Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κι εγώ αυτά ρωτάω για να ετοιμάζομαι!Εγώ θαχω μπει και σε ταμείο ανεργίας όταν θαναι να πάρω επίδομα κύησης οπότε θαχω εργοδότη τον ΟΑΕΔ και δε δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από επίδομα κύησης και λοχείας.

Το ΙΚΑ θέλει βεβαίωση ΠΗΤ την β επιπέδου και βεβαίωση εργοδότη και φωτοτυπία λογαριασμού τραπέζης νομίζω αυτά και μετά για το επίδομα λοχείας θέλει ληξιαρχική πράξη γέννησης και βεβαίωση νοσοκομείου 

Μετά ο ΟΑΕΔ αν δικαιουσαι εξάμηνο ή συμπληρωματικό βοήθημα θέλει βεβαίωση επιδόματος μητρότητας του ΙΚΑ

Αυτά σε γενικές γραμμές

Ωχχχ αλήθεια;δλδ τι πρέπει να κάνουμε με τις πετσέτες; ΧαχαχΧ εγώ αγχωνομαι και με την καθαριότητα της περιοχής γιατί έχω μάθει με κορίτσι φοβάμαι κι όλα αυτά που λένε για κρυψορχία και για το πετσακι

Τα αγόρια είναι πιο εύκολα....χχχ δεν χρειάζεται να τρέχει το νερό πάντα από μπροστά προς τα πίσω για πιθανή μόλυνση...αλλά αυτό με τις πετσέτες ναι...όποτε πήγαινα να τον αλλάξω κατουριοταν...επίσης όποτε τον έβαζα στο πλάι να κοιμηθεί κατουριοταν το σεντόνι...ξεκίνησα να τον κοιμιζω ανάσκελα κ σώθηκα...λένε ότι είναι κ καλύτερα ανάσκελα ...  Κ για κούνια όντως αν έχετε χορό καλύτερα πολυμορφική...εμείς είχαμε κούνια δεν κοιμήθηκε ποτέ λόγο συγκοιμηση...γτ όπως λέει κ η @sweet mommy όποτε τον έβαζα στην κούνια ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο....άρα τώρα ρέπει να πάρουμε κρεβάτι που μεγάλωσε,...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κι εγώ αυτά ρωτάω για να ετοιμάζομαι!Εγώ θαχω μπει και σε ταμείο ανεργίας όταν θαναι να πάρω επίδομα κύησης οπότε θαχω εργοδότη τον ΟΑΕΔ και δε δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από επίδομα κύησης και λοχείας.

Το ΙΚΑ θέλει βεβαίωση ΠΗΤ την β επιπέδου και βεβαίωση εργοδότη και φωτοτυπία λογαριασμού τραπέζης νομίζω αυτά και μετά για το επίδομα λοχείας θέλει ληξιαρχική πράξη γέννησης και βεβαίωση νοσοκομείου 

Μετά ο ΟΑΕΔ αν δικαιουσαι εξάμηνο ή συμπληρωματικό βοήθημα θέλει βεβαίωση επιδόματος μητρότητας του ΙΚΑ

Αυτά σε γενικές γραμμές

Ωχχχ αλήθεια;δλδ τι πρέπει να κάνουμε με τις πετσέτες; ΧαχαχΧ εγώ αγχωνομαι και με την καθαριότητα της περιοχής γιατί έχω μάθει με κορίτσι φοβάμαι κι όλα αυτά που λένε για κρυψορχία και για το πετσακι

Τ αγόρια είναι ευκολότερα στον καθαρισμό τους όπως είπε κ η κικι1986! Και μη σκέφτεσαι όλα τ ασχημα γιατί ότι σκεφτόμαστε το έλκουμε κοντα μας. Να σκέφτεσαι ότι θα πάνε όλα καλά και θα χεις ένα γερό και όμορφο μωράκι στην αγκαλιά σου!

Με τις πετσέτες...την ώρα που θα πετιούνται τα συντριβάνια θα κοιτάς να μαζέψεις το χαμό και θα τις λερώνεις συνέχεια..οπότε πρέπει να χεις καβάτζα. Και στο νοσοκομείο που μου είχαν πει ότι ήθελαν 2 (μια μεγαλη κ μια μικρή για τοπικό πλύσιμο), δεν τους έφτασαν κ μου ζήταγαν κι άλλες. Δεν είχα προνοήσει να πάρω περισσότερες..ούτε είχα σπίτι πλυμένες παιδικές..και τρεχε η μάνα μου να πλύνει.Ευτυχώς μου φέρανε αρκετές ως δώρο. 

Όσον αφορά το μπάνιο τους και την αλλαγή θερμοκρασίας από δωμάτιο σε δωμάτιο που συζητούσαν τα κορίτσια τις προάλλες...

εγώ για να μην τρέχω το μωρό στο μπάνιο κάθε φορά που θελε αλλαγή μέσα στην νύχτα ειδικά..είχα την μπανιερίτσα του μέσα στο δωμάτιο του πάνω σ ένα μεγάλο γραφείο με όλα τα απαραίτητα τριγύρω και του ριχνα νεράκι ζεστό με μια κανάτα από τη μέση κ κάτω. Δεν είχα θέρμανση στο μπάνιο κ ήταν Μάρτης που χε κρύο ακόμα. Επίσης αν τον πήγαινα γυμνούλη από το δωμάτιο του στο μπάνιο θα με είχε κατουρήσει στη διαδρομή κ θα χε παγώσει κιόλας. Α! δεν είχα κ πλυντήριο στο μπάνιο ώστε να το κανω αλλαξιέρα. Οπότε καλό είναι να τα χετε όλα συγκεντρωμένα σ ένα δωμάτιο. Θα δοκιμάσετε πολλά κ θα την βρείτε τη βολή σας τελικά!

καληνύχτα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2018 at 10:30 ΠΜ, ZiliHer είπε:

Sos sos sos !!!

Ποιο είβαι το serap ..ne????

seraphine maternity, αγγλικο site. Εχει αρκετα ρουχα πιο καλα για γαμους, βαφτισια κλπ, λιγακι ακριβα, αλλα με εκπτωση οχι τοσο. Βρηκα τελεια φορεματα!

  • Ευχαριστώ 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Τα αγόρια είναι πιο εύκολα....χχχ δεν χρειάζεται να τρέχει το νερό πάντα από μπροστά προς τα πίσω για πιθανή μόλυνση...αλλά αυτό με τις πετσέτες ναι...όποτε πήγαινα να τον αλλάξω κατουριοταν...επίσης όποτε τον έβαζα στο πλάι να κοιμηθεί κατουριοταν το σεντόνι...ξεκίνησα να τον κοιμιζω ανάσκελα κ σώθηκα...λένε ότι είναι κ καλύτερα ανάσκελα ...  Κ για κούνια όντως αν έχετε χορό καλύτερα πολυμορφική...εμείς είχαμε κούνια δεν κοιμήθηκε ποτέ λόγο συγκοιμηση...γτ όπως λέει κ η @sweet mommy όποτε τον έβαζα στην κούνια ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο....άρα τώρα ρέπει να πάρουμε κρεβάτι που μεγάλωσε,...

Παρόλο που φορούσε πάνα δηλαδή στο πλάι βρεχοταν ε;

11 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Τ αγόρια είναι ευκολότερα στον καθαρισμό τους όπως είπε κ η κικι1986! Και μη σκέφτεσαι όλα τ ασχημα γιατί ότι σκεφτόμαστε το έλκουμε κοντα μας. Να σκέφτεσαι ότι θα πάνε όλα καλά και θα χεις ένα γερό και όμορφο μωράκι στην αγκαλιά σου!

Με τις πετσέτες...την ώρα που θα πετιούνται τα συντριβάνια θα κοιτάς να μαζέψεις το χαμό και θα τις λερώνεις συνέχεια..οπότε πρέπει να χεις καβάτζα. Και στο νοσοκομείο που μου είχαν πει ότι ήθελαν 2 (μια μεγαλη κ μια μικρή για τοπικό πλύσιμο), δεν τους έφτασαν κ μου ζήταγαν κι άλλες. Δεν είχα προνοήσει να πάρω περισσότερες..ούτε είχα σπίτι πλυμένες παιδικές..και τρεχε η μάνα μου να πλύνει.Ευτυχώς μου φέρανε αρκετές ως δώρο. 

Όσον αφορά το μπάνιο τους και την αλλαγή θερμοκρασίας από δωμάτιο σε δωμάτιο που συζητούσαν τα κορίτσια τις προάλλες...

εγώ για να μην τρέχω το μωρό στο μπάνιο κάθε φορά που θελε αλλαγή μέσα στην νύχτα ειδικά..είχα την μπανιερίτσα του μέσα στο δωμάτιο του πάνω σ ένα μεγάλο γραφείο με όλα τα απαραίτητα τριγύρω και του ριχνα νεράκι ζεστό με μια κανάτα από τη μέση κ κάτω. Δεν είχα θέρμανση στο μπάνιο κ ήταν Μάρτης που χε κρύο ακόμα. Επίσης αν τον πήγαινα γυμνούλη από το δωμάτιο του στο μπάνιο θα με είχε κατουρήσει στη διαδρομή κ θα χε παγώσει κιόλας. Α! δεν είχα κ πλυντήριο στο μπάνιο ώστε να το κανω αλλαξιέρα. Οπότε καλό είναι να τα χετε όλα συγκεντρωμένα σ ένα δωμάτιο. Θα δοκιμάσετε πολλά κ θα την βρείτε τη βολή σας τελικά!

καληνύχτα!

Έχεις δίκιο! Πρέπει να κάνουμε θετικές σκέψεις!

Τελικά θα πειραματιστούμε πολύ και θα φάμε και πολλά τσισα μέχρι να μάθουμε!Χαχα

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια πως είστε?? 

Να σας ρωτήσω έχετε αρχίσει έρευνα για παιδίατρο? 

απο τωρα ειναι παρα πολυ νωρις καλε!!! κ να πηγαινουμε κ στα ιατρεια μεσα στα μικροβια με τα πιτσιρικια! στον 8ο σιγα σιγα απο φιλες εδω κοντα στην γειτονια κ βλεπουμε. κ στο μαιευτηριο θα σου δωσουν ενα σωρο επιλογες οποτε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

απο τωρα ειναι παρα πολυ νωρις καλε!!! κ να πηγαινουμε κ στα ιατρεια μεσα στα μικροβια με τα πιτσιρικια! στον 8ο σιγα σιγα απο φιλες εδω κοντα στην γειτονια κ βλεπουμε. κ στο μαιευτηριο θα σου δωσουν ενα σωρο επιλογες οποτε...

Σίγουρα είναι νωρίς απλά Εγώ δεν έχω και πολλά περιθώρια λόγω της δουλειάς του άντρα μου.. θα ρωτήσω βέβαια και 2 γνωστές αλλά αν είναι να μου δώσουν και επιλογές από το μαιευτήριο μια χαρά.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Σίγουρα είναι νωρίς απλά Εγώ δεν έχω και πολλά περιθώρια λόγω της δουλειάς του άντρα μου.. θα ρωτήσω βέβαια και 2 γνωστές αλλά αν είναι να μου δώσουν και επιλογές από το μαιευτήριο μια χαρά.. 

θα ρωτησεις πρωτα κοντα στην γειτονια σου να σου πουν. μετα αν δεν μεινεις ευχαριστημενη αλλαζεις. γενικα ο παιδιατρος ειναι στην πραξη οποτε απο πριν δεν θα βγαλεις συμπερασματα. στην αρχη στο νεογεννητο ετσι κ αλλιως οι παιδιατροι μονο συμβουλες σου δινουν αν κατι δεις να παει στραβα πας απευθειας νοσοκομειο ο παιδιατρος θα σε κουραρει μετα το 40ημερο μεχρι τοτε μονο μια απλη εξεταση κανει βαρος υψος κτλ μια φορα το μηνα κ αν εχεις καμια απορια να ρωτησεις που ολοι πανω κατω τα ιδια λενε.

οποτε εχεις κ μετα χρονο για ψαξιμο αν κατι δεν σου αρεσει σε αυτα που σου λεει ο πρωτος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάρα πολύ βοηθητικές οι συμβουλές σας. Και για τον παιδίατρο στην αρχή έρχεται σπίτι.?πότε θα δει πρώτη φορά το μωρό? Εσείς είχατε δικιά σας μαία? Τι ακριβώς κάνει και πόσο κοστίζει αν ξέρετε?!!είναι μόνο για την ώρα της γέννας?σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά όσο περνάει ο καιρός αρχίζω και αγχώνομαι..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια πως είστε?? 

Να σας ρωτήσω έχετε αρχίσει έρευνα για παιδίατρο? 

Γνώμη μου είναι ότι καλά θα κάνεις να βρεις ένα πριν γεννήσεις. Πχ μπορεί κάποιος να σου πουν ότι είναι καλός και να μην σου ταιριάζει. Ίσως να θέλεις να βρεις κάποιον που υποστηρίζει κ γνωρίζει από θηλασμό ή κάποιον που δεν είναι υπέρ των φαρμάκων.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ZiliHer είπε:

Γνώμη μου είναι ότι καλά θα κάνεις να βρεις ένα πριν γεννήσεις. Πχ μπορεί κάποιος να σου πουν ότι είναι καλός και να μην σου ταιριάζει. Ίσως να θέλεις να βρεις κάποιον που υποστηρίζει κ γνωρίζει από θηλασμό ή κάποιον που δεν είναι υπέρ των φαρμάκων.

θα σου πω πριν δουν το μωρο ολοι καλα τα λενε! εμενα μια φιλη μου αλλαξε 6 παιδιατρους στην αρχη της τα λεγαν ολοι ωραια αλλα επειδη το μωρο ηταν προωρο στον μηνα πανω τις λεγαν για φαρμακα για διακοπη θυλασμου κ ξενο γαλα.... 

ενω στο παιδων αγια σοφια οι παιδιατροι τις λεγαν ολα καλα... οποτε αλλαζε συνεχεια γιατρους γιατι στην πραξη ολοι την ειχαν τρελανει !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

θα σου πω πριν δουν το μωρο ολοι καλα τα λενε! εμενα μια φιλη μου αλλαξε 6 παιδιατρους στην αρχη της τα λεγαν ολοι ωραια αλλα επειδη το μωρο ηταν προωρο στον μηνα πανω τις λεγαν για φαρμακα για διακοπη θυλασμου κ ξενο γαλα.... 

ενω στο παιδων αγια σοφια οι παιδιατροι τις λεγαν ολα καλα... οποτε αλλαζε συνεχεια γιατρους γιατι στην πραξη ολοι την ειχαν τρελανει !!! 

Εννοείται ότι τον αλλάζουμε αν δεν μας κάνει. Εγώ λέω για πριν γιατί μόλις γυρνάς με το νεογέννητο στο σπίτι όχι έρευνα αγοράς δεν προλαβαίνεις να κάνεις ούτε ντους καλά καλά.

Επίσης, αν προκύψει κάποιο θέμα, καλό θα είναι να μην πάρεις τότε βιαστικές αποφάσεις, δεν έχουμε καθαρό μυαλό τότε.

Η πρώτη επίσκεψη του παιδιάτρου γίνεται περίπου σε μια εβδομάδα από τότε που γυρνάμε σπίτι και η επόμενη εξαρτάται από τον ρυθμό της ανάπτυξης.

πρίν από 29 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κορίτσια πάρα πολύ βοηθητικές οι συμβουλές σας. Και για τον παιδίατρο στην αρχή έρχεται σπίτι.?πότε θα δει πρώτη φορά το μωρό? Εσείς είχατε δικιά σας μαία? Τι ακριβώς κάνει και πόσο κοστίζει αν ξέρετε?!!είναι μόνο για την ώρα της γέννας?σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά όσο περνάει ο καιρός αρχίζω και αγχώνομαι..

Υπάρχουν γυναικολόγοι που έχουν δικές τους μαίες που συνεργάζονται και άλλων η αμοιβή περιλαμβάνεται στην αμοιβή του γιατρού ενώ άλλων είναι ξεχωριστά.

Η μαία είναι σίγουρα χρήσιμη ειδικά σε φυσιολογικό τοκετό παρά σε καισαρική. Μερικές μαίες έχουν άλλη αμοιβή για το ένα κ το άλλο.

Αν έχεις δική σου μαία, συνήθως κάνεις κάποιες συναντήσεις πριν για να σε προετοιμάσει για τον τοκετό και κάποιες έρχονται κ στο σπίτι μετά να βοηθήσουν με τον θηλασμό κ το μπανάκι του μωρού.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ZiliHer είπε:

Εννοείται ότι τον αλλάζουμε αν δεν μας κάνει. Εγώ λέω για πριν γιατί μόλις γυρνάς με το νεογέννητο στο σπίτι όχι έρευνα αγοράς δεν προλαβαίνεις να κάνεις ούτε ντους καλά καλά.

Επίσης, αν προκύψει κάποιο θέμα, καλό θα είναι να μην πάρεις τότε βιαστικές αποφάσεις, δεν έχουμε καθαρό μυαλό τότε.

Η πρώτη επίσκεψη του παιδιάτρου γίνεται περίπου σε μια εβδομάδα από τότε που γυρνάμε σπίτι και η επόμενη εξαρτάται από τον ρυθμό της ανάπτυξης.

ε ναι το ιδιο λεμε δυο τρεις γιατρους θα σου πουν καποιοι γνωστοι φιλοι στην γειτονια σου κ θα διαλεξεις δεν χεειαζετε να ψαξεις παραπανω  η πρωτη εξεταση ειναι τυπικη κ μετα σιγα σιγα βλεποντας κ κανοντας! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ε ναι το ιδιο λεμε δυο τρεις γιατρους θα σου πουν καποιοι γνωστοι φιλοι στην γειτονια σου κ θα διαλεξεις δεν χεειαζετε να ψαξεις παραπανω  η πρωτη εξεταση ειναι τυπικη κ μετα σιγα σιγα βλεποντας κ κανοντας! :)

Μακάρι να είναι τυπική για όλες μας. Αυτο θα σημαίνει ότι όλα πάνε καλά. Στην κόρη μου για παράδειγμα είχα μεγάλο πρόβλημα με τον θηλασμό και ενώ ήθελα να θηλάσω αποκλειστικά χωρίς ξένο γάλα, αντί να με βοηθήσουν να λύσουμε το θέμα με τον θηλασμό, ο 1ος παιδίατρος (που ήταν κ νεογνολόγος στο μαιευτήριο που γέννησα) μου είπε"οκ, χαλάρωσε! Κι εμένα όταν δεν έχει μαγειρέψει η γυναίκα μου παραγγέλνουμε απέξω." και η 2η μου έδωσε τρεις μέρες προθεσμία να προσπαθήσω μόνη μου και μετά ξανάρθε και αμέσως πρότεινε φόρμουλα σε κάθε θηλασμό όχι μόνο ένα γευμα. Αποτέλεσμα; έμαθε η μικρή στη ροή του μπιμπερό και μετά έτρεχα και δεν έφτανα με τα θήλαστρα για μήνες.

Εκείνες τις ώρες θες κάποιον που θα σε υποστηρίξει.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον αυτά που λέτε κορίτσια.. έτσι είναι συμφωνώ με τα λεγόμενα σου @ZiliHer..

@linaa Ναι αυτό θα κάνω για αρχή θα ρωτήσω το περίγυρο..

είναι πιο σωστό να το βλέπει στο σπίτι ο γιατρός το μωρό για αρχή?? Και αν ναι για πόσο καιρό?? 

@λιλιτο Εγώ από την αρχή ρώτησα ακόμα την γυναικολόγο μου για το θέμα μαία και μου είπε πως έχει δικιά της θα ναι στη γέννα αυτη και θα κοστίζει συν 200 ευρώ.. πριν 2 επισκέψεις νομίζω καθώς έμπαινα στο ιατρείο της είδα και την μαία να ναι με ένα ζευγάρι και να συζητάνε αργότερα μου την σύστησε η ιατρός μου και είπε και η μαία πως υπολογίζει να με βλέπει από τέλος Ιουνίου και να κάνουμε μαθήματα συν 200 ευρώ όμως,βέβαια θα ρθει και σπίτι να μου δείξει πως θα το κάνουμε μπάνιο και αλλα διάφορα, θα την έχω μαζί μου στο μαιευτήριο αλλά και πάλι το σκέφτομαι δεν ξέρω αν αξίζει.. βγαίνουν πολλά τα €€€ :-P


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...