Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , λιλιτο είπε:

Γεια σας.τι κάνετε ? Εμένα φάνηκε η κοιλίτσα καλά δηλαδή αυτοί που με ήξεραν καταλαβαίνουν την εγκυμοσύνη.οι άγνωστοι με ψιλοκοιτανε σαν να μην είναι σίγουροι.αλλα πονάει πάρα πολύ η μέση μου σε σημειο μόλις σηκώνομαι από ξαπλώτη θεση να μην μπορώ να περπατήσω και νιώθω ένα πόνο αυτές τις μέρες ψηλά στην κοιλιά κάτω από τα πλευρά  αριστερά  όχι συνεχεια αλλαε πιάνει που και που.κουραστηκα πολύ αυτές τις μέρες.

Αλλά.νιωθω τη μπέμπα κάθε μέρα όλο και πιο πολύ αν και ο άντρας μου το έχει παράπονο που δεν την έχει νιώσει.

Αρχίσαμε έρευνα αγοράς και λέμε σιγά σιγά μετά τη β επιπεδου να αρχίσουμε να παίρνουμε κάποια πράγματα και να δούμε και τι θα μας πάρουν οι γονείς .θέλω να τα έχω όλα ετοιμα. Μέχρι τέλος Ιουλίου.

 

Ναι μπορεί.αλλα έχε το νου σου παρακολούθησε το και ρώτα και το γιατρό σου βέβαια.

ναι αυτο θα κανω θα δω πως θα ειναι το σκ αλλιως την δευτερα θα τον παρω τηλ.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 hours ago, ναντια δε said:

Δν θεκω καλαθουνα δν μαρεσει καθολου θα βαλω κουνια στο δωματιο μου διπλα μου. Απλα δν ξερω τι ειναι καλυτερο απλη η πολυμορφικη

Ισως λικνο τυπου Chicco next to me? Εγω αυτο θα εχω μαλλον, ειναι στενο,  εργονομικο και κολλαει διπλα σου. Επισης ειναι πανινο αερατο κ αναδιπλωνεται αν θες να το παρεις σε κανενα εξοχικο πχ. :-D


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο σούπερ κοπέλα μου άρχισε να φαίνεται και η δικιά σου.. Όσο για τους πόνους έχω και Εγώ κάτι τέτοιους.. ψώνια και Εγώ μετά από β επιπέδου μιας και Εγώ θέλω τουλάχιστον ως μέσα Ιουλίου να ναι έτοιμο το δωμάτιο διότι ο άντρας μου θα φύγει για ένα μήνα για δουλειά περίπου και θα γυρίσει μέσα Αυγούστου..

 

@Freya_1981 αν είδες παραπάνω το δικό μου σχόλιο σε αυτό αναφερόμουν με τα 213 ευρώ και υπάρχει και ένα ίδιο στο σκρουτζ χωρίς να ναι chicco με 126 και αξίζει το ίδιο ακριβώς είναι το λέω για να γλυτώσεις χρήματα ώστε να τα ξοδέψεις κάπου αλλού ίσως 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Sofaki91 Για καλη μου τυχη ειναι φιλικη παραχωρηση οποτε δε θα το αγορασω το λικνο!

Λογικα εκτος απο καροτσι και κουνια δε θα χρειαστει να αγορασω γενικοτερα πολλα πραγματα...

Εγω κοριτσια εχω κοιλια και φοραω ειδικα ρουχα εδω κ πολλες εβδομαδες, με το που εκλεισα τον 3ο και τωρα ειμαι στη 19η εβδ. και ειμαι τουμπανο!

Ακομα περιμενω να κλωτσησει....ουφ...


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Sofaki91 Για καλη μου τυχη ειναι φιλικη παραχωρηση οποτε δε θα το αγορασω το λικνο!

Λογικα εκτος απο καροτσι και κουνια δε θα χρειαστει να αγορασω γενικοτερα πολλα πραγματα...

Εγω κοριτσια εχω κοιλια και φοραω ειδικα ρουχα εδω κ πολλες εβδομαδες, με το που εκλεισα τον 3ο και τωρα ειμαι στη 19η εβδ. και ειμαι τουμπανο!

Ακομα περιμενω να κλωτσησει....ουφ...

Μια Χαρούλα τότε.. Εγώ πάλι το αντίθετο καρότσι και κούνια θα μου τα παραχωρήσουν και θα πρέπει να πάρω τα υπόλοιπα .. Και εγώ 19η είμαι ρούχα πρόσφατα αγόρασα να κλωτσησει επίσης περιμένω χαχα


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μια Χαρούλα τότε.. Εγώ πάλι το αντίθετο καρότσι και κούνια θα μου τα παραχωρήσουν και θα πρέπει να πάρω τα υπόλοιπα .. Και εγώ 19η είμαι ρούχα πρόσφατα αγόρασα να κλωτσησει επίσης περιμένω χαχα

 

Καλημερα κοριτσια επιτελους εχουμε φτασει σχεδον στην μεση!!! 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

 

Καλημερα κοριτσια επιτελους εχουμε φτασει σχεδον στην μεση!!! 

εδω και λιγες μερες νιωθω οτι η κοιλια μου αρχιζει και τεντωνει παρα πολυ...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη νιώθω τσίτα μετά το φαι και όταν χασμουριεμαι νιώθω να με τραβάει... Εμενα καρότσι μου δώσανε και καλαθουνα .αλλά αγχωθηκα λίγο με τα ψώνια τι πρέπει να πάρω τι είναι άχρηστο σε τι ποσότητα τα ρούχα του για τον πρώτο καιρό.για πείτε δευτερομανουλες την εμπειρία σας.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εγώ τη νιώθω τσίτα μετά το φαι και όταν χασμουριεμαι νιώθω να με τραβάει... Εμενα καρότσι μου δώσανε και καλαθουνα .αλλά αγχωθηκα λίγο με τα ψώνια τι πρέπει να πάρω τι είναι άχρηστο σε τι ποσότητα τα ρούχα του για τον πρώτο καιρό.για πείτε δευτερομανουλες την εμπειρία σας.

Aχ κ εγώ αυτό το άγχος είχα....τελικά μέχρι οχτώ κάθε τι που θα πάρεις είναι αρκετά...το πρώτο μου.το γέννησα χειμώνα κ έβαζα 4 στο πλυντήριο είχα αλλά 4 να χρησιμοποιήσω, έκαναν μια.μερα να στεγνώσουν.την επόμενη ήταν έτοιμα... Τώρα που θα είναι κ καλοκαίρι θα είμαστε άνετα.με 8 φανελάκι 8 φορμακια 8 καλτσακια κτλ.   Χρειάζονται πολλά πανακια ώμου...είχα καμμία 20 γτ όποτε ρευοταν λερωνομουν η με τα σάλια άρα άλλαζα πολλά στη μέρα.... Επισης αυτά που έχουν  πλαστικό κ τα βαζουμε κάτω από σεντονι, μουσελίνες νομίζω λέγονται,.δύο είχα αλλά υπήρχαν φορές που χρειαζομουν κ τρίτο άλλα τρία για να είσαι σίγουρη..τελος.σεντόνια δεν είχα αγοράσει είχα τα δικά .μου...τα είχε κρατήσει η μαμά μου κ μια χαρά την έβγαλα...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω παλι με τα σεντονια θα παω να αγορασω υφασμα βαμβακερο και θα μου τα ραψει η γιαγια του αντρα μου που ξερει απο το να αγοραζω ετοιμα σετ που εινια και ακριβα. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Εγω παλι με τα σεντονια θα παω να αγορασω υφασμα βαμβακερο και θα μου τα ραψει η γιαγια του αντρα μου που ξερει απο το να αγοραζω ετοιμα σετ που εινια και ακριβα. 

Τέλεια ιδέα.μπραβο στη γιαγιά !!! 

Να ρωτήσω τώρα που θα ναι μεσα Σεπτεμβρίου μακρυμάνικα η κοντομανικα φορμακια.επισης τα παντελόνια μπλούζες για αυτή την ηλικία είναι βολικά?και τι να πάρω 0-3 η 3-6 η μισά -μισα??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , λιλιτο είπε:

Τέλεια ιδέα.μπραβο στη γιαγιά !!! 

Να ρωτήσω τώρα που θα ναι μεσα Σεπτεμβρίου μακρυμάνικα η κοντομανικα φορμακια.επισης τα παντελόνια μπλούζες για αυτή την ηλικία είναι βολικά?και τι να πάρω 0-3 η 3-6 η μισά -μισα??

μεσα σεπτεμβριου ειναι ακομα καλοκαιρι αλλα πλησιαζει κ το φθινοπωρο. αρα θα παρεις λιγα κοντομανικα γιατι σιγουρα θα τα χρειαστεις στις αρχες αποκλειετε δηλαδη 15 σεπτεμβριου να εχει λιγοτερο απο 30 βαθμους.βασικα γενικα μην κανεις τετοιες αγορες πολυ πριν την γεννα στην  αρχη θα παρεις 0-3  κ αν χρειαζεσε μεγαλητερα θα αλλαξεις κ δωρακια που θα σου φερουν θα βολευτεις κ με αυτα γενικα μην ξοδεψεις πολλα πριν την γεννα σε αλλαξιες 7 ρουχαλακια αρκουν μπορεις να παρεις 3 αλλαξιες κοντομανικα κ 4 μακριμανικα ελαφρια....

στα νεογεννητα δεν βολευουν σορτσακια μπλουζακια σε καμια περιπτωση. μονο φορμακια γιατι αλλαζουν ευκολα κ ειναι βολικα κ για το μωρο. 

Link to comment
Share on other sites

@linaa ευχαριστώ πολυ .και γω έτσι έλεγα για κοντομανικα αρχικά και μου έλεγαν μάνα και πεθερά ότι τα νεογέννητα κρυώνουν και θα θέλει μακρυμάνικα .μη σου πω είχαν κατά νου να φοράει και φανελάκι από μέσα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τρισιμιση ο γιος μου μια φορά του πήρα μακρυμάνικα κ τα χρησημοποιησα μια φορά....είναι άβολα....θα σου έλεγα να πάρεις ένα δύο να δοκιμάσεις κ αποφασίζεις μετα.... Επίσης μετάνιωσα που δεν πήρα λίγα φορμακια για νεογέννητα..όλα που του είχα ήταν 0-3 κ στον τρίτο μήνα του καθοντουσαν άνετα....τον πρώτο μήνα ήταν σαν Φασουλής....χχχχ επισεις μην ποντάρεις σε δώρα ρούχα....κουβέρτες θα γεμίσεις...χχχχ συμφωνώ επίσης με Λίνα...δεν βολεύουν σορτσάκια...φορμάκια του είχα για σχεδόν ένα χρόνο...είναι φοβερά άβολα...

Γενικά εντυνα το γιο μου όπως ντύνομουν εγώ...κ όπως σκεπαζομουν εγώ...θα στα πει κ ο γιατρός σου...τα βρέφη δεν έχουν ρυθμίσει την θερμοκρασία τους γενικά για αυτό κ οι γιατροί λένε όχι πολύ ζεστά ρούχα κ όχι παπλώματα....

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...