίτσι μου 5450 και πήγε! 

Είστε 2 μέρες μεγαλύτεροι από εμάς! Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου! Ότι είπες ακριβώς! Λέει αγκου κλπ αλλά δεν γελάει με δυνατό ήχο και δεν κρατάει κουδουνιστρα, μόνο το χέρι μου η τη μπλούζα μου όταν τον θηλαζω. Στο ΙΚΑ την άλλη Τρίτη να πας να σου βγάλουν τι δικαιουσαι και αύριο θα σου πω για ΟΑΕΔ... Τι χαρτιά σου ζήτησαν;

πρίν από 14 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κορίτσια βοηθήστεεεεε αφότου γέννησα στις 35 μέρες σταμάτησαν τα λοχεία... Μετά από μια βδομάδα μου ήρθε κάτι σαν περίοδος κ λέω κάτι σαν γρ ήταν  πολύ απαλά Κοκκινοράχη όχι έντονο κράτησε 4 μέρες είχα κ ενοχλήσεις σαν περιόδου εκείνες τις μέρες.. μετά από λίγες μέρες ήρθα σε επαφή. Κ ενώ με βάση εκείνη την περίοδο των 4 ημερών περίμενα ξανά 1η Δεκέμβρη... Με επιφύλαξη γρ ξέρω ότι ο κύκλος αλλάζει αυτές τις μέρες έχω κάτι πινάκια κ πριν λίγο πήγα τουαλέτα.. καισκουπηστηκα κ είδα αχνό ροζ με βλενα όπως είχα δει τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος.πηρα τον γυναικολόγο Μ κ μου είπε ότι αν δεν είναι εγκυμοσύνη γρ Μ λέει ποιανεις κατευθείαν μετά την γέννα τότε μου λέει προσπαθεί να κατέβει...το λέω στον άντρα Μ κ Μ λέει δεν νομίζω να είσαι αν κ ελεύθερα κάναμε όπως τόσα χρόνια αλλά με προσοχή.... Τι λέτε έχω καταναλωθεί ....ο άντρας Μ πάλι λέει λες να του κάνουμε αδερφάκι;;;;

Φυσιολογικά γεννησες κοριτσακι μου; Δεν θυμάμαι συγνώμη...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Είστε 2 μέρες μεγαλύτεροι από εμάς! Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου! Ότι είπες ακριβώς! Λέει αγκου κλπ αλλά δεν γελάει με δυνατό ήχο και δεν κρατάει κουδουνιστρα, μόνο το χέρι μου η τη μπλούζα μου όταν τον θηλαζω. Στο ΙΚΑ την άλλη Τρίτη να πας να σου βγάλουν τι δικαιουσαι και αύριο θα σου πω για ΟΑΕΔ... Τι χαρτιά σου ζήτησαν;

Φυσιολογικά γεννησες κοριτσακι μου; Δεν θυμάμαι συγνώμη...

Όχι καισαρικη


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Όχι καισαρικη

Κοριτσακι μου δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη για να μπορέσεις να κάνεις 2ο παιδάκι! Αν θυμάμαι καλά πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 9 μήνες...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσακι μου δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη για να μπορέσεις να κάνεις 2ο παιδάκι! Αν θυμάμαι καλά πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 9 μήνες...

Δεν ανησυχεί ο γιατρός Μ για κάτι τέτοιο... Δλδ πιστεύεις ότι υπάρχουν πιθανότητες;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Δεν ανησυχεί ο γιατρός Μ για κάτι τέτοιο... Δλδ πιστεύεις ότι υπάρχουν πιθανότητες;

Αν έχεις αδιαθετησει τίποτα δεν αποκλείεται! Μετά τη γέννα πιάνουμε με τη μυρωδιά


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είστε 2 μέρες μεγαλύτεροι από εμάς! Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου! Ότι είπες ακριβώς! Λέει αγκου κλπ αλλά δεν γελάει με δυνατό ήχο και δεν κρατάει κουδουνιστρα, μόνο το χέρι μου η τη μπλούζα μου όταν τον θηλαζω. Στο ΙΚΑ την άλλη Τρίτη να πας να σου βγάλουν τι δικαιουσαι και αύριο θα σου πω για ΟΑΕΔ... Τι χαρτιά σου ζήτησαν;

Ευχαριστώ κοριτσάκι για την απάντηση. Γιατί να πάω ΙΚΑ την άλλη Τρίτη συγκεκριμένα? Εσύ ξέρεις πόσο δικαιουσαι? 

Όσο για το 6μηνο μου ζήτησε βεβαίωση εργοδότη(τη δίνουν από τον οαεδ είναι συγκεκριμένο χαρτί) που αναγράφεται ο μισθός μου, ότι μου χορηγήθηκε η προβλεπόμενη ετήσια άδεια (η οποία πρέπει να εξαντληθεί μετά τη λοχειας και πριν το 6μηνο σε περίπτωση που τελειώνει η χρονιά, δεν μεταφέρεται στην επόμενη) 

Υπεύθυνη δήλωση δική μου ότι θα ενημερώσω σε περίπτωση που επιστρέψω στη δουλειά κλπ (κι αυτό το δίνει ο οαεδ) 

Φωτοτυπία ταυτότητας 

Αριθμό εθνικής τράπεζας 

Τελευταίο εκκαθαριστικό εφορίας 2017 

Και το αποδεικτικό πληρωμής από το ΙΚΑ που δείχνει ακριβώς τι ποσά χορηγηθηκαν για τοκετό και λοχεια

 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είστε 2 μέρες μεγαλύτεροι από εμάς! Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου! Ότι είπες ακριβώς! Λέει αγκου κλπ αλλά δεν γελάει με δυνατό ήχο και δεν κρατάει κουδουνιστρα, μόνο το χέρι μου η τη μπλούζα μου όταν τον θηλαζω. Στο ΙΚΑ την άλλη Τρίτη να πας να σου βγάλουν τι δικαιουσαι και αύριο θα σου πω για ΟΑΕΔ... Τι χαρτιά σου ζήτησαν;

Φυσιολογικά γεννησες κοριτσακι μου; Δεν θυμάμαι συγνώμη...καλημερα

 

Καλημέρα μανουλες σήμερα θα κάνω τεστ εγκυμοσύνης!!!! Ότι και να βγει χαρούμενη θα με κάνει ... 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ναντια δε είπε:

 

Καλημέρα μανουλες σήμερα θα κάνω τεστ εγκυμοσύνης!!!! Ότι και να βγει χαρούμενη θα με κάνει ... 

Ναντιακι; Το έκανες το τεστ; Να ευχηθούμε; :-)


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι για την απάντηση. Γιατί να πάω ΙΚΑ την άλλη Τρίτη συγκεκριμένα? Εσύ ξέρεις πόσο δικαιουσαι? 

Όσο για το 6μηνο μου ζήτησε βεβαίωση εργοδότη(τη δίνουν από τον οαεδ είναι συγκεκριμένο χαρτί) που αναγράφεται ο μισθός μου, ότι μου χορηγήθηκε η προβλεπόμενη ετήσια άδεια (η οποία πρέπει να εξαντληθεί μετά τη λοχειας και πριν το 6μηνο σε περίπτωση που τελειώνει η χρονιά, δεν μεταφέρεται στην επόμενη) 

Υπεύθυνη δήλωση δική μου ότι θα ενημερώσω σε περίπτωση που επιστρέψω στη δουλειά κλπ (κι αυτό το δίνει ο οαεδ) 

Φωτοτυπία ταυτότητας 

Αριθμό εθνικής τράπεζας 

Τελευταίο εκκαθαριστικό εφορίας 2017 

Και το αποδεικτικό πληρωμής από το ΙΚΑ που δείχνει ακριβώς τι ποσά χορηγηθηκαν για τοκετό και λοχεια

 

Από την άλλη Τρίτη ξεκινάνε να δίνουν την αναλογία του δώρου από το ΙΚΑ, δεν ξέρω πόσα θα είναι, μου είπε ότι βγαίνει αυτόματα από το σύστημα. Σου λέω να πας τότε για να τα πάρεις όσο πιο νωρίς γινεται... Όλα αυτά τα χαρτιά τα ξαναδινεις πάλι παρόλο που τα δώσαμε και για την συμπληρωματική;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι κορίτσια 

Αρρώστησα απο χθες το απόγευμα βραδάκι ποναει ο λαιμος μου και τρέχει λίγο η μύτη μου..αναγκαστικά θα φοράω μάσκα..

Ηρθε ο παιδίατρος σημερα για το δεύτερο εμβόλιο.. έκλαψε η μικρουλα μου αλλα έκλαιγε ήδη γιατί την ξυπνήσαμε..αύριο γίνεται 3ων μηνών και είναι 5 κιλά και 60εκ ύψος.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλο μεσημέρι κορίτσια 

Αρρώστησα απο χθες το απόγευμα βραδάκι ποναει ο λαιμος μου και τρέχει λίγο η μύτη μου..αναγκαστικά θα φοράω μάσκα..

Ηρθε ο παιδίατρος σημερα για το δεύτερο εμβόλιο.. έκλαψε η μικρουλα μου αλλα έκλαιγε ήδη γιατί την ξυπνήσαμε..αύριο γίνεται 3ων μηνών και είναι 5 κιλά και 60εκ ύψος.

Πόσο γεννήθηκε; Έμενα στις 14 κλίνει 3 μηνών κ είναι 6 κιλά τώρα από πόντους δεν ξέρω πριν ένα μήνα ήταν 55 .βάρος γέννησης 2.700


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...